delonghi, nedaří se espresso

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

delonghi, nedaří se espresso

Příspěvek od Jeremy »

:ucta: Jelikož nemůžu sehnat nepřetlakové sítko, vyseparoval jsem ze svého orig. všechny plasty a gumycuky. Myska je rozebiratelná, tudíž to nebyl žádný problém. Kovové sítko jsem prachsprostě vložil do mysky (sice by to sneslo kapku brusky, vtačky a letování, ale nechávám si to na pozděj kvůli případným reklamacím) dvakrát přemlel na ručním mlýnku kávu HONDURAS Santa Rosa z PC... že to nejde dvakrát přemlet?? Ale jde, když uchopím mlýnek mezi kolena a pravou rukou točím kličkou tak levým ukazováčkem tlačím už jedenkrát pomletou kávu proti kamenům. Je to sice nebezpečné a po několika minutách otravné :x taky už je na cestě mlýnek Iberital Challenge. Výsledek z mlýnku jsem nasypal do vypreparované single misky, která zvětšila svůj objem o chybějící části. Vešlo se asi odměrka a půl cca 10 až 11g. Čas extrakce jsem si bohužel nestopnul, ale bylo to víc než obvyklých 15 až 20 vteřin. Výsledek cca 30ml a něco na kávě jako crema... byla jemná, kompaktní vysoká aspoň 5 mm, žádné bublinky jako před tím. Byla tam ještě po dvou minutách když jsem kávu ochutnal. A dojem z kávy: chutná, silná. Ještě jsem moc dobrých káv nepozkoušel tak tu nebudu psát nesmysly. Jinak na přístroji jsem odstranil vibrace a z nich vyluzující se zvuky za pomoci pěnového těsnění. Už je slyšet pouze chod čerpadla. Kolegům se stejným kávovarem rád poradím kam těsnění vlepit. Snad se to bude někomu hodit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

:ucta: Našel jsem na Youtube rozborku a zborku těchto unykátních crémadisků používaných myslím ve většině presovačů značky Delonghi. Používám pouze dvě kovové části.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=C4LSgHlngyg
:hnup: "Proč dělat něco jednoduše, když to jde složitě..."
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
daewoo
Příspěvky: 15
Registrován: úte 29. čer 2010 12:47:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od daewoo »

Jeremy píše::ucta: Jelikož nemůžu sehnat nepřetlakové sítko, vyseparoval jsem ze svého orig. všechny plasty a gumycuky. Myska je rozebiratelná, tudíž to nebyl žádný problém..........
zdravim ta, mam tiez tie napenovacie sitka, ked si ich uplne rozobral , co si znich nakoniec pouzil? len tie posledne dva kovove? trochu to tam linga, nemal si stym problem, nepretieklo ti presso rychlo? ak porovnas pred a po malej uprave sitka, aky mas stoho dojem?
Dik na radu a poucenie
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

:ucta: Ano jen ty dva kovové, musíš sítko do misky vložit tak aby byly překryty obě díry, takže sítko není v misce uprostřed, ale je mimo osu! Když naplním misku (vejde se do ní víc kávy tak odměrkou se vůbec neřiď) a upěchuji, tak káva při extrakci nikde nepodtěká.
Zrovna včera jsem dělal pokus:
1. Upravené sítko bez napěňovacích hovadin: výsledek presso 25ml/25s (samozřejmě +- jak se trefím s mletím). Crema je po extrakci kompaktní ještě minutu, dvě než se prvně napiju.
2. Sítko v původní sestavě s cremapazmekem, stejně namletá káva: nevim kolik ml, protože presso přeteklo a extrakci jsem musel v 19 sekundě přerušit. Pěna řídká, rychle padá, velké bublinky. :idea: Tzn. že cremadiskem káva proteče mnohem rychleji. Samozřejmě jsem kávu ochutnal, byla slabá, planá, prostě jen výluh.

Neberte to jako ideální řešení, ale spíš znouzectnost. Na patentování to asi nebude :P , ale rozhodně po jednoduché úpravě už se nejedná o PŘETLAKOVOU misku !! Prvně mě to napadlo, když jsem měl už obyčejný ruční mlýnek a zrnkovou kávu. Potom zrnkovou čerstě praženou z Primacafe a dvakrát přemletou na ručním mlýnku, to už mě dostalo a já jsem se rozhodl koupit si..... ale to sem nepatří :grin:
Dik na radu a poucenie

Na rady jsou zde jiní a poučíte se sám, stačí jen tiše číst, fórum je opravdu hodně obsáhlé. Přeji hodně zdaru.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

A domnívám se, že pro přípravu velmi dobrého epressa v domácích podmínkách, jsou zde veškeré potřebné informace.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
daewoo
Příspěvky: 15
Registrován: úte 29. čer 2010 12:47:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od daewoo »

Jeremy píše: :ucta: Ano jen ty dva kovové, musíš sítko do misky vložit tak aby byly překryty obě díry, .........
vdaka, skusal som to skusal a je to moc moc zaujimave. Obaval som sa rychleho pretecenia a uniku kavoviny do pohara,ale po utlaceni kavy sa to utesnilo a svoj ucel splnilo. Kym nezozeniem orig. sitko, zatial to staci. Vdaka
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

:ucta: Tak jsem si předevčírem zase hrál, tentokrát pokus o bottomless páku :lol:
Páka je spojena čtyřmi vruty, tudíž rozmotování nebyl problém, to co z ní vypadlo bylo překvapení v podobě kovového válečku :roll: Opravdu, koho něco takového napadlo, přitom páka se mi jevila robustní a dobře do rukou padnoucí a on je v bakelitovém obalu o síle jeden milimetr kovový váleček. :hnup: Proč dělat něco jednoduše když to jde složitě... podruhé

Pokus jako takový jsem musel po osmi vteřinách ukončit, protože výsledek stříkal doslova všude jen ne do šálku. Tento kávovar mě opravdu nepřestává překvapovat, ale přestává mě bavit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Boiler je bojler
samky
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. srp 2010 8:49:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od samky »

:ucta: Ahoj, také vlastním tuto značku a používám zásadně sypanou kávu Lavazza Napolitana, která nám chutná. S pěnou není problém, spíš se samotným strojem. Již od začátku děsně rachotí. Jakmile zapnu stroj, nevím co držet dřív, aby to nedělalo takovej randál. Je to věc na reklamaci nebo mě s tím pošlou někam? Jinak spokojenost, až na to, že na 2 hrnky nenaplní stejné množství kávy.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Ahoj, hmm Lavazza Napolitana...to se musí prodávat samo :grin: to je nějaká novinka?
Nikdy nenaplníš naprosto stejné množství kávy do každého šálku, raději bych se zajímal o to jakou kávu a čím si ji namelu :smoke:
No a k těm vibracím, reklamovat můžeš vždicky docela by mě zajímalo jak by k tomu prodejce přistoupil. Měl jsem stejný problém.
1. Rezonování víčka nádobky na vodu: Měj ji vždy plnou vody (čerstvé) nebo alespoň více než půlku. Vibrace se výrazně sníží, přístoj bude stabilnější. Mezi nádobku na vodu a zadní stěnu espresovače vlep aspoň 3 kousky nějakého samolepícího pěnového nebo gumového těsnění používaných do oken a dveří. Osobně jsem použil pěnové a lepil jsem na zadní stěnu espresovače abych ho neměl na nádobce.
2. Rezonování nerezové odkapávací plotýnky: Na plastové misce kde leží zmiňovaná plotna je 8 výstupků tak na ty nalep 8 kousků těsniva. Nelep na samotnou plotýnku, protože tu budeš častěji umývat. Sice stejně časem uplavou :grin: ,ale po několika měsících tam mám ještě čtyři. Při extrakci plotýnku ještě přidržím malíčkem a je ticho.
3. Samozřejmostí by mělo být to, že strojek bude na rovné a stabilní ploše.

Tím jsem odstranil 90% vibrací, pokud se ti to nepodaří reklamuj a kup si třeba LaPavoni EUROPICCOLA ;)
Boiler je bojler
samky
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. srp 2010 8:49:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od samky »

Tak teď jsem se opravdu hodně od srdce zasmála :grin: :grin: Nic ve zlým Jeremy, ale i když to je kávovar z těch levnějších, nepočítala bych, že sotva co ho začnu používat, musím vychytat asi 150 much, abych z toho během hodiny nezešílela. Drnčí to přesně tak, jak popisuješ. Můžu zkusit odstranit závady, ale myslím, že jednodušší by bylo to odvézt na reklamaci. Ovšem z čeho bych si dělala výbornou kávu? Jako rezerva je i toto http://www.bialetti.it/uk/catalogue/sch ... ?id_cat=24 dobré, tak uvidíme. Ještě k té kávě. Sama si nemelu, zatím kupujeme kávu mletou a tu Lavazzu si vozíme z Itálie protože tady nějak není k sehnání....Koukám, že to nemaji ani na ofiko stránkách, ale je to Crema e Gusto Napoletana...a má oblíbená stejně jako Vernano. Jo ale děkuju za rady, navrhnu to a uvidíme co se bude dít
Uživatelský avatar
cztony
Příspěvky: 22
Registrován: úte 06. dub 2010 21:35:18
bydliště: Šumava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od cztony »

Před pár lety jsem se účastnil výroby televizorů, a pokud se vada projevovala na všech kusech daného typu (stejně jako tady drnčení plastů a plechů), byla prohlášena za vlastnost a reklamace neuznána. Je to prostě tak, že drnčí a je to "normální". Bohužel se tento způsob "odstrňovaní" vad zřejmě osvědčil, protože jsem se s nim setkal i u jiných výrobků :-(
Tlak na cenu výrobků je obrovský a tak se všechno šídí, kde to jen jde.
--
CzT

Omluvám se za výpadky diakritiky - stará škola problémů češtiny na PC
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Pro Samky: Relativně levný, kupoval jsem ho cca před půl rokem za 3.600,- A když ho vidím dnes v některých obchodech za 4.990,- tak bych do toho určitě nešel a kdybych mohl vrátit čas tak bych si tento kávovar už nekoupil ani za 3.000,- Prostě to s ním doklepu a letí z okna. ;) Mokka konvička kterou máš v odkazu je určitě lepší volba. Třeba v práci už si nedělám presso z automatu Delonghi (100ml/10sekund to fakt není pro mě), ale pořídil jsem si Frenchpress abych mohl pít čerstvou kávu i kanclu. Ale tu reklamaci klidně realizuj a pak napiš jak to dopadlo.

Pro Cztony: Kdybych mohl tak se pod váš příspěvek podepíšu, Dříve jsem pracoval jako obchodní zástupce ve firmě, která se živila prodejem profi elektrického ručního nářadí. Bylo neuvěřitelné pozorovat jak jde úroveň a kvalita mašin rychle dolů na úkor maximálního snižování nákladů na výrobu. A jde vidět, že se to týká všech oborů, člověk by si kolikrát rád připlatil za kvalitu, ale nemá z čeho vybírat. :pic: (prosím nepište, že si můžu koupit Vibiemme Domobar)
Boiler je bojler
samky
Příspěvky: 3
Registrován: sob 28. srp 2010 8:49:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od samky »

to mě čekaj asi pěkný věci.....jestli do tý doby taky nevyletí dřív z okna:))).....zlatá moka konvička, s tou jsme prožili celou dovču a jaký to bylo parádní kafčo na vařiči...hihi
Uživatelský avatar
aurelloid
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13. lis 2010 18:19:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od aurelloid »

Ahoj

Taky jsem majitelem tohodle stroje. Uz rok a pul a nemuzu si stezovat. Posledni dobou mi nedelal zadnou penu i kdyz kupuju porad stejnou kavu. V tomhle pripade jsem zjistil ze pomaha cas od casu celou paku rozebrat, vycistit a pri skladani dokupy vsechny zavity zase poradne utahnout a husta pena je opet na svete :P
Uživatelský avatar
kail666666
Příspěvky: 4
Registrován: pát 10. pro 2010 16:26:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od kail666666 »

Tak abych přispěl svou troškou do mlýna :)
Vlastním tuto mašinku asi tři týdny..mám asi jako všichni krom pár úplně nadšených jedinců na heurece smíšené pocity,
mimochodem jsem tam přispíval též a byl jsme také ještě částečně nadšený..i když ted nebudu tvrdit že jsem vyloženě zklamán..
Prostě mašinka má vlastnosti na které si bud zvyknete nebo poletí z okna jak tu někdo psal..
A ruku na srdce většina těch levnějších..
Já můžu porovnávat z levnější Zelmerem kterého jsme měl napůl ze svou ex přitelkyní..a to vám povím že byla teprve hrůza hrůza..
Ted asi říkate nepoučil se a já bych spíš řekl že ještě nedospěl do drahší a o poznaní lepší mašinky..
Ale zpět k tomuto De Longhi..je fakt že je hlučný a docela vibruje,mě osobně ale šalek netancuje :)
Prokapává mě také,pokud tedy nezmáčknu tlačítko k nahřívání tryska na napěnění..jinak se drží no a pak pár kapek uklouzne..jinak mléčnou pěnu,šlehá hezky..
To vše beru jako dan za jeho cenu a vzhled který je alespon pro mě moc líbivý..a co si budem povídat v konečné fázi jde hlavně o samotnou kávu..ted už vím co znamená "pseudocrema",tu dělá mašinka znamenitou..
Já přijel ze Španělska takže zhruba vím jak vypadá ta pravá crema (jejich cafe solo má něco do sebe)a chut'
Je to i v kávě a já jsem ve fázi začátečnické a experimentuju,nyní se třeba potýkám z velmi jemně namletou kávou kterou nechce mašinku už brát..jako by neměla sil..ale to už jsem tu psal k ručnímu mlýnku Hario..
Snad mě na to někdo odpoví..

Jinak mé resumé je asi takové..pokud bych mohl kupovat znova šel bych do jiného drahšího stroje ale vycházím z toho co mám a z toho co mám chci maximum a vím že to z toho(alespon relativně) dostanu i přes obět určitých kompromisů..

Všem dobrý kávový šmak! ;)
K.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od primacafe »

Psal jsem to zde už několikrát a zase se budu jen opakovat. I levným kávovarem jde udělat slušné espresso, ve většině případů lepší jak v kdejaké kavárně. Jenomže i ten nejlevnější kávovar musí splňovat aspoň ty nejzákladnější a nejnutnější parametry.
1. Hlavně musí mít potřebný tlak - což není problém, protože čerpadlo bývá u všech domácích kávovarů v podstatě stejné.
2. Hlavně musí mít obyčejnou misku v páce, bez všelijakých napěňovacích nesmyslů.
3. Hlavně musí být vhodná teplota vody.
Toto jsou potřebné vlastnosti kávovaru. O tom že je potřeba použít dobrou kávu, snad není nutné na tomto fóru ani hovořit (dobrou neznamená zahraniční vyhlášenou značku. Všechno zahraniční ještě neznamená dobré)
Neznamená to však, že jsem zastáncem levných kávovarů. Co takový kávovar vydrží, kdy v něm něco praskne (nevydrží tlak vody protože je z plastů), kdy se v něm něco ulomí, kdy z něj bude kapat voda tam kde nemá, je jen otázkou času a odpovídá jeho ceně.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od pedro13 »

add bod 1. - nejsem odborník na servis kávovarů a nebudu zpochybňovat zda je či není u všech domácích kávovarů čerpadlo stejné...nicméně nedá mi to nenapsat svou zkušenost,kterou jsem tady již zmiňoval...
Presovač Tecnosystem,který doma používam asi 3 roky je vybaven klasickým vibračním čerpadlem Ulka.V případě přetížení čerpadla při ucpání filtru jemnou kávou čerpadlo změní svůj zvuk,začne pulsovat a pořád se snaží tlakovat...nikdy se mi ještě nepodařilo ho dostat do stavu kdy neprotlačí ani kapku.
Presovače AEG a Krups...modely si bohužel z hlavy nepamatuju,ale to myslím není až tak podstatné,taková ta klasika z jejich mainstreamu...presovače jsem nerozebíral,čerpadlo neznám...jejich chování během mých pokusů bylo totožné...
Při mé snaze o jemnější namletí tak aby požadované množství vody (30ml) protékalo déle než nějakých 10-15s,čili ani o žádném přetížení nemohla být řeč,šlo čerpadlo už zpočátku dosti ztuha tak až se zastavilo úplně.Nebo někdy vypnulo a zase zapnulo.Ale nikdy nedošlo k onomu efektu,který znám z mého kávovaru,kdy čerpadlo mění zvuk,jak kdyby "podtaktuje",pulsuje a tlačí za každou cenu dál.Tady to prostě nějak samo vypínalo zapínalo,ale výsledek byl vždy takový že nenateklo skoro nic...
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Seky »

S touto mašinkou sem si lehce pohrál na jedné návštěvě a snažil sem se z ní něco dostat. No, nevím co jste měl za Zelmer, ale můj ex dělal kávu mnohem lepší. Ale to je asi tím, že jsem měl misky bez těch pěnících "zázraků"... a kávu ani nevím co... Taky byl skvěle postaven co se týče materiálů a lícováni... ale to jsme jinde.
Koukám, že je tu další téma, kde se řeší tlak :)
Těším se na další info
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od Jeremy »

Pro kail666666: Čerpadlo v Delonghi ECO 310 má na to, aby vytlačilo nápoj jménem espresso 25ml/25s. Pokud je káva příliš jemná tak ano neprotlačí třeba ani kapku, stane se mi to i u Turmixu. Dovolím si stručne poradit, jelikož jsem s Třistadesítkou zažil své v dobrém i ve zlém :):
1. Vyhoďte plast a gumu z přetlakové misky, tím dosáhnete víte čeho.
2. Pohrajte si s mletím, mlýnek na to máte.
3. Sežeňte si dobrou kávu, jste na správné adrese.
Boiler je bojler
keras
Příspěvky: 48
Registrován: pon 29. lis 2010 17:59:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: DeLonghi ECO 310

Příspěvek od keras »

Chtěl bych pochválit Pedra za hezký příspěvek opět k levným kávovarům. Ano je to tak napěňovací misky kladou odpor už sami o sobě a ještě když se přidá jemné kafe tak je to problém... Ono totiš na kávovaru kde se používají normální se zdá, že tlačí víc. Ale je to tím, že klade odpor jen ta káva!!!
Pokud se na něco zeptáš budeš blbcem 5 minut, pokud ne, budeš blbcem celý život...
Zamčeno

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“