Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Dobrý den, chtěl bych se na vás obrátit s problémem s Gaggii.
Při přípravě Espressa mi přestala téct voda z hlavy boileru. Jen malé kapičky a teď už nic.
Kávovar jsem rozebral a demontoval hlavu a celou pročistil. Všechny "otvůrky" jsou průchozí jak u trojtého ventilu tak u přívodu vody i odvod z hlavy ven i ven do páry. Kávovar nebyl vůbec zavápněný, jen sem tam nějaký kousek. (používám filtrační konvici). Po smontování všeho jsem kávovar odzkoušel, ale voda z hlavy nejde. Čerpadlo "tlačí" a pomalu se jeho výkon zmenšuje, jak nemůže někde něco protlačit. Každopádně funkce "horká voda" a "pára" jedou bez problému, čerpadlo frčí u vody i správně ťuká u páry. Pouze u při přepnuti na espresso něco nemůže protlačit.


Rekapitulace: voda na espresso nevytéká , hlava vyčištěná, horká voda přes trysku a pára běží bez problému.

Napadá vás co by to mohlo způsobovat?


Podobný problém zde: viewtopic.php?f=47&t=3072&p=41923#p41923
Naposledy upravil(a) primacafe dne pát 22. led 2016 16:38:48, celkem upraveno 1 x.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od dape »

ano, hlavu jsi vyčistil, t.j. sítko, disk. Do toho disku má téci voda z jednoho otvoru , disk to distribuuje pak dál. Očistil jsi tedy toto, co jsi oddělal, ale podle mne, téměř jistě, to más zavápněno NAD tou oddělanou hlavou. T.j. voda nenateče do toho disku, tam je buď kousek ucpaný a nebo je to zavápněno (i když používáš Britu). Jak se tam dál leze, nevím. Jak se tomu vyhnout? 1. Brita, 2. protáhnout to roztokem na odvápnění i přes hlavu ALE!!! bez sítka a disku (když se standardně odvápňue jen přes trysku).
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Nene já kompletně rozebral celou část s boilerem. Sundal sítko pod ním jsou další dva imbusy ty taky šly ven a cele pročistil, rozebral jsem i boiler od hlavy, takže vnitřek boileru jsem taky vykartačoval. Ale téměř žádné nános kamene nebo jiných nečistot tam nebyly. Odšrouboval jsem i přívod vody a trojcestňák. Všechny vývody profoukal, propláchnul.

Měl jsem to rozdělané na součástky jak je vidět na obrázku. (boiler, hlava, sítka, přívody).
Ale trojcestným ventilem si myslím to být nemůže. Pokud jsem na to správně koukal tak ten otevře vývod vody z boileru do parní trysky přes termoblok a nebo uvolňuje přetlak v páce do přepadu. Takže problém musí být někde asi v té hlavě. Asi to budu muset rozebrat znova a zkusit protáhnout strunou. První zkusím odstranit spodní sítko a zmiňovanou část se 4 dírkama na 2 imbusech, zda jsem ji tam třeba špatně nevrátil a pustím stroj bez toho. uvidím co se stane.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od dape »

... tak to jsi došel dál než já. No, kdyby problém, domluv se se servisem v Brně, jsou (dle mých zkušeností) hodně vstřícní a ochotní. Třeba poradí po telefonu.

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoprofessional.cz/
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Už jsem taky uvažoval, ale jsem chudý student takže bych to rád zvládl sám:D každopádně , kdyby poradili tak by bylo bezva. Loni mi odešel termoblok, taky jsem to řešil přes ně. Každopádně by tehda oprava stála kolem 2 tisíc. Tak jsem si jen od nich vzal za 350Kč termoblok a sám vyměnil a bylo:D tak snad to bude stejně jednoduché i teď.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od dape »

jsou vstřícní. Zkus to. Držím palce.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Vyzkouším a uvidíme.
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od Effe »

Můžeš zkusit dát dotaz na tohle forum

Kód: Vybrat vše

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=28
Možná někdo pomůže....
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od Effe »

Ještě dodatek.U "pracovního " Solacu mi odešla cívka elektromagnetického ventilu a voda nešla ze sprchy,ale zpět do nádržky....Zatím jsem to řešil překlenutím ventilu.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

No já myslím, že u Gaggie trojcestňák zajišťuje chod vody buď do přepadu nebo do parního systému, takže ten si myslím na to, že voda neteče ze sprchy vliv nemá, ale je možné, že to celé funguje jinak než předpokládám. Vycházím pouze z toho kudy šel vzduch při profukování jednotlivých ustí:D
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od papun »

Vzhledem k tomu, že si zřejmě docela manuálně zručný, tak by si mohl zkusit ten trojcestnák obejít a na trvrdo zkusit pustit vodu přímo do hlavy, třeba by to chodilo. Vždyť tam v podstatě nic jiného špatného být nemůže.

POkud se voda tlačí, tím pádem čerpadlo je OK, a trubky jsou taky čisté, tak to by tam musel být jedině trpaslík co to přicpává.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Nevím jak to myslíš "přímo do hlavy". Přikládám schématko jak to funguje. Nebosi to dedukcí myslím, že to tak funguje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Tak aktualizace- znova jsem byl donucen rozebrat, takže jsem to i nafotil pro další, kdyby se vyskytl někomu stejný problém.

Po prozkoumání a profukovaní všech přívodů jsem zjistil, že je chyba opravdu v trojcestném ventilu...
Takže zkusím mrknout zda se dá nějak rozchodit nebo bude nutná výměna.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Kód: Vybrat vše

http://www.stevenheaton.co.uk/blog_coffee/?p=218
našel jsem tady odkaz na to jak to celé funguje. Na stránkách výrobce se píše, že se často ucpává kávovou sraženinou nebo kamenem a servo jej nedokáže otáčet. tak uvidíme.
Uživatelský avatar
tomas.vlk
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 22. srp 2013 21:15:49
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od tomas.vlk »

Tak Heuréka! :tany: rozebral jsem ten ventil co to šlo. protáhl strunou otvory profoukal a rozhýbal magnet.
Nevím co přesně z těchto věcí pomohlo, ale po smontování stroje do původní podoby voda zase teče jak má.
Snad to vydrží a neudělá to znova, jelikož nový ventil stojí 1500Kč.

Takže pokud má váš stroj po záruce a něco podobného nastane. Nebojte se ho rozebrat. Není to nic složitého. Jen hromada hadic, kabelů a šroubků. :souhlas:

Přikládám foto ventilu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Jaara
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20. bře 2009 10:41:30
bydliště: Šumperk
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia baby Twin - neteče voda přes hlavu

Příspěvek od Jaara »

Díky!!! Postihlo mě právě to samé. Magnet se přestal hýbat a Váš návod mi jedinečně pomohl... Je to první závada od března 2009, kdy mi tento přístroj dovezli.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“