Mazání varné jednotky

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Prosek
Příspěvky: 2
Registrován: úte 29. zář 2009 19:05:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Mazání varné jednotky

Příspěvek od Michal Prosek »

dobrý den, chtěl bych se zeptat zda někdo nevíte kde je možné koupit lubrikant na údržbu varné jednotky kávovaru Saeco .V návodu uváději, že je nutné po 500 kávách tuto komponentu namazat.

Ještě mě zajímá zda jsem mohl něco poškodit (je-li tu taky nějaký servisák), když jsem omylem z roztoku odvápňovače udělal kávu...než jsem spustil dekalcifikační režim :-) Díky moc Michal




Není potřeba psát stejný příspěvek do dvou témat. I tak to určitě všichni najdeme.
Psalo se to tu už několikrát a je to i v pravidlech fóra.

Ten druhý jsem smazal - admin
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od primacafe »

Na mazání dílů které nepřichází do styku s horkou vodou při vaření kávy, by měla vyhovět každá čistší vazelina. Sám používám běžnou silikonovou. Pro mazání těsnění (o-kroužků) je vhodná vazelia pro potravinářské účely.
Záleží čím jste odvápňoval. Pokud proběhla v podstatě jedna káva nějakým doporučeným přípravkem, nemělo by se vůbec nic stát.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Michal Prosek
Příspěvky: 2
Registrován: úte 29. zář 2009 19:05:04
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od Michal Prosek »

Díky to jsem si oddechl, použil jsem originál odvápňovač od Melitty.Ten potravinářský silikon , netušíte kde by se dal sehnat...?za duplicitu se omlouvám...díky za upozornění.Mějte se Michal
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od primacafe »

Taky nevím kde, protože jakousi vazelinu mám. Ale co tak zavolat prodejcům těch kávovarů nebo do servisu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od LUKI »

Mám vaší požadovanou vazelinu pro kávovary saeco od firmy Kluber k dispozici. Nerad bych aby to vypadalo jako reklama tak sem naše stránky psát nebudu ,tak klidne SZ
www.saecoshop.cz
quinn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. čer 2010 15:54:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od quinn »

Dobrý den, můžete mi někdo poradit, jak vyčistit a namazat kávovar Saeco Talea Giro? Používám jej už tři roky, varnou jednotku dám tak 1x za 2 měsíce do myčky a pak těsnění namažu jedlým olejem. Poměrně dlouho tato metoda fungovala, nyní se mi pravidelně stává, že motor nedokáže dotáhnout varnou jednotku až do konce, před dokončením cyklu se proces zastaví, namletá káva se vysype a cyklus se zresetuje. Ke konci cyklu je z varné jednotky slyžet takové jako nenamazané vrzání, ale mně se nechce celou jednotku nějak popatlat silikonem. Z ruky se varná jednotka nezdá nějak zatuhlá, ale motor mluví jasně. Byl jsem už i vevnitř přístroje, ozubená kola a šnek na motoru jsou úplně v pohodě a neměly by dělat nějaký zvýšený odpor, vše jde asi za varnou jednotkou.

Dál bych se chtěl zeptat, kam chodíte pro náhradní o-kroužky, po uvaření kávy je po těch letech už malá louže vody, asi přestává nějaké těsnění stačit...

Děkuji

Quinn
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od ringo »

quinn píše:Dál bych se chtěl zeptat, kam chodíte pro náhradní o-kroužky...

Kód: Vybrat vše

http://www.guma.cz
Mají vše, bohužel kromě eshopu, ale po telefonu se dá dojednat hodně, ale je potřeba znát rozměr a účel použití (s jakými látkami to příjde do styku, při jakých teplotách, zda je nutná velká elasticita...).
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od primacafe »

Většinu dílů (i těsnění) lze sehnat (objednat na dobírku) v servisu Saeco v Brně na tel. 545577373. Sám je tam kupuju. Jestli by se tam dala sehnat i vazelina na promazání centrální jednotky nevím. Určitě jako servis ji používají, ale jestli prodávají v malém nevím. Snad by aspoň poradili.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
quinn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. čer 2010 15:54:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od quinn »

Pánové, díky za tipy. Našel jsem prodejce originálního balení Saeco vazelíny na netu, tuba myslím 199,- Kč a asi poštovné. Matně si vzpomínám, že rybáři používají na muškařské vlasce silikonovou vazelínu, kdysi za totky ji prodávali v plastové krabičce asi jako Antiperle (pamatujete?) a stála pár korun. Tu stejnou asi už mít nebudou, ale mazat vlasce budou muset i nadále. Takže zkusím vazelínu sehnat v rybářských potřebách a dám vědět.

Jinak to nedotlačení varné jednotky opravdu zní jako "nenamazané", až přijdu na to, který kluzný čep to dělá, budu si zase kávovar užívat. Asi se to smylo při průchodu myčkou. Dáváte někdo varnou jednotku mýt do myčky? Zdá se, že jí to nevadí, vztekají se a reznou jen dva pidivruty, ostatní drží pěkně... Jen to vrže a dře, no.

Po výrobě kávy se kávovar trochu "počůrá", je to tak 50 ml vody na šálek, zatím stačila houbička. Teď asi zkusím nechat přístroj bez krytů, uvařit kávu a dívat se, kde to teče. Předpokládám, že to bude jen nějaký o-kroužek.

Quinn
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od ringo »

V prodejně s elektrosoučástkami lze koupit zdravotně nezávadnou silikonovou pastu, 50g za cca 50 Kč. Nejedná se o pastu pod chladiče procesorů.
Třeba tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.ledshop.cz/silikonova-vazelina~z4449.html 
nebo tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.ptrading.eu/saeka/saeka%20Silikonfett.htm
nebo tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.gme.cz/cz/s-sil-pasta-el20-p749-001.html
PS: nepoužívat bílou, ani jinak barvenou pastu, jsou abrazivní. Bezbarvá je mírně mléčně zabarvená, spíše průsvitná než průhledná.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
quinn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. čer 2010 15:54:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od quinn »

ringo píše: PS: nepoužívat bílou, ani jinak barvenou pastu, jsou abrazivní. Bezbarvá je mírně mléčně zabarvená, spíše průsvitná než průhledná.
Díky, ta rybářská je bezbarvá, lehce průsvitná, prostě jako silikon... Je príma vědět, že jde koupit i v elektronických kšeftech. Dík Koupím, namažu a dám vědět, zda je zadrhávací problém pryč.

Quinn
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od David »

Lékařská vazelína se dá imho také použít, mají ji v lékárnách. Ostatně jsem ji používal právě při rybaření na mazání mušek.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od ringo »

Pryž, ze které jsou O kroužky, lze mazat pouze mazivy na silikonové bázi. Lékařská vazelína, která je na ropné bázi (petroleum jelly pure), udělá z pryže rozžvýkaný pendrek.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
quinn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. čer 2010 15:54:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od quinn »

Hledání silikonové vazelíny: Dnes jsem obrazil drogerii, lekárnu,sport a rybářské potřeby. Výsledek zatím nula.
Drogerie: nemají.
Lékárna: Silikonovou neznají, mají standardní lékařskou pro zevní použití, kelímek cca 50 g 26 korun, ale jak už se tu psalo, není na silikonové bázi, ale je to frakce ropy. Takže jsem ji nekoupil.
Sport: Ptal jsem se na muškařskou vazelínu, neměli. Měli plno jiných krásných věcí a velké slevy. Ale pospíchal jsem do rybářských potřeb, které mi doporučli.
Rybářské potřeby: Určitě ji mají, ale měli o něco dřív zavřeno, na dveře jsem bušil 2 minuty před zavíračkou a houby. Zavřeno.

Quinn
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od primacafe »

Nešlo by použít toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000J0000000NL
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Mazání varné jednotky

Příspěvek od ringo »

primacafe píše:Nešlo by použít toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000J0000000NL
Šlo, viz můj 3. odkaz:-). Ty pasty jsou všechny podobné a tepelné namahání kolem 100°C zvládají všechny.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“