závada kávovaru Ariete

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
chodec75
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. pro 2012 2:10:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

závada kávovaru Ariete

Příspěvek od chodec75 »

Mirek, mám kávovar ARIETE CAFE ROMA de luxe již delší dobu. Od začátku se potýkám s tímto problémem. Při dodržení všech pravide od začátku nemohu dosáhnout toho aby z kávovaru vytékala káva rovnoměrně do dvou hrníčku. S tímto problémem se potýkám od počátku a i když jsem tuto vadu reklamoval tak nebyla odstraněna a bylo mně řečeno, že se nejedná o závadu. Děkuji za odpověď. Mirek
Uživatelský avatar
traktorista
nováček
Příspěvky: 51
Registrován: úte 06. lis 2012 16:31:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od traktorista »

jedna sa o nerovnomerne utampovanie (utlacenie) kavy v miske.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od David »

Těch důvodů může být víc a utampování z nich může mít nejmenší váhu. Strojek může být v nerovnováze páka může být odlita nesymetricky, výpusti můžou mít odlišný průměr atd. Stejně tak je možné, že extrakce běží špatně, tzn je špatně namletá káva, stará, ve špatné dávce atd a výsledkem je, že se proud kávy z misky stáhne k jedné straně. Takže by bylo dobré napsat, jakou kávu používáš, čím meleš, jak je stará atd.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od elwoodblues »

David to píše přesně. Tampování bych neřešil. Chtělo by to uvést, jestli se to střídá, nebo je to vždycky na stejnou stranu. Nezdá se mi tak složité vyladit polohu kávovaru tak, aby to - pokud je to na stejnou stranu - teklo rovnoměrně.
Závada to není.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
chodec75
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27. pro 2012 2:10:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od chodec75 »

Děkuji za odpovědi. Používám kávu od Tschiba, právě problém je v tom, že nerovnoměrnost vytékání není stejná. Jednou vytéká méně z levého otvoru a jindy z pravého a někdy teče i rovnoměrně. Kávu se snažím stačovat rovnoměrě. Kávovar odvápňuji pravidelně jedenkrát za měsíc a kromě toho používám vodu přefiltrovanou z konvice.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od lukyn »

taky si myslím, že vzhledem k tomu, že páka je s dvojvývodem řešena podobně jako profi páky, nemá tampování nebo druh kávy na to podle mě vliv. Není ten dvojvývod nějak zbastlenej a nakřivo? Předpokládám, že používáte přetlak. misky.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od David »

Kávu od tschiba? Ale jakou? Namletou, zrnkovou? Jak starou? Melete si doma? Čím? Jaké sí děláte espresso? Kýbl? Nebo 25/25? Jaké používáte misky? Otázky, samé otázky ...

Obecně vzato, čím starší kafe, tím hůře cremuje, resp. tím horší je průběh extrakce a tedy pravděpodobnost, že se proud stáhne k jedné nebo druhé straně, někde se udělá kanálek atd. (a teče to tedy víc z jedné výpusti). Ono trefit extrakci tak, aby se proud táhl přesně středem misky (jak je to na videích), vůbec není jednoduché.

Takže bych vám doporučil, abyste to zbytečně neřešil. Pokud vás to štve nad míru únosnou, kupte si strojek, co má centrální výpusť páky a rozdvojení je až pod ní. Jediné, co v zásadě můžete udělat teď je, kupovat čerstvě vypraženou kávu, a ne nějakou mrtvolu od tschiba.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od lukyn »

ad 1) stačí mrknout na to co má za stroj a zjistíš, že je to pákovka s mlýnkem dohromady ...
ad 3) dle obrázků to má podle mě centrální výpusť ... odpadá bod 2)

Každopádně lze konstatovat, že rozumný člen tohoto fóra nepožívá "kávové" produkty Tchiba a podobných společností ...
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od pedro13 »

Někdy stačí vyčistit spodek páky - prostor pod miskou a kanálky kudy se káva rozlévá do těch dvou proudů.
Ale závada to není, spíš obecná vlastnost. Některé kávovary jsou na to náchylnější.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od David »

lukyn63 píše:ad 1) stačí mrknout na to co má za stroj a zjistíš, že je to pákovka s mlýnkem dohromady ...
ad 3) dle obrázků to má podle mě centrální výpusť ... odpadá bod 2)

Každopádně lze konstatovat, že rozumný člen tohoto fóra nepožívá "kávové" produkty Tchiba a podobných společností ...
Kávovarů Ariette je hromadu a já na většině z nich vidím dvě výpusti, nikoliv jednu centrální.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od Rodom »

Citace autora : Mirek, mám kávovar ARIETE CAFE ROMA de luxe již delší dobu. Od začátku...

Tak tohle má za typ Ariete...
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od pedro13 »

šestá fotka je páka spolu s detailem výpusti
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od David »

O pardon, tak to jsem se přehlédl. Zjevně centrální výpust.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: závada kávovaru Ariete

Příspěvek od lukyn »

tazatel mlčí, my se dohadujeme :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“