Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Na co při výběru kávovaru dát pozor
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od bouncer »

Zdravím všechny členy fóra a hned na úvod chci poděkovat za to množství cenných informací, které jsem tady nalezl, opravdu super pro začátečníka ;-)

Chtěl bych zároveň poprosit o radu a pomoc. Rozmýšlím se nad koupí pressovače, pákového, ideálně s cenou do 5 tisíc.

Po průzkumu zde i jinde mám v hledáčku:
Gaggia New Espresso Pure - s cenou 4290 a řadou poměrně dobrých hodnocení.
Catler ES 4010 - s cenou 4740. Nikde se tu o tomto kávovaru napíše a myslím, že by mohl stát za pozornost - rád bych ho viděl "naživo", protože z obrázků to vypadá na solidní konstrukci (je i těžší než Gaggia)
Ariete Cafe Roma 1315 - zde mě zaujal jen zabudovaný mlýnek při ceně do 5 tisíc, ale obávám se, že to bude plastový a poruchový produkt.
Saeco Nina Capuccino/Grey/Bar - v cenách od 3500 (dokonce jsem našel i jednou použitý za 2000). Nevypadají špatně, ale nejsem si jistý kvalitou. Ví někdo jaký je mezi těmito modely rozdíl, jen v barvě?

Samozřejmě jsem otevřený i jiným návrhům, případně bych uvažoval i o lepším z druhé ruky (ale kde sehnat?)...

A co vlastně požaduji? Za tu cenu bych si představoval průměrný přístroj, který zvládne slušné presso ze slušné kávy (než bych si našetřil na mlýnek, tak bych rád objednával zde) a zvládne i dobře napěnit mléko. Nebude moc náročný na obsluhu a údržbu a hlavně něco vydrží (mám zkušenosti s AEG EEA 150, který mají rodiče a který odešel po půl roce).

Kde doporučujete nakupovat (internet, kamenný obchod), kde je to podle vás nejlevnější? Jak je to u uvedených značek se servisem, nějaké zkušenosti (např. výše zmiňovaný AEG-Electrolux se ukázal mít poměrně dobrý záruční servis)?

Předem díky za odpovědi a slibuju, že až koupím a vyzkouším, tak se podělím o zkušenosti a poznatky ;-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Redmann »

Toto sa tu riešilo už viackrát, takže len takto.
Podľa mňa je jednoznačná voľba Gaggia, ak chcete robiť espresso.

Dôvody prečo a prečo ostatné nie Vás poprosím pohľadať v rubrikách o lacných kávovaroch.
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=152
Prípadne o jednotlivých mašinkách aj tu
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=2

Tešíme sa na poznatky po kúpe ktoréhokoľvek. :-)
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od bouncer »

Díky. Vím, že už to tu bylo řešeno několikrát - ovšem málokdy dořešeno (v tom smyslu, že by z toho nakonec vzešlo, kdo se jak rozhodl a jak je spokojen).

Gaggia je zatím taky moje volba, i když se trochu bojím, že nejlevnější (nebo jeden z nejlevnějších) modelů na tom bude ve výsledku stejně jako obyčejné noname z Číny. Snad se mýlím.

Trochu mě mrzí, že jsem nebyl schopný najít recenze a zkušenosti k tomu Catleru, protože mě na první pohled zaujal.

No a Saeco Nina za 2 tisíce mě taky vrtá hlavou... ty reakce ve vlákně http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... f=10&t=896 nejsou špatné...
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Redmann »

Všetky okrem Gaggie (ak sa nemýlim) majú pretlakové misky.
Gaggia v tom prípade jediná robí "pravé" espresso.
A ak sa obávate najlacnejšieho modelu od Gaggia, načo potom uvažujete nad najlacnejším Saecom za polovičnú sumu? Kvalitnejší asi nebude...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od hnup »

A Gaggia New Baby Dose sa Ti nepáči?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od hedonista »

Z uvedených značek bych volil jednoznačně Gaggiu. Saeco sice také ví, jak má vypadat espresso, ale provedením bude vzhledem k ceně zřejmě horší.Nepsal o tom Saecu už primacafe? Ariete a Catler OEM Čína, ten Catler je navíc thermoblock, je otázka jaký.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od mill »

Proboha, Catler neeee! Je to čínská srágora zabalená do hliníku a nerezu a proreklamovaná ve všech dražších časopisech. Zvenku Huj, vevnitř Chuj! Catlery mají ve všech elektrodomech, nebo např v Kika a podobných velkoobchodech, kde důležitější než kvalita výrobku je rabat, který dovozce prodejci poskytuje. Tam všude se na něj můžete podívat a zhodnotit.
Laciné Gaggie jsou pořád laciné kávovary, ale umí udělat espresso. I když jsou s plastovými doplňky, důležité části kávovaru mají vyřešeny relativně solidně.
Ale za 5000 nemůžete očekávat zázraky, kvaliní materiály a součástky něco stojí a vždy se musí někde něco ošidit, aby byla cena nižší.
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od bouncer »

hnup píše:A Gaggia New Baby Dose sa Ti nepáči?
Tak což o to, páčí a hodně. Ale bohužel je to na mě asi v současnosti moc velká částka... Jaký je rozdíl Dose od "normální" Baby verze?
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od zunicka »

Dose je drahsi o tisicku:

Kód: Vybrat vše

http://www.shop.axtor.cz/e-shop?page=shop.browse&category_id=10
Uživatelský avatar
bouncer
více pokročilý
Příspěvky: 154
Registrován: pon 19. dub 2010 15:54:22
bydliště: Libčice nad Vltavou
kávovar: Ascaso Dream
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od bouncer »

mill píše:Proboha, Catler neeee! Je to čínská srágora zabalená do hliníku a nerezu a proreklamovaná ve všech dražších časopisech. Zvenku Huj, vevnitř Chuj! Catlery mají ve všech elektrodomech, nebo např v Kika a podobných velkoobchodech, kde důležitější než kvalita výrobku je rabat, který dovozce prodejci poskytuje. Tam všude se na něj můžete podívat a zhodnotit.
Laciné Gaggie jsou pořád laciné kávovary, ale umí udělat espresso. I když jsou s plastovými doplňky, důležité části kávovaru mají vyřešeny relativně solidně.
Ale za 5000 nemůžete očekávat zázraky, kvaliní materiály a součástky něco stojí a vždy se musí někde něco ošidit, aby byla cena nižší.
Díky za názor, opravdu si takového příspěvku cením. Protože Calter zvenku vypadá asi opravdu hezky, ale důležité je vědět jaký je doopravdy.

Je mi jasné, že za 5000 nedostanu žádný zázrak a něco se bude muset obětovat. Ale zase na druhou stranu to není tak málo, aby to nemohlo uspokojit středně náročného začátečníka :-)
Do I like my coffee black? There are other colors?
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od hedonista »

Od Catlera opravdu raději ruce pryč. Na tomto OEM čínském kávovaru dobré espresso neuděláš, na italské Gaggii ano!
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od xhonza »

rozdíl mezi gaggia baby dose a baby je pouze v tom, že funkce dose ti umožni nastavit (naprogramovat) množství vody, tj. velikost kávy. Považuji to za zbytečnost. Navíc za litr.
Uživatelský avatar
merci
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. bře 2009 18:30:23
bydliště: Žillina
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od merci »

Podľa mňa je tá funkcia užitočná, je to pohodička nastaviť si množstvo vody a nestresovať kedy to vypnúť, meditým môžem ísť po mlieko resp. dávať pozor na deti aby niečo nevyviedli :grin:
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Zizass »

Funkci,,dose,, ,kterou např. Twin má nevyužívám,protože se mi nezdá,že by mohla být přínosem.
a)pustí předem stanovené množství v závislosti na času extrakce?
b)pustí množství vody -nějakým naměřením objemu v ml?

a).....V případě špatně zvolené jemnosti mletí bude objem různý? tzn. v případě příliš jemného mletí bude menší objem kávy?
b).....Jak to odměří ty ml objemu,to bude přístroj při jemnějším mletí prodlužovat extrakci?

Jak je to teda s programem množství u těchto modelů?
Díky za odpověď
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od hnup »

Meria objem. Teda podľa nastavenia mletia/dávky sa mení čas extrakcie. Je to otázka zvyku, ja som si na tú funkciu zvykol relatívne rýchlo. Ale aj relatívne rýchlo som si odvykol po prechode na Silviu.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Zizass »

Takže jestli dobře chápu,když dám do misky trochu více kávy,trochu jemněji namelu a navíc upěchuju,tak bude čas extrakce třeba 1 min a budu muset stejně ručně vypnout čerpadlo.
Asi si na toto nebudu zvykat. ;)
Jinak díky

Pro doplnění ,abych neodbíhal od tématu,tak by jsem já osobně zvolil alespoň model Gaggia new baby za 7.490,-( např. odkaz co napsala zunicka-http://www.axtor.cz/pakove.html), v zahraničí určitě i levněji.Verzi Gaggia new Baby Dose o tísícovku dražší bych nebral.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od hnup »

Zizass píše:Takže jestli dobře chápu,když dám do misky trochu více kávy,trochu jemněji namelu a navíc upěchuju,tak bude čas extrakce třeba 1 min...
...tak by si si zaslúžil kladivom po rukách! :-) Samozrejme, začiatočník sa bude trápiť a používať manuál, ale keď to časom človek dostane do rúk, tak je to výhoda. Zvlášť, ak sa robí viac káv za sebou.

Gaggia New Baby Dose som spomenul preto, že sa mi tu jedna povaľuje, nie aby priplácal tisícku navyše :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od Zizass »

Určitě není pravda ,že by profík používal tlačítko Dose a začátečník Manuál. :grin:
Jinak ,kdo často mění kávy ,třeba po 100g balíčkách určitě na poprvé netrefí správné mletí a množství...a pak je to tlačítko Dose na.... :!:
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od FANDA »

Já používám manuál, ale když jsem to zkoušel nastavit, tak u Twinu se podle mě programuje čas extrakce a né objem. Takže pokud se "špatně" namele nateče málo nebo hodně.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Koupě pákového kávovaru za rozumnou cenu

Příspěvek od hnup »

Programuje sa objem, je tam malý prietokomer.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Kupujeme nový kávovar“