Gaggia Baby Twin - voda pod kávovarem

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
dr.galen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. zář 2014 23:08:24
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dr.galen »

Dobrý den, předem se omlouvám pokud se někdo v předchozích 17 stránkách komentářů za 6 let od založení vlákna již vyjadřoval k podobnému problému.
Tento kávovar vlastním asi 1 měsíc, melu na MDF, kupuji čerstvě praženou kávu ale popravdě, dobré espresso se mi podařilo vyrobit jen párkrát. Pravděpodobně na to nejdu dostatečně vědecky, stále zkouším kombinaci hrubost-množství-tampování, ale ještě jsem nedospěl k tomu, abych si pořídil mikrováhu, takže množství odhaduji dle přiložené odměrky, tampuji nestejně velkou silou přiloženým plastovým tamperem. Paradoxně nejlepší kávu jsem udělal dnes s použitím Rioba Gold (80% arbica, 20% robusta) - konečně není kyselá.. :)
Nicméně hlavní problém jsem začal pozorovat asi před 3 dny, kdy po každém použití nacházím pod strojem poměrně velkou loužičku vody, přestože odkapávací miska je poloprázdná. Jakoby voda dole z výpusti nebyla zachycena výběžkem odkapávací misky a voda tekla mimo... nebo snad začalo vody odtékat více? Kde se vůbec ta voda bere? Je to nějaký kondenzát či přepad? Zvažuji, jestli je to důvod k reklamaci stroje nebo je to snad normální..?? Budu rád za názor, díky.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

To se může stát tehdy když:
1. odpor kávy v páce je natolk velký, že voda nemůže být protlačena přes kávu a jde tudíž do odpadu (měla by). Pokud je tazo cesta ucpaná, může to stříkat tak, že se netrefí do toho jazýčku
v odkapové misce (zkusil bych backflush - i třeba bez tablety)

2. někde vevnitř netěsní hadička. Občas tento problém je, bohužel, rovnou z výroby. Po opravě se to již nestává.

Osobně bych sázel na bod 2.
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

Pokud je odpor kávy moc velký (resp. on není moc velký, jen čerpadlo dává při na OPV nastaveným tlaku vodu rychleji, než jak má téct do šálku, což je normální a od toho tam OPV je), přebytečná voda utíká přes OPV, jehož vedlejší výstup vede zpátky na vstup čerpadla, nikoliv do odpadu. Do odpadu jde pouze trocha vody, která uteče po uvolnění tlaku elektroventilem, a to až při ukončení extrakce. Jestli je kávovar v záruce, a teče z něj voda během extrakce (resp. kdykoliv, pokud je všechno správně poskládané), nevrtal bych do toho a řešil to reklamací v rámci záruky, je-li ta možnost. Z novýho kávovaru nemá nikde co téct.
Uživatelský avatar
dr.galen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. zář 2014 23:08:24
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dr.galen »

Děkuji za odpovědi.
Dnes při podrobnějším zkoumání jsem zjistil, že voda se pod strojem v menší míře bere i v době zahřívání stroje, tedy před extrakcí. Během extrakce a chvilku po ní do místa jazýčku káply asi 2-3 kapky vody avšak zpozoroval jsem pomalé prosakování zespodu pod vlastním tělem stroje. Viz. foto:https://www.dropbox.com/s/qkoxtx90q0q5f ... 2.jpg?dl=0
Tak to vypadá, že opravdu něco netěsní přímo ve stroji a bude to nejspíš na reklamaci..
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dape »

ano, jak jsem psal, špatně připevněná 1 hadička. U nových strojků poměrně častá "závada" objevující se zejména po cca 1 měsíci :-) Po opravě si to vše sedne a je již vše OK. Připadá mi to, ajkoby byla nedostatečná výstupní kontrola. Pokud to půjde, oprava je otázkou chvilky - na počkání.
Uživatelský avatar
dr.galen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. zář 2014 23:08:24
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od dr.galen »

Bohužel jsem kávovar koupil přes e-shop, takže mě nejspíš čeká klasický reklamační proces..
Nicméně díky za věnovaný čas.
Uživatelský avatar
Laadina
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. úno 2015 10:14:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Baby Twin - voda pod kávovarem

Příspěvek od Laadina »

Prosim o radu ohledne kavovaru Gaggia Baby Twin. Mame ho tyden, a neustale pod nim mame louzi vody :| Odpadni nadoba je prazdna, vse okolo suche, kavovar zapneme, udelame jednu kavu a je potopa. Vypada to, ze nam voda primo z tela kavovaru netece do zlabku odpadni nadobky, ale jde to nejak zahadne okolo. Stalo se to nekomu? Uz to zkoumam nekolik dni, ale bez vysledku. Nevime, jestli je to duvod k reklamaci, prip.vraceni kavovaru (koupen pres internet, takze bezi 14ti denni lhuta)... Moc dekuji!
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

Chce to trošku hledat a číst, aspoň ve vlákně do kterýho píšu a o stroji, o kterým píšu, než se zeptám a ztratím čas svůj i ostatních...

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... di*#p38074

Je to tak 10 příspěvků zpátky...
Uživatelský avatar
Laadina
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. úno 2015 10:14:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Laadina »

Omlouvam se, hledala jsem, ale cele vlakno necetla...
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od lubono »

Určitě reklamovat. Nic svépomoci opravovat, jeto přece v záruce.
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

No s tou opravou svépomocí v době záruky, bych to neviděl tak černě. Pokud má člověk zkušenosti a na přístroji není plomba, tak si ušetří zbytečné čekání a trable s odesílání a řešením reklamace.
Osobně bych to opatrně rozebral, abych nezpůsobil viditelné stopy po otevření a zkontroloval hadice. Někdy to je opravdu prkotina vyřešená za několik minut.

Ale zdůrazňuji SE ZKUŠENOSTMI!
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od ondrada »

Hlavně jeden musí vědět, kde jsou jaký šrouby zakápnutý barvou, aby bylo vidět když někdo vyndá... Naštěstí už to dnes moc často nebývá...
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od generator »

Ty zakáplý šroubky jsem viděl až uvnitř a většinou na vymezovacích nebo jinak štelovacích šroubech. Což je spíš z důvodu aretace, než plombování. Dekl jde z italského Twinu sundat bez porušení plomb. Jenom člověk nesmí použít nevhodný šroubovák a ohoblovat měkké drážky.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
Laadina
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 19. úno 2015 10:14:13
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od Laadina »

Mockrat dekuji za rady. Jestli je to nejaka banalita (uvolnena hadicka), tak ho vezmem do servisu, a nechame opravit. Tech zkusenosti moc nemame a urcite nechci porusit zaruku. Kdyby to byl nejaky vetsi problem, tak bych ho radeji vratila. Jeste jednou dekuji a omlouvam se za duplicitni dotaz...
lubono
více pokročilý
Příspěvky: 245
Registrován: pát 29. bře 2013 11:24:56
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin

Příspěvek od lubono »

Pánové já mám pocit že kupuji nový funkční výrobek a né si ještě něco doma dodělával sám. Prodejce si musí zákazníka vážit tak ať se stará, peníze za kávovar dostal
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Baby Twin - voda pod kávovarem

Příspěvek od ondrada »

To jo, jen je někdy jednodušší a rychlejší udělat si něco sám, než řešit dopravu sem a tam a čekání na opravu, když to člověk zvládne... Já si kupříkladu kávovar nedávno i přes záruku radši z velký části přetěsnil, než abych ho posílal v mrazu plnej vody za spoustu peněz do Itálie, kde je můj prodejce, s tím, že teče... Jo, extrém, ale s českým e-shopem akorát stojí doprava míň peněz, jinak je to stejný... Radši budu mít kávovar v cajku dřív a levněji, než abych z principu chtěl po prodejci aby ukázal jak se stará :) (nebo se natahoval o poštovný jehož proplacení prodejcem je minimálně diskutabilní)
Uživatelský avatar
liBorecek
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19. pro 2014 16:53:01
bydliště:
kávovar: Gaggia New baby twin
mlýnek: Porlex :/

Re: Gaggia Baby Twin - voda pod kávovarem

Příspěvek od liBorecek »

Dobrý den,prosím o radu s gaggii baby twin.mám jí asi dva měsíce,rozhodl jsem se sundat sítko a disk a udělat proplach.ten se mimochodem nezdařil,vypadla hadička do odpadu,ale s tím jsem si díky načtení tohoto fóra poradil,hned bylo jasný o co jde :) ale ted k tomu problemu.nasadil jsem zpět diska sítko,lehce utahl,stejně lehce jako jsem to povolil,všechno v poho,ale když udělám kávu a pak chci nasadit páku abych ho proplach,tak ta tam vůbec nejde utáhnout,někde hrozně drhne.pak když kávovar vychladne,tak jde zas všechno normálně.zkoušel jsem to několikrát sundat a nasroubovat,ale bez úspěchu.absolutně mi nejde do hlavy, proč se to děje,na tom nasazeni přece není co zkazit.prosím a jakýkoliv tipy, co vás napadnou.díky moc
Uživatelský avatar
liBorecek
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19. pro 2014 16:53:01
bydliště:
kávovar: Gaggia New baby twin
mlýnek: Porlex :/

Re: Gaggia Baby Twin - voda pod kávovarem

Příspěvek od liBorecek »

Dobrý den,tak jsem opět zpět :grin: začala se mi pod kávovarem dělat louže, pravděpodobně když dělám páru.kazdopadne když pracuju s párou a pak jí zastavím,tak to tak divně vře,jako když konvice vaří vodu,to dřív nedělalo. nevěděl by prosím někdo, na co bych se měl zaměřit,kudy by to mohlo utíkat? Jinak asi servis no...
Uživatelský avatar
generator
více pokročilý
Příspěvky: 287
Registrován: pát 28. kvě 2010 12:11:17
bydliště: Děčín
kávovar: Gaggia NewBabyTwin, Aeropress, Drip, Mocca
mlýnek: Bazzera Virtuoso

Re: Gaggia Baby Twin - voda pod kávovarem

Příspěvek od generator »

Zaměřil bych se na netěsnost spojů hadiček.
.
Ani s nejlepším strojem na světě, bez dobrýho kafe, dobrý kafe neuděláš. :)
Uživatelský avatar
jimador88
Příspěvky: 16
Registrován: úte 16. dub 2019 7:49:11
bydliště: Veleň
kávovar: Gaggia New Baby black
mlýnek: Niche zero, Porlex tall

Re: Gaggia Baby Twin - voda pod kávovarem

Příspěvek od jimador88 »

Loužička se mi objevovala pod odpadní miskou. Po delším pátrání mě došlo, že to dělá odpadní voda. Prostě to vystříkne - zkoušel jsem mimo trubičku a jak jsem do toho koukal.... :grin: - a jak miska nedoléhá moc přesně vyteče nějaká voda ven. Proto jsem to obešel a udělal vývod mimo. Nejprve jsem uvnitř "nohy" svařil vodovodní trubky, ale ty jsou moc silné a nevešlo se mi to tak jsem tam dal opředenou hadičku, ven kolínko aby to teklo do misky a je to
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“