Gaggia Classic - neteče voda z hlavy (odvápnění a co dál?)

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Zamčeno
Uživatelský avatar
rerege
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. úno 2014 19:21:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Classic - neteče voda z hlavy (odvápnění a co dál?)

Příspěvek od rerege »

Zdravím všechny kafaře... mám dotaz. Máme cca 5let starou Gaggii Classic (kupoval jsem na doporučení zde na fóru).
Máme nyní problém, že neteče voda z hlavy. Problém nastal (možná vůbec nesouvisí) asi 2dny poté co jsem po roce použil páru na mlíko.
2x jsme provedli odvápnění Dezcal 28g do 1l vody přes nádržku... jelikož nejede voda přes hlavu, prohnali jsme to 2x přes trysku (ta jede normálně). Jednou jsme udělali 20min pauzu a pak prohnali zbytek. Vůbec nevím, jestli by teď šel ten backflush...
Máte nějaký návrh? Mám sundané víko nahoře, udělal jsem si archivní fotku, kde jsou drátky, ale dál se bojím na cokoliv sáhnout - mohl by mi někdo poradit co postupně zkusit? Za jakoukoliv radu, fotku budu vděčný...

Ivo
Naposledy upravil(a) rerege dne ned 17. úno 2019 16:50:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Gaghia Classic - neteče voda z hlavy (odvápnění a co dál?)

Příspěvek od OndraMikus »

Myslím, že tohle tady bylo už víckrát. Řešení je komplet to rozebrat a odvápnit v "kýblu" a pak zase složit. Jakou jste do toho dával vodu?
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Gaghia Classic - neteče voda z hlavy (odvápnění a co dál?)

Příspěvek od dslecinka »

noa pokud se toho bojíte moc, sundejte alespoň trojcestný ventil a zkuste to prohnat vodou bez něj, třeba je to ucpané jenom tam. všechno to jde mechanicky vyčistit.
Uživatelský avatar
rerege
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. úno 2014 19:21:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic - neteče voda z hlavy (odvápnění a co dál?)

Příspěvek od rerege »

Ano něco jsem dohledal, nicméně většinou jsou tady machři a já se ztrácím v popisu...
1) například mi není jasné, jestli odvápnění jen přes trysku mělo nějaký význam - kudy to teče?
2) a ten trojcestný ventil - to je který? "to" nahoře na 2imbusy na kterém je kolečko k páře? pokud ano, tak jak se to sundá? ty 2imbusy jsem zkoušel, ale ani se to nehne...
3) a jakou vodu tam pouštím? no jestli mám odpovědět jestli měkkou/tvrdouc tak nevím... vodu nijak neupravujeme, ale v konvici na čaj to nedělá skoro nic...

ivo
Uživatelský avatar
OndraMikus
více pokročilý
Příspěvky: 228
Registrován: čtv 14. črc 2016 11:51:04
bydliště: Vsetín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer mini electronic-A, Rancilio rocky

Re: Gaggia Classic - neteče voda z hlavy (odvápnění a co dál?)

Příspěvek od OndraMikus »

rerege píše:a jakou vodu tam pouštím?
No, měl jsem na mysli jestli třeba kupujete balenou, nebo jestli si ji třea filtrujete přes filtrační konvici, právě pro to, aby se vám nestalo to co se vám stalo. Jsou i jiné možnosti, ale zcela dostatečně jste odpověděl tím, že vodu neupravujete nijak.
Kávovar: Carimali Alfa
Alternativy: Chemex CM-8A | Hario V60-01 | Aeropress | 3x Moka konvička (100 ml, 150 ml, 250 ml) | 1L Frenchpress | Džezva 320 ml | Hario Wood Neck DPW-1 | Bonavita immersion dripper | Hario Vaccum pot NXA-5 | Kalita wave 185
Mlýnky: Mazzer mini electronic-A | Rancilio rocky SD | Porlex Mini
.....a mnoho dalších kávových serepetiček.....
Uživatelský avatar
rerege
Příspěvky: 8
Registrován: sob 15. úno 2014 19:21:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Classic - neteče voda z hlavy (odvápnění a co dál?)

Příspěvek od rerege »

Tož, je to vyřešeno ... byl to trojcestný ventil ... pro amatéry jako jsem já připojuji
trojcestný ventil je ta krabička, kam jdou dráty a jde odsaď černá trubička, čím si presovač odfoukne, když je přetlak
vzadu jsou dva imbusy, jde to sundat i bez demontování celého bojleru
sundal jsem těsnění (oranžové gumičky) a sundal tu černou krabičku (to je ta cívka?) povolením horní matky
to co zbylo jsem dal do odvápňovacího roztoku asi na 20minut
umyl jsem to, zkusil profouknout, jedna cesta fungovala (druhá ne, asi z důvodu že to zůstalo v nějaké poloze)
namontoval zpět
na první pokus to hned začalo crčet ... tak provedeme odvápnění i přes hlavu, projedeme vodou a už se těšíme na kávu (byť Bialetti se činila také dobře)
moc děkuji za podněty a ostatní vlákna

Ivo

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =47&t=2495
http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =47&t=4613
Zamčeno

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“