La Pavoni Caffe espresso - CFL

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
rainmaker
Příspěvky: 5
Registrován: sob 21. črc 2012 18:40:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od rainmaker »

Zdravim vas,

som tu na fore, a vobec v ramci pripravy kvalitneho espressa novy, preto ocenim vasu trpezlivost :).

Dnes som si kupil La Pavoni CFL kavovar aj s mlyncekom Isomac a mam problem z neho dostat jedno poriadne espresso (a som si isty ze chyba je v pouzivatelovi).

Pouzivam misku pre jednu davku. Smerom z hora sa zuzuje a naplnam ju kavou po uroven, kde sa zacina zuzovat. Na tejto urovni sa zastavi aj tamper. Kavu utlacim, zasuniem do hlavy a zatiahnem tak, ze bez vacsej namahy uz paka dalej nejde.

Zapnem davkovanie kavy a voda zacne tiect aj z hlavy filtra aj z filtra a celkom rychlo (voda steka az po rucke).

V manuali som sa docital, ze dovodom tohto moze byt: vela kavy, zle nastavena paka, opotrebovane tesnenie.

Kedze ide o novy, nepouzivany kavovar, predpokladam ze nebude problem s tesnenim.

Ako na to? Mam pocit ze kavy davam az malo, kedze ju vlastne skoro ani nezatlacam, lebo je tak nizko.

Zatvaram paku prilis silno? Aky "pocit" ma idealne zatocena paka?

Vopred dakujem za vasu pomoc.

Marek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Marek
--------------
La Pavoni PCL, Isomac Macinino Prof Inox
Uživatelský avatar
zavi
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. zář 2011 16:48:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od zavi »

Iba Ty vieš, odkiaľ a ako tá voda uniká, ale podľa toho popisu sa to javí ako nie správne utesnené.
Aj nový prístroj môže mať chybne založené alebo poškodené tesnenie.
Uživatelský avatar
zavi
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. zář 2011 16:48:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od zavi »

ešte doplnenie môjho príspevku, lebo nedá sa mi nájsť možnosť doplniť pôvodný príspevok :

Mohla by byť chyba v nesprávne založenej páke.
Skontroluj, či os misky je totožná s osou hlavy, či nie je miska trocha naklonená.
Toto sa stáva aj vtedy, keď chýba alebo je poškodený jeden z obvykle troch klzákov, po ktorom sa pohybujú výstupky páky pri jej zatváraní v hlave.
Uživatelský avatar
rainmaker
Příspěvky: 5
Registrován: sob 21. črc 2012 18:40:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od rainmaker »

zavi píše:ešte doplnenie môjho príspevku, lebo nedá sa mi nájsť možnosť doplniť pôvodný príspevok :

Mohla by byť chyba v nesprávne založenej páke.
Skontroluj, či os misky je totožná s osou hlavy, či nie je miska trocha naklonená.
Toto sa stáva aj vtedy, keď chýba alebo je poškodený jeden z obvykle troch klzákov, po ktorom sa pohybujú výstupky páky pri jej zatváraní v hlave.
Dakujem za odpoved.

Posledne dve hodiny nic ine nerobim, len skusam ako na to :). Zrejme bola chyba v tom, ze som paku nedostatocne zatiahol. Vsimol som si, ze paka je vyrobena tak, ze dierky z ktorej tecie kava a rucka paky nezvieraju pravy uhol ale tupy. To znamena, ze ked zatahujem paku, musim ju zatiahnut do polohy "5 hodin" a vtedy su dierky rovnobezne. Myslim, ze toto je spravna poloha paky. Skusal som rozne mnozstva kavy a v takejto polohe uz voda netecie mimo filtra.

Takze toto mam vyriesene :).

Zatial pouzivam kavu Franck ktora je predmleta, pri davke 8-9g kava tecie dost rychlo, musim skusit kavu vo filtri viac utlacit.

Inac, mnozstvo kavy mam teraz take, ze po odfiltrovani je v "kolaciku" otlaceny srob (6hran) a jemne aj kraj hlavy.
Kolacik ale zostava mokry. Mal by byt suchy nie?

Tento model zjavne nema "anit-drip" system, lebo po dovareni kavy, kvapka voda z hlavy (velmi malo).

Skusal som napenit mlieko. Tu mam otazocku (tiez) :).

Kavovar ma tri tlacitka a svetielka: on/off, kava, para.
Pre spustenie pary treba zapnut "para", rozsvietia sa kontrolky "kava" a "para". Tlak na tlakomery mierne stupne v ramci zlteho regionu, voda zacne bublat a vtedy (asi 50 sekund po zapnuti "pary") zacne vytekat horuca voda z hlavy (sprchy). Nasledne zhasne kontrolka "kava" a tlak klesne.

Je toto normalne? Manual hovori: stlacte "para", pockajte 30s, otocte kolieskom na paru a napenujte.

Ak striktne dodrzujem manual, z trysky na paru tecie voda a nie para. Musim najprv odpustit hodne vody, az potom ide z trysky sucha para.

Aky je standardny postup napriklad na La Pavoni Puccino ked chcem pustat paru?
Marek
--------------
La Pavoni PCL, Isomac Macinino Prof Inox
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od Jožin »

Tento kávovar neznám, ale podle toho co píšete to vypadá, že byste měl po zhasnutí kontrolky odpustit tolik horké vody z trysky až půjde pouze suchá pára. Možná by bylo dobře odpustit tolik až se znovu rozsvítí kontrolka a po jejím zhasnutí teprve pěnit. Dokud je v páře moc vody tak se mléko dřív uvaří než napění.
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od vilose »

2rainmaker:
Ten krásny milý ksicht z avatara máš doma?
Uživatelský avatar
rainmaker
Příspěvky: 5
Registrován: sob 21. črc 2012 18:40:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od rainmaker »

vilose píše:2rainmaker:
Ten krásny milý ksicht z avatara máš doma?
Ano prosim :) toho casu viac sedin ale stale jazyk vacsi ako huba :)))

Btw, vymenil som CFL za Pucciniho. Ina kava... :)
Zrejme za tym bol chybajuci solenoid.
Marek
--------------
La Pavoni PCL, Isomac Macinino Prof Inox
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od vilose »

Aký to má priemer misiek. Aký k tomu používaš tamper?
Uživatelský avatar
rainmaker
Příspěvky: 5
Registrován: sob 21. črc 2012 18:40:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od rainmaker »

vilose píše:Aký to má priemer misiek. Aký k tomu používaš tamper?
Primer to malo 53 a tamper zelezny.
Naposledy upravil(a) primacafe dne ned 22. črc 2012 22:47:39, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Mám skromný dotaz. Budete stále citovat předchozí příspěvky? To si počteme.
Marek
--------------
La Pavoni PCL, Isomac Macinino Prof Inox
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od vilose »

Asi to bude rovnaký stroj, ako lelit pl 41m. Len iný klon.
Nová Europiccola má 51mm.
Uživatelský avatar
vilose
více pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: stř 23. lis 2011 18:40:39
bydliště:
kávovar: Bezzera Unica, LaPavoni Europiccola, Faema Family
mlýnek: Mazzer Super Jolly, Fiorenzato T80

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od vilose »

Asi nie, lelit má tuším 57mm.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od berna »

rainmaker píše: Btw, vymenil som CFL za Pucciniho. Ina kava... :)
Ahoj zvažuju koupi prvního kávovaru a rozhoduju se přesně mezi těmito dvěma. Tzn. Puccino a CFL. (bez váhání bych asi bral R. Silviu, ale design u La Pavoni u mě vede)

Jistě máš s oběma zkušenosti. Mohl bys napsat výhody a nevýhody k oběma zmíněným?
Jsou mezi nimi nějaké zásadní rozdíly?

Jako nevýhodu u Puccina vidím v použití menších šálků.

Dále budu řešit i koupi mlýnku, původně jsem si vybral Isomax macinino, ale nelibi se mi u něj, jak jsem si zde přečetl na fóru, jeho slabina v mletí nedostatečně jemné kávy bez pozdějšího vlastnoručního upgradu.

Můžete doporučit nějaký pěkný a vyzkoušený? (mimo Gaggia MDF)
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
rainmaker
Příspěvky: 5
Registrován: sob 21. črc 2012 18:40:35
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od rainmaker »

berna píše: Ahoj zvažuju koupi prvního kávovaru a rozhoduju se přesně mezi těmito dvěma. Tzn. Puccino a CFL. (bez váhání bych asi bral R. Silviu, ale design u La Pavoni u mě vede)

Jistě máš s oběma zkušenosti. Mohl bys napsat výhody a nevýhody k oběma zmíněným?
Jsou mezi nimi nějaké zásadní rozdíly?

Jako nevýhodu u Puccina vidím v použití menších šálků.

Dále budu řešit i koupi mlýnku, původně jsem si vybral Isomax macinino, ale nelibi se mi u něj, jak jsem si zde přečetl na fóru, jeho slabina v mletí nedostatečně jemné kávy bez pozdějšího vlastnoručního upgradu.

Můžete doporučit nějaký pěkný a vyzkoušený? (mimo Gaggia MDF)
Ahoj.
jednoznacne odporucam puccino. Ma trojcestny ventil takze ti nekvapka a nepari voda z hlavy ked napriklad pripravujes paru na mlieko, paka je pekne tazka a kvalitna, da sa dokupit aj original naha paka.
zatial som uplne spokojny.

Sused si kupil silviu, ma profesiobalnu paku a sitka co posobi lepsie a naparovacia dyza je tiez skoro ako profi, lepsia ako puccino. Ak by som sa mal rozhodnut znova zrejme by som kupoval silviu alebo nejaky za 1500 eur :)

Mlyncek mam isomac professionale ci ako sa vola. Na standardnom mleti je to pri kave co pijem ok, no staci posunut jeden srobik a mas este jemnejsie mletie napr na plantazne kavy. Trosku mi vadi lacna nadobka na kavu ale inac ok.
ak by som sa znovu rozhodoval asi by som isiel do rovnakeho alebo do rancillio rocky, aj ked tam mi chyba tlacitko ktorym sa spusta mletie, tak aby reagovalo na paku. Urcite si kup mlyncek co rovno melie do paky, nie do nadobky. A nezabudni rovnko kupit zelezny tamper.
Naposledy upravil(a) primacafe dne pon 17. čer 2013 21:55:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Mám skromný dotaz. Budete stále citovat předchozí příspěvky? To si počteme.
Marek
--------------
La Pavoni PCL, Isomac Macinino Prof Inox
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od berna »

rainmaker píše:
Ahoj.
jednoznacne odporucam puccino. Ma trojcestny ventil takze ti nekvapka a nepari voda z hlavy ked napriklad pripravujes paru na mlieko, paka je pekne tazka a kvalitna, da sa dokupit aj original naha paka.
zatial som uplne spokojny.

Sused si kupil silviu, ma profesiobalnu paku a sitka co posobi lepsie a naparovacia dyza je tiez skoro ako profi, lepsia ako puccino. Ak by som sa mal rozhodnut znova zrejme by som kupoval silviu alebo nejaky za 1500 eur :)

Mlyncek mam isomac professionale ci ako sa vola. Na standardnom mleti je to pri kave co pijem ok, no staci posunut jeden srobik a mas este jemnejsie mletie napr na plantazne kavy. Trosku mi vadi lacna nadobka na kavu ale inac ok.
ak by som sa znovu rozhodoval asi by som isiel do rovnakeho alebo do rancillio rocky, aj ked tam mi chyba tlacitko ktorym sa spusta mletie, tak aby reagovalo na paku. Urcite si kup mlyncek co rovno melie do paky, nie do nadobky. A nezabudni rovnko kupit zelezny tamper.
Dik,
jojo prave ze Doser ani nechci, mam na kavu jine a lepsi dozy :) Navic resim i otazku prostoru na male kuchynske lince.. uz takhle dalsi dva spotrebice budou dost zabirat.
V tom taktez vede Puccino.
Proti Silvii se mi proste libi design.. ty krasne kovove prepinace.
Ok, tricestny ventil, cetl jsem nekde ze vyhoda spociva i v udrzbe a snazsim cisteni slepou zatkou.. to je pravda?
Pravdepodobne budu v budoucnu hodne pracovat i s parou. Takze para nejlepsi na Silvii, pak Puccino a nejhorsi ze tri zminenych CFL?
Puvodne jsem si predstavoval, ze koupim cely set do cca 12000 (500E), alespon bych chtel. ale koukam, ze se moc nezadari.
Na druhou stranu cenu moc nemusim resit, nerad bych se zase dopustil toho, ze neco koupim a za rok budu menit za lepsi.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od ondrada »

Až tak hrozný to není, a obecně je elektroventil jednoznačně výhodou
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od berna »

ok, díky za osvětlení, stejně v tom nemám ještě uplně jasno.
Jaké jsou další výhody/nevýhody trojcestnýho ventilu?
Nebo mě odkaž na jiné zdroje okolo této problematiky (elektroventily/dvou/třícestné ventily).. Hledal jsem tady na fóru, ale co se týče ventilů, našel jsem jen roztříštěné informace.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od ondrada »

Krom toho z poslední doby není úplně jistý jak se ventilek pod boilerem v kávovaru bez elektroventilu chová k tlaku vody působícímu na kávu - z měřrní slepou miskou tu vyšlo že tlak snižuje (v případě Gaggie Evolution podle papírů o 5,5 bar). Na druhou stranu udává se 15 bar, minus 5,5 za ventilek, to by bylo 9,5 pokud je čerpadlo nový a má malej průtok. Ale jsou to jen dohady a jedno měření jednoho kávovaru, žádnej fyzik kterej hoví hydrodynamice nám to eště nevysvětlil :)
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od berna »

Takže můj výběr nakonec dopadl tak, že se objedná dvojka Puccino PCL a Isomac Macinino.
I kdyz jsem byl temer presvedcen jit do Silvie, design vyhral.
Ještě jsem narazil na mlýnek CUBE od Pavoni.

Kód: Vybrat vše

http://www.ebay.de/itm/La-Pavoni-Kube-Mill-KBM-Kaffeemuhle-Espressomuhle-Ausstellungsstuck-
/370833907302?pt=DE_Haushaltsger%C3%A4te_Kaffeemaschinenzubeh%C3%B6r&hash=item56576c5e66
nevíte někdo co je to zač? Na stránkách La Pavoni jsou oficialně uvedeny už jen mlýnky Isomac.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
berna
začátečník
Příspěvky: 66
Registrován: sob 15. čer 2013 23:41:57
bydliště: Praha Západ
kávovar: Ecm Technika PID, aeropress, hario vacpot, clever dripper
mlýnek: Mahlkonig Vario, Hario skerton

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od berna »

Takze v nedeli vecer jsem objednal Puccino PCL a Isomac Macinino u coffeeitalia.de . Jsem zvadav kdy to prijde.
Gesamt Artikel : EUR €553.00
Versandkosten : EUR €10.50
Verpackung : EUR €16.91
Gesamtsumme : EUR €580.41
Komunikace s nima samozrejme vazne(tak jak jsem se zde docetl).. po optani jsem dostal informaci, ze to posilaji pres fedex a tracking number dostanu co nejdrive, az to bude mozne.

Ted jeste doobednat dalsi proprietky jako tamper, cistice, kartac, konvicku na mleko a salky.
Zaroven kouknu do prislusneho vlakna na serizeni mlynku.. doufam ze je to tak jednoduche jak pisete.
– Prosil bych jedno preso, ale ne to úplně malý, nějaký větší.
– Moment, takže budete si přát ristretto, espresso nebo lungo?
– NE, TY GASTROFAŠOUNE S DVOUHODINOVÝM KURZEM, CHCI NORMÁLNÍ PRESO, A PŘESTAŇ NA MĚ HRÁT TYHLE POŠAHANÝ HRY.
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: La Pavoni Caffe espresso - CFL

Příspěvek od morseee1 »

takze uz len prijemne starosti :-)
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“