Brasil Facenda Capim Branco

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
7
54%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
2
15%
3. kupuji občas (pro zpestření)
2
15%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od Rodom »

Tak to je parádní kávička! Že já trouba objednal jen testovacích 100g...
Dnes to přišlo, hned jsem to otevřel, ani jsem to nepřesypal do dozy a z pytlíku udělal první kafe.
Nebyl jsem si jistý, jestli ta výsledná chuť není ovlivněna tím, že jsem to dělal hned, tak jsem to nechal v doze 2 hodinky odpočnout.
Už mám v sobě třetí dávku a je to naprostá bomba. Takhle hustý kafe, který se táhne jako med než to dovalí do hrnku, arabika s pořádnou pěnou - a hlavně absolutní nula kyselost. Prostě nula!
A chuť je mi až podezřelá. Nenamáčel jste ty zrna během pražení do karamelu? To je až překaramelizovaný kafe. Jak to popsat - malinko hořkokořeněné a maximálně ultrakaramelové. No, učitelka češtiny by mi dala za 5, ale takhle mi chutnala první, druhá a třetí dávka. Uvidím, jak to bude chutnat za dva tři dny, na dýl mi těch 100g nevydrží.
Odpoledne si dám další, teď už cítím, jak mi jede pumpa a ono v padesátce si člověk musí dávat bacha :)

Lituju, že jsem vzal jen testovacích 100g, tohle kafe prosím mějte skladem imrvére !!!!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od primacafe »

Tato káva nějaký čas v nabídce obchodu chyběla (asi rok). Zatím máme pytel (asi 60kg) a tak nějaký čas snad vydrží
Je tady zbytek (asi 100g) od toho ce se Vám pražilo a tak to jdu ochutnat. Uvidíme jestli budu taky tak nadšený.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od primacafe »

Včera byla celý den v mlýnku. Je to dobrá káva, karamel se nějak výrazně nekonal, možná až někde hodně v zadu. Ale to je přirozené, máme jiný kávovar, jiný mlýnek a jiné prostředí.
V kyselosti se však přesně shodnu - úplně bez kyselosti. S různým stupněm mletí se jen měnila lehce hořkost. Pokoušel jsem se hledat chuť karamele se změnou teploty a také nijaká výrazná změna.
Běžně máme nastavené 90st., změnil jsem na 95 a 99st.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od Rodom »

Já už měl těch testovacích 100g v neděli ráno pryč, takže ani nemůžu hodnotit, jestli se nějak měnila chuť v čase. Ty dva dny byla s karamelem víc než co jsem zvyklý u jiných káv. Ono je to u mě podpořené tím, že kávu sladím hnědým třtinovým cukrem, ten podporuje karamelovou příchuť - ale sladím s ním trvale všechny kávy.
Už mám otevřenou Lagou, ale tuhle Capim Branco si na Vánoce objednám na 100% :)
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od OndraPod »

Na této kávě si dnes pochutnávala celá naše rodina a musim říct, že sklidila velký úspěch.
Opravdu lahodná plná kávová chuť, příjemně hořká a smetanová zároveň.
Jenom jsem měl asi objednat větši množství, zásoby Prima kávy se začínají nebezpečně tenčit ;)
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od historik »

Tentokrát sklamanie - po dlhom čase objednávka od Primacafé a táto káva vôbec nie je dobrá. Mimoriadne horká, na hranici piteľnosti (prepražená?) Dúfam, že he to iba náhoda a ostatné objednané druhy budú už v poriadku :-/
Uživatelský avatar
historik
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 24. led 2011 20:00:22
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od historik »

historik píše:Tentokrát sklamanie - po dlhom čase objednávka od Primacafé a táto káva vôbec nie je dobrá. Mimoriadne horká, na hranici piteľnosti (prepražená?) Dúfam, že he to iba náhoda a ostatné objednané druhy budú už v poriadku :-/
Po konzultácii s majiteľom sa ukázalo, že problém bude zrejme v tom, že káva je z nového zberu, a jej profil je horkejší ako obvykle. Ďakujem za promptnú reakciu, že by to mohol byť až taký rozdiel, ma nenapadlo.
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od lukky78 »

Nebudu se opakovat, vyborna chut i crema, skoro jsem to trefil na poprve :-).

Kód: Vybrat vše

https://www.dropbox.com/s/3n3mi8ld9l840oh/VIDEO0068.mp4?dl=0
Že jsem tu lezl :-)
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: Brasil Facenda Capim Branco

Příspěvek od TJK »

Další druh.
Tentokráte z farmy Capim Branco. Přiznám že jsem neodolal a rozbalil hned druhý den po upražení. Vůně opravdu krásně kávová. Je upražena malinko meně než třeba Santos, která měla malinko mastných skvrn na zrnu. Přesně tak to mám rád.
Crema v míře více než bohaté Chuti velmi intenzivně kávové. Extrakt příjemě jemně kávovo-čokoládový... s náznakem medu? Bez acidity. Asi nejméně kyselá kterou jsem od p.Konečného ochutnal. Zatím asi favorit.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“