!! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
simonboost
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 18. pro 2014 23:12:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

!! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od simonboost »

Zdravim Gaggiu classic pouzivam uz asi 3 mesiace.postupom casu coraz viac sa paka neda zatlacit na stred do praveho uhlu (do stredu) coraz menej a menej sa dala zatiahnut. A dnes sa mi stalo ze sa mi vobec neda zatiahnut iba kusok ani nie do stvrtky drahy...Ako nahle dam sitky prec a dam tam iba paku tak to ide,akonahle dam aj sitko nechce to ist.
Neviete co s tym moze byt ??? Dakujem Velmi pekne za skoru Pomoc.
Dakujem


důsledek stejného stavu zde:
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... +p%C3%A1ky
Naposledy upravil(a) primacafe dne pát 22. led 2016 16:45:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplnění odkazu
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od papun »

Zkus zkontrolovat, jestli miska dobře sedí v páce a taky se podívej na těsnění v hlavě. Ideálně sundat sprchu a disk a pak i těsnění. Všechno vyčistit a zase vrátit a uvidíš.

Občas jde páka lépe či hůře nasazovat podle nahřátí hlavy. Třeba u mojí Alfy. Za studena, tam jde páka spíš na těsno a jak se to ohřeje, tak už to jde lépe. Ale to asi nebude tvůj případ.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od wladas »

Pouzivas kefku na cistenie sprchy a tesnenia?
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Harvy
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15. kvě 2014 21:56:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od Harvy »

Tuto mašinku mám cca rok a stává se mi také. Je to dle mě nejvíce díky nečistotě mezi hlavou a sítkem, pak i po nahřátí rozpínáním materiálu...
Ale co mi vesměs pomáhá, pravidelně čistit hlavu. Před i po kávě stačí hadříkem (houbičkou) a kartáčkem na hlavy očistit od zbytků kávy.
A před přípravou kávy vzít páku bez sítka jen ji několikrát utáhnout. Jde cítit, jak se tah zlepší. Toto mi pomáhá...
Uživatelský avatar
Spyydy
pokročilý
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. kvě 2013 15:27:31
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Classic+PID, aeropress, mokka express
mlýnek: Mazzer SJ doserless, Concept KM-5120, Hario skerton

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od Spyydy »

Už je to dobrý? Popř. čistíš sprchu po každý přípravě? Tipuju, že budeš mít prostě bordel (starý kafe) kolem hlavy a těsnění.
Uživatelský avatar
inez
Příspěvky: 42
Registrován: ned 03. led 2010 12:27:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od inez »

simonboost píše:Zdravim Gaggiu classic pouzivam uz asi 3 mesiace.postupom casu coraz viac sa paka neda zatlacit na stred do praveho uhlu (do stredu) coraz menej a menej sa dala zatiahnut. A dnes sa mi stalo ze sa mi vobec neda zatiahnut iba kusok ani nie do stvrtky drahy...Ako nahle dam sitky prec a dam tam iba paku tak to ide,akonahle dam aj sitko nechce to ist.
Neviete co s tym moze byt ??? Dakujem Velmi pekne za skoru Pomoc.
Dakujem
Presne tak, akoby som to písala ja, rovnaký problém. Kávovar čistím, všetko som skontrolovala, aj odšrubovala sietko. Na tesnení nie je jediné smietko kávy. Hlavu si odmontovávať zatiaľ tak nejak netrúfam, i keď som sa v útrobách hrabala tak dlho, že termostat vymením snáď už aj poslepiačky. Na páke žiadnu závadu nevidím. Problém je rovnaký pri studenom i zahriatom kávovare. Absolútne netuším, kde by mohol byť pes zakopaný. Nejaký nápad?
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od Effe »

Hlava se sundat nemusí.
Začal bych demontáží sítka(jeden křížový šroub) , disku sprchy (dva imbusové šrouby) a následně těsnění.Pokud se to nečistí pravidelně tak tam budou nánosy kávové sedliny,čím starší tím hůř jdou odstranit.Samozřejmě i ze spodní strany hlavy.
Pokud se to nezlepší tak snížit výšku těsnění,standartně bývá 8mmm.Třeba na smirkovém papíru,opatrně ,ideálně s nějakým přípravkem jako používá admin(je to někde na foru v jednom příspěvku).
Záleží taky na použité misce jestli náhodou nedošlo ke změně :-)

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... 150&t=2679
Naposledy upravil(a) primacafe dne úte 13. říj 2015 18:54:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: dovolil jsem si doplnit
Uživatelský avatar
inez
Příspěvky: 42
Registrován: ned 03. led 2010 12:27:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od inez »

Dík za reakciu. Inak som na nič neprišla a som z toho jeleň. Niekedy ide ťažko a niekedy ľahúčko.
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od eXp10it »

Po delším užívání classicu mám ověřeno že je i přehnaná čistota hlavy na obtíž. Zkrátka pokud je styčná plocha mezi miskou a těsněním suchá a odmaštěná a co hůř třeba těsnění je ještě studené tak páka nejde dobře dotáhnout. Velmi se mi osvědčilo těsně před nandáním páky do hlavy udělat rychlý proplach a pak jde dotáhnutí jako po másle (asi právě proto že těsnění je mokré). Zbytek pokládám za samozřejmost:

1) Vyloučit zda nedáváte moc kávy do misky (dává se po "rysku")
2) Stroj mít dostatečně rozehřáty včetně páky
3) Okraje misky i těsnění mít čísté
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od wladas »

Podla mna by nebolo na skodu dat na tesnenie ten potravinarsky gel co tu bol nedavno spomenuty na paku E61.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
inez
Příspěvky: 42
Registrován: ned 03. led 2010 12:27:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od inez »

eXp10it píše: 2) Stroj mít dostatečně rozehřáty včetně páky
Bingo priateľ, zohrievala som bez páky. :oops: Problém odstránený.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: !! GAGGIA CLASSIC- Otocenie paky do spravnej polohy!!!

Příspěvek od papun »

Jen taková nedávná zkušenost. Když jsem ladil tlak, tak jsem nasadil páku se slepou miskou (standardně používaná na dvojité shoty). Vše klasicky nahřáté. pak jsem asi 15 minut blbnul a ladil. Jakmile jsem naladil, tak jsem chtěl nasadit druhou - jednoporcovou páku a udělat testovací kávu. Jenže páka tam skoro nešla. Nasadil jsme ji tedy na kraj co to šlo a čekal jsem až se nahřeje, že by to pak mohlo jít. byla úplně horká, ale stále nic. Tak jsem přehodil misky v páce udělal to s tou jinak dvojtou (která tam byla s tou slepou miskou) a vypnul stroj.

Druhý den ráno když bylo vše studené, tak šli obě páky nasadit celkem obstojně. Nechal jsem tam jednoporcovou páku, nahřál a vše chodí naprosto OK.

Jen ještě dodám, že ta dvouporcová páka je podstatně ochozenější. Na zámcích už není chrom. Napadla mě teorie, že se ta halava roztežností přizpůsobila vložené dvoupáce a apk jenopáka, která je rozměrově o nějakou desetinu či setinu větší tam pak nechtěla.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“