Colombia Medellin Supremo

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
21
50%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
2
5%
3. kupuji občas (pro zpestření)
9
21%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
10
24%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od puschpull »

Před týdnem jsem otevřel první ze dvou 300 gramových balení. A výsledek ( s malým časovým odstupem, po zhruba 8 single shotech a 10 double shotech?)
Úžasná káva. Pro mě osobně patrně nejlepší, kterou jsem za těch 10 měsících co mám kávovar, měl. Alespoň na moje chuťové preference skvělá.
Nádherná crema, tygr se daří, extrakce 30 ml / 25 vteřin, případně 60 ml za 25 vteřin není problém dosáhnout téměř na každý pokus. (Na mlýnku MDF melu na stupeň 5, ale to není směrodatné).
Chuť jemná, velmi příjemně hořká - jako hořká čokoláda jemnou příchutí mandlí. A za tím vším, velmi jemná ovocná příchuť, přesně tak jak to mám rád. Žádná kyselost, ale jemné ovoce (rozinky?). :-)
Tak tuhle kávu miluji a budu kupovat pravidelně. (Samozřejmě vedle dalších oblíbených, aby se mi nepřepila). Kávy z Primacafé si udržují u mě své neotřesitelné místo na špičce mých dosavadních nákupů.
Uživatelský avatar
Galina
pokročilý
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 14. črc 2011 14:01:50
bydliště: Plzeň
kávovar: Catler ES 4050
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Galina »

Také jsem zkusila tuto kávu a potvrzuji, že je úžasně chutná, absolutně žádná kyselost a protože mám ráda i hořkou čokoládu, tak pro mne doposud na prvním místě. Škoda, že momentálně není v nabídce. Zkusím tedy Zimbabwe.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od papun »

Měl jsem tuhle kávu po dlouhé době. V minulosti mi nějak přestala šmakovat a tak jsem dlouho neovbjednával. Návrat byl ovšem velkolepý. Opravdu je dobrá. Nevím co mi na ní mohlo nechutnat......
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od primacafe »

Jo, to budou ty jednodruhovky. Jiná sklizeň, jinak se urodilo. Je potřeba s tím trochu počítat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od primacafe »

Espresso: příjemná výrazněji kávová chuť s jemnou kyselostí. Poměrně hodně dlouho v této kombinaci doznívající v ústech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
czhawk
více pokročilý
Příspěvky: 144
Registrován: pát 29. črc 2011 14:20:06
bydliště: Ústí nad Labem
kávovar: Rancilio SILVIA
mlýnek: Rancilio ROCKY

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od czhawk »

Po asi šesti letech pití této neuvěřitelné kávy mohu už jen konstatovat, že se stala naprostou stálicí v každé objednávce. Pamatuji si stále na první balíček, první ochutnání, při kterém nijak neuchvátila, byla to prostě výborná jemná káva, která byla výjimečná snad jen tou vyvážeností a jemností chutě. Moc mi chutnala už na poprvé, ale v ten moment by mě nikdy nenapadlo, že z ní bude taková houževnatá celoživotní partnerka do jakékoliv situace. Svou chutí porazila i původně očekávané stálice z Brazílie. Už několik let objednávám kávu pouze na PRIMACAFÉ a vše co jsem zde ochutnal, bylo skvělé a já časem naprosto jsem vzdal jakékoliv pokusy s jinou kávou zejména pro to, že jsem nenalezl žádného dalšího pražiče, který by dokázal udržet tak dlouhodobě kvalitu pražení, chuť kávy a nemusel se schovávat za rádoby pseudo-pokusy s ovocnou chutí kávy, nebo nedej bože za výjimečnost takové chutě. Tímto tedy tleskám věškerému snažení české pražírny výběrové kávy PrimaCafé, které ze mě udělalo doživotního závisláka na skvělé kávě.
:ucta: :ucta: :ucta:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od primacafe »

Děkuji.
Se stejnou zkušeností u dalších našich káv máme velmi mnoho dlouholetých zákazníků. Vždy nás takové hodnocení potěší a podtrhne naše snažení.
Před pár lety, když začaly pražírny vyrůstat jako houby po dešti, jsem se obával výrazného úbytku zákazníků. V podstatě se nic takového nekonalo. Snad jen velice krátce a v nepodstatné míře.

Jen takové moje malé povzdechnutí.
Škoda, že nás většina z těch spokojených zákazníků (myslím hlavně těch dlouhodobě), nepodpoří zde na foru nebo u konkretních káv v obchodě.
V podstatě všichni berou naši péči o kávu při pražení a její kvalitu jako samozřejmost.
Pomohlo by nám to v dnešní džungli pražíren, kdy každý je superodborník na pražení s dlouholetou zkušeností, vyučený v pražení u nejlepších pražičů v republice (pokud né přímo ve světě) a s deseti tisíci spokojených zákazníků.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od David »

Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od primacafe »

To je moc pěkný. Vážím(e) si toho. Ty dlouhé roky nákupu u nás, zmíněné v článku, jsou od ledna 2008 (první nákup). Jako jeden z prvních zákazníků, spokojených do současnosti. Děláme co můžem (taky co umíme).
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od David »

Nojo, za chvíli to bude 10 let, což. Hlavně se držte a nepolevujte, nechce se mi hledat jiného dodavate. :) Takže v předstihu děkuji za těch minimálně deset let poctivé práce!
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Neugebauer
pokročilý
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 21. kvě 2015 14:02:07
bydliště: Brno
kávovar: la Pavoni Puccino PCL
mlýnek: Mazzer Luigi srl Mini A Electronic

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Neugebauer »

Velmi dobrá káva. Ve vůni tmavá čokoláda, v porovnání s čokoládovou Brasil Facenda Lagoa má větší (stále velmi malou) kyselost a chuť je silnější a o trošku víc hořká.
Uživatelský avatar
MirekCek
více pokročilý
Příspěvky: 111
Registrován: pát 16. zář 2016 8:50:37
bydliště: Ostrava
kávovar: Lelit PL41TEM, AP
mlýnek: Eureka Mignon, Porlex mini

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od MirekCek »

Na druhý pokus se double shot podařil!
Crema: Perfektně creamuje, dlouho si drží vysokou krému, ve vůni lískový oříšek s lehkým nádechem vanilky
Chuť: vyvážená, vybalancovaná lehkou, ale opravdu lehkou, kyselostí, která nastupuje asi do 5-10 vteřin po loku, kyselost se ale kloubí s hořkostí a je skvěle vybalancovaná
Dochuť: znatelné rozinky

Jak již bylo řečeno, po vypití je celková chuť velmi příjemná, připomíná mi "Zlaté oplatky" = lískový oříšek...

Na JA je zajímavá, řekl bych, že neurazí, ale zase ani nijak výrazně nenadchne, pokud nepreferujete skloubenou hořkost s kyselostí s dlouhotrvající dochutí.

Hodnotím po: 16g, 92°C, 10b, 28s extrakce 55ml
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od TJK »

Poslední shot (double) z balíčku. Ke kávě nelze napsat nic co by již tady nebylo.
Tj. Příjemná, trošku kyselejší, více intenzivní než Brazilky co jsem zde měl, hořkočokoládová, ve vůni mandle až marcipán. Dlouho drží chuť v ústech po polknutí.
Velmi příjemná

Po odbočce k jinému dodavateli kávy jsem našel znovu ten správný směr a už z něj nesjedu... Slibuju :grin:

ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Pantom »

Vzal jsem na test a super...vynikající, každej kdo ochutnal... mňam..
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“