Gaggia Baby Twin - český návod

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Baby Twin - český návod

Příspěvek od tomas.vlk »

Dobrý den, chci se zeptat, nemáte někdo k dispozici český návod k této gaggii? A nemátě někdo zkušenost s nastavením automatického dávkování vody, když vypnu přístroj tlačítkem na zadní straně, zapomene mnou nastavené nastavení nebo ne?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

Mám ho iba v tlačenej verzii.
Automatické dávkovanie vody nepoužívam, ale podľa mňa si množstvo vody pamätá. Inak by to v podstate ani nemalo význam.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

tomas.vlk píše:Dobrý den, chci se zeptat, nemáte někdo k dispozici český návod k této gaggii? A nemátě někdo zkušenost s nastavením automatického dávkování vody, když vypnu přístroj tlačítkem na zadní straně, zapomene mnou nastavené nastavení nebo ne?
1. manuál mám v tištěné verzi. :(
2. Programování vody: Po nahřátí a namletí kávy do páky, utampování a nasazení (musí být s kávou, protože část vody nasaje i ona):
- zmáčknout "M" a držet asi 2 sekundy nebo tak nějak, pak tam začne něco blikat
- zmáčknout single/double extrakci (nedržet), jen ťuknout, a až nateče dané množství, stejným symbolem ukončit
- stále bliká M. Nyní zmáčknot M a tím se to uloží.

Toto udělat i pro druhou velikost. Funguje perfektně, přesně a stále stejně, bez odchylek, mám takhle nastavené na 1 i 2 espressa, takže nemusím hlídat vypínání.
Vypnutím se to neruší. Zůstává uloženo.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Bezva děkuji.. jen mě jednou zarazilo co se to děje....zapl jsem kávovar nahřal..měl jsem z předchozího již naprogramováno...dal jsem tlačítko espresso a po chvili při extrakci začaly najednou blikat všechny tlačítka...nevíte co to je? nebo je to normalní?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Redmann »

To v poriadku asi nie je.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

tomas.vlk píše:Bezva děkuji.. jen mě jednou zarazilo co se to děje....zapl jsem kávovar nahřal..měl jsem z předchozího již naprogramováno...dal jsem tlačítko espresso a po chvili při extrakci začaly najednou blikat všechny tlačítka...nevíte co to je? nebo je to normalní?
to se děje, když je nějaká chyba. Např, exztrakce je delší než 40s (delší nepovoluje), nebo je káva upěchovaná tak (nebo je jí moc), že nic nemůže protlačit, tedy netočí se průtokoměr. Nebo ještě něco jiného, nevím.
Zkusil bych nasadit páku a bez kávy pustit extrakce na single, double i manuál (ťukne se do M, pak to teče, znovu se ťukne, vypne se to). Bez kávy by to mělo být OK
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Jo, tak to bude ono...mel jsem precpanou paku, jelikoz jsem zkousel kolik davat kavy. Tim je to jasne, diky za tip.( Omlouvam se za diakritiku, pisi ted z mobilniho tel.)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

uff. tak jsem rád, že je to OK a že to byla jen provozní věc.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

To jsem také rád. Je to totiž kousek kolem 3 let starý. Zakoupil jsem za 4000Kč. Bál jsem se stavu, ale žádná rez. Odkapávač je přelakován bez rzi. Žádný škrábanec, dnes jsem odmontoval sítko sprchy a po nervozitě kdy jsem místo šroubu vyšrouboval šroubovák z rukojeti jsem začal mít strach, že bude šroub zarezlý, naštěstí druhý šroubovák to zvládl. Nakonec nic zarezlého nebylo hlava pod sítkem s překvapením čistá jen na sítku trošku hnědého nánosu, ale opravdu jen málo. Jen jediné co mi trošku vadí je, že v páce je kov zčernalý, jde tato spíše jen estetická závada odstranit nějakým přípravkem? Nebo je to normální barva vnitřku páky?
Jen musím zajet pro nepřetlakovou misku a již to nebude mít chybku.
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Co myslíš tíám vnitřkem páky? To co vidíš, když vyndáš misku? TO by určitě nemělo být černé. Páka je z pochromované mosazi, takže buď "stříbrná" nebo žlutá (mosazná) barva.
U mě funguje ponořit do nádoby s práškem na praní a horkou vodou. Nebo projet myčkou. Ale prášek na praní funguje bezpečně, odstraní kávové nánosy i z vnitřku výtoku. V prášku to nechám stát třeba hodinu/dvě; potom důkladně propláchnu.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Jo to bude usazenina není to komplet černé, ale jen takový fleky sem tam takže vyzkouším myčku případně prášek na praníJen ta myčka...nerozlepila se vám plastová rukojeť nebo něco takového? Vím že když se do myčky dají méně kvalitní příbory s plastovou rukojeti nebo podobné věci tak se rozpadají :D Nevím jak je to s kvalitou této rukojeti:)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

A netmavne náhodou mosaz při oxidaci? Jen tak pro pořádek...
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Mě vypadla ta zátka ze zadku páky. Ale to nebylo myčkou. Prostě to nějak přestalo držet. Oblepil jsem to paskou a nacpal zase zpátky, ale teď to mám na furt venku. Alespoň se tam nedrží voda.

Mě zajímá čím utáhnout ten šroub, co drží plastové madlo s pákou. Žádný trubkový klíč, není tak dluhý a už se mi to docela mele :(
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

ondrada píše:A netmavne náhodou mosaz při oxidaci? Jen tak pro pořádek...
Tmavne do hněda nebo šediva, ale tady se mluví o černé. Ještě jsem neviděl černej mosaznej moždíř :) Možná tak při působení nějaké chemické látky, ale jen tak ze vzduchu to jenom zmatní a lehce ztmavne. Kdysi jsem leštil lodní zvony :)
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od pecan »

generator píše: Mě zajímá čím utáhnout ten šroub, co drží plastové madlo s pákou. Žádný trubkový klíč, není tak dluhý a už se mi to docela mele :(
já na to našel bazmek v gola sadě - prodlužovací nástavec
Uživatelský avatar
demo
začátečník
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 15. lis 2012 23:47:09
bydliště: L. Hrádok
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od demo »

Ještě jsem neviděl černej mosaznej moždíř :) Možná tak při působení nějaké chemické látky
Veď práve ide o chemickú látku - kávu. Ak po tej mosadzi tečie káva tak zčerná, čo sa mi zdá celkom prirodzené. Z princípu použitia páky u profíkov - vyklepnúť puk, utrieť a ide tam nová dávka - teda vždy káva ostane na stenách a zaschne. Nepomôže ani krátke prepláchnutie teplou vodou.
Videl som chrómované páky, kde pod miskou pôsobením kávy zliezol chróm a potom mosadz tak zčernala, že to nešlo vyčistiť ani špeciálnymi prípravkami. Jedine mechanicky nejakým abrazívnym leštidlom.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od tomas.vlk »

Když už jsme u té páky tak z trochu jiného soudku, daří se vám vyklepnout puk do koše? Mě se to zatím nepodařilo...ze zvyku jsem klepl tou pákou tak jako s pákou od EC 155...=praskl mi koš :lol: to jen tak pro zasmání. Ale puk nevypadl, po lépe mířeném úderu mi vypadla miska..jedno porcová z páky a 10 min jsem strávil hledáním toho černého čudlíčku pod přetlakovku v odpatcích... :)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

já sice nemám knock-box, ale mám asi 10cm tlusté pryžové kolečko, z hodně tlusté gumy (5 mm), hodně tvrdé (asi jako zahradní hadice). Na tomto kolečku tampuji, tedy páku s výpustí na toto položím. Když to chci vyklepnout, aby mi nevylítly misky a kdesi cosi, tak to vyklepnu na tu gumu. Je to v pohodě, nic nevyletí a jde to snadno. Vypadne krásnej puk, kterej rovnou hodím do koše. Výhodou ej to, že na lince nesmrdí nějaká stará káva a tak.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od papun »

Toš taky mám občas na páce uvnitř nánoc, ale nic vážného. Teplávoda a houbička to celkem dobře odstraní. Nedělal bych z toho nějakou vědu.
RedAce
více pokročilý
Příspěvky: 463
Registrován: čtv 22. srp 2013 14:58:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od RedAce »

Klepnutí do knock-boxu nebo koše a velký kulatý štětec - víc není třeba a misky jsou krásně čisté. Pokud s tím musíš mlátit tak, že lámeš koše a vypadávají ti misky, tak někde děláš chybu.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“