Nicaragua shg Thalia Extra

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
3
75%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
0
Žádná hlasování
3. kupuji občas (pro zpestření)
0
Žádná hlasování
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
1
25%
 
Celkem hlasů: 4

Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od kopie »

Milan (Vloženo 06.06.2007 19:16:22)

--------------------------------------------------------------------------------
Kávu jsem si objednal a přišla opět velice čerstvá a fantasticky voňavá.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od hnup »

Túto kávu som mal bohužiaľ len jednu, prišla návšteva a všetko mi vypili. A podľa jedinej kávy sa mi ťažko píše hodnotenie.
Káva mi prišla dosť silná. Zdala sa mi celkom horká (hořká, nie hurúca :-) ). Aj niekomu inému, či len mne? Ráno mám totiž úplne iné chute ako poobede, a Nicaraguu som pil len raz a ráno, navyše som si urobil poriadnu 20ml "šupu". Škoda, že nezvýšilo, túto by som si rád ešte zopakoval.
Veľmi dobrá káva. Návšteva bola unesená, aj keď ju pokazili mliekom a cukrom, ale už vôňa, a "vizáž" kávy (perfektná lesklá pena tmavoorieškovej farby) ich dostala na kolená.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od pedro13 »

Výborná káva,v reklamě by se řeklo: silná,ale lahodná :D ,jak velmi dobrá směs s přídavkem robusty,chuť příjemně kávová,lehce nahořklá,mírně čokoládová.Pro mě je chuť velmi dobře vyvážená.Jen se mi zdá jak kdyby byla trošičku...trpká?
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od David »

Vůně této kávy je plně kávová, možná slabounce kouřová. Chuť je výrazně a plně kávová, trochu drsnější se zemitou stopou, bez kyselosti, lehounce do čokoládova. Hořkost normální. Obsah kofeinu je vysoký. Pěna pěkná, tmavě oříšková.

Osobní poznámka: Tohle je skutečně silná káva. Pro příliš vysoký obsah kofeinu ji snesu jedině tak ve směsi.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od Maroslav »

Jak už tady bylo několikrát zmíněno, káva je tak nějak hořká, jakoby do hořké čokolády. Jinak velice lahodná, příjemně lehce kořeněná a bez kyselosti.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od hnup »

Budem opakovať (opakovanie nezaškodí), horká, chuťovo do čokolády, bez kyslosti, a zhodnem sa s pedrom13 - akoby dobrá zmes s prídavkom robusty, v tom dobrom slova zmysle. Čo sa týka kofeínu, nezdá sa mi nejako silná, skôr naopak, no posledné dni som pil zmes s vysokým obsahom robusty (a teda aj kofeínu), tak možno preto.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od Muminnek »

Omylem jsem místo zrna objednala Nicaraguu mletou na turka (musím si příště prohlídnout objednávku, než to pošlu). Tak jsem si řekla, no nic, zkusím hruběji mlýt kávu co mám a přidávat do ní po trochách tu pomletou Nicaraguu. Na druhý pokus jsem celkem trefila hrubost mletí a poměr a vyšlo mi z toho zajímavé chuťově výborné presso. Jenom teď nevím, jestli mi tak chutnalo protože mi sedla Nicaragua jako taková, nebo za to může ta kombinace hruběji a jemněji pomleté kávy ... 8-) Ale viděla bych to tak, že Nicaragua bude zařazena mezi oblíbené (zrno samozřejmě).
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od ondrada »

Takto vypadá Nicaragua shg Thalia Extra cca. 10 dnů po pražení:
web_s.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od primacafe »

Občas nás některý z našich zákazníků upozorní na některou kávu (větším objednaným množstvím). Tentokrát šla na Slovensko.
Máme ji v mlýnku druhý den a je zajímavá, jak svojí chutí která lehce připomíná kávy africké, tak excelentní pěnou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
lukky78
více pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: pon 15. čer 2015 20:19:30
bydliště: BO
kávovar: DeLonghi, Catler ES 8012, Bezzera Magica, Rocket R Nine One
mlýnek: Compak K3 Timer, Porlex Tall

Re: Nicaragua shg Thalia Extra

Příspěvek od lukky78 »

Za mne velmi hořká čokoládová chuť, která dlouho doznívá v ústech. Zcela bez kyselosti, ikdyž jsem čekal z popisu na e-shopu aspoň mírnou kyselost (dle mého názoru by se hodila do směsi s nějakou kyselou Ethiopii, aby celkovou chuť trochu vytunila, ale sto lidí sto chutí :-) ).Vysoká lískooříšková kréma...

PC opět nezklamalo, mohu vřele doporučit...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Že jsem tu lezl :-)
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“