Připojení kávovaru na vodu

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Dadan
Příspěvky: 45
Registrován: ned 21. dub 2013 12:30:15
bydliště: Nová Ves-TR
kávovar:
mlýnek:

Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od Dadan »

Chystám se k zapojení kávovaru s pevným připojením na vodovodní řád. Zatím však nemám definitivní místo kam ho dám, tak chci brát vodu z barelu. A tady nastává problém...je potřeba přidat nějaké čerpadýlko, nebo jak zajistit aby si kávovar "vzal" vodu? Něco málo jsem našel na zahraničních forech ale nerad bych něco pokazil...
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od morseee1 »

som na toto narazil, ked som zhanal info o bezzere s rotacnym cerpadlom a pisali tam ze ak ma rotacne cerpadlo, tak netreba, pretoze si cerpadlo samo taha vodu ..takze netreba ani tlak z vodovodneho systemu ..
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od primacafe »

Jak vibrační, tak rotační čerpadlo si natáhne vodu samo.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Dadan
Příspěvky: 45
Registrován: ned 21. dub 2013 12:30:15
bydliště: Nová Ves-TR
kávovar:
mlýnek:

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od Dadan »

Fajn, díky moc za rychlé odpovědi ;)
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od elwoodblues »

No, natáhne... Žádný čerpadlo si vodu nenatáhne. Vodu k němu jen dotlačí atmosférický tlak, takže teoreticky maximálně při dokonalém utěsnění z 9,81 m. Což je víc než dost, ale spíš by mě zajímalo, jestli po tu dobu, co to čerpadlo natahuje, tedy vytváří ten kýžený podtlak, pokud tedy jede naprázdno (zřejmě ano, ale nemám z tím zkušenosti, jen dedukuju) nedostává zabrat natolik, aby to vydrželo roky. Jediné, z čeho vycházím je článek na domácím baristovi z testu mašiny, podobné jakou má Dadan, ať mu dlouho slouží, stejný typ, ale s pákou na hlavě. Tam to čerpadlo předřadili. Pak taky z článku o rotačních čerpadlech, že nesmějí makat naprázdno. Link už nenajdu.
Napadá mě, dát barel někam nahoru, aby to mělo i nějakej tlak a vždycky nacucnout :) Já bych to prostě rychle napojil, když to jde během nějaké doby, jde to i hned.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od morseee1 »

no .. napr na silviu si musi tiez cerpadlo tahat ... sak predsa z nadrzky...
co sa tyka chodu na prazdno ..
technicky nie je mozne zabezpecit, aby cerpadlo 100% bolo mazane vodou.
Ved predsa kavovar sa predava prazdny a prve co treba je odvzdusnit .. takze zapnut cerpadlo na prazdno a cucat...
takze moze ist na prazdno, ale v primeranej miere.

A atmosfericky tlak nie je potrebny, kedze v hadici po nacerpani cerpadlom sa uzavrie tlak v systeme a voda by nemala opadnut.. mala by ostat v hadiciach, takze na prazdno pojde len raz.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od elwoodblues »

je řeč o rotačním čerpadle, Silvii sem netahejte. O dlouhodobém provozu. O mašině konstruované na pevný přívod.
Mimochodem - keď sa uzavre tlak v systéme a ten systém se skládá z barelu a hadičky, není to připojení k vovovodnímu řadu, kde se tam ten tlak asi bere?
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od morseee1 »

silvia bol priklad principu . takto isto funguju aj ine masiny .. su aj masiny konstruovane s rotacnym cerpadlom a vlastnou nadrzkou, do ktorej su privedene hadicky presne ako do silvie.. takze zasa si musia tu vodu natiahnut. Ziaden tlak tam nie je potrebny, tlak si predsa vyraba cerpadlo (podtlak).. a predsla vydrzia roky aj v prevadzkach.
Vodu si predsa cerpadlo natiahne raz a kedze do systemu nejde vzduch, tak v hadiciach je vzdy uz voda, ktora nevytecie (ak sa tam nejako ten vzduch nedostane). Tym padom ide na sucho iba raz a kludne az do generalky.
Uživatelský avatar
Dadan
Příspěvky: 45
Registrován: ned 21. dub 2013 12:30:15
bydliště: Nová Ves-TR
kávovar:
mlýnek:

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od Dadan »

Když se nad tím člověk zamyslí souhlasil bych s morseeem...některé kávovary jsou i ve více verzích-připojení na vodu X zásobník na vodu a z toho si to musí tahat. Poté co čerpadlo vodu natáhne tak vlastně na prázdno nejede...když kávovar pustím voda je okamžitě k dispozici.
Druhá věc je, že kávovar je primárně určen pro pevné připojení na vodu takže se ho budu snažit co nejdříve napojit nejen z důvodu co se tu řeší.
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od elwoodblues »

Prosím o link na mašinu s rotačním čerpadlem a nádobkou. Já nic nenašel. Vždycky se se změnou připojení měnilo i čerpadlo. Včetně Bricoletty.

Zajímalo by mě, odkud morsee bere zkušenosti o tom, že takhle vydrží "roky v prevádzkách". To se mi jeví jako čirý blábol. Takovou prevádzku s rotačkou a barelem bych fakt rád viděl.

Počítám ale, že nějaké stroje s rotačkou a nádobkou budou, i když by to asi bylo náročné i na prostor. Jenomže zase - je tam tutově identické čerpadlo? Je mi to vcelku jedno, ani netvrdím, že to nejde. Jen se mi to nezdá tak jednoduché, zkušeností s tím moc není a neriskoval bych to příliš ochotně.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od morseee1 »

bricoletta je dobry priklad .. special water tank edition ...
http://www.coffeeitalia.sk/proddetail.p ... riccoletta

pripadne quick mill ..
http://www.coffeeitalia.co.uk/proddetai ... _vetrano2b

urcite ich bude viac ....
takze to takto funguje zda sa bezne.

Ok ciry blabol ... a co takto kavovary, ktore nemaju pripojenie na vodu?? festivaly, vystavy, pojazdne kaviarne a ine ..
http://delikatesy.etrend.sk/kava-napoje ... ykla-10706

Ak chces taku prevadzku vidiet, zadaj do googlu "pan kralicek" - pojazdna kaviaren v BA
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od elwoodblues »

střeva téhle Bricoletty v provedení s nádržkou jsem viděl. Čerpadlo vibrační. Ten odkaz je jen reklama, kde se o různých odlišnostech jednotlivých provedení diskrétně mlčí, což je běžná praxe. Viz následující link. V druhém odkazu jsem si zmínky o nádržce nějak nepovšiml vůbec... blbě se koukám?
Navíc - ta kastle nevypadá na to, že by mohla obsahovat rotační čerpadlo a ještě nádržku.
Ten poslední argument neberu už vůbec, jsou to akce, které netrvají roky, kde se na vodu buďto připojit dá, nebo se to dá řešit předřazením dalšího čerpadla, což může být i případ vašeho Králíčka, ačkoliv nepíšete, co tam vlastně přesně má a googlovat to fakt nebudu. Nebo se dá v zájmu věci něco obětovat.
Ony ty rady, založené na onom vašem "zdá se" se dobře radí druhým.
Naposledy upravil(a) elwoodblues dne ned 14. črc 2013 15:55:23, celkem upraveno 1 x.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od elwoodblues »

bricoletta s nádržkou

Kód: Vybrat vše

http://www.home-barista.com/espresso-machines/fiorenzato-bricoletta-descaling-t18913.html
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od morseee1 »

na zbytok nema zmysel odpovedat ...

v pripade quick mill
Foreseen for the double use: direct water connection or 3 lts. water tank, with a switch.;

pripadne nemecke video s predstavenim
http://www.youtube.com/watch?v=bzjD0XrhF1E
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od elwoodblues »

ok, nemá. Mám stejnej dojem.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
elwoodblues
více pokročilý
Příspěvky: 433
Registrován: sob 08. kvě 2010 19:57:19
bydliště: Brno
kávovar: Rancilio Silvia
mlýnek: Mazzer Jolly

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od elwoodblues »

elwoodblues píše: Počítám ale, že nějaké stroje s rotačkou a nádobkou budou, i když by to asi bylo náročné i na prostor. Jenomže zase - je tam tutově identické čerpadlo? Je mi to vcelku jedno, ani netvrdím, že to nejde. Jen se mi to nezdá tak jednoduché, zkušeností s tím moc není a neriskoval bych to příliš ochotně.
Mně to je momentálně šumafuk. Vy to víte? Evidentně taky ne... Mám dojem, že už nejde o pomoc Dadanovi, ale jakýsi spor, který je mi ukradený.
Každý svého kafe strůjcem
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od j.bill »

Dadan píše:Chystám se k zapojení kávovaru s pevným připojením na vodovodní řád. Zatím však nemám definitivní místo kam ho dám, tak chci brát vodu z barelu. A tady nastává problém...je potřeba přidat nějaké čerpadýlko, nebo jak zajistit aby si kávovar "vzal" vodu? Něco málo jsem našel na zahraničních forech ale nerad bych něco pokazil...
Řeším teď stejný problém se stejným kávovarem :)
Jak jsi to nakonec udělal? Jel jsi chvíli jen na barel?
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od papun »

Nemyslíš, že je zbytečné tady živit dvě defakto stejná vlákna?
Uživatelský avatar
Slameri
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. zář 2016 15:39:34
bydliště: Akureyri
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer Mini electronic A

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od Slameri »

Zdravím.
Chci kávovar konečně připojit na vodovodní řad a lámu si hlavu, co vlastně zabrání tlaku vody v přeplnění bojleru vodou - jaký ventil/klapka tam funguje? Po cestě bude filtr pevných částic a katex.
Snažil jsem se něco vyhledat, ale nikde jsem žádné přesnější schéma či popis částí nenašel.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Připojení kávovaru na vodu

Příspěvek od j.bill »

Elektromagnetický ventil, nazývaný také solenoidový ventil nebo zkráceně solenoid. ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“