Twist

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Uživatelský avatar
HuyaRamakai
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. pro 2009 0:15:18
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Twist

Příspěvek od HuyaRamakai »

Hola, ted jsem se tak nějak na internetu dostala k Twist espresso machine. Vypadá to docela zajímavě a teda hodně vtipně. Neznáte to náhodou někdo? Dost by mě zajímalo jaká ta kavá z toho je, ale ted se to prodává asi jen v Áámerice, tak třeba ti zcestovalejší z nás/vás by mohli mít zkušenost, což?
(uplně jsem nevěděla, kam mám tohle téma zařadit, tak je to tu...)
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od zunicka »

Fiha, tak to vidim prvy krat, ale vyzera to zaujimavo..a aka crema...

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=IG-Yk0mGKFE
MyPressi announced the Twist portable espresso maker that is not powered by pumping but by using a pressurize cylinder to power the shot with constant pressure all the way through the extraction cycle. It uses fresh espresso or an ESE pod in the holder, add water, and pull the shot. The CO2 cartridge does the rest, offering a 9-bar pressure across the entire shot. Each cartridge lasts for about 8 shots of espresso. Clearly, a nice design aesthetic with the Twist, and I am looking forward to trying one out. I have one on the way as an early review unit, while the Twist should be available later this year - list price $129.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
zunicka
více pokročilý
Příspěvky: 168
Registrován: ned 13. pro 2009 15:29:40
bydliště: Žilina
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od zunicka »

Tu sa tejto masinke celkom podrobne venuju

Kód: Vybrat vše

http://www.home-barista.com/reviews/mypressi-twist-second-look-t12595.html
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od 2-czech »

zkouseli jsme to nedavno, ten vysledek je hodne dobry, na takovou hracku. Z pocatku jsme si ani nechteli pripustit, ze by to mohlo tak dobre fungovat, ale funguje:)

Tady jsme natocili kratky videjko ...

Kód: Vybrat vše

 http://www.facebook.com/pages/DoubleShotcz/158638524155?ref=nf#/video/video.php?v=1221002536925
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Twist

Příspěvek od primacafe »

Je to zajímavá hračka, zajímala mě cena. Sice bylo potřeba trochu hledat, ale cena 129 USD mě trochu zaskočila. Za ty peníze (popř. lehce přidat) se dá z druhé ruky koupit kávovar s vibračním čerpadlem.
Aj mě přešla chuť si to koupit na podívání. Což se nedá říct o nedávno zakoupené pražičce Gene Cafe.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Mne na tom vadi ta sifonova bombicka. Handpresso je len na PODy, toto zase potrebuje sifon. Vsetko ma nieco proti. Zatial najlepsie asi vyzeral ten australsky bazmek Presso (_http://pressoaustralia.com/) a ja osobne pojdem do aeropressa (teda co sa tyka hraciciek). :)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
HuyaRamakai
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. pro 2009 0:15:18
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od HuyaRamakai »

Týjo jsem vůbec netušila, že existuje víc takových to podobných espresso "hraček"... zajímavé... A kafe z toho aeropressa je dobré? Nevím proč, ale nějak tomu nemužu uvěřit, že by to bylo ta snadné :). Za to ten twist, začíná se mi líbit čím dál víc...
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Muminnek »

Jestli to je novinka, tak by mohla cena časem jít trochu dolů. Taky stále přemýšlím, co s sebou na dovolenou - obzvláště tady v Čechách.
Mám v plánu si pořídit buď nějakou šikovnou cestovní plotýnku pod moka konvičku (konvičku již vlastním), nebo případně varnou moka konvici Bravo popsanou zde.
Ten twist by se mi na dovolené moc líbil, ale ne za takovou cenu :? .
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od 2-czech »

ten twist sice neni uplne levny, ale zase chci podotknout, ze kvalita je stejna jako u beznych domacich pakovek. Jasny, ze to neni zadna nahrada, ale na cestovani super ...

Ja mam na cesty aeropress (a zitra snad i manualni mlynek od Haria) a maximalni spokojenost. Samozrejme to je filtrovana kava a s espressem to nema nic spolecnyho, ale je to levny, lehky, nerozbitny atd ...
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Twist

Příspěvek od hedonista »

To je mooooc pěkná hračička. I po technické stránce to vypadá dobře. Jestli je espresso opravdu tak dobré jak vypadá, na cestování by to mohlo být výborné řešení. Až na to omezení do letadla :( na letišti bych s bombičkama raději nestrašil :)
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

hedonista píše:To je mooooc pěkná hračička. I po technické stránce to vypadá dobře. Jestli je espresso opravdu tak dobré jak vypadá, na cestování by to mohlo být výborné řešení. Až na to omezení do letadla :( na letišti bych s bombičkama raději nestrašil :)
Prave kvoli tym bombickam sa mi viac paci Handpresso. Ale zas tam sa da pouzivat iba PODovana kava. :(
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Twist

Příspěvek od FANDA »

Nedávno se to tu řešilo a Handpresso je i na mletou kávu.

http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... esso#p8404
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

Podle komentářů na zahraničních fórech ovšem Twist narozdíl od Handpressa vyrábí espresso. Já jsem skoro rozhodnutej, že do Twistu půjdu, ovšem teď se rozhoduju kde a jak ho koupit. U nás nebo v německu stojí kolem 5 000, v UK se momentálně neprodává, podstatně levnější by byl z USA, tam jsem ovšem zatím nenašel obchod, kterej by posílal do ČR a byl schopnej za jedno poštovný dodat Twist i Kyoceru... Pokud byste někdo měl nějaký tip, sem s ním.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od mill »

Pokus se Twist vyzkoušet v Kunraticích, budou-li ochotni. Já mám pocit, že to pořád vzhledem k postupu presování nebude ono pravé ořechové. Kdyby stál 2000 kč, tak neřeknu ani popel, ale takhle se mi zdá, že je to za moc peněz neadekvátní náhrada presovače. Možná se ale pletu, nevím, Twist jsem v ruce neměl. Zatím se mi zdá cestovní FP nedostižný, pouze mlýnek ještě chci líp dotáhnout do konce.
Kdyby jsi náhodou kupoval někde Kyoceru, dej vědět, možná se přidám, ta krize snad nebude trvat věčně ;)
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

Psal jsem včera emaily jednak do Kunratic, jestli nemaj rozbalenej kus na vyzkoušení a jednak na Orphan Espresso, jestli by s Kyocerou byli schopni dodat i twist, tak uvidím, jaký budou odpovědi. A taky dovozci keramickejch nožů od Kyocery, jestli by uměl dovýzt i mlýnek a za kolik.

FP mám (i vac-pot) a na cestách i doma obojí používám. Jenže i tak mi chybí espresso, káva z FP nebo vacpotu, to je prostě úplně jiný nápoj a někdy mám chuť na to a někdy na to.

Co se týče kvality, tak mě to taky překvapilo, ale když to chválí Jarda a Jarda z doubleshotu, nebo třeba James Hoffman, tak to žádnej průšvih bejt imho nemůže. Podle toho, co jsem četl počítám s tím, že budu muset vyzkoušet a najít tu správnou směs, která v tom bude dobrá a narozdíl od velkejch mašin nebude tolik možností na výběr. Nicméně to mi tak nevadí, když najdu něco, co mi bude složením a způsobem pražení do tohoto vyhovovat, budu spokojenej a nebudu mít potřebu experimentovat (respektive na experimentování s jednodruhovkama budu dál používat vacpot, kde si je většinou stejně vychutnám nejlíp.)

Ale říkám, jsem v hodně specifický situaci, kdy jsem laciný AEGčko asi skoro dodělal, další překlenovací stroj na dva roky kupovat nechci a plánovaná sestava Sylvie a kvalitního elektrickýho mlýnku je krátce po rekonstrukci bytu finančně v nedohlednu a navíc se hodně pohybuju po ČR, takže je pro mě převozitelnost hodně velký plus.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Mne na Twiste stale vadi ta zavislost na bombickach. Ked uz to ma byt na cesty, tak nech to je radsej mechanicke. Ale je fakt, ze ja na to pozeram z pohladu turistu a to si aj tak radsej zadovazim Aeropress na cesty ako Handpresso alebo Twist.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

To je samozřejmě taky o tom, jak kdo cestuje. Pokud bych hodně lítal, byl by to pro mě taky problém. Ale pohybuju se většinou po ČR, občas po Evropě (a to dávám přednost busu před letadlem) a stále ještě nejsem takovej závislák, abych se měsíc neobešel úplně bez kávy, kdyby to bylo potřeba. Takže pro mě bombičky velkej problém nejsou.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od mill »

to Kytka: docela chápu, pořád ale vidím před sebou těch 450EUR za Silvii a 5000 za Twist.
Na Aeropress jsem úplně zapomněl, já hlava dubová. Jardy jsem se na něj ptal nepočítaně, pořád byl na cestě z Ameriky (aeropress), až nakonec je na cestě Jarda ;)
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

mill píše: Na Aeropress jsem úplně zapomněl, já hlava dubová. Jardy jsem se na něj ptal nepočítaně, pořád byl na cestě z Ameriky (aeropress), až nakonec je na cestě Jarda ;)
Ozvat sa, ked si ho budem objednavat pre seba? :grin:
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

No jenže za podmínek, za kterejch bych mohl mít Sylvii za 450 EUR je Twist za 150 USD. Nákup Sylvie tady by byl podstatně dražší. Nehledě k tomu, že je Sylvia údajně hodně háklivá na kvalitu mlýnku a při nákupu z eshopu venku bych tedy měl nutkání přidat ještě minimálně Rockyho (a to nemluvím o Variu :grin: ). A to už jsme v úplně jiných částkách.

Ale hlavní argument jsou pro mě ty cesty - chuť na espresso v Praze, kde by Sylvia sídlila se dá i když je to časově náročné (protože těch, které jsou na to vhodné je tu jen pár) řešit cestou do kavárny. Ale co jinde po republice, když tam místní kavárenskou scénu buď neznám a nemám chuť riskovat. Nebo bohužel znám. Aeropress je určitě zajímavej způsob přípravy kávy, ale opět neřeší konkrétní chuť na espresso.
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“