Gaggia New Baby Class-výměna těsnění v hlavě

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Gaggia New Baby Class-výměna těsnění v hlavě

Příspěvek od Galina »

Prosím o radu. Mám cca 3 roky tento kávovar. Pravidelně odvápňuji. Ale nerozebírám hlavu, abych čistila těsnění, guma už nejde vyndat. Poslední dobou mně dost rychle vytéká káva ze sprchy, neodskakuje. Melu tedy na hodně jemno - mlýnek na č.3 a pěchuji co mohu. Dříve stačil stupeň 4 nebo 5. Kávu mám odsud a poměrně stále stejný druh. Dokonce je teď kávovar citlivý i na větší množství kávové dávky, pokud dám více než dříve, protéká káva také dokonce z hlavy, čili ne přes sprchu. Obávám se, že příčina bude v tom gumovém těsnění. /Nechce se mne posílat přístroj do Valašského Meziříčí a čekat měsíc, už mám tuto zkušenost s ventilem na páru/
Rozebíráte a čistíte pravidelně těsnění ? Jde vám to lehce ? Je to tedy nezbytné ? Pokud tak děláte, musíte otočit kávovar vzhůru nohama, že ? Děkuji předem za odpovědi !
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od primacafe »

Konkretně Vám neporadím, ale Valašské Meziříčí Vás děsit nemusí. Servis je v Praze a v Brně.

K demontáži těsnění by se mohlo hodit něco zde:
viewtopic.php?f=85&t=1191
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od papun »

Vylij vodu z nádržky a polož kávovar na záda a vyšrubuj sítko a sundej disk. Celé to zkus vyčistit a taky uvidíš na to těsnění. to by se mělo dát vyndat třeba tak že se to vyrýpne šrubovákem. Videa na netu budou - možná ne přímo na tvůj kávovar ale princip bude velice podobný.

Disk a všechno dej do čistícího roztoku a pak dej nové těsnění které koupíš třeba v Hraspu a snad to bude OK.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Galina »

Udělala jsem, co poradil Papun. Bylo pracné "zapečené" šrouby, hlavu, gumu vyndat, ale vše nakonec vyndala a vyčistila. Gumové těsnění mně přišlo dobré a tak vše dala zase zpět. Páka se lépe teď zandavá a rychlost vytékání kávy se zpomalila. Tak tomu dám chvíli čas.

Jak poznám, že je těsnění třeba vyměnit ? Jak často měníte ? A hlavně - jak často rozebíráte a čistíte hlavu ? Díky za odpovědi ! Jsem 63 letý laik závislý na kávičce od pana Konečného a na tomto fóru.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od David »

Dokud těsní, tak ho neměním :) Hlavu vyčistím tak jednou za půl roku.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od papun »

Pokud si to nedělala 3 roky, tak se nediv, že to šlo tak blbě. Já hlavu rozebírám cca co 3 měsíce, ale těsnění nevyndávám. To jen pouze pořádně očistím. A dělám to hlavně pro to, aby to celé nezatuhlo a prostě abych to mohl vyčistit a taky pro dobrý pocit:).

Těsnění jsem zatím neměnil bo není důvod a vizuálně se zdá OK. Ovšem pokud máš nějaké pochybnosti, tak kup nové a je to. Jsou to desetikorunové položky. A pokud vyměníš i sítko ve sprše, tak to bude ještě mnohem lepší. Já jsem se na Classicu natrápil s tím fabrickým sítkem. Pořád se mi ucpávalo a opravdu se to chovalo jako sprcha a dělalo to všeude bordel. V Hraspu jsem objednal profi sítko asi za 100,- a je klid a čisím ho jen tak z prevence.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Gaggia New Baby Class

Příspěvek od Galina »

Díky, člověk se pořád učí.......Starat se o kávovar mně děla potěšení právě pro ten dobrý pocit :)

Vylučuji, že by se ale takto většina mladých lidí doma o kávovar starala. Vidím to u dcery, má proto automat /Juru/. Sype do něj kávu ze supermarketů. Moje káva z primacafe je jí silná a já zase nemohu pozřít už tu její. Ale to už do tohoto vlákna nepatří.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“