Bojler vs Termoblok

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
Laco70
Příspěvky: 20
Registrován: úte 12. črc 2016 12:14:06
bydliště: Prostřední Bečva
kávovar: Ascaso Steel Uno Prof
mlýnek: Quamar M80A

Bojler vs Termoblok

Příspěvek od Laco70 »

Chci se zeptat s ohledem stejného kávovaru který bude jednou vybaven bojlerem a podruhé termoblokem co bude v tomto případě výhodnější? Není to moje fantazie aby byli dva kávovary napohled takřka k nerozlišení vybaveny tím i oním zařízením k přípravě vody. Stalo se mi to a já bych prosil o Vaš názor nebo spíše odbornou radu co je vhodnější? Tuto otázku jsem již pokládal v sekci Ascaso Steel Uno Prof, byl jsem však upozorněn, že tam to nepatří a tak to respektuji a dávám to jako nové téma. Díky za rady a názory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Bojler vs Termoblok

Příspěvek od primacafe »

Kdyby jste použil funkci Hledat, tak jste nemusel nic zakládat a už se taky něco hned dozvěděl.
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... lok#p26798

Jinak o termobloku je toho tady napsané dost, takže stačí jen opět použít Hledat číst a udělat si potřebný závěr sám.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Bojler vs Termoblok

Příspěvek od j.bill »

Určitě to není: Bojler=lepší, termoblok=horší. (pokud to opravdu není jen nějaký levný nepodarek) Rozhodují: Cena, materiály, konstrukční řešení, koncepce a návrh konkrétního typu i způsob užívání. Každý systém má něco, v čem může být lepší nebo horší, než druhý... :)

Koupil jsi Ascaso, myslel, že je tam bojler a ejhle termoblok? ;)
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
Effe
více pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon 14. čer 2010 19:21:34
bydliště: Ostrava
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Ascaso I-Steel

Re: Bojler vs Termoblok

Příspěvek od Effe »

Ucpání , zavápnění termobloku vs bojleru by mělo dát celkem jednoznačnou odpověď , tedy alespoň pro mne.....
Zamčeno

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“