Vyměnili jste levný kávovar za jiný

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Vyměnili jste levný kávovar za jiný

Příspěvek od primacafe »

Vyměnili jste levný kávovar za jiný z důvodu poruchovosti nebo Vám už nevyhovoval. Popřípadě o této výměně uvažujete?
Jaký (značka) byl starý a za jaký kávovar jste ho vyměnily?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnili jste levný kávovar za jiný

Příspěvek od hnup »

Ja som začínal s Arietom, ani neviem, aký to bol typ, na nete som ho už ani nenašiel. Páku aj hlavu mal z hliníku, komerčný rozmer misky 58mm. Inak miska bola klasická (nepretlaková) double, zázračný napeňovač bol plastový krúžok (disk) so silikónovým tesnením, ktorý sa vkladal na dno páky pod misku. Trochu ma teraz mrzí, že som sa toho kávovaru zbavil ešte skôr, ako som si kúpil mlynček, veľmi by ma totiž zaujímalo, aké by bolo espresso zo správne namletej a hlavne kvalitnej kávy.
Kávovar som po pol roku vymenil za Gaggiu, dôvod bol jednoduchý - Ariete nevedel z mletej Lavazzy urobiť pol centimetrovú penu. Keď som potom videl páku a misky z Gaggie, tak až vtedy som pochopil, koľká bije, žiadny napeňovač k nej totiž nebol. Takže neostávalo nič iné, len zaobstarať si aj mlynček. Nasledovalo mletie Lavazzy, Illy, Colombie z popradských baliarní, Taylors of Harrogate, ... Až nakoniec prišiel Ježiško z Brna, doniesol darčeky a ja som uveril, že Boh existuje :-) Konečne káva, ktorá sa dala piť, a dokonca nielen piť, ale aj vychutnať.
Tož Libore DÍK!
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Vyměnili jste levný kávovar za jiný

Příspěvek od David »

Měl jsem Rowentu Prelude a Adagio, pořídil jsem Gaggie Evolution. Přestalo mě bavit se vztekat nad tím, co to dělalo za problémy.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hu.go
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24. úno 2008 1:33:24
bydliště: Brno
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso i-Steel

Re: Vyměnili jste levný kávovar za jiný

Příspěvek od hu.go »

Tak už mám po problémech - Rowenta Prelude je zapomenuta a přes ebay.de jsem koupil Gaggiu Classic a nyní i mlýnek - Saeco Lux.

Teď teprve můžu říct, že jsem spokojen.

Prima kafe z toho teče prima jako smetana ( nic jinýho mi taky do mlýnku nesmí ).
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnili jste levný kávovar za jiný

Příspěvek od xjurasek »

Já jsem vyměnil respektive prodal svoje necelý rok staré Dolce Gusto, protože mě štvalo že je to jen na kapsle a že chuť kávy je pořád stejná :shock: přiznávám že jsem naletěl reklamnímu triku :grin: Teď jsem po hodně dlouhém rozhodování mezi gaggiou pákovou a Delonghi automatem, tak nakonec zvítězilo pohodlí automatu a tak jsem si koupil Delonghi 4200 a kávu z Prima Café. Jsem s kávovarem spokojen a káva je moc dobrá, jen doufám že s tím nebudu mít problémy.
Uživatelský avatar
juniorpb
Příspěvky: 43
Registrován: sob 26. zář 2009 17:25:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnili jste levný kávovar za jiný

Příspěvek od juniorpb »

Ja som mal povodne Krups XP 4050. Dovodov na vymenu bolo niekolko

1. Pretlakove sytka - chcel som sa naucit robit prave presso, no a to s pretlakovymi somarinami nejde...
2. Penenie mlieka - Krups absolutne nezvladal penenie mlieka. Dokonca bol k nemu pribaleny nejaky zazrak na capuccino, ale tne sklamal rovnako

Krupsa som vymenil za Gaggiu Baby Twin a vobec to nelutujem.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Vyměnili jste levný kávovar za jiný

Příspěvek od Jožin »

Jsem odchovancem pytlíkové kávy, Před čtyřiceti lety stál papírový pytlík se sedmi gramy ukrutně kyselé kávy 1.05Kčs, po zdražení stál 1.70Kčs. Pak přišla doba standardní kávy a posléze už Jihlavaka a jiné. Před sedmi lety mně z turka začalo bývat těžko a tak jsem se rozhodl pro espresso protože rozpustná káva stále nebyla to pravé ořechové. První espresso jsem pil někdy před lety v Bratislavě a už tehdy to bylo dobré kafé. U nás v některých restauracích měli stroje na espresso, ale používali ho pouze jako zdroj horké vody k zalití turka. Koupil jsem si kávovar AEG černé barvy a od té doby turka nepiji. Kupoval jsem si kávu mletou a mým favoritem byl Jacobs krönung Nedávno jsem náhodou našel kávové fórum PRIMAcafé a začal ho číst tak jsem zjistil co vlastně piji za kávu. Na netu byl výhodný set mlýnku a kávovaru Gaggia Baby Class z druhé ruky, neodolal jsem a kávovar koupil. Protože v lednici byly dvě balení kávy Jacobs tak jsem je chtěl spotřebovat. Jenže ouha to co teklo z páky se nedalo vůbec pít. Bylo to hrozné zklamání, protože staré AEG uvařilo celkem pitnou kávu. Nakonec jsem Jacosem podaroval kolegu v práci a použil kávu zrnkovou, konečně jsem pil presso. Ale až z kávy PRIMAcafé jsem měl i přijatelnou cremu. Dlouho mě mátlo dogma o sedmi gramech kávy, to dnes již neřeším a nacpu co tam vleze.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“