Gaggia Espresso Dose - hlučnost

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
tocamac
Příspěvky: 7
Registrován: úte 22. dub 2008 0:18:28
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od tocamac »

Dobrý den,

mám už skoro rok tento presovač. Při výrobě pressa je poměrně hlučný. Jednak je hlučné samotné čerpadlo, ale přístroj navíc ještě dost vibruje, takže ta plechová mřížka, na kterou se postaví šálek, dělá pěkný rámus. Nehledě na to, že šálek má tendenci ujíždět (v podstatě musím šálek vždy držet, jinak by mi z té mřížky spadl). Jednou jsem už dokonce musel dotáhnout ty čtyři inbusy, které drží tu hlavu se závitem na páku. Těmi vibracemi se asi uvolnily.
Docela mě to štve. Když jsem kávovar vybíral, četl jsem dost diskusí, kde si na tohle lidi stěžovali třeba u Krupsu. Jenže tenhle strojek byl o dost dražší, a sousedčin Krups je mnohem tišší (tvrdí manželka, já jsem ho neslyšel). V práci máme automat Jura, a ten jen tiše bzučí, rodiče mají automat Krups a ten je taky tišší.
Odvápnění (originál Gaggia dekalcifikátorem) nemá vliv.

Jak jste na tom vy? Je to normální? Asi se vydám do servisu...

Díky za odezvy
Bob
Uživatelský avatar
šedivák
Příspěvky: 17
Registrován: sob 27. pro 2008 20:07:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od šedivák »

Ahoj, můj kus je OK a to i dokonce když ho pustím naprázdno (bez kávy) abych propláchnul sítko sprchy. Zkus servis.
miu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 01. črc 2010 21:47:44
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od miu »

mam presne take iste negativne skusenosti s tymto kavovarom co sa tyka vibracii. ked sme ho kupovali nenasla som vela diskusii o nom, preto som nevedela, ze ma taketo vibracne "vady". momentalne to riesime tak, ze pod salku dam savu utierku, ktora je dost hruba a cestovaniu salky zabrani. co sa tyka hlucnosti, ta je vcelku znesitelna. porovnali sme ju s Krups-om a ten nebol o nic tichsi.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od primacafe »

Zvětšená hlučnost kávovaru většinou není žádný veký problém. Obvykle je to způsobené nedokonalým odpružením čerpadla při montáži. V servisu, ale i v domácích pomínkách lehce odstavitelná závada (asi to závada nebude).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od zunicka »

Na mojom stačí keď pridržím mriežku a prestanú vibrovať šálky a nestalo sa mi ani že by cestovali po mriežke...sancO toto vyriešil tak, že kovovú mriežku prilepil :)
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od duri191 »

pod šálku dávam korkový "podpivník" a všetko je OK ;)
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od Capko »

Po roku a pol a možnosti vidieť v akcií viacero pakovych kávovarov v akcií musím konštatovať že Gaggia Colour nieje až taký suprový ako to tu veľa ľudí vychvaľuje.

Nedostatky sú takmer rovanké ako píšu iný (čo potvrdzuje pravdivosť):
Hlučnosť - vyššia ako u iných strojov do 180€
Vibrácie - tancovanie šálky
Povoľovanie šróbov vibráciamim - Keď sa povolia spodné šróby na hlave čo potom tie vo nútri? Určite to má vplyv na hlučnosť.
Povoľovanie páky s miskou - pri podoch a solo miske sa mi povoľuje páka smerom doľava, samozrejme začne unikať voda popod tesnenie a raz už mi aj vypadla páka do šálky. To ma totálne hnevá. Nepomôže ani chlapská sila utiahnutia.
Crema myska - stavaná na len dve odmerky kávy, akonáhle varím jednu stojí v tom voda čo je proti všetkých zásadám o tuhom koláči atď., spôsobuje to prirodzene aj vyššiu hlučnosť. Proste chýba crema miska na jednu dávku kávy.
Kvapkajúca káva z páky do odložení šálky nepadá do dierok ale na nerez mriežku. To nieje dobre navrhnuté. Dierky mali byť oveľa väčšie a oválneho tvaru.

Klady:
Manipulácia s vodou, dolievanie
Masívna kovová páka
Dizajn, kvalitný nástrek plastov

Robil som kávy na Krupsoch, Zelmer, Rowenta a Gaggia sa nijako nevyníma funkčnosťou aj keď je niekedy aj o tretinu drahšia.

Druhý krát už by som to nechcel. Radšej drahší ale prepracovanejší stroj.

Capko
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od primacafe »

To že tady někdo vychvaluje Gaggii, tak ve své cenové skupině.
Crema miska je proti všem zásadám.
A co vám bránilo koupit si třeba toto, píše se to tady od samého začátku života fóra, že na kávovaru a mlýnku není vhodné šetřit.

Já používám asi 3 roky Gaggiu Classic.
Jediné co mě vadí je hliníkový bojler. Na funkčnost kávovaru to samozřejmě nemá vliv.
Určitě bych ji nevyměnil za jiný, protože mě vyhovuje ve všech směrech (malý, masivní, všechno funguje jak má, pohodlné dolívání vody s jasnou kontrolou množství vody).

To že je kávovar hlučný je dáno z podstaty čerpadla které používá (vibrační čerpadlo). Je dost možné a velmi pravděpodobné, že stačí v kávovaru trochu srovnat uložení čerpadla v gumách a je po drnčení.

Chodí k nám dost různých návštěv (naši zákazníci, z řad jak běžných konzumentů kávy v domácnosti, tak i majitelů podniků jako cukráren, kaváren a hotelů). Třeba včera jsme měli dvě návštěny ze Slovenska. Ti co naši kávu u nás znají, tak to už nijak zvlášť nepřekvapuje ( jako třeba Ramartin, že? Mrskne tam 4 kávy za sebou a je spokojenej), jiní většinou nechápou na čem že to kávu děláme a co z toho teče.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od Redmann »

Gaggiu tu vychvaľujeme ako jeden zmála strojov vo svojej cenovej kategórii, ktorý vie spraviť ESPRESSO BEZ PRETLAKOVEJ MISKY. S pretlakovou miskou nejakú kávu vypustia aj Zelmery, Krupsy... Opakujem, Gaggia je (IMHO) najlepšia voľba pre espresso za čo najmenej peňazí. Má bojler, nie termoblok, takže je výrazne lepšie zabezpečená stabilita teploty aj pri viacerých kávach, vie slušne speniť mlieko.

Trošku zvláštne mi príde sťažovať sa, že keď použijete dvojporcovú misku na jednu kávu, tak tam zostane voda. Tak to predsa má byť, je to zlý postup, t.j. zlý výsledok. Chyba je, že nepriložili singl napeňovaciu misku. Asi predpokladali, že ľudia si Gaggiu kupujú na výrobu espressa, pri ktorom napeňovacie zázraky netreba a je tam skôr ako doplnok a nie ako hlavná miska.

Samozrejme tým nechcem ospravedlňovať nekvalitnosť vyhotovenia. To je hanba. Tipujem, že Gaggia ho berie ako low cost a venuje tomu zodpovedajúcu pozornosť. Alebo ste na svoju smolu dostali nepodarený kus. :-(
Kamarát má Espresso Red a zatiaľ bez problémov.

Mimochodom Krups som mal 3 roky, takže sa viem k nemu vcelku kvalifikovane vyjadriť. Hlučný bol až hrôza, kvôli vibráciam jazdili šálky po ploche ako na ródeu, náter na časti so šuplíkom odhnil a pri výmene tesnenia sa odlomil šrób. Za opravu chceli sumu rovnajúcu sa 2/3 nového. Ale o tom sme tu už písali veľakrát.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od hnup »

Capko píše:Po roku a pol a možnosti vidieť v akcií viacero pakovych kávovarov v akcií musím konštatovať že Gaggia Colour nieje až taký suprový ako to tu veľa ľudí vychvaľuje.
Ja mám pocit, že odporúčané na tomto fóre sú iné Gaggie - od Evolution vyššie. New Espresso je už o niečom inom, iná hlava, malý plechový bojler...
Capko píše:Crema myska - stavaná na len dve odmerky kávy, akonáhle varím jednu stojí v tom voda čo je proti všetkých zásadám o tuhom koláči atď., spôsobuje to prirodzene aj vyššiu hlučnosť. Proste chýba crema miska na jednu dávku kávy.
Pre créma misku neplatia zásady ako pre normálnu nepretlakovú misku. Nie je problém urobiť kávu aj z jednej dávky, pevnosť puku nie je dôležitá. Načo pridávať ku kávovaru ďalšiu zbytočnosť?

Ešte k hlučnosti - pravdepodobne je aj v New Espresso použité čerpadlo Ulka (E5), to je samo o sebe hlučné celkom dosť. Pri uvoľnení gumového úchytu narobí randál aj so Silviou, o to viac s menším a ľahším kávovarom. To, že Krups a pod. je tichší môže byť aj kvôli tomu, že je v ňom iné (možno menej výkonné) čerpadlo.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od zunicka »

Capko píše:Povoľovanie páky s miskou - pri podoch a solo miske sa mi povoľuje páka smerom doľava, samozrejme začne unikať voda popod tesnenie a raz už mi aj vypadla páka do šálky. To ma totálne hnevá. Nepomôže ani chlapská sila utiahnutia.
Capko
Tak toto sa mi stalo len raz a to vtedy,ked som dala vela kavy a paka sa mi potom nedala zatiahnut do polohy 5hodin (pohlad zhora) ale len na 6hodin. Ked sa da primerane mnozstvo kavy a paka sa da zatiahnut, nie je problem s povolovanim paky a unikanim vody popod tesnenie.(hovorim o jednoporcovej miske)
xhonza
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: pon 15. zář 2008 18:56:58
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od xhonza »

dneska jsem koukal do útrob tohoto kávovaru a zjistil jsem následující:
- čerpadlo má po stranách gumové silentbloky, ty jsou pružné, masivní a určitě i funkční. Problém je v uchycení čerpadla k šasi kávovaru. Je to zde zasunuto za plastové packy uvnitř kávovaru, které jsou chatrné, v mém případě u zánovního stroje obě ulomené. Pokud se držáky čerpadla ulomí, na funkčnost to sice nemá vliv, ale čerpadlo se může dotýkat plastového šasi a při čerpání způsobovat nepříjemné vibrace. Nechápu, že to tak blbě vymysleli. Zda čerpadlo drží v poloze jak má lze zjistit zespodu kávovaru, záslepka obdelníkového tvaru, na které je nalepena cedulka výrobce. Čerpadlo je přímo nad touto záslepkou.
- kompletní střeva kávovaru lze vymontova povolením pouze 5 vrutů, zůstane prázdný plastový obal.
- vnitřnosti nevypadají špatně, celkově přístroj degraduje právě kvalita plastového obalu.
- jinak jak někdo psal že vibrace mohou povolit šrouby uvnitř, tak tam kromě těch co drží pohromadě bojler žádne nejsou. Vruty které drží pohromadě plasty jdou celkem ztuha, ty se asi jen tak nepovolí.

abych jen nehanil, tak espresso to zvládne slušné, jen je potřeba více plnit sítko, 14 gramů je málo, spíš je to tak kolem 16 gramů, to už se tu ale určitě někde probíralo. Ještě postřeh, pěnění mléka jde podstatně lépe než u domácího top modelu baby twin.
Uživatelský avatar
Capko
Příspěvky: 13
Registrován: pát 13. lis 2009 11:23:17
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Gaggia Espresso Dose - hlučnost

Příspěvek od Capko »

zunicka píše: Tak toto sa mi stalo len raz a to vtedy,ked som dala vela kavy a paka sa mi potom nedala zatiahnut do polohy 5hodin (pohlad zhora) ale len na 6hodin. Ked sa da primerane mnozstvo kavy a paka sa da zatiahnut, nie je problem s povolovanim paky a unikanim vody popod tesnenie.(hovorim o jednoporcovej miske)
Áno to je pravda pri plnej miske to robí. Už som našiel tú správnu dávku kávy ... :grin:
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“