kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od Fox_25 »

Vždyť při konci "extrakce" šlo vidět jak jde z páky pára, ten první přepínač je pára/voda, druhý vypínač. První kontrolka je indikace nahřátí páry, druhá nahřátí vody, na zbytek je překladač krátký.

Kód: Vybrat vše

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=cs&prev=search&rurl=translate.google.cz&sl=de&u=http://www.caffe-milano.eu/WebRoot/Store9/Shops/62217996/4D9A/38B7/B8F7/66E4/B9E6/C0A8/28BA/BA87/perfetta_bedinungsanleitung.pdf&usg=ALkJrhiiHE0M_9lNWX_5GbKo-39q5SSWdw
Tady je strojově přeložený německý návod, je tam i pasáž jak udělat kafe.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
MartaS
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29. kvě 2015 20:50:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od MartaS »

Chtěla bych poděkovat za cenné rady, teď jsem tam dala plantážní kávu, kterou jsem umlela taky velmi jemně na ručním mlýnku a na tu hlavu asi 14 g kávy (sítko je trochu větší), káva tekla velmi pomalu až moc pomalu asi hodně kávy nebo moc jemně namleté, ale konečně bylo espresso dobré přesto, že teklo asi 30 sekund :-D musím to nějak doladit. Káva byla sice s pěnou, ale docela světlou. Pokusím se vložit foto. Jo a s jinak dávám ten pravý čudlík jen do polohy zapnuto a po zhasnutí kontrolky je nahřáto a můžu už extrahovat . Ty ostatní čudlíky jak jste psali, jsou pouze na páru a vodu (jen nechápu, proč na youtube je někdo zapínal při pouhé extrakci kávy). Děkuju :-)
Uživatelský avatar
MartaS
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29. kvě 2015 20:50:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od MartaS »

Tak tady jsou fotky toho jak to espresso právě vypadá :-), díky Vám: http://martasuh.rajce.idnes.cz/KAVA
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od papun »

Jedině mě napadá, že by si tím někdo o něco zvýšil teplotu extrakce. Ale to by musela být pára puštěna jen krátce a v určitý vysledovaný okamžik. Ze světlou cremou si nelam hlavu. Sice nto není tak pohledově krásné, ale důležitá je chuť.

Já jsem na Classicovi měl krásnou tmavou cremu, ale chuť silně nestabilní. Teď na Alfě je světlá, ale chuť perfektní.
Uživatelský avatar
MartaS
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29. kvě 2015 20:50:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od MartaS »

Mno jsem moc ráda, že je kávovar v pořádku, jediná investice bude ještě menší mistička a možná rozbočka na to, aby jsem mohla dělat kávy dvě, pokud tento sundám :-D celé dopoledne to páčím a nejde to :-D, také samozřejmě hodně dobré kávy :-), kávovar byl řekla bych dost levný (2500 Kč), proto jsem očekávala, že bude něco v nepořádku a budu investovat do dílů, ale vevnitř vše vypadá jak nové, čisté a nic neporušené. :-)
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od wladas »

Ten kavovar stoji novy okolo 900€ cize si spravila super kupu. 30 sekund tecenia kavy nebolo vobec vela, prave naopak, bolo to akurat. Mozno by to chcelo dat este jemnejsie mletie lebo podla foto to ma velky objem. Kavu potom zriedit podla chuti horucou vodou nieje problem.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
MartaS
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29. kvě 2015 20:50:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od MartaS »

Objem byl trošku větší, ale z počátku jsem právě dost dlouho čekala než vyrazily první kapičky, které šli hodně pomalu, budu testovat různé kávy a různou hrubost :-)
Uživatelský avatar
j4r0
Příspěvky: 29
Registrován: stř 18. bře 2015 20:26:57
bydliště: PP
kávovar: Bezzera Mitica TOP
mlýnek: Mazzer Mini Electronic B

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od j4r0 »

Dalsia vec ktoru je potrbne poriesit je mlyncek. Priprava espressa vyzaduje jemne a rovnomerne namletu kavu. Obavam sa ze na rucnom mlynceku za 15€ to nepojde.
Uživatelský avatar
MartaS
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29. kvě 2015 20:50:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od MartaS »

S tím počítám že mlýnek bude potřeba, akorát radši než na něj našetřím budu mít dobrý ruční, než špatný elektrický, který by mohl přepálit kávu :-). Ještě jsem se chtěla optat, zda je běžné to, že kávovar nevytvoří pěnu na žádné jiné jiné kávě, která je kvalitou horší (není to přímo plantážní káva, ale třeba zrnková káva vyšší jakosti, zakoupená ve velkoobchodě - tím pádem není čerstvě upražená, nemluvě o předem namletých) ač byla namletá na úplně stejnou hrubost. V případě že jsem tam dala takovou kávu proteklo to vždy tak za 8 sekund. Před tímto kávovarem jsem měla neprofesionální a ten na těchto kávách pěnu udělal a protékalo to tak 20 sekund. Je to běžné, že jsou profesionální kávovary takto extrémně citlivé ?
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od morseee1 »

MartaS píše: V případě že jsem tam dala takovou kávu proteklo to vždy tak za 8 sekund. Před tímto kávovarem jsem měla neprofesionální a ten na těchto kávách pěnu udělal a protékalo to tak 20 sekund. Je to běžné, že jsou profesionální kávovary takto extrémně citlivé ?
mozno tie "neprofesionalne" kavovary mali take tie vseliake "zlepsovace" ako napenovacie kruzky, pretlakove misky a podobne..

ak to pretieklo za 8 sekund .. znamena to ze je mlete stale na hrubo a teda ze s tym nieco treba robit
spravne namleta kava je dolezitejsie ako super ultra hyper kavovar ..
Uživatelský avatar
MartaS
Příspěvky: 12
Registrován: pát 29. kvě 2015 20:50:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od MartaS »

Ale pokud byla u obou káv hrubost mletí stejná, ale výsledek je jiný (v rychlosti protečení) a to znatelný tak že plantážní protékala s nejemnějším namletím až moc dlouho - 1 minutu a horší káva káva tak 8 sekund. A jak píši hrubost namletí naprosto stejná. :-)
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od morseee1 »

MartaS píše: A jak píši hrubost namletí naprosto stejná. :-)
Kazda kava vyzaduje iny stupen mletia .. zalezi napr aj na tom ako je prazena, svetlejsie - tmavsie, atd..

Berem pravidelne kavu z jednej praziarne, vsetko je prazene na full city a aj napriek tomu mam na mlynceku +- 3 stupne aby som dosiahol to co potrebujem.
Uživatelský avatar
kubad
více pokročilý
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 17. lis 2011 21:43:44
bydliště:
kávovar: Rocket Cellini Evoluzione V2
mlýnek: Fiorenzato F4E Nano

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od kubad »

MartaS píše:Ale pokud byla u obou káv hrubost mletí stejná, ale výsledek je jiný (v rychlosti protečení) a to znatelný tak že plantážní protékala s nejemnějším namletím až moc dlouho - 1 minutu a horší káva káva tak 8 sekund. A jak píši hrubost namletí naprosto stejná. :-)

dopuručuji si nastudovat co je to espresso a začít se trochu přesněji vyjadřovat je trošku rozdíl napsat že něco teklo málo a něco moc

má to téct cca 25ml za 25 sec a tohoto je potřeba se +/- držet jinak bohužel nejde poradit, a taky je potřeba napsat kolik gramů je v misce, a ne psát miň a víc takhle to bohužel nefunguje

a taky je dobré to vyzkoušet několikrát po sobě jestli jsou výsledky konzistentní :D
tak sem do toho spadl taky :D
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: kávovar BFC - perfetta - prosím o pomoc s přípravou kávy

Příspěvek od Effe »

S tím Lodosem se nikde dál nedostaneš,ten je dobrý tak na moka konvičku.Vím to ze zkušeností z přechodu na Classica,voda mi pákou projela jak na tobogánu.
Zkus se možná domluvit s někým v okolí ,kdo má kvalitní mlýnek.A začal bych raději robustou,u té se tygřík spíše podaří.A na pokusy je levnější :-)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“