Gaggia New baby Black Neteče voda z hlavy

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Gaggia New baby Black Neteče voda z hlavy

Příspěvek od Johnp1391 »

Ahojte, stala se mi taková věc, mám pákový kávovar Gaggia New Baby Black s rancillio tryskou, po koupi kávovaru z bazaru mi kávovar normálně fungoval bez problému. Během tohohle týdne jsem spozoroval, že mi při šlehání mléka začala nějak víc pískat tryska, až nepříjemně, a předtím mi to takhle nedělalo, tak jsem přistoupil na věc, že kávovar odvápním, že to možná pomůže, tak jsem to odvápnění udělal podle návodu zde na stránkách Primacafe.
A po odvápnění se mi stala věc, že mi voda vůbec a nebo jen po kapkách tekla z hlavy, když jsem zmáčkl tlačítko na spouštění extrakce pro espresso. Pára z trysky mi normálně šla a fungovala,a tak jsem kávovar rozebral a vyčistil bojler apod. a složil jsem to zpátky a z hlavy stále žádná voda neteče tak nevím kde je problém a co je špatně, a navíc se mi stalo to, že když zmáčknu tlačítko na extrakci kávy tak místo toho aby mi voda tekla z hlavy, tak mi teče s trysky, jen voda, a pára vůbec, a při otočení knoflíkem a páru jako by to nereagovalo. Tak jestli byste mi mohli poradit, co bych měl udělat, nebo co je špatně, nebo jestli je něco špatně zapojené. Budu rád za každou pomoc, protože ten kávovar jsem si oblíbil a nechtěl bych o něj přijít. :(
Jestli budete chtít vidět nějaký fotky, tak Vám to vyfotím a dám to sem.
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Gaggia New baby Black Neteče voda z hlavy

Příspěvek od johneer »

Ten kávovar neznám, ale podle symptomů bych si tipl na ucpanou cestu z bojleru do sprchy. Možná trojcestný ventil? Těžko říct. To, že teče voda z trysky je jasné. Tryska vede na horní konec bojleru a když se spustí čerpadlo a otevře tryska, tak to prostě teče, zejména když to nemůže jinudy. Tipl bych si, že se při odvápnění uvolnil nějaký nános, který něco ucpal. Zkusil bych to znovu odvápnit, příp. rozebrat a vykoupat podezřelé komponenty v odvápňovacím roztoku. Víc nevím, ten kávovar detailně neznám.
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia New baby Black Neteče voda z hlavy

Příspěvek od Johnp1391 »

Díky, tak jsem to zkoušel odvápnit podruhé a nakonec to asi ten bordel pretlacilo a už mi to funguje a teče mi to z hlavy, akorát mi ještě nejede tryska jak mám tlačítko na páru, a jak ho zapnu a jak otočím knoflikem tak ta tryska nereaguje, a žádná pára z ní nejde, jen když zapnu ještě tlačítko na extrakci tak z ní teče voda s parou. Tak nevím co s tím, nebo co je špatně :)
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia New baby Black Neteče voda z hlavy

Příspěvek od Johnp1391 »

Tak se mi podařilo opravit kávovar, nevím jak ale asi to tam bylo ucpané, tak pomohlo určitě to druhé odvápnění, i ta tryska mi nakonec funguje jak má, tak jsem strašně moc rád, za Vaši radu, jen bych se chtěl na nějakou maličkost zeptat, mám u té Gaggii Baby jinou trysku, od Rancillia, a předtím mi ta tryska normálně pohybovala do stran a zůstala kde jsem ji nechal, ale ted po tom rozebrání kávovaru je ta tryska jakoby volná a zůstává v jedné pozici, kde je stále volná, tak se Vás chci zeptat, jestli byste mi neporadili jak tu trysku vyladit uvnitř nebo co mám udělat aby mi jakoby stuhla a vždy mi zůstala v té pozici, kde bych ji chtěl mít? Za každou radu budu moc vděčný. :)
Uživatelský avatar
johneer
více pokročilý
Příspěvky: 229
Registrován: čtv 21. pro 2017 13:04:51
bydliště: Praha
kávovar: Rancilio Silvia BC PID, Aeropress, Puck-Puck
mlýnek: Rancilio Rocky doserless, 1Zpresso JX-PRO

Re: Gaggia New baby Black Neteče voda z hlavy

Příspěvek od johneer »

Tak to jsem rád, že jsem se trefil :). Tryska je, předpokládám, na nějakém kulovém kloubku. Tipl bych si, že přes něj je nějaká matice, která se Vám asi uvolnila. Jaký je přístup k ní, netuším. Podle nějakých fotek z netu to vypadá, že se možná budete muset podívat dovnitř. Ale to už si fakt vymýšlím.
Uživatelský avatar
Johnp1391
Příspěvky: 21
Registrován: úte 20. lis 2018 12:30:00
bydliště: Vendryně
kávovar: Nemám zatím
mlýnek: Nemám

Re: Gaggia New baby Black Neteče voda z hlavy

Příspěvek od Johnp1391 »

Jj podívám se na to, a kouknu co se s tím dá dělat. Díky
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“