Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Velvetek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. bře 2011 9:44:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od Velvetek »

Dobrý den

Měl bych dotaz, na který jsem zde nenašel žádnou odpověď. Na automatu Saeco Incanto (tento model není již ve výrobě, nemá žádné další označení) docela často bliká kontrolka doplnění vody/odvzdušení. Voda je doplněna, odvzdušnění provádím pomocí vypuštěním vody přes trysku. Voda vytíká pravidelně, ovšem kontrolka bliká neustále a není možné vařit kávu. Občas to fungovat začne, ale pouze pár káv a zase to zlobí. Odvápnění přístroje jsem provedl, pouze ještě chci vyčistit hlavní jednotku, ale nevím, jestli by to mohlo být tímto? Nebo ještě nějaké možné nápady? Předem Vám moc děkuji za postřehy ;)

Přeji hezký den


d.
Uživatelský avatar
Velvetek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. bře 2011 9:44:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od Velvetek »

Nikdo nic? Stroj jsem znovu odvápnil/vyčistil, když jsem ho nechával pročistit již čistou vodou, tak jsem ho prohnal asi litrem vody čisté, šla z něho pěkně vařící. Nechal jsem vodu dojít do konce, poté vodu zase dolil ale už si ji nenatáhne. Je slyšet čerpadlo, ale bliká že tam voda není a po chvilce to čerpadlo zase vypne. tak nevím, nevím... je možné, že by se z nějakého důvodu nedokázal odvzdušnit? Protože po delší době, když už ji tedy natáhne, tak kontrolka vody bliká neustále, i když voda z trysky teče pod proudem...
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od LUKI »

Zřejmě by to chtělo rozebrat a opravit, může to být zaseklý průtokoměr , nebo vadný, nebo nečistota v něm, odcházející čerpadlo .....
www.saecoshop.cz
Uživatelský avatar
Velvetek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. bře 2011 9:44:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od Velvetek »

Díky za odpověď. Už jsem ho měl jednou rozdělaný (pouze tedy kryty). Zkusím se ještě podívat, jelikož v mém okolí jsem nikoho nenašel, kdo by se tím zabýval... Zkusím ten průtokoměr vyčistit...
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od primacafe »

Jedna verze těch plastových průtokoměrů šla rozdělat. (bajonet)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
LUKI
začátečník
Příspěvky: 62
Registrován: pon 01. úno 2010 13:24:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od LUKI »

Souhlasím průtokoměr lze rozdělat u všech i nových, vyčistit, vrtulku a zejména zkusit profouknout, je tam jedna malá a velká dírka, Incanta nemají vestavěné foltříky před průtokoměrem a čerpadlem , jsou pouze takové čepičky síťka v zásobníku vody, v případě že tam ta síťka není, může se takto dostat do systému nečistota ..
www.saecoshop.cz
Uživatelský avatar
Velvetek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. bře 2011 9:44:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od Velvetek »

Děkuji za odpovědi a obrázky! Ke konci týdne na to vlítnu a pak dám vědět...
Uživatelský avatar
Velvetek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. bře 2011 9:44:51
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Incanto - kontrolka vody/odvzdušnění

Příspěvek od Velvetek »

Takže panové, kávovar jsem rozdělal a také ten průtokoměr. Nezdálo se, že by byl nějak znečištěný, nicméně jsem ho pročistil. Kontrolka vody ještě pak blikala, pohnul jsem všemi kontakty a zase to začalo fungovat. Teď běží dobře, nicméně si raději dávám pozor, aby nedošla voda, jelikož mě přišlo, že si to nedokázalo natáhnout hlavně potom. Budu se snažit ho dále udržovat, jelikož kávu dělá dobrou.

Koupil jsem ještě tablety na pročištění kávové cesty: stačí použít jako při přípravě běžné mleté kávy nebo by měl být nějaký speciální čístící program?

Díky a kávě zdar ;)
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“