Brasil Cerrado Doce Diamantina

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Brasil Cerrado Doce Diamantina

Příspěvek od primacafe »

Nová káva v našem obchodě zde: http://shop.primacafe.cz/arabica/98-pap ... h-a-x.html
Přidávám obě strany ještě zašitého pytle
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
charliequatro
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30. čer 2011 22:48:44
bydliště: Praha 4, Spořilov
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Cerrado Doce Diamantina

Příspěvek od charliequatro »

Z brazilského seznamovacího balíčku je NEJ! Skvělá chuť kávy bez ocásků a nepatřičných dochutí. Čokoládové a kávové tóny dělají z šálku žážitek. I když jsem možná urazil pravověrné(pákové) kafaře ale Nivona romantica umí. Děkuji
fidel73
Příspěvky: 9
Registrován: pát 13. zář 2013 16:49:04
bydliště: Bratislava
kávovar: Rocket R58
mlýnek: Eureka Mignon

Re: Brasil Cerrado Doce Diamantina

Příspěvek od fidel73 »

Vyborná káva, krásne čokoládove tóny ktoré mám rád. :)
Za mna super
Uživatelský avatar
vladacr
Příspěvky: 49
Registrován: ned 24. lis 2013 18:07:55
bydliště: České Budějovice
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Fiorenzato F5d

Re: Brasil Cerrado Doce Diamantina

Příspěvek od vladacr »

Vynikající káva, silné chuti, velmi hutné konzistence, při stejné gramáži jsem na mlýnku Fiorenzato F5 musel posunout mletí o dvě pozice k hrubšímu a moc netampovat, abych dostal "čůrek" :-) kávy, na jaký jsem z Alfičky zvyklý. Chuť je tedy velmi intenzivní, vskutku kávová až čokoládová, žádné příchuti ovoce a podobně, crema se tvoří velmi ochotně a v míře více než bohaté. Nejčastěji jsme tuto kávu pili jako cappucino připravené z dvojpáky, 17 g kávy, cca 50 g výsledného nápoje plus mléčná pěna. Vynikající. Kyselost absolutně žádná ani u "odstáté" kávy. Při přípravě v moka konvičce ještě více vynikne silná chuť. Hodnocení 5/5.
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: Brasil Cerrado

Příspěvek od TJK »

Taky se podělím o svůj první nákup na PC.
Ve čtvrtek dorazily první dva balíčky od p.Konečného. Cerrado a Santos
Jelikož se Santosem mám již zkušenosti od konkurence otevřel jsem Cerrado.
Přiznám upřímně, že vůně kávy mě po otevření úplně nenadchla.
Nicméně namlel jsem dnes do dvojmisky (včera večer jsem si taky dal, ale mletí bylo moc jemné a káva jen kapala a čerpadlo se trápilo) a začaly se dít věci. Co mě absolutně uchvátilo byla crema. Sklenička už byla plná (cca 60ml) na vespod bylo cca 5mm kávy. Po ukončení extrakce a dokončení kaskády cca 10-15mm cremy. Po cca 4-5 minutách (co jsem uklidil a umyl přístroj) cca 5mm. Tohle jsem teda nezažil.
Pak jsem ochutnat... Lavina chutí... káva, čokoláda, nasládlá, přiměřeně hořká s dlouhým ocáskem. Super. Už se skoro těším na Santosku... Ale ne, budu vychutnávat zatím tohle.
Jo a abych nezapomněl nulová acidita (jen vespod šálku - cca 5-10ml malinko štiplavější - s tím si ale nevím rady).
Jen jedna věc mě trochu štve... těch 300g se mi nevleze do hopperu. Nechcete pane Konečný dělat 250g balení 8-) :lol: ;)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Brasil Cerrado Doce Diamantina

Příspěvek od primacafe »

TJK píše:......Jo a abych nezapomněl nulová acidita (jen vespod šálku - cca 5-10ml malinko štiplavější - s tím si ale nevím rady).......
před pitím zamíchat. dole je výrazně koncentrovanější káva

Nám zase do sáčku vleze 300g tak akorát.Viděl bych to nasypání na 2x po 150g. Kdy druhá půlka sáčku čeká v chladnu.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: Brasil Cerrado Doce Diamantina

Příspěvek od TJK »

K míchání... Ano dělám to tak.
Pár fotek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Jak říkají amíci... Not bad for a Thermocoil ;)
Uživatelský avatar
MadMike
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21. pro 2015 14:04:11
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Cerrado Doce Diamantina

Příspěvek od MadMike »

Dnes jsem dostal od rodičů k narozkám tuhle kávu a super. Nějak my poslední dobou nesedí kyselost, která v této kávě vůbec není přítomna. Nemusím nic míchat. Dávám si asi páté presso, cítím čokoládku a vynikající chuť kávy.
Vyzkoušel jem již opravdu mnoho a PrimaCfe je pro mne zatím jediná firma, která umí pražit kávu na presso. V itálii s tatíkem skoro každý rok obrazíme spoustu kaváren, v podstatě si dovolenou užíváme jako "tour de café" a ochutnáváme. Málo která káva je tak dobrá jako to, co si dělám v našem Rancilio Sylvia doma s kávou o Primy. Ty zkušenosti jsou tam jasně dané. Bravo.
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“