Přehřátá Silvia

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Přehřátá Silvia

Příspěvek od Muminnek »

No, to mi moc kafí Silvia neudělala. Nejspíš se přehřála, i když si nejsem vědomá nějaké chyby (vím, že boiler nemá autofill a že je třeba ho např. po páře nechat doplnit). Kontrolka na ohřívání svítí, ale voda se neohřívá - ani na kafe, ani na páru - Silvia je prostě celá studená (voda teče, ale samozřejmě studená). Čudlík Reset jsem zkusila, ale nepomohlo to.
Takže půjdu psát soudruhům do Itálie, co s tím provedeme. A manžel mi říkal, neobjednávej to v zahraničí, budeš mít problémy s reklamací. :cry:
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od hnup »

Muminnek píše: Čudlík Reset jsem zkusila, ale nepomohlo to.
Myslíš čudlík na termostate?
Stať sa môže všeličo, no ak by vyhorela špirála, tak by asi nesvietila kontrolka nahrievania. Čudné veru...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od Muminnek »

Jo, ten červený čudlík na termostatu. Manžel mi to taky poměřil multimetrem, protože jsem někde našla, že pokud je na termostatu naměřena 0 (nebo hodnota blízká nule), tak je termostat OK. Tak tam měřil všechno možné a vše je na nule. Takže to opravdu vypadá na tu spirálu. Tu kontrolku asi spíná termostat, ne? A ten je nejspíš v pořádku. No jo, kdyby to byl termostat, to bychom ho možná vyměnili aj doma, ale tu spirálu nedáme.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od pedro13 »

Pokud má multimetr,tak ať jednoduše změří odpor spirály.Mělo by to být cca 40 ohmů.Jestli je spirála vadná,tak mu to bude ukazovat nekonečno...

PS: to jsou ty dva vývody zapuštěné zhora do bojléru. http://www.primacafe.cz/primafrm/downlo ... &mode=view
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od pedro13 »

Ještě by tam teoreticky mohla být na bojléru nějaká nouzová tepelná ochrana,která odstaví celý kávovar kdyby selhal termostat.Může to být taky ve formě nějakého termostatu,který vyskočí a je ho pak třeba zpátky zamáčknout nebo ve formě jednorázového bazmeku,který se přehřátím uvnitř propálí a přeruší se,pro zprovoznění ho je pak třeba vyměnit.

To o čem mluvím,bude nejspíš termostat T3 na obrázku: http://www.primacafe.cz/primafrm/downlo ... &mode=view
Naposledy upravil(a) pedro13 dne ned 05. dub 2009 17:32:53, celkem upraveno 3 x.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od ondro »

Presne tak, už keď sa meria treba zmerať tiež aj odpor špirály v polohe všetkých vypínačov OFF (pri odpojenej sieti).
Mne to tiež začala Silvia robiť, že kontrolka nahrievania svieti a ńejaký čas sa nič nedeje, je to zvláštne ale neostáva mi len to niekedy otvoriť a tiež pomerať.
Pomôže otvorenie ventilu na paru a zavretie - neviem čo to má s tým spoločné(presostat predsa Silvia nemá).
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od Muminnek »

Děkuji moc za rady. Poměřili jsme na základě vašich popisů aj spirálu a spirála je v háji, jak jsem předpokládala.
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od ondro »

Tak to by jedného piclo, to je smola. Prajem pevné nervy pri reklamovaní!
Uživatelský avatar
TermiX
Příspěvky: 48
Registrován: pon 11. říj 2010 15:39:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od TermiX »

Jak jste tenkrát dopadla? My si mašinu taky koupili a stejný výsledek. Spirála je v pytli. Netušíte někdo, zda se dá koupit jako náhradní díl? Mimochodem důvod je jednoduchý - přetopený bojler bez vody. Toho se dá strašně jednoduše docílit prací s párou - konkrétně pak nedodržením následujícího postupu:

a) spaříte mléko
b) uděláte kafe (nebo jenom pustíte vodu)

...když se totiž vynechá krok b) nedojde k doplnění vody v bojleru. No a když pustíte spařování ještě jednou (v našem případě asi tak pětkrát, abysme si to řádně vyzkoušeli), bojler vyprázdníte. Spirála pak dlouho nevydrží topit, pokud nebude mít řádný odvod tepla do vody. Jinými slovy se spálí. :pic:

(je o tom krátká noticka v manuálu, kterou jsem, já blb, přehlédnul)

Teď už to vím, protože jsem právě mluvil s Italským servisem. Každopádně toto NENI reklamovatelná porucha.
Naposledy upravil(a) TermiX dne pon 18. říj 2010 19:07:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od primacafe »

To jste si toho moc neužili.
Silvia by mohla mít tepelnou pojistku (snad resetovatelnou, pokud je to ve všech stejné). Jinak kávovary pro tento případ mají tepelnou ochranu. Jak víte a tak jednoznačně tvrdíte, že je spálené topení.

Mohlo by tam být něco takového:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od primacafe »

Tady je to jasné:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=zQdJNm9RV68
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
TermiX
Příspěvky: 48
Registrován: pon 11. říj 2010 15:39:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od TermiX »

Docela přesně jsem to vysvětloval technikovi přímo z Milána (včetně příčiny chyby). Na to tlačítko mě navedl taky (každopádně díky za link). Když jsem ho resetoval, začal mi kávovar vyhazovat pojistky v celém baráku :(.

V jiném vláknu jsem našel kontakt na

Kód: Vybrat vše

http://www.espressoservis.cz
. Mluvil jsem tam s panem Boušou, který mi potvrdil, že chyba bude velmi pravděpodobně ve spirále, popřípadě v přepálení jednoho z třech termostatů. Osobně bych si tipnul spíš na to první, protože mi to zní jako nejlogičtější možná chyba (už vzhledem k těm pojistkám). Ono totiž bez vody je ten termostat jen velmi těžké odpálit.

Mno...uvidíme. Každopádně mě to moc mrzí. Hodně jsme se na mašinku těšili a zlikvidovat ji takovou školáckou chybou... Ach jo!

Jestli tam ale opravdu je nějaká tepelná ochrana (tavící pojistka, či něco podobného), tak by to nemusela být zase tak drahá oprava jako výměna celé spirály - tipnul bych si něco mezi 2000 - 4000.
Uživatelský avatar
TermiX
Příspěvky: 48
Registrován: pon 11. říj 2010 15:39:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od TermiX »

Mimochodem, nechal jsem si u Vás v pátek napražit nějaké kafe, abych mohl parádní mašinkou prohnat parádní kávičku. Mám ten pocit, že za těchto okolností mi bude k ničemu. Oprava totiž zabere minimálně dva týdny (i kdyby to nakrásno byl jen ten termostat).
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od primacafe »

Tak se do toho podívejte. Jsou to jen 4 šroubky. Ale když kávovar vyhazuje pojistky, asi to nebude jen termostat. Toto je právě neštěstí topného tělesa ve vodě.

Káva se ještě nepražila. Máme objednávku zatím odložit?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
TermiX
Příspěvky: 48
Registrován: pon 11. říj 2010 15:39:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od TermiX »

Ano, prosím. Jak bude kafomat opraven, ozvu se. ID objednávky je 010132254. Díky...

Mimochodem, rozdělané jsem to měl a zatlačil ten červený čudlík. Světýlko na konci tunelu mě osvítilo, když jsem mrknul na vámi vložený link a všimnul si, že čudlík je možno nejen zamáčknout, ale i vytáhnout. Tak jsem to udělal, abych zjistil, že světýlko na konci tunelu je vlak - pojistky šly opět do kopru.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od primacafe »

Tak to vypadá na to topení.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Ostmes
více pokročilý
Příspěvky: 355
Registrován: pon 04. srp 2008 22:26:10
bydliště: Vysočina
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od Ostmes »

Tak to je škoda,

až to spravíte, dejte vědět jak se daří.

Ostmes
Uživatelský avatar
TermiX
Příspěvky: 48
Registrován: pon 11. říj 2010 15:39:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od TermiX »

Ozvu. Slibuji. Kafe sice pořád bylo jak zálivka na slimáky, ale s mlékem se nám už začínalo docela dařit. No a když už to vypadalo, že technika spařování mléka (přesněji jarová technika z jiného vlákna) začíná přinášet své ovoce, mašina shořela. Čert aby to spral!

Doufám, že to ti chlapi Plzenští dají nějak do kupy. I když mě docela vyrazili dech, když mi řekli, že než abych si za tři, čtyři tisíce kupoval nový kávovar, tak by bylo lepší zajít do obchoďáku a za stejnou částku si koupit nový DeLonghi :shock: .
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od primacafe »

Tak to budou odborníci na svém místě. Nebo nevěděli o jakém kávovaru se bavíte.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Přehřátá Silvia

Příspěvek od mill »

Odkud jste? Podle reakce servisu bych byl trochu nedůvěřivý.
Tady je link na servisáka profi kávovarů v Brně, Rancilia dělá taky

Kód: Vybrat vše

http://kavovary.kvalitne.cz/
Možná se raději obraťte na něj.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“