Twist

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
PaulRamon
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15. pro 2011 15:42:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od PaulRamon »

Co se týče dekalcifikace. Nevím, ale vzhledem ke konstrukci přístroje, kdy už horkou vodu liji přímo do boileru (a ta tímpádem prochází pouze sítkem a miskou s kávou), nějaká extra dekalcifikace odpadá. Nebo se pletu? Nikde žádné ohřívání, čerpadlo atd.
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. lis 2008 21:10:29
bydliště: Rychnov nad Kněžnou
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Standa »

Nikde sice žádný další ohřev vody není, ale voda z "nádržky" prochází takovým černým čímsi (bohužel nevím jak popsat), který se skládá z několika dílů a vypadá nerozebyratelně. Nevím co je uvnitř tohoto dílu. Pokusím se pořídit a vyvěsit fotku. Zde už mám uvnitř našedlý povlak. Ohledně usazování vodního kamene, právě řeším zarostlý napouštěcí a vypouštěcí ventil u WC nádržky. Takže i studená voda dokáže potrápit.
Uživatelský avatar
PaulRamon
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15. pro 2011 15:42:41
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od PaulRamon »

To by měla být sprcha (showerhead). Jedna je na normální kávu, druhá na pody. Ta se rozebrat dá (je to i v návodu). Sice mi to chvíli trvalo, ale jde. Určitě existují přípravky, kterými jde kámen odstranit. V tomto případě tedy sprchu a hlavici, do které se nalévá voda (waterbowl). Stále tedy o hodně méně práce, než řešit dekalcifikaci klasického kávovaru. Neviděl bych v tom takovou vědu ;)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ondrada »

Dotaz na zkušenější majitele - "sežere" teda Twist klasický "plnící" bombičky z domácích potřeb (takový ty s maticí), nebo je potřeba shánět "drahý jednorázový" bez matice? A co pak s těma jednorázovýma bombičkama, když se nedají vyměnit? A N2O/CO2 - dá se použít to i to, nebo jen N2O a tudíž bombičky šlehačkový? Dík ;-)
Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 20. lis 2008 21:10:29
bydliště: Rychnov nad Kněžnou
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Standa »

Pokoušel jsem se do toho nacpat klasické bombičky (se závitem) a nepodařilo se mi to. Vadí tam právě ten široký závit. Dalším problémem by mohl být plíšek, který se proráží. U plnitelných je níže než u jednorázových. Jednorázové tescoma bombičky na šlehačku jsou OK. Používám Twist jen výjimečně, takže jsem zatím neřešil dilema kam s nimi.
Uživatelský avatar
Bebe
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 29. led 2012 22:06:24
bydliště: Kuřim
kávovar: MyPressi Twist, ECM Classika PID
mlýnek: Niche Zero, Kinu M47

Re: Twist

Příspěvek od Bebe »

Kupuju stejný bombičky jako byly ty 4ks u Twistu v balení (bez šroubovacího uzávěru) a jsou normálně vratné, vychází na nějakých 45kč za 10ks jen to první balení bylo asi za 80kč.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ondrada »

Co je to za značku a kde je vracíš? Kde se dají vyměnit za plný? Normálně někde v domácích potřebách, nebo jinde?
Uživatelský avatar
Bebe
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 29. led 2012 22:06:24
bydliště: Kuřim
kávovar: MyPressi Twist, ECM Classika PID
mlýnek: Niche Zero, Kinu M47

Re: Twist

Příspěvek od Bebe »

Je to značka Kayser (myslím Rakouská firma) a kupuju a vracím je v Kuřimi v Elprumu.
Uživatelský avatar
Bebe
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 29. led 2012 22:06:24
bydliště: Kuřim
kávovar: MyPressi Twist, ECM Classika PID
mlýnek: Niche Zero, Kinu M47

Re: Twist

Příspěvek od Bebe »

Dnešní zásilka z primacafe mě opravdu udělala radost :-) Indian Monsooned... Omluvte kvalitu videa, v jedné ruce jsem držel páku a v druhé mobil, ale snad to podstatné je vidět...

http://youtu.be/h0ArHYVVhFk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ondrada »

Co je to za misku v tom Twistu?
Uživatelský avatar
Bebe
nováček
Příspěvky: 54
Registrován: ned 29. led 2012 22:06:24
bydliště: Kuřim
kávovar: MyPressi Twist, ECM Classika PID
mlýnek: Niche Zero, Kinu M47

Re: Twist

Příspěvek od Bebe »

ondrada píše:Co je to za misku v tom Twistu?
Tahle:

Kód: Vybrat vše

http://www.kavovarydoplnky.cz/product/miska-spaziale-78/
Pro odpověď nepoužívejte tlačítko "citovat", používejte tlačítko "odpovědět", každý si snad umí přečíst předchozí příspěvek.
Naposledy upravil(a) primacafe dne sob 15. zář 2012 16:19:07, celkem upraveno 1 x.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ondrada »

2Bebe: Díky trenére :)
Uživatelský avatar
Beaumont
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. led 2014 14:54:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Beaumont »

Poté co mě přestala uspokojovat káva z moka konvičky, jsem si nedávno pořídil Mypressi Twist. Na jednu stranu jsem nadšený, dělá to opravdové espresso a to (podle mého skromného názoru) skvělé.

Boužel mám ale dost problém s bombičkami. podle návodu by každá bombička měla vydržet na 4 double- nebo 8 single-shotů. To se mi ještě nepodařilo ani jednou, v nejlepším případě jsem z jedné bombičky udělal tři shoty. Většinou je to ale horší - některá bombička po "naražení" zasyčí a celý obsah z ní hned unikne ven (!), jiná krátce zasyčí a drží, ale udělá tak dva shoty. Zkoušel jsem jak bombičky dodané k Mypressi, tak dvě další značky (Tescoma a Horeca / Makro). Díval jsem se i na napichovací "trn" v přístroji, nezdá se být nijak deformovaný. Netuší někdo, v čem by mohl být problém? A jak dáváte novou bombičku do přístroje: podle návodu, tj. vložit do odnímatelného vrcholu rukojeti a s ním zašroubujete, nebo dáte nejdřív bombičku dovnitř a pak šroubujete rukojeť?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ondrada »

Dělám to přesně tak, bombičky mám Kayser a jedna s přehledem dokáže pětkrát (možná i šestkrát, ale to už neriskuju) vyprázdnit plnej zásobník vody. Nesyčí mi nikde nic, dokud nezačnu dělat kafe. Jestli bombičky utíkají tak bude nejspíš načatý těsnění okolo toho napichovacího trnu, což má pravděpodobně za následek i malou výdrž bombiček.

Jen pro jistotu - nesnažíš se použít plnící bombičky (ty s matkou na konci, co se u nás prodávaly už za bolševika), že ne? :)

btw - kde se dá dneska Twist sehnat? :)
Uživatelský avatar
Beaumont
Příspěvky: 2
Registrován: úte 14. led 2014 14:54:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Beaumont »

Kdepak, nepoužívám bombičky se závitem, nýbrž ty jednorázové bez závitu, stejné jako dodané.

Ale na webu jsem k tomu už něco objevil, asi to bude chtít buď vyměnit to těsnění (i když zařízení je úplně nové) nebo spíš dát mezi bombičku a vrchol rukojeti nějakou podložku (kousek gumy nebo tak), aby to bombičku víc tlačilo k napichovacímu trnu. Zřejmě jsou některé bombičky nepatrně kratší než by měly být. Vyzkouším a dám vědět.

Já koupit Twist v brněnské kavárně / pražírně Coffee Club

Kód: Vybrat vše

[url]http://coffeeclub.cz/[/url]
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“