Catler ES 8012 oprava

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od Filda »

Ahoi, zdravím všechny.
Náhodou jsem se dostal ke espresso přístroji Catler ES 8012 v nefunkčním stavu a bez vybavení. Dostal jsem ho zadarmo a jelikož mě baví cokoli o kávě a taky mechanika a techika, řekl jsem si že pokud to nebude extra finančně náročné pokusím se přístroj opravit.
přístroj jsem dostal ve stavu: bez nádržky, bez odkapu, bez krytu mlýnku a hlavně bez páky :-(
Po základní rozborce, základním vyčištění jsem zjistil následující: mlýnek mele, tryska na páru funguje, ale při spuštění sprchy neteče voda ze sprchy, ale rovnou do odkapu.
Co jsem si tak přečetl dnes na fóru, bych řekl, že bude buď ucpaná cesta přes elektroventil, nebo celkově špatný elektroventil.
zítra tu část zkusím odvápnit a pročistit, potom odvápnit komplet přístoj.
Mám správnou myšlenku nebo jsem uplně mimo?
Vyplatí se mě vůbec oprava takového stroje, a kde vůbec seženu náhradní díly (hlavně páku)?
Uživatelský avatar
Had
Příspěvky: 21
Registrován: ned 23. dub 2017 21:47:07
bydliště: Brno
kávovar: Gaggia Classic
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od Had »

Zdravím, vsadil bych na zmiňovaný zavápněný ventil. Naštěstí není až tak složité se k němu dostat, kompletně rozdělat a vyčistit. V případě silného zavápnění doporučuji rovnou zkontrolovat průchodnost termobloku.
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od Filda »

Oba ventily, co jsou u sebe s plastovými koleny a civkami, jsem kompletne rozdělal a nechal odmočit v octovém roztoku. Zjistil jsem že jedna cívka je opticky ve špatném stavu, jakoby naprasklá. Proměřil jsem obě a ta vzhledově horší kladla mnohem větší a nestabilní odpor. Z toho usuzuji, že je po cívce. Cívku jsem objednal z ebaye tak jsem zvědav, až příjde. Teď po složení pořád ta stejná chyba. Termoblok můžu vyčistit, ale nevím jak vypadá.
Naposledy upravil(a) Filda dne sob 02. zář 2017 21:29:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od Filda »

Nějaké foto.
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od Filda »

Nelze přidat...
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od Filda »

Už jsem našel co je termobok, vyčistím ho to není problém, ale voda ním normálně prochází. Když se dívám na foto napadá me ještě možnost, že je zavápněná část za elmag. ventilem směrem k hlavě. Zítra na to mrknu a dám vědět.
Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 23
Registrován: stř 23. lis 2016 12:44:32
bydliště: Jihomoravský
kávovar: FP, AP, clever drip
mlýnek: Hario Skerton, Handground

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od Filda »

Dnes jsem kompletně kávovar odvápnil, zkusil zaměnit ty cívky a ejhle to fungovalo, ne uplně ideálně (odfukovalo si to přes hlavu), ale fungovalo. Takže je jasné že chyba je v cívce. Objednal jsem ještě těsnící o-kroužky na hadičky protože některé lehce tečou. Předpokládám že až dorazí zásilky, mělo by vše fungovat.
Potom nastává pro mě asi největší problém. Kde seženu páku? Možná blbá otázka, ale dá se zaměnit za nějakou jinou pokud dodržím průměr? Originál nemůžu nikde sehnat. Ideální by bylo kdyby měl někdo kávovar na náhradí díly. Ale v takovou náhodu nevěřím.
Uživatelský avatar
trustrk
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. pro 2017 21:42:54
bydliště: Ruzomberok
kávovar: Catler ES8012
mlýnek: vstavaný

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od trustrk »

]Nazdar, potreboval by som poradiť ohľadom kávovaru Catler ES8012 používam ho už niekoľko mesiacov (kúpil som používaný) a keďže je na vstávaním mlynčeku zodratý podavač kávy (ang.impeller) hoci je stale funkcny tak som sa ho rozhodol vymenit. Kedze mám k dispozícii 3D tlaciaren tak podavač mám na mieru ( originál sa kúpiť nedá). Problém je ale v tom, ako demontovať mleci kamen, tú časť ktorá sa pri mleti točí. Prikladám foto. Ak vie niekto poradiť budem vďačný.
15134544277831684167499-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
petrvodicka
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04. čer 2018 14:24:16
bydliště: Brandys nad Labem
kávovar: Catler ES8012 | Nuova Simonelli Appia Compact
mlýnek: v kávovaru | nejaky stary, nazev nevim :)

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od petrvodicka »

Dobrý den, poradite kde sehnat nahradni dily? Autorizovany servis Catlera je utrpeni a jiny servis Catlery neopravuje, protoze jim sutorizovany servis nechce dodavat dily. Mame domas stroj asi 4-5 let a prestava fungovat para na slehani mleka a stroj je pri spusteni vyroby kavy extremne hlucny.
Poradite nekdo? Nebojim se to rozebrat a zkusit prijit na to kde je zavada, nemam ani problem objednat a koupit dily pres eBay nebo aliexpress, jen nevim jak se ktera soucastka jmenuje a zatim se mi nepodrailo sehnat servisni dokumentaci k pristroji :-(
Díky, Petr
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Catler ES 8012 oprava

Příspěvek od hunt01 »

Nevyplatí se opravovat, zahodit a koupit něco pořádného, když mi někdo volá, tak automaticky říkám, opravím vše, ale catler ne :-D
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“