Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

Už několik dní googlím páku na tento přístroj. Teď tam je přetlaková miska. Páka je taky kombinace hliníku a plastu. Prostě žádná sláva. Nechala by se nahradit za nějakou jinou samozřejmě se standard sítkem? Nenašel jsem nikde nic, kde by byly udávány rozměry. Většinou se uváděly rozměry sítka (misky). Aby mi někdo mohl nějak poradit, tak posílám rozměry sítka i páky. Vnitřní rozměr sítka je 52,5 mm (možná 52 mm), vnitřní rozměr páky je 55 mm a vnější rozměr páky je 62 mm. Může mi někdo pomoci, jakou páku použít a kde ji případně koupit? Na ceně nějak moc nezáleží.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
marigold
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14. čer 2011 23:01:58
bydliště: Jindřichohradecko
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od marigold »

človeče tam jde hodně o ten bajonet a hloubku hlavy vevnitř. To by chtělo origo výkres tý hlavy. Respektive domoct se u whirpoolu nějakýho techničáku..
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Jeremy »

Tu samou páku jsem měl v Delonghi ECO 310, dodává se i do jiných Espresso atrap značky Delonghi. Vnitřní průměr je docela běžný pro domácí mašinky a to 53mm. Mám ho i v Turmixu. Pokud přetlaková miska ve vaší páce bude stejná jako v Delonghi, což na 99% bude, pouhým rozebráním a vyseparováním gumových a plastových částí získáte misku nepřetlakovou. Ale nejedná se o ideální řešení, pouze o znouze ctnost.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

marigold píše:človeče tam jde hodně o ten bajonet a hloubku hlavy vevnitř. To by chtělo origo výkres tý hlavy. Respektive domoct se u whirpoolu nějakýho techničáku..
No nevím, určitě tomu hovíte víc, ale podle mě to vypadá jako klasické uchycení páky. Pro názornost posílám fotky, jak to vypadá. Hloubka hlavy od hrany k těsnění je 8 mm. Od hrany hlavy ke sprše to je 4 mm. Mrkněte na to ještě někdo, prosím. Když už zmiňujete Delonghi, není na to nějaká páka, která by se hodila? Přeci jenom to má ke kávě blíž než Whirlpool..

Co se týká toho rozebrání sítka, tak je to asi pravda, ale nebudou pak zase ty díry moc veliký? No... pouze řečnická otázka. Půjdu to pak zkusit. No je to tedy tragédie s tím, jak to bude rozebraný. Vyloženě bastlení, který asi s kávou nemá nic do činění.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od ondrada »

Co se týká páky, tak tam nic jako standard bohužel neexistuje - co stroj, to páka, a nahrazovat to je o náhodě (bývají problémy i s miskama, který reklo by se standardní rozměr u některých strojů maji). Jedině zjistit jestli to opravdu neni třeba DeLonghi s xichtem Whirlpoolu - číňani to sekaj jak Baťa cvičky a dávaj to do různejch škatulí, takže je možný že zrovna DeLonghi má od ťamana něco se stejnýma střevama...
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

Jeremy píše:Tu samou páku jsem měl v Delonghi ECO 310, dodává se i do jiných Espresso atrap značky Delonghi. Vnitřní průměr je docela běžný pro domácí mašinky a to 53mm. Mám ho i v Turmixu. Pokud přetlaková miska ve vaší páce bude stejná jako v Delonghi, což na 99% bude, pouhým rozebráním a vyseparováním gumových a plastových částí získáte misku nepřetlakovou. Ale nejedná se o ideální řešení, pouze o znouze ctnost.
Tak jsem to s tím rozebráním zkusil. Buď je hrubě namleto nebo to je k prdu. Za 15 vteřin bylo 35 ml a vcelku hrůza. S tou přetlakovou miskou to tolik nebylo cítit. Tohle byla docela tragédie. Můžete mi říci, jestli se nechá s tou rozebranou miskou dostat ze stroje slušné espresso? Vypadl z misky slušný puk. K tomu abych laboroval musím koupit pořádný mlýnek, tak aby mě to nestálo majlant zbytečně.
Zkuste ještě někdo mrknout na vaše páky, jestli by některá neseděla.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Jeremy »

:ucta: 15s/35ml = hrubě namleto. S rozebranou miskou můžete získat průměrně dobré espresso, samozřejmě za předpokladu korektního namletí a nějaké čerstvosti vstupních surovin. Pak hodně záleží na teplotě vody při extrakci lahodného moku. Můj Delonghi, kávu přepaloval více než moka konvička a to je docela problém. Netuším jak je na tom s teplotou Váš Wirpool. (On svět kolem kávy je tak trochu alchymie)
Zde přidávám odkaz na své trápení s miskami, abych se zbytečně neopakoval. Přeji příjemnou zábavu :grin: .
viewtopic.php?f=47&t=1214
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

:grin: s Vámi je samá sranda. Ještě blbej dotaz... jak tu teplotu vody mám měřit? Prostě narvat pod proud vody z páky nebo přímo pod sprchu teploměr? Asi ano, jinak mě to nenapadá.
Jinak zajímavý počtení o miskách. Páka je podle obrázku opravdu totožná. Prašť jako uhoď. Jen to volné sítko v misce...řeknu vám...to je materiál. Kdybych to neměl jako vestavěnej přístroj, tak to vezmu a zahodím, ale co pak nacpu do tý díry v kuchyňský sestavě, když budu mít jiný nově koupený presovač na stole?
Já jsem zkusil to sítko a gumu dohromady. Sundal jsem pouze ty spodní plastový bazmeky a závěr je v mém minulém příspěvku. Dobře... já to tedy zkusím i bez té gumy, ale běda vám...běda vám, jestli mi to nepůjde :-)
Ještě to Jeremy... a neseděla by páka i se sítkem z Vašeho Turmixe do DeLonghi a tím pádem i do mého Whirlpoolu? Že bych to někde splašil? Tedy zatím nevím kde?
Docela mě to štve (slušně řečeno), protože na dobrý espresso můžu akorát do restaurace (tedy ne každý). Už nad tím laboruju od té doby, co ten vestavěnej křáp mám doma. Já snad budu objednávat jednotlivý páky z netu na průměr 53 mm a pak je budu zpět vracet, že mi to nesedí. To volné sítko v misce se mi opravdu příčí. Pokud to bude fungovat, tak to nějakou dobu vydržím, ale co pak?
Jinak děkuji zúčastněným za snahu pomoci ;)
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Jeremy »

Blahopřeju, právě jste se vydal na cestu vydlážděnou omyly a vykoupenou poznáním. Hlavně vydržet! Někdo to zvládne rychleji, někdo pomaleji a jiný to zabalí sotva v půlce. Teplotu vody jsem zatím nikdy neměřil. O teplotě i jak ji nejlépe měřit je tu hodně napsáno, stačí jen hledat. Osobně udělám espresso, napočítám do pěti a ochutnávám. U delongiho jsem musel čekat minutu, jinak bych si spálil hubu. Vysoká teplota se projevuje vystoupením hořkokyselých tónů, ale někdo to může pociťovat jinak. Tak to neberte jako dogma. Gumu z misky taky vyhoďtě, nebo ji třeba použijte jako škrtící kroužek :grin: . Volné sítko v misce není problém, tlak vše udrží. I když to opravdu není ideální. Navíc je to piplačka a bude vás to odrazovat. Já bych zvětšil původní otvor v misce a děrovanou část ("sítko") bych přiletoval, nebo jiným způsobem připevnil k misce. Tím by se hodně vyřešilo.
Původně jsem vám chtěl navrhnout ať tu věc vyhodíte z okna, ale díra v kuchyňské sestavě by asi nebylo to pravé, čím by se vaše kuchyně chlubila. Páka z Turmixu do Delongiho nepasovala ani naopak, je tam jiný bajonet. Objednávat páky naslepo a zkoušet by asi nebylo rentabilní. Pokud vás espressomanie chytne naplno, tak bych se poohlídl třeba po něčem takovém:

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/kavovar-gaggia-baby-twin-i1958376834.html?source=oo
Pak po kvalitním mlýnku kolem kterého se celá příprava espressa točí a hlavně po čerstvé kávě, ale tu snad víte kde zkusit objednat, jste na dobré adrese. Pak dejte vědět jak pokračujete.
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

OK. Díky za info. Co se týká přístroje, tak už jsem toho dost přečetl o CATLER ES 8012 (neuvažuju o jeho mlýnku). Samozřejmě je jich celá řada a zatím přístroj nehledám. Petra Veselá ve své knize ho vyzdvihuje také, tak jsem po něm pokukoval, ale už mám doma retro presovač od kenwoodu, vestavěný presovač a teď by přibyl ještě další "krám". To by mě manželka už asi opravdu killnula :-) Jo a to máme doma ještě Dolce Gusto.
Zkusím to s nahatou (dle Vašeho způsobu) miskou, třeba se něco do té doby vyvrbí. Ještě se zeptám... ta děrovaná destička má hranu. Dáváte to tou hrankou dolů jako by to bylo podle originálu a nebo to máte vzhůru nohama a plochama se dotýká sítko s miskou?
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od pedro13 »

Imrich píše:Petra Veselá ve své knize ho vyzdvihuje také
Zkuste té paní napsat a poptat se ji kolik let se zabývá servisem kávovarů a na technické podrobnosti tohoto "skvělého" čínského stroje
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

No podle toho co jsem vyčetl, tak reprezentovala "českou baristickou obec" na mistrovství světa. Samozřejmě doporučuje profesionální značky, o kterých se i zde píše, ale píše o tom, že jí velmi mile překvapil tento přístroj pro domácí použití a bylo z něho velmi dobré espresso. To je vše. Otázka je, jako že to je pravděpodobné, do jaké míry to je také reklama na tento přístroj. Ať si to každý vyloží po svém. Pouze jsem interpretoval její postřeh jako člověka, který se tomu věnuje a asi by tedy o tom měla něco vědět. Samozřejmě jsem pročetl i vlákno o Catleru na tomto fóru a poznatky a příspěvky mě od něj docela odradily.
Mimochodem jsem zkoušel tedy úpravu misky dle Jeremyho a když jsem se koukal, jestli vůbec skrz dirky protekla káva, tak ze spodní strany bylo sítko čisté a podle mě to teklo mezi hranou sítka a dnem misky. Je jasné, že bych asi měl mít jemnější mletí, což jistě ještě vyzkouším, ale vidím to pak na letování sítka k misce a na to jsem tedy zvědavý :-) Moje 175 w pájka a cín... no už vidím, jak se to dostatečně prohřeje.
pimaho
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. zář 2011 8:43:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od pimaho »

K problému hledání vhodné misky: nepřetlakové misky vyrábí i Delonghi, ale jsou v současné době obtížně sehnatelné:

Kód: Vybrat vše

http://www.ereplacementparts.com/cup-filter-p-692808.html
Obecně se do Delonghi páky dá použít double miska pro Krups:

Kód: Vybrat vše

http://www.thegourmetdepotco.com/search/?q=Krups+0907163
Výsledky při použití Krups misky jsou například tady:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=6yJsq8oUr-A
Pokud bys chtěl utrácet, do Delonghi by měly pasovat páky La Spaziale.
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

Tak to je dobrá zpráva. Klidně do toho prsknu nějaký peníz, když to bude stát za něco. Snad to bude sedět:-) Uvidím, kde to seženu, ale mockrát děkuju za info. Pokusím se podle toho nějak zařídit. Až to nějak seženu, tak dám vědět. Ještě se zeptám, jaký tamper by tam měl jít? 53 mm? Díky ještě pro upřesnění. Budou vánoce, tak aspoň mi mají co kupovat :-)
Jinak jsem shlédl video s miskou a vypadá to náramě. Zatím to vypadá, že to zkusím nejdříve s miskou krups a pak se uvidí.
Díky za odkazy. Mám se po čem pídit.
Naposledy upravil(a) Imrich dne úte 29. lis 2011 16:27:37, celkem upraveno 2 x.
pimaho
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14. zář 2011 8:43:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od pimaho »

Doporučuji přečíst odkaz níže, je tam vše podstatné o pákách do Delonghi (včetně tamperu). Někde dole v diskuzi je zmínka o páce La Spaziale.

Kód: Vybrat vše

http://protofusion.org/wordpress/2010/04/delonghi-ec155-resources/
Obecně se i na těchto kávovarech dá připravit dobré espresso, ale důležitou roli při připrávě hraje spousta faktorů, což má zásadní vliv na opakovatelnost celého procesu. Asi největším problém u Delonghi kávovarů je teplotní stabilita.
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

Ok. Mrknu na to. Díky ještě jednou za odkaz. Pročtu a uvidíme. jak jsem psal o té teplotě, tak v hrnku už mám teplotu 76°, když držím teploměr pod hlavou a teče na to pouze ohřátá voda, tak to má něco kolem 82, ale je to slabý čůrek a měření není ideální. Je pravdou, že pokud je to nahřáté, je to teplotně stabilní. Jakmile vypne kontrolka a začne to znovu nahřívat, tak v té době to má teplotu nižší. Samozřejmě je to dělaný na potřebnou dobu extrakce a ne na 1 dcl.
Naposledy upravil(a) Imrich dne úte 29. lis 2011 16:28:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Jeremy »

Pimaho: Velmi zajímavé postřehy. :ugeek: Měl jsem půjčené přetlakové misky z nějakého Krupse od kolegy z práce. Průměr byl stejný jako u delonghi, ale nedosedly kvůli nějakému osazení, už si to přesně nepamatuju.

Imrich: Děrovanou destičku jsem dával obráceně jestli se dobře pamatuju, prostě hladkými stranami k sobě. To osazení by bylo ideální uplně odbrousit. Ale to už je trochu prasečinka. Petru Veselou, Catlera, Kenwood, Dolcegusto, nekomentuju. :ucta:
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Seky
více pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pon 09. bře 2009 21:04:31
bydliště: Jihlava
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Seky »

kdyby mi Catler nasypal na účet, nepříčilo by se mi je chválit! Proč Kraus dělá stupidní reklamu na vodu, proč Zdenda na obchodní řetězec? Je to na svědomí každýho. A každej se dá koupit.........A jak je vidět, funguje to, bohužel...
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

Pimaho: Zajímavé odkazy. Dočetl jsem se tam, že zkoušel tedy páku La Spaziale, která ale moc neseděla. Pro nějakém tom broušení nebo frézování to pak do sebe nějak zaklaplo. No...objednal jsem Krups misku a uvidím, jestli to pofachá. Jinak díky za odkazy. Až to dorazí, tak dám vědět. Když to sedět nebude, koupím La-páku. Frézku mám, tak budu bastlit.
Uživatelský avatar
Imrich
Příspěvky: 19
Registrován: sob 26. lis 2011 15:59:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Páka k vestavěnému Whirlpool ACE 010 IX

Příspěvek od Imrich »

Tak dnes dorazila miska na dvojité espresso. Vyzkoušeno, vypadá to po třech šálkách dobře. Přenastavil jsem mletí. Musel jsem trochu hruběji namlít a po cca 4. pokusech... konečně dobré espresso.
Jinak miska se v páce pohybuje. Je o 2-3 mm menší než páka. Celkový vnější rozměr "válce" misky je 52,5 mm. Horní prstenec "příruba" je 59 mm (tady si nejsem jistý) a vnitřní rozměr pro tamper je 51,25.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“