Colombia Medellin Supremo

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
21
50%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
2
5%
3. kupuji občas (pro zpestření)
9
21%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
10
24%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od kopie »

Vloženo 05.10.2006 23:22:08
--------------------------------------------------------------------------------
Citace:
--------------------------------------------------------------------------------
Originál vložil Janaen

Včera jsem se vyžívala v popíjení kávičky Colombie Madellin supremo.Má výraznou vůni při mletí, mohu li porovnat, silnější aroma než Venezuela tachira. I zrníčko, které jsem se zvědavostí rozkousala a vychutnala, mělo výbornou silnou kávovou chuť. Lidičky, vřele doporučuju!!! A už se těším na další objednanoou kávičku!!!
--------------------------------------------------------------------------------


Columbie je i mojí oblíbenou kávou. Je to v podstatě klasika. Vždyť většina z nás si ji pamatuje když se prodávala v TUZEXu.
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od kopie »

miki (Vloženo 16.04.2007 23:25:26 )
--------------------------------------------------------------------------------
Já jsem si objednal také Columbii, už proto, že se kdysi dávno prodávala káva se stejným názvem (myslím, že bývala jen v TUZEXu). Káva Columbie od Primacafe mě však nezklamala. Pil jsem ji jen jako turka, ale je úžasná, aromatická, je to prostě KÁVA.
--------------------------------------------------------------------------------

Milan (Vloženo 26.04.2007 13:46:38)
--------------------------------------------------------------------------------
Další na řadu z objednaných káv přišla Kolumbie. Nenapadlo by mě, že je možné aby mě na sáčku s kávou něco překvapilo. Opět sáček krásně voněl a při mletí, škoda mluvit, jen bych se opakoval jako u Santosky. Tuto kávu jsem pil jen jako espresso. Co dodat, pěna pěkná a z hrníčku vycházelo krásné kávové aroma. I tato káva určitě nebude objednaná naposledy.
--------------------------------------------------------------------------------

Libuška (Vloženo 30.11.2007 21:16:01 )
--------------------------------------------------------------------------------
Další druh,který jsem zkusila, že Colombia Medellin. To je myslím něco mezi první a podruhé jmenovanou. Ostrá až skoro agresivní vůně, ale zároveň závan sladkosti, takhle mi ta káva připadá. Tahle áva se s člověkem přímo mazlí aby si jej připoutala...ale i téhle se to podaří :-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od hnup »

Upozornenie: Nižšie uvedený príspevok je príliš subjektívny a vzťahuje sa na obdobie mojich espresso začiatkov.

Moja prvá káva od PRIMA café. Vďaka ochote majiteľa p. Konečného sa mi dostalo do rúk 10 jednodruhoviek a 4 zmesi. Ako prvú som si vybral Colombiu preto, že už ju mám trochu v ústach od iných firiem a môžem porovnať.
Oproti tým "obchodovým" kolumbiám má PRIMA café silnejšiu a povedal by som viac kávovejšiu arómu. Prvé espresso nevyšlo, káva bola zomletá príliš jemne, musel som prestaviť mlynček. Druhý pokus bol oveľa lepší - presso malo krásnu farbu, perfektnú cremu, a to doslova, snáď tretinu šálky. Ak bude čas, nafotím a dodám dôkazy. Nedá sa porovnať s "obchodovou" kávou, ani zďaleka.
Čo sa týka chuti, tie dve "obchodové" Colombie som nedokázal vypiť, túto áno. Chuť bola príjemnejšia, síce s výraznou, ale jemnou kyslosťou. Keďže ja preferujem kávy s nízkou až žiadnou aciditou, toto nebude moja preferovaná odroda, no kto má rád Kolumbiu, tak túto si určite vychutná.
Zajtra príde na rad ďalšia kávička, ešte nemám vybratú, ktorá to bude, no už sa veľmi teším na zoznámenie.
Doplnené: po tretej šálke mi začala celkom chutiť, má silnú arómu, tá acidita je výrazná, no človek (nezvyknutý) začne časom vnímať aj ostatné chuťové tóny. Celkom príjemná káva.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od David »

Vůně této kávy je lehce kouřová a mandlová. V chuti jsou mandle téměř neznatelné (vystoupí až po oslazení) znatelná je čokoláda. Chuť je spíše jemná, nijak výrazná, kyselost slabá. Hořkost nižší. Co mě ale zaujalo, pěna (oříšková a hustá) chutnala plně jako smetana. Obsah kofeinu mírně vyšší.

V ristrettu výrazně vystoupí kyselost a kouřovo-kávové tóny.

Osobní poznámka: Tato káva mě příliš nezaujala, na můj vkus příliš jemná.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Maroslav »

Klasika, kterou mám rád. Velmi hutná, chuťově vyvážená káva bez náznaku acidity. Jak se často píše, je opravdu jedním slovem "sametová".
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od hnup »

Táto káva mi prvý krát veľmi nebrala, nemal som v úmysle ju znovu objednávať. Po výmene termostatu v kávovare mi však nedalo - potreboval som si overiť, či moje prvé hodnotenie nebolo skreslené.
Výmena misky za menšiu a zníženie teploty prinieslo úplne iný výsledok. Predtým dosť výrazná kyslosť úplne zmizla, káva je príjemná, čokoládovo-kávová, s dobrou penou. Odporúčam.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
lossak
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24. čer 2008 18:44:00
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od lossak »

Moje první káva z tohoto obchodu a druhů co jsem si objednal.Byl jsem na ni zvědav a otevřel jsem ji jako první,protože si ji pamatuji z dřívějších dob.
Co mne překvapilo okamžitě,byla její vůně,jak zrnková,tak i posléze při mletí.Presso chutnalo skvěle,kyselost naprosto žádná,krásně hustá pěna a chuť-jako bych pil kávu s hořkou čokoládou.
Oproti obchodové,podstaně silnější aroma i chuť.Chuť se mi zdá více kávově-čokoládová,obzvláště při oslazení.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od mila001 »

Tak dnes přišla nová várka čerstvě pražených káv a já jsem vybral Colombii a mohu potvrdit jemnost, nádherná crema, žádná kyselost opravdu si člověk pochutná a hned je pohled na svět o něco přijemnější tak že všem přeji dobrou chuť.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od hnup »

Urobil som si túto kávu v kafetiere ako moka. Môžem povedať, že aj pri tomto spôsobe prípravy bola vynikajúca.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od DeadMan »

Opravdu výborná vyrovnaná káva skoro bez kyselosti s velice příjemnou chutí hořké čokolády...
Dá se pít opravdu kdykoliv.
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Muminnek »

Primacafé káv jsem zatím vyzkoušela minimum (nováček), ale Colombia vede. Taky jsem byla příjemně překvapená její hebkostí. Uvidíme, jak si poradí s konkurencí dalších prima kafat. Z důvodu nefunkčnosti kávovaru jsem celou várku Colombie připravovala v moka konvičce a mohu potvrdit - i při tomto způsobu přípravy vynikající.

Dodatek: Vyzkoušeny další dva druhy Prima káv a Colombia se stále udržuje na špici. V porovnání s Ethiopií mohu dodat, že Colombia je sice heboučká, ale ideálně silná.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od hnup »

Po dlhšej dobe som si znovu objednal Colombiu. Nič sa nezmenilo, výborná káva. Prítomná návšteva ohúrená už pri pohľade na zrno - rovnomerná farba, dosť veľké zrná bez defektov, žiadny olej na povrchu (káva nebola pražená pre kaviareň :-) ). Pritom pražená na inej (malej) pražičke.
Holt kto umí... A návšteva čumí...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Zizass »

Po všech Brazilských a směsných káviček z Primacafé jsem tentokrát zkusil tuto Columbii.
Chuťově výborná ,krásně krémuje,na první pokus jsem vykouzlil se singlmiskou( ! )přímo skvost.
Tuhle kávu budu určitě dále kupovat a patří k tomu nejlepšímu co jsem zatím testoval.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od primacafe »

Kávu hodnotíte pěkně, kdosi sliboval aj obrázek že sem hodí a zatím nikdo nic.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Zizass »

Pár snímečků z přípravy Colombie
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od nikes »

S kávou zatím začínám.. (cca půl roku dělám v práci espresso) a od ledna doma zkouším french press. Tento druh jsem si na podzim objednal jednoho obchodu (prodávajícího kávu a čaje - N*fit). Z Primacafe to byla moje první káva, protože jsem chtěl mít srovnání.
S kolegy v práci jsme zkoušeli signle shot espresso, double shot espresso a ristreto. Nuž verdikt:
Ve všech případech krasná bohatá tmavá crema. Chuť výborná, kávová.. jemná kyselost (u single).
Kolegové, mnohem zkušenějíší kafaři zhodnotili kávu jako: Skutečně vynikající a výjmečný zážitek..

Až zvládnu techniku french pressu tak bych přidal i mé hodnocení takto připravené kávy.

Nik.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
inez
Příspěvky: 42
Registrován: ned 03. led 2010 12:27:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od inez »

Medellinka nesklamala ani z tohoto shopu. Je to univerzálka na ráno i večer. Ničím nevvyčnieva, necítim žiadnu výraznú špecifickosť, s kombináciou s brazilkami, ktoré sa mi zdajú byť sametovejšie, bude asi patriť do inventára mojej domácnosti. ;)
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od mill »

Snad nejjemnější z káv od Primacafe. Sametová s jemnou přitlumenou aciditou. Velmi příjemné a jemné tělo, v chuti cítím nejvíc mléčnou čokoládu a mléčný karamel. Je to takové kávové pohlazení. Bez obav bych ji doporučil jako první jednodruhovku pro toho, kdo se bojí silnějších chutí v pravém spressu.
Uživatelský avatar
hedonista
více pokročilý
Příspěvky: 299
Registrován: úte 01. pro 2009 12:50:16
bydliště: Olomouc
kávovar: Dalla Corte mini
mlýnek: MAZZER Mini Electronic A

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od hedonista »

Tato káva se mi dostala do ruky (páky) vlástně nedopatřením - sám bych ji asi neobjednal. V minulosti mě kolumbie nikdy nepřesvědčila, možná jsem vzhledem k tradici od ní očekával víc. Nicméně teď jsem rád, že se tak stalo, protože mi tato pc Colombia Medellin velmi zachutnala.Taková jemná, velmi příjemná kávička s trošičkou cukru se změní v čokoládu.
ex: Rancilio Silvia, Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
Jeremy
více pokročilý
Příspěvky: 171
Registrován: ned 16. kvě 2010 16:03:35
bydliště: Zlín
kávovar:
mlýnek:

Re: Colombia Medellin Supremo

Příspěvek od Jeremy »

Vyzkoušel jsem tuto kávu na zdejší doporučení a musím říct, že Columbia Medellin je momentálně pro mě nejvíce vyhovující. Zatím jsem měl z PC čtyři jednodruhovky a jednu směs. Columbie má jemnou chuť a vůni, opravdu téměř žádnou kyselost jen velmi lehkou kyselinku někde na konci chuti jako u kvalitních vín. Kvůli velké citlivosti na kofein jsem si odpoledne kávu nedělával, teď si můžu vychutnat o jednu víc a klidně k večeru. Myslím, že je to pravá káva taky pro manželky, přítelkyně a návštěvy, které pijí espresso jedině s cukrem a mlékem. Tuto kávu musí vypít bez cukru a mléka i mimino :lol:.
Kávou z PC zásobuji jednoho kolegu z práce, kávou je nadšen. Jednoho dne však u něho zazvonila návštěva s černou Lavazzou, bohužel káva z PC došla tak se presovala černá Lavazza a výsledek?.... byl ŠOKOVÁN !! :shock: tím co pil ještě před dvěma měsíci.
Boiler je bojler
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“