ROBUSTA - Indian Parchment PB

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
2
20%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
0
Žádná hlasování
3. kupuji občas (pro zpestření)
5
50%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
3
30%
 
Celkem hlasů: 10

David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

ROBUSTA - Indian Parchment PB

Příspěvek od David »

Tahle káva je robusta. Podle toho ji také musíte hodnotit. Neočekávejte ušlechtilou kávovou chuť, ale zemitou, plnou a tak trochu meltovou. S cukříkem (a ten do této kávy dle mě rozhodně patří) je do karamelova. Také hořkost je poněkud jiná, spíš připomíná čekanku, a zcela jsem postrádal trpkost, a to i když jsem si "odtočil" z páky dalších 60 ml. Vůně je zemitě-kávovitá, připomnělo mi to dobu před 25ti lety, kdy jsem rodičům chodil do krámu pro tuším "standard" a rovnou jsem ji tam na mlýnku mlel. Pěna je jako obvykle oříšková a hustá. Obsah kofeinu mi přišel průměrný, možná lehce vyšší, rozhodně mi v žilách nezahučelo, jen jsem byl svěží.
Robusty se používají často do kávových smězí, aby vylepšily pěnu a kávě udělaly "tělo". Myslím, že s tím budu trochu experimentovat. Začaly mi ty jednodruhové arabiky připadat trošku "prázdné" 8-)

Osobní poznámka: Tahle káva je zajímavá, budu si s ní hrát.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB

Příspěvek od hnup »

Práve som dopil prvú šálku tejto robusty. O robuste sa poslednú dobu veľa píše, aká je to podradná káva a podobné veci.
Zrniečka boli malé, no a čo. Pena fantasticky krémová tmavo gaštanovej farby, a chuť presne taká, akú som očakával. Čakanku ani meltu som nikdy nepil, takže to k nim nemôžem prirovnať. No pred mesiacom som mal jednu taliansku zmes (pomer Arabica - Robusta 1:1), a podoba s ňou nebola čiste náhodná.
Mne chutila, viac napíšem, keď ju ochutnám viackrát. Ale podradná káva to určite nie je.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od Maroslav »

Tuto kávu jsem si ze zvědavosti taky objednal, a ve finále mi přišla docela pitelná. Je tam samozřejmě ta typická zemitost robusty, ale zdaleka není tak drsná a hrubá, jak jsem očekával. Jak řikám, dá se v pohodě pít samotná, když máte zrovna chuť na robustový typ kávy, ale zásadním přínosem se asi stane až po přidání k nějaké arabice. Jinak má velice bohatou a tmavou cremu.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
arnost.dadak
Příspěvky: 26
Registrován: úte 07. dub 2009 13:33:37
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od arnost.dadak »

Já jsem barbar ohledně kávy.Ale mě tato káva zatím chutnala nejlépe z těch které jsem koupil na primacafe. první robusta, ostatní čtyři před tím byli arabiky,.Zatím si dělám na každou kávu názor a známkuju si je jako ve škole.Této bych dal jedničku.Ale vy zkušenější se třeba budete smát. :)
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od mill »

Vřele doporučuji vyzkoušet i monzoon robustu, je skvělá. V podstatě se dá říct, že lepší robustu, než indickou monzoon jsem neměl v hubě - teda v ústech.
Uživatelský avatar
Karola
Příspěvky: 24
Registrován: stř 01. črc 2009 13:18:21
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od Karola »

Tuto kávu jsem si objednal jako jednu z prvních. Ze zvědavosti. V mých zápiskách hodnecení používám školní známky 1-5.

Tato káva má u mě 2+
Výrazná chut' vhodná jako ranní "lomcovák" nebo na takové to "domácí cucání" v neděli po obědě. Nic pro slečinky.
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od ringo »

Na robustu slušná jednoduchá chuť, na slepo bych tipl, že je to směs. Pro začátečníky ideální - cremu s ní udělá dokonce i moje polovička, což ji potěšilo. Kávoví barbaři rovněž oceňují jednoduchou chuť - dobrá pro návštěvy.
Jediné co mi vadí, je silný, pro robustu typický dřevitý ocas, který neschová ani mléko.
Naposledy upravil(a) ringo dne stř 25. lis 2009 18:52:21, celkem upraveno 1 x.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od primacafe »

Z kvalitních robustových káv se toho u nás moc sehnat nedá. Toto je jedna z nich. Nepřál bych vám pít ty kvalitativně horší druhy.
Teď to byla asi pěkná blbost co jsem napsal. Ty levnější a levné, jsou součástí běžně prodávaných káv. Takže ji pil asi každý.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od ringo »

2 PC: Já bych si to taky nepřál :-). Trochu jsem se ošklíbal, když jsem vytáhl sáček z lednice a přečetl název ... než jsem ji ochutnal - není vůbec špatná. Určitě jsem si ji nekoupil naposledy.
Lidem, kteří jsou odkojeni jihlavankou apod., je tato chuť bližší než chuť arabikové kávy a cremotvornost nadchla moji polovičku přípravou espressa natolik, že si jej připravuje sama a s chutí, což se zatím nepodařilo žádné kávě na světě.
Také bych ocenil větší dostupnost robustové kávy, ta zaoblená chuť občas přijde k duhu. Není to taková popelka, jak se traduje.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od primacafe »

Ještě je tady druhá.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od pajo »

Ja som si to niekedy znamkoval, dnes mam svoje oblubenejsie a tie na ktore sa tesim najviac....Z tejto som vypil tak 5 salok, dal by som jej hocikedy prednost pred Jamajkou. A teraz môzete nadavat do barbarou..... :-)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od David »

Jsi můj člověk :)
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od Redmann »

tmavohnedá pena, 10 mm, po chvíli 5 mm, 20 s/25 ml
výrazná kávová chuť, dlhá ostrejšia dochuť, minimálna kyslosť, pocitovo silná káva

Musím povedať, že mi veľmi chutí - je to taká "chlapská" káva a určite som ju neobjednal naposledy.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od hedonista »

Tato káva určitě bude patřit do mých oblíbených. Mně velmi chutnala i samotná, silná, tělnatá, bez kyselosti. Cremuje a teče tak, že zahlcuje výpusť. Ráno spolehlivě probudí.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od Muminnek »

Udělala jsem si směs arabiky a asi 15% této robusty. Nebylo to špatné, ale víc mi chutnají čisté arabiky.
Uživatelský avatar
TermiX
Příspěvky: 48
Registrován: pon 11. říj 2010 15:39:47
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od TermiX »

Včra nám dorazila tato káva. Když jsem ji semlel a prohnal kávovarem, naprosto mě šokovala pěna. Vzhledem k faktu, že se jedná o Robustu, čekal jsem silnou cremu. Když jsem však udělal cca 1 cm samotné kávy (~25-27ml), nad kterou se vznášely 4cm (!) pěny, přišlo mi to docela hodně :). Pěna samozřejmě posléze o něco klesla.

To však nemění nic na tom, že toto je přesně ta káva, která mi velmi vyhovuje jak svou chutí, tak i vyšším obsahem kofeinu . Vřele doporučuji. Hned jsem ji dal kamarádovi, který mi už léta tvrdí, že Robusta se nedá pít a že má mnohem raději svou 100% Arabica Illy.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od primacafe »

Ta to su zvědavej co na to kamarád řekne.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od primacafe »

A zatím nic. Takže ji na chuť asi nepřišel.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
eXp10it
pokročilý
Příspěvky: 87
Registrován: stř 16. lis 2011 20:47:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Indian Parchment PB (robusta)

Příspěvek od eXp10it »

Výborná káva za skvělou cenu, 100x lepší než cokoliv "co jde koupit v obchodě". Přijde mi trochu jemnější než Indian monsooned (robusta).

...a opět créma orgie z její přípravy.

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=MOEXVITUM5c
15barů pokládám jako rozumné minimum pro přípravu kvalitního espressa
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“