Black Decker EM5

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Black Decker EM5

Příspěvek od Effe »

Po nějaké době studia zdejšího fóra jsem se rozhodl posunout se dále od mokka konvičky a koupil na Aukru za několik stokorun kávovar Black Decker EM5.V popisu stálo „málo používané,vnitřní rozvody bez stopy vodního kamene ,do posledního použití funkční“.
Mé nadšení ještě posílilo,že se při cestě z pošty balíček pěkně pronesl,říkám si poctivý kousek ,žádný plast.Kávovar byl kupodivu pěkně zabalen,že mu i Česká pošta nedokázala ublížit a že to umějí.
Na první pohled vypadal opravdu zachovale.Po zapnutí se i kontrolka nahřívání rozsvítila a čerpadlo začalo vrčet,ale voda ze zásobníku neubývala.Tak přišel na řadu šroubovák a čerpadlo šlo ven.Na netu jsem našel podobný problém s obrázky rozborky čerpadla a dokonce bylo vodním kamenem přilepeno stejné těsnění.Když už čerpadlo dodávalo vodu proměnil se kávovar v Křižíkovu fontánu.Nešlo poznat kudy teče voda z hlavy víc a kudy méně.Rozebrat hliníkový bojler normální cestou nešlo,tak jsem odvrtal šrouby.To co bylo vevnitř se snad ani nedá popsat.Po vyčištění bojler dál netěsnil,pomohl až potravinářský silikon.Prozatím jsem zkusil jen několikrát nechat protéct vodu a jednou i naplnit misku (podle obsahu asi double) Tchibo Milano a cosi málo podobného kávě vytékalo,takže naděje ještě žije.Kávu odsud je mi ještě líto použít.
S párou je to trochu horší,žádná se nekoná.Tlačítko funguje jako spínač,vrací se zpět a myslím ,že je asi po smrti.
Nemá někdo z Vás ponětí kdo by mohl být výrobcem?
Na štítku je Made in Italy,miska je průměr 55 mm a Google mi toho moc nenašel,jen nějaké stránky s náhradními díly.Zkusím přidat nějaké fotky,kdyby měl někdo náhodou dejavu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Black Decker EM5

Příspěvek od elwoodblues »

Doufám, že jste šrouby odvrtal vrtačkou stejné firmy...

Sorry, nechci se posmívat, klobouk dolů před kutily. Já bych to asi rovnou vyhodil balistickou křivkou.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Black Decker EM5

Příspěvek od Effe »

Jo letět může kdykoli,bylo to jen taková výzva ;) A vrtačka byla sovětské výroby :grin:
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Black Decker EM5

Příspěvek od Jeremy »

Pěkný Vintage kousek. První dvojčíslí na štítku je 97, to by mohl být rok výroby. Trošku exotická značka. Black end Decker kdysi jako výrobce profi ručního nářadí. Dnes zastoupen jen hobby řadou pod značkou DeWalt. Holt zase ta globalizace.
Fotka vnitřností by nebyla ? váha... rozměry.. atd. (třeba je tam něco převratného a originálního ;) )
Boiler je bojler
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Black Decker EM5

Příspěvek od Effe »

Myslím,že nic převratného tam není.Pár schémat s čísly náhradních dílů jsem na netu našel a jak píšeš i pod značkou DeWalt.
Bojler(jestli se tomu tak dá říkat) je ze dvou částí,horní z hliníku a spodní část hliník a nerez.Ty hliníkové části dostaly pěkně na prdel od kamene.
Termostaty jsou upevněny nahoře sponou přes teplovodivou pastu.Jeden na 120 a druhý na 140 stupňů.Váha něco přes 5 kg.Rozměry cca 220 x 210 x 280mm.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“