Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

Zdravím,
býval jsem HRDÝM majitelem kávovaru GRAF ES 91..dnes jsem jen majitelem kávovaru GRAEF ES 91... :pardon:
Při jeho koupi jsem si říkal, jakej jsem profík, že už mám takový kávovar a na návštěvy jsem dělal machra, že máme nejlepší kafe, který si kde dají (to jsme ještě pili Lavazzu)...
No, doba se nějak posunula a já zjistil, že Lavazza fakt není ta špičková káva, jak jsem si o ní myslel a začali jsme kupovat čerstvě praženou.
Pak jsme si pořídili o mlýnek a kafe si už i meleme.
No a jak se člověk vyvíjí, tak jsem časem zjistil, že s kávovarem není asi tak úplně vše v pořádku (vím, trvalo mi to dlouho). Vodu ohřeje max na 75 stupňů. Takže jsem ho dal do servisu a odtud mi právě volali, že oprava bude stát 6.000 Kč. Pořizovací cena kávovaru byla asi 10tis., protože jsme jej kupovali levně na serveru "rozbaleno" a záruka byla jen rok - už to víckrát neudělám.

No a teď stojím před rozhodnutím. Tolik peněz za opravu se mi dát nechce.
Nejraději bych kávovar prodal někomu jako jsem byl já před 2 lety, protože s kávovarem bude maximálně spokojený (až na to, že tolik nehřeje je s ním asi vše v cajku) a rád bych si pak koupil nový.
Asi jsem bláhový, ale kdybych ho prodal za 8.000 Kč (což se dle mého na 99% nepovede), k tomu přihodím 6.000 Kč co po mě chtějí za opravu, tak už mám 14.000 kč na "nový".
Už bych raději koupil něco s bojlerem, což je asi jasné.
Napadá vás nějaká rada, co dělat? Případně co koupit?
Manželka sice sdílí mé nadšení pro kávu, ale už nesdílí potřebu kupovat nový přístroj.
Pokud by to mělo smysl, koupil bych i nějaký použitý. Velikostně bych se ale rád držel kolem toho gráfu..
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od wladas »

Ak sa nebranis bazaru ako pises, tak rozhodne tak sprav. Aj tu sem tam niekto ponuka.
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewforum.php?f=90

Ale s takym rozpoctom uz kupis napr novu Silviu
http://www.coffeeitalia.de/rancilio-sil ... l?___SID=U
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od j.bill »

Sicvok píše:...... Vodu ohřeje max na 75 stupňů. Takže jsem ho dal do servisu a odtud mi právě volali, že oprava bude stát 6.000 Kč. Pořizovací cena kávovaru byla asi 10tis.....ale kdybych ho prodal za 8.000 Kč (což se dle mého na 99% nepovede), k tomu přihodím 6.000 Kč co po mě chtějí za opravu, tak už mám 14.000 kč na "nový".
....
:rofl:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

j.bill píše::rofl:
Já vím, je to sranda, ale nějaká rada by nebyla? Třeba kdybych chtěl koupit něco z druhý ruky, na co si dát pozor, nebo konkrétní tip? Třeba něco hezkého (musí se to líbit manželce, abych si to prosadil ;) ), kvalitního a za dobrou cenu?
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od j.bill »

Čti, je tady o tom na fóru všechno, co potřebuješ vědět. Popřípadě vpravo nahoře je funkce "hledat". Já osobně bych 6.000 za opravu nedával. To bych raději přidal 3.000 a koupil bych třeba starší Rancilio Silvii.... ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

Jo, dal jsem se do cteni a zakotvil jsem na Bezzera Magica. Myslim, ze by to byl ideal pro mne. Denne delame asi 8 kav, z toho 1-2 capuccina (cas od casu, podle navstev je tech kav, i mlecnych, vic). Navic (mozna "a hlavne") ten design je super a libi se i manzelce. Jen ta cena nekoresponduje s ditetem a hypotekou.
Rancilo Silvia by bylo super reseni pro funkcnost, ale jsme asi 3 mesice v baraku, ktery si manzelka vymodelovala (hlavne kuchyn) a bohuzel ji tenhle kavovar svym vzhledem neoslnil (holt jsem v tomhle unterpantofel a nic s tim neudelam). :pardon:
Stavajici kavovar jsem opravit nenechal, cena je fakt ulitla. Doma jsem rozebral a vycistil co slo a teplota uz stoupla, sice je to porad jen 82 stupnu, ale uz je to zase o neco chutnejsi. I tak mame doma lepsi kafe, nez v 90% kavaren u nas v Budejcich..coz je ale spis smutny pribeh mistnich kavaren. :hnup:
Ted, kdyz jsme doma tri tydny nemeli kavovar, tak jsme si kafe delali ruznymi zpusoby. Nejcasteji dripper, pak aeropress, frenchpress i mokka konvicka, vim tedy, ze se da skvele kafe pripravit i jinak a bez kavovaru bych se teoreticky mohl obejit, ale ta chut espressa je proste jina..ikdyz ma jen 82 stupnu..
Vyplyva z toho to, ze se budu muset obetovat a par mesicu pouzivat stavajici Graef a pri tom bokem setrit..no a az nasetrim dost, tak mi manzelka rekne, at radsi misto noveho kavovaru udelame plot.. :pardon:
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od j.bill »

Njn, co naděláš. Se ženou je to těžké, bez ženy ještě těžší.... :grin:
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

Těžko nesouhlasit. :)
Štve mě, že jsem na tohle forum narazil asi až týden po tom, co jsme ten kávovar koupili..respektive, než jsem ho dostal k narozeninám.
Už "tenkrát" (po zběžném shlédnutí fóra) jsem říkal, ať ho vrátíme a koupíme nějaký s bojlerem..bohužel to bylo jen házení hrachu o stěnu..a já se tím po pravdě také nechtěl moc zabývat.. Až postupem času, kdy jsem se s kávou seznamoval víc a víc jsem začal zjišťovat nedostatky..
..ale jinak je manželka skvělá..to abych jí jen nehanil.. No a samozřejmě má v dost věcech pravdu..i když občas si jen myslí, že ji má... :)
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

Zdravím,
vypadá to, že manželka je konečně nakloněna koupi nového kávovaru. Důvod je prostý - ten starý odmítá tryskat páru a manželka je tím pádem bez cappuccina.
Mám možnost koupit ES 9010 DUAL BOILER ESPRESSO CATLER za cenu asi 23.000 Kč. Myslíte, že je to dobrá cena za tento stroj? Osobně se mi víc líbí Bezzera Magica, ale ta je ještě o dost dražší. Je v této cenové hladině (do 25tis) něco, na čem se tu většina shodne, že je super si pořídit?
Četl jsem zde na foru informace k catler 8010 a nevyznělo to moc dobře, ale přijde mi, že tento, když má bojler a cenou je také někde jinde, že by to třeba mohlo být lepší.

Předem díky moc za tipy.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od primacafe »

Obávám se, že přidete jen o víc peněz. Zdá se mě to jako dost drahé poznání jestli je lepší.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od wladas »

Catler sice nieje uplna haraburda (ale je to hracka) ale za tie peniaze co stoji sa da kupit podstatne lepsi kusok. Ale zalezi ci chces tieto peniaze investovat len do kavovaru alebo aj do mlynceka. Lebo ten tvoj GRAEF CM702 je totalny zaklad. Bude brzdou k vyrobe dobreho espressa.
Pozri napr Rancilio Silvia alebo Lelit PL 41 TEM.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

primacafe píše:Obávám se, že přidete jen o víc peněz. Zdá se mě to jako dost drahé poznání jestli je lepší.
To samozřejmě není mým záměrem.
Pro mě je momentálně důležité využít toho, že manželka je svolná takové peníze uvolnit..
Vlastně s tím přišla ona, že ho viděla a že se jí líbí. Pokud bych tedy našel za tuto cenu něco spolehlivého, kde bude jistota kvality a bude to hezké (což je samozřejmě velmi subjektivní kritérium), asi bych manželku přesvědčil, ať zapomene na Catler a zvolí něco jiného. Už mi odkývala, že Bezzera Magica se jí také líbí..jen ta cena... :(
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

wladas píše:Catler sice nieje uplna haraburda (ale je to hracka) ale za tie peniaze co stoji sa da kupit podstatne lepsi kusok. Ale zalezi ci chces tieto peniaze investovat len do kavovaru alebo aj do mlynceka. Lebo ten tvoj GRAEF CM702 je totalny zaklad. Bude brzdou k vyrobe dobreho espressa.
Pozri napr Rancilio Silvia alebo Lelit PL 41 TEM.
Viděl bych to tak, že rok bych s tímto mlýnkem ještě vydržel a pak jí začal zpracovávat na nový.. :)
Uživatelský avatar
Sicvok
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21. črc 2016 16:21:37
bydliště: České Budějovice
kávovar: ECM Mechanika IV Profi
mlýnek: Eureka Mignon Silenzio

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od Sicvok »

Jinak jak Lelit, tak Silvia jí svým designem rozhodně nenadchnou.. Byť se o nich v každém druhém tématu, co jsem tu četl, psalo a věřím, že by to na doma stačilo.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Oprava kávovaru za 6000 Kč, nebo koupě nového?

Příspěvek od wladas »

To uz je subjektivne co sa komu paci. Mna kazde rano pohlad na Silviu uspokojuje aj ked nieje uz dlhsie v prevadzke :)
A to to je presne dovod preco sa predava Catler ktory robi podobne, teda skor hosie, espressa nez Silvia za taky premrsteny peniaz. Ludia casto kupuju ocami a na funkcionalitu nepozeraju. Pri kupe kovavaru je to ale fatalna chyba.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“