Brasil Morgiana Bella Giana

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
6
43%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
0
Žádná hlasování
3. kupuji občas (pro zpestření)
0
Žádná hlasování
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
8
57%
 
Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od primacafe »

V nabídce našeho obchodu je zde mezi kávami Arabica: http://shop.primacafe.cz/3-arabica
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od Redmann »

Svetlá pena, moc tigrovať nechce, intenzívna kávovo-oriešková chuť, žiadna kyslosť. Pocitovo o niečo silnejšia ako Brasilia Facenda Lagoa. Chutí mi.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od Redmann »

Ešte doplnenie: krásne sladko voní, ako karamelový cukrík.
Uživatelský avatar
inez
Příspěvky: 42
Registrován: ned 03. led 2010 12:27:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od inez »

I keď Brazilky už zväčša nepatria do môjho repertoáru, neodolala som krásnemu názvu tejto kávy. Je nepoškvrnená ako panna. Bez kyselosti, horkosti, pikantnosti, tělnatosti a vedlajších príchutí. Zostáva čistá chuť kávy, pohodová, odpoludňajšia s menším obsahom kofeínu. O.p. 3-4
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od historik »

Je to proste káva s veľkým K - plná, kávová chuť bez nejakých výraznejších vedľajších príchutí. Súhlas s tým, že peniť sa jej veľmi nechce, ale na fajnovosti jej to neuberá. Určite ešte skúsim.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od primacafe »

Nerad bych aby se zde začalo tradovat, že Bella Giana nepění.
Aspoň u nás se chová přesně jako všechny ostatní kávy viz. fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Meescha
Příspěvky: 44
Registrován: pát 30. črc 2010 14:46:22
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od Meescha »

Tak mám za sebou košt druhé kávy ze zdejší pražírny, opět přikládám video z prvního pokusu, opět jsem to jakž takž trefil a opět vše velmi amatérsky natočil na mobil (příště musím testovat za denního světla). :-) Ke kávě - chuť je velmi jednoduchá, žádná acidita, jak už bylo popsáno výše, na pohodové pití.

Měl bych jednu pro mě podstatnou připomínku a dotaz, Bella Giana i Skybury byly na můj vkus trochu silněji praženo, řekl bych typicky italský styl a já bych rozhodně uvítal světlejší pražení, kde jednak zůstane širší spektrum chutí a pak i vůně kávových zrn mi přijde intenzivnější a láká hned si udělat šálek dobré kávy. Kdybych tedy do objednávky připsal, že chci o kousek světleji upražit, dalo by se, nebo si moc vymýšlím?

https://www.youtube.com/watch?v=OVGK8bX ... ature=plcp
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od primacafe »

Zkuste to příště do objednávky připsat. Uvidíme co s tím půjde udělat.
Domnívám se však, že problém bude úplně někde jinde. Pokud preferujete určitou chuť v kávě a výraznější kořeněné typy káv. Bylo by vhodnější se podívat po kávě jiné. Proto jich také nabízíme tolik, kde by si snad většina vybrat (tu svoji) mohla.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od Hrochan »

Připojuji se k ostatním, káva mi včera dorazila a na první čichnutí / ochutnání mi přišla jaksi atypická oproti těm co jsem prozatím zkusil. Po několika šálcích musím souhlasit že chuť je opravdu taková ''jednodušší'', bez jakýchkoli náznaků kyselosti, hořkosti nebo nějakých výrazných nekávových tónů. Hodnotím ji určitě velmi dobře a myslím že to bude to pravé pro milovníky jemnějších, ale skutečně kávových odrůd :ucta:
zarkow
více pokročilý
Příspěvky: 101
Registrován: pát 06. dub 2012 14:48:40
bydliště: Velehrad
kávovar: Gaggia Classic, Bialetti Moka Induction, Hario V60
mlýnek: Niche Zero, Comandante C40 MK3

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od zarkow »

Budu stručný - pro mou chuť vyhovuje, je taková vyvážená od všeho něco :-) Z "místních" brazilek mi asi sedí nejvíc, ale musím ještě zkusit Sao Silvestre...
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od ondrada »

Brasil Morgiana Bella Giana cca. 14 dnů po pražení:
web-s.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od David »

Vůně kávy je znatelně kořenitá. Chuť je kávová, lehce oříškovo-kořenitá, kyselost je stopová, hořkost jemná. Obsah kofeinu průměrný. Cremuje ochotně, pěna je oříšková.
Přidání cukru kávu zásadně chuťově znehodnotí, připomíná sladkokyselý lák na okurky. V mléce si zachovává svoji chuť. Příjemná na ristretto.

Osobní poznámka: Příjemná jemně kořenitá káva s nízkou hořkostí a kyselostí.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
ZDRI
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: sob 17. pro 2011 19:59:57
bydliště: ČB
kávovar: aeropress, moka
mlýnek: Porlex

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od ZDRI »

Dnes je vyzkoušel i tuto Brazilku (aeropress).

Jsem trochu zaražený a překvapený :
- káva je o něco světlejší než předchozí surovina z PC
- v ručním mlýnku klade docela odpor, je mnohem tvrdší než vše ostatní, co z PC mám (a to dost výrazně).
- chuťově čistá, jemná, nevýrazná, mnohem slabší než např. stará Brasilia Facenta Lagoa (přesný opak viz Redmann výše)

Pane Konečný, není možné, že tato várka je prostě jen o něco méně upražená?
Úplně stejně se totiž v ruce melou a chutnají kávy z jedné ČB pražírny, kde majitelka cíleně praží hodně nasvětlo.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od primacafe »

Je to nový pytel, může tak být i nová sklizeň. Chce to jiný přístup při pražení. Děkujeme za upozornění. Opravdu nemůžeme ochutnat od všech káv které se v průběhu jednoho dne praží.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
ZDRI
začátečník
Příspěvky: 70
Registrován: sob 17. pro 2011 19:59:57
bydliště: ČB
kávovar: aeropress, moka
mlýnek: Porlex

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od ZDRI »

Rozumím, to nebylo myšleno jako kritika, jen mě to zaujalo.
Docela by mě zajímal i názor ostatních, kterým teď došla poslední várka Bella Giana.
Panu Konečnému už z tohoto pražení nic nezůstalo, takže nemůže porovnat.

Jen pro info ostatních - fascinujeme mě zájem a zanícenost, s jakou majitelé PC svou práci dělají.
Hned po mém příspěvku jsme měli dlouhý a velice podnětný telefonát na toto téma :dik: .
Je vidět, že je kávou opravdu žijí a zpětná vazba je zajímá.
Omlouvám se za tyto "švestičky z naší zahrádky", ale já si prostě takovýchto lidí opravdu vážím.
Navíc je to docela dost znát i na výsledku - kvalitě jimi prodávané kávy.

Aby bylo úplně jasno - toto Bella Giana není vůbec špatná, je stále o několik tříd lepší, než cokoliv odjinud.
Jen mě překvapila ta jiná tvrdost při mletí. Kdo melete elektrikou, nejspíš si toho ani nevšimnete.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od primacafe »

I kdyby to bylo myšleno jako kritika, tak je to pro nás v každém případě přínosem a je dobré s tím něco udělat.
Jako kritiku jsme to nebrali. Je to přesně to co potřebujeme, zpětnou vazbu od Vás zákazníků.
V každém případě to vždy jedné ze stran pomůže. A mělo by to pomáhat k tomu, abychom se stále posouvali výš. My v udržení dlouhodobé kvality a Vy jako zákazníci a konzumenti kávy, ve stoupající náročnosti.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od czhawk »

Pro mne zatím chuťově nejlepší PC Brasilka, ještě jsem ji úplně nedopil a už mi chybí. Krásná čistá káva, bez ovocných tónů. S trochou cukru chutná jako horká hořká čokoláda. Prostě úplně luxusní záležitost a další oblíbený kůň do stáje :) .
Uživatelský avatar
dwbmb
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 17. čer 2013 7:34:18
bydliště: Praha
kávovar: Fiorenzato La Colombina
mlýnek: Baratza Sette 270Wi

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od dwbmb »

Káva bez nějakého množství vedlejších tónu, prostě jemná, čistá kávová chuť. Musím však zmínit cremu, jelikož v úvodu tématu byla zmiňována. Po prvním šálku této kávy jsem běžel na web zkontrolovat historii objednávek, jestli jsem si náhodou omylem neobjednal robustu. První lok ze šálku byla vlastně jen crema, která mě ani ke kávě nepustila. Fotky pana Konečného jsou oproti tomu, co vyteklo mně, ještě slabota :D Takže co já můžu mluvit, s množstvím cremy mít problém zjevně nebudu. Crema je světlá, netygruje.

Určitě to bude díky své jemnosti a čisté kávové chuti bez dalších tónů dobrá káva pro základ různých kávových nápojů, které mají moje slečny rády. Ale na pochoutkové espresso doporučuji vybrat jinou, výraznější a něčím zajímavou odrůdu.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od Galina »

Škoda, že jsem 2 roky pila jen kávy z výběru Směsi, až teď jsem zkusila tuto Brasilku a to je takový rozdíl v chuti ! Naprosto bez kyselosti a opravdu bez hořkosti, jakoby sladká. Lituji těch 2 let. Poslední směs jsem totiž musela mlet na stupni 2 aby neprotýkala jako průtokáč. S touto brasilkou jsem se zase vrátila ke stupni 4 a prostě si medím. Sbírám zkušenosti sice pomalu, ale jistě. Chce to nebýt tak konzervativní.
Uživatelský avatar
pulec7
více pokročilý
Příspěvky: 198
Registrován: ned 16. bře 2014 21:35:42
bydliště: Praha
kávovar: Rocket Cellini Premium Plus PID
mlýnek: Rocket FAUSTO

Re: Brasil Morgiana Bella Giana

Příspěvek od pulec7 »

Jedna z nejlepších Brasilek a možná i káv vůbec co jsem zatim měl. Je až neuvěřitelné jak perfektně je chuťově vyvážená, neměl jsem žádné očekávání a proto jsem byl až tak překvapen. Nulová kyselost, velice jemná až hedvábná hořkost. Čokoládové tony jsou protnuté decentně nasládlou chutí. S mlékem bez mléka vždy je super.
Kávovar: Rocket Espresso Cellini Premium Plus PID V3 @ 9,2 bar @ PID 120 °C | Chemex
Kávovar na cesty: Handpresso WILD Hybrid | Bacchi espresso | Aeropress | Bialetti Brikka
Mlýnek: Rocket Espresso FAUSTO | Porlex Tall Misky: La Marzocco Strada 7g |14g |17g | 21g
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“