Twist

problémy (všeho druhu) s kávovarem, první pokusy, nastavení
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od mill »

Určitě ho vyzkoušej a napiš, poté budeme moudřejší. Do Silvie lze bez problému namlít i na ručním mlýnku. Vyzkoušeno na mojí Silvii u Primacafe. Ale doma by se mi asi nechtělo pokaždé točit klikou, to je fakt.....
to Rujir. Ano. Můžeš ho potom nechat u PC ? A za kolik vč. poštovného? A kolik nabízejí filtrů?
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

mill píše: to Rujir. Ano. Můžeš ho potom nechat u PC ? A za kolik vč. poštovného? A kolik nabízejí filtrů?
Ufff, ak si dobre spominam, tak priamo k AP dostanes 350 filtrov. Dalsich 350 stoji asi tri dolare. Zbytok Samozrejme zalezi od toho odkial, atd. Zatial som nic konkretne nezistoval. Chcem to zacat riesit az koncom aprila, ale za mesiac idem do Londyna, tak sa skusim popozerat tam, ci ho nezozeniem. Ak nie, tak ho zacnem zhanat cez net.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ringo »

2 Rujir: Vzhledem k tomu, že twist je určen zejména na cesty, může být výhoda nezávislost na el. energii.
Osobně se mi líbí jednoduchost a minimum pohyblivých či elektronických součástek, a tím i pravděpodobná bezporuchovost.
Jen se zeptám, proč vám vadí závislost na bombičkách? Dle mého jsou celkem levné, skladné, a v civilizovaných zemích snadno dostupné. Jediná pižka na kráse je pro mne aktuální cena. Třeba s tím Čínští inženýři brzy něco udělají.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Mne vadi preto, lebo na horach zas tak lahko dostupne nie su. Ved vravim, ze to riesim hlavne z pohladu turistu. :grin: Inak napriklad v takej Bratislave fakt neviem, kde by som zhanal bombicky. :lol: No a zavislost na el. energii je rovnaka vo vsetkych pripadoch - tu vodu nejak zohriat musis. ;-) Vsetky tri spominane systemy rataju s tym, ze horucu vodu proste niekde zozenies. Na cesty mi stale pripada ako idealny Aeropress, ale uznavam, ze to je trochu ina (nizsia) liga ako HP a Twist.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od mill »

to Rujir: prosím, mysli na mne. Klidně počkám do konce aprila, to není problém, stejně na cesty nic jiného neseženu. Vzal bych si jeden kousek a navíc raději ještě 350 filtrů. Ozvi se, jakmile budeš mít nějaké novinky, dikec.
P.S: pokud si to dobře pamatuji, tak cena se pohybovalo okolo 30 USD.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

Rujir: v Bratislavě nevím, v Praze je plánuju shánět v Makru nebo v domácích potřebách, po případném vypodložení by měly standardní šlehačkový v pohodě fungovat.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Ok, budem na teba mysliet. Skusim ich kupit v Londyne a ak by som nezohnal, tak potom to zacnem riesit po navrate.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ringo »

2 Rujir: Ano ohřev vody je další věc, kterou je nutno obstarat, ale bombičky lze koupit ve sportovních potřebách, v loveckých potřebách, v lepším sportu (s horolezeckými potřebami), v domácích potřebách, dokonce i v lidlu (žel jen v akci). Když je mají v centru Prahy, v Budějovicích i vě městě s 8000 obyvateli, tak je snad budou mít i v Blavě.
asi jsem příliš pracovně zdeformovaný, ale paradoxně na cestě snáze seženu vroucí vodu, než zásuvku k použití.

2 Kytka: Šlehačkové na 90 % fungovat nebudou, protože hrot pro bombičky na jedno použití je příliš krátký, než aby mohl prorazit plíšek, který je až pod převlečnou maticí. Aspoň u zbraní na bombičky to platí vždy.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Ja sa nehadam, urcite mas pravdu. Ale vodu zozeniem kdekolvek a v pripade HP je to to jedine, co potrebujem. V pripade Twistu sa musim otravovat este s bombickami. Pride mi to proste praktickejsie bez nich. Samozrejme tazko sa porovnava, ked nevieme, aky je skutocny rozdiel vo vyslednych napojoch.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

ringo píše:2 Kytka: Šlehačkové na 90 % fungovat nebudou, protože hrot pro bombičky na jedno použití je příliš krátký, než aby mohl prorazit plíšek, který je až pod převlečnou maticí. Aspoň u zbraní na bombičky to platí vždy.
Vzhledem k tomu, že výrobce jako alternativu šlehačkové bombičky doporučuje (a dealerem v UK je výrobce šlehačkových lahví) tak by imho fungovat měly. Zjistím.

edit: Výrobce doporučuje dvě značky šlehačkových Mosa/Bestwhip jsou totožný s těma dodávanejma přímo výrobcem (protože je pro Mypressi dělaj - rebrandujou se údajně i pod dalšíma názvama), Isi jsou asi o 1 mm kratší a mohou utýct přes noc, pokud se nepodloží, nebo pokud nemá člověk už upravený víčko komory pro bombičku (majitelům prvních produkčních kusů zasílaj, teď vyráběný už by měly být upravený) Ty jsem v Makru určitě viděl.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od ringo »

2 Kytka: to by bolo fajné, kdyby to umělo vícero bombiček.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

Rujir: tak pumpička mi taky přijde šikovnější, než bombičky, o tom žádná. Jenže ohlasy na fórech v cizině od lidí, kteří vyzkoušeli obojí, jsou dost jednoznačně takové, že Twist je schopen vyrobit slušné espresso a handpresso nikoliv. Navíc už podle videí a fotek mi připadá hodně velkej rozdíl v kvalitě provedení. Je ale fakt, že to plánuju spíš vozit v autě, než tahat v batohu na zádech, bejt to naopak, taky bych se rozhodoval jinak.
Aeropress údajně dělá velmi slušnou kávu, ale nikoliv espressového typu.
2-czech
více pokročilý
Příspěvky: 278
Registrován: čtv 28. úno 2008 10:04:39
bydliště: Praha, ČR
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od 2-czech »

"Jardy jsem se na něj ptal nepočítaně, pořád byl na cestě z Ameriky (aeropress), až nakonec je na cestě Jarda"

haha .. si me celkem pobavil, ale mas uplnou pravdu ... pokusim se to napravit ;)
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od mill »

To je v pohodě, zatím jsem bez něj přežil a snad ještě nějakou chvilku přežiju. Třeba ho tady na primacafe objednáme společně s ostatními.
Ale kdyby jsi náhodou letěl v Boeingu 737 okolo, tak zkus trefit okolí Brna pár pytli zelené Geishy, nebo nějaké perlové kávy atd.... Dám ti do GPS souřadnice pro shoz :grin: .
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

Tak jsem si včera začal připravovat opožděné kávánoce a objednal kombo Kyocera+Twist u sirotků orphanespresso.com). Dneska už je prý objednávka na cestě, tak se těším :tany: . Určitě po vyzkoušení poreferuju.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Jaj, a to som chcel prave vcera napisat, ze ak by niekto odtial nieco objednaval, nech sa mi ozve. Chcem od nich absolutnu malickost, ktoru sa samotnu neoplati objednavat, tak som chcel niekomu prispiet na postovne. Ach jo... Tak mi treba, hlava derava. :roll:

Daj potom vediet, ake mas z Twistu dojmy. Skutocne by ma to zaujimalo.
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

:tany: Tak jsem právě vybalil Twist z krabice - v ruce je to pořádná váha, zpracování vypadá perfektně, takže uvidíme, jak se osvědčí.
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Takze skusenosti s Orphanespresso dobre? Ale na skusenosti s Twistom sme tiez velmi zvedavi. ;)
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
Kytka
pokročilý
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08. lis 2008 14:31:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Kytka »

JJ, zkušenosti s Orphanespresso dobré - obratem odpovídali na dotazy, po objednávce se hned ten samej den objevilo na webu, že to má US Post zadáno jako zásilku (a potom se dal sledovat její pohyb), perfektní zabalení zásilky (transport bez problému přežil Twist, Kyocera i vacpot).
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Twist

Příspěvek od Rujir »

Kytka píše:... i vacpot...
Ha! Tak ty si bral aj vacpot? Daj potom, prosim ta, skusenosti aj s tym do spravneho vlakna, ok? Na ten sa chystam v maji. :lol:
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Odpovědět

Zpět na „ke kávovaru - pákovému“