Rancilio Silvia - bazarový kočkopes

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
reign
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 19. dub 2018 16:54:53
bydliště: Česká Lípa
kávovar: *Rancilio Silvia
mlýnek: *Fiorenzato T80

Rancilio Silvia - bazarový kočkopes

Příspěvek od reign »

Zdravím pánové, jakožto náhradu za vráceného Catlera jsem z ebay pořídil Rancilio Silvia za opravdu lidových 4900,- i s dopravou z Itálie. Je to takový kočkopes, první verze postupně servisovaná - s novou pákou, tryskou páry (jednu novou trysku mi ještě dobrotivý Ital přibalil navíc), novým knoflíkem ventilu páry, vyměněnými tlačítky, odvápněná, vše těsní, nic neteče kudy nemá... Prostě funkčně parádní, akorát mně trápí dvě věci. Ta první - chod ventilu páry se mi zdá poměrně tuhý, očekával bych lehký chod, nevím, jestli je to závada nebo vlastnost. Druhý problém je neoddiskutovatelný - poloha nasazené páky. Prázdnou páku bez misky sotva dotáhnu velkou silou na 6. hodinu, s prázdnou miskou na 7. hodinu - viz. foto. Nevím, čemu to přičíst - jestli nějakému (možná) neoriginálnímu těsnění, nebo (a toho se bojím víc) nová páka nesedí na starý bajonet?
Jinak celkově jsem spokojen, toto už je holt kávovar, ten Catler nebyl proti této letité babičce (možná že už plnoleté) ani polofunkční maketou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: Rancilio Silvia - bazarový kočkopes

Příspěvek od j.bill »

Kočkopsem bych tedy Silvii nenazval. ;) Jinak perfektní cena. Může to být novým těsněním, které se časem trochu vymačká a sedne si. Být Tebou, těsnění bych zkusil opatrně vyjmout a obrousit na brusném papíře. Je lepší, když jsou výstupky hlavice páky celé schované v drážce bajonetu hlavy. Když zatáhneš páku s miskou a podíváš se odspodu, tak uvidíš, jak na tom jsi.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
reign
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 19. dub 2018 16:54:53
bydliště: Česká Lípa
kávovar: *Rancilio Silvia
mlýnek: *Fiorenzato T80

Re: Rancilio Silvia - bazarový kočkopes

Příspěvek od reign »

Díky za reakci, výstupky na páce se schovají jen když to dorvu obouruč. Jinak tím kočkopsem myslím můj konkrétní kus - základ verze 1, součástky z novějších verzí a levé horní tlačítko je asi z páteční odpolední - nebo spíše z úplně jiného modelu.
Uživatelský avatar
hunt01
více pokročilý
Příspěvky: 350
Registrován: sob 14. led 2012 10:40:25
bydliště: Šaratice / Brno
kávovar: Carimali Uno, Brasilia Portofino, Astoria Compact
mlýnek: Anfim Cody, Anfim Scody II

Re: Rancilio Silvia - bazarový kočkopes

Příspěvek od hunt01 »

Do Silvie patří silikonové těsnění, nejspíš tam dal někdo na velké rancilia, ty jsou tvrdší. Mám skladem
Servis a prodej profesionálních kávovarů.
www.baristaservis.cz a nové www.kafenapisku.cz
Uživatelský avatar
reign
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 19. dub 2018 16:54:53
bydliště: Česká Lípa
kávovar: *Rancilio Silvia
mlýnek: *Fiorenzato T80

Re: Rancilio Silvia - bazarový kočkopes

Příspěvek od reign »

To hunt01: uděláme kšeft, ozvu se do SZ.

Záhada tužšího chodu ventilu páry vyřešena - kávovar jsem rozdělal, lekl se bordelu uvnitř a spatřil pootočený ventil, plastový knoflík tudíž trochu drhne o otvor v čelním plechu.

edit: add těsnění - myslíš těsnění mezi bojler a grupu, nebo to kolem sítka sprchy? Protože podle jednoho rozborkového videa na youtube to vypadá, že těsnění mezi grupou a pákou je normálně gumové, ne? Již jsem z toho jelen.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=E_eOxdBzvaA
Uživatelský avatar
reign
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 19. dub 2018 16:54:53
bydliště: Česká Lípa
kávovar: *Rancilio Silvia
mlýnek: *Fiorenzato T80

Re: Rancilio Silvia - bazarový kočkopes

Příspěvek od reign »

Takže ano, bylo to těsnění, už je vše O. K., díky.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“