Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

Příspěvek od eXp10it »

Ahoj všem. Dneska po přípravě kávy v mém classicu nastal problém. Jako vždy jsem chtěl propláchnout sprchu jen tak naprázdno a... jen malý čůrček, rovněž po vypnutí vody si kávovar neucrpne do odkapávače jako to dělával a aby toho nebylo málo tak malinko teče i tryska páry :/ Čerpadlo zdá se čerpá, protože voda přes parní trysku stříká o sto šest. Dlouho jsem nedělal dekalcifikaci a tak jsem si řekl, že je problém jasný a jal se dekalcifikování Na malou chvíli se voda z hlavy rozjela, pak jsem stroj s úsměvem na tváři na chvíli vypnul a po zapnutí ten samý problém = jen čůrček ze sprchy, z parní trysky proud vody.

Dočetl jsem se na fóru že to může být zaneseným el. mag ventilem. Vyndal jsem bojler a otevřel, naspod byly šupiny vodního kamene a to je tak všechno. Zbytek cesty zdá se být průchodný. Rozkuchal jsem i el. mag. ventil a ten byl úplně bez vodního kamene a ta věc na pužince se krásně volně hýbe, změřil jsem ho tedy multimetrem a na svorkách "nezvoní", ukazuje jen odpor 2300 ohm, což nevím jestli je dobře nebo špatně protože elektrikář nejsem.

OPV jsem nekuchal protože nemám jednak manometr který bych dokázal umístit na páku a tak bych ho neuměl nastavit zpátky na přesnou hodnotu (pokud na to není nějaká finta) a taky proto, že si podle schéma myslím že kdyby přes něj nešla voda tak by nešla ani z parní trysky.

Prosím o rady co vyzkoušet ať nekupuji nazdařbůh součástky (1500 za ten el. mag. ventil není taková palba ale zase na výstavce ho doma mít nechci :) ). Díky.

Nic neříkající foto
bojler-2.JPG
A ještě video jak a kudy to teče respektive neteče.

https://www.youtube.com/watch?v=duTDTid ... e=youtu.be
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

Příspěvek od eXp10it »

Ha přišel jsem na to. Pidi-mini dírka v el. mag. ventilu byla ucpaná snad tím nejmenším vodním kamínkem který jsem kdy viděl... classic už zase vrní. Nevadí že mi nikdo nestihl odepsat, budiž to poučením pro ostatní. A když jsem ho zvládl rozebrat já, tak to zvládne fakt každý :) Akorát teď budu muset čekat na nové těsnění bojleru protože to staré to rozebrání pochopitelně neustálo.
DSC02649.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Uživatelský avatar
zambrotta.g
Příspěvky: 22
Registrován: pát 24. pro 2010 22:56:46
bydliště: Uherský Brod
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

Příspěvek od zambrotta.g »

zdravim, mam tez problem, ze netece voda ze sprchy. uz jsem vymenil cerpadlo bo jsem myslel, ze je to tim, ale nic. uz jsem rozebral i ten el. ventil a nic. tak uz nevim. para z napenovace jede i voda, ale z hlavy netece. nevim co by mohlo byt spatne. zase tolik soucastek tam neni. jednou uz jsem menil cerpadlo kdyz jsem dlouho neodvapnoval a ucpalo se cerpadlo tak jsem myslel ze to cerpadlo pomuze, ale bohuzel je to neco jineho.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

Příspěvek od primacafe »

A co cívka elektroventilu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zambrotta.g
Příspěvky: 22
Registrován: pát 24. pro 2010 22:56:46
bydliště: Uherský Brod
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

Příspěvek od zambrotta.g »

no to prave nevim. nechce se mne to vyměňovat kus po kusu.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

Příspěvek od j.bill »

To se přece nemusí hned vyměňovat, dá se to změřit. Nebo alespoň laicky vyzkoušet, jestli cvaká, vrní a pod. ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
zambrotta.g
Příspěvky: 22
Registrován: pát 24. pro 2010 22:56:46
bydliště: Uherský Brod
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia classic, neteče voda ze sprchy :/

Příspěvek od zambrotta.g »

no tak to bude ten elektroventil. nema nekdo tip na vyhodnou koupi? da se teda koupit jen ta civka samostatne? nechci davat 1600,- za komplet.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“