Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
10
48%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
0
Žádná hlasování
3. kupuji občas (pro zpestření)
5
24%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
6
29%
 
Celkem hlasů: 21

Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od kopie »

mira (Vloženo 13.09.2007 23:15:03 )
--------------------------------------------------------------------------------
Charakteristická africká káva s výrazným ostrým kořeněným nádechem. Velice mě chutná, připravená jako silné espresso. Ale musím na ni mít náladu.
--------------------------------------------------------------------------------

HonzaM (Vloženo 17.09.2007 19:12:10)
--------------------------------------------------------------------------------
Skutečně hodně výrazná a specifická káva. Měl jsem jí zatím malý vzorek a pořád sbírám odvahu ji objednat. Rád bych ji zkusil namíchat s něčím jemnějším.
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od Maroslav »

Velmi zajímavá, jemná káva chuťově zcela odlišná od brazilských káv. Přijde mi trochu lehčí, s vyloženě ovocnou chutí, skoro bych řekl až citrusovou. Je potřeba ji zkoumat, připadá mi složitější s velmi příjemnou jemnou kyselostí.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od David »

Vůně této kávy je plně kávová. Chuť je kávová a velmi výrazně připomíná kvalitní hořkou čokoládu (99% obsah kakaa), hořkost slabá, kyselost jen náznaková. Má ještě zváštní, snad zemitou stopu v chuti, nazval bych to "africký akcent", protože se mi zdá společná pro všechny africké kávy. Výrazně kořenitá ale podle mě není. Po přidání cukru a mléka se žádné nové chutě nezvýrazní, jen se posílí stávající. Obsah kofeinu průměrný, pěna kvalitní - světlý oříšek.

Osobní poznámka: Výrazně čokoládovo-kávová chuť je příjemná, také jako odpočinek od silně kořenitých káv. Africký akcent je osvěžující.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od primacafe »

Dnes je u nás na programu tato káva. Charakterizoval bych ji jako velmi pitelnou.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od hnup »

Mne táto káva pripadá v chuti celkom jemná, kávová trochu do čokolády, kyslosť som nezaznamenal žiadnu. Penu by som zaradil medzi tmavšie.
V každom prípade "velmi pitelná", s tým súhlasím.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od mill »

Tato "mokka" z Etiopie má menší zrna, z čehož vyplývá i její název ( pozor, není to klasicka Mocca). Všechny Etiopské kávy, které jsem měl možnost vyzkoušet, jsou poměrně lehce rozeznatelné od ostatních káv a jsou hodně specifické. To je taky řadí mezi vyhledávané kávy na celém světě.
Tahle Etiopie má jemnou kávově ovocnou vůni. V chuti jsou cítit nějaké lesní plody či ovoce, snad hodně zralé ostružiny nebo černý rybíz. Dloho jsem si nemohl vzpomenout na to hlavní, co mi připomíná, ale myslím si, že to jsou přezrálé moruše (taková ta skoro černo červená dlouhá malina, co roste na stromě :P ) Kyselost jsem žádnou nevnímal, pěna je hodně tmavá.
Patří mezi moje tři nejoblíbenější jednodruhovky, spolu s Indií a Keňou.
Doporučuji každému, kdo je unavený z brazilské "klasiky" a běžných kavárenských směsí.
Uživatelský avatar
DeadMan
pokročilý
Příspěvky: 81
Registrován: pon 07. dub 2008 18:00:32
bydliště: Plzeň
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od DeadMan »

Tak tahle káva mě naprosto nadchla svojí lehkostí a ovocnou chutí s dochutí jemné hořké čokolády. Určitě ji zařadím mezi mých Top 5.
Uživatelský avatar
xjurasek
začátečník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 05. zář 2008 21:52:51
bydliště: Břeclav
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od xjurasek »

Tak dnes mi přišla zásilka s touto kávou, a musím říct že je velmi dobrá. Jen mě překvapilo že ostatní kávy jsem na mém DeLonghi mlel na 2ku a tuto musím na 3ku a 3,5. Na 2ku totiž čerpadlo neprotlačí vodu přes sítko.
Uživatelský avatar
hotovyrado
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20. bře 2009 14:28:28
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od hotovyrado »

Nejlepší káva, terou jsem kdy pil!! Po ní jsem nasypal do strojku směs X-presso a nedalo se to pít :-)

Jinak souhlas s předřečníkem, ta etiopie potřebuje přenastavit mlýnek, neboť teče hodně pomalu....
Uživatelský avatar
Muminnek
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: pát 28. lis 2008 13:03:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od Muminnek »

Já pila Colombii, která mi moc chutnala a poté jsem dopila balíček X-pressa, které mi naopak moc nechutnalo. No jenže teď mi ta Ethiopia po těch předchozích kávách přišla až příliš lehká, něco mi tam chybí. Mám ji ještě pět balíčků, tak uvidíme.
(Kafe piju jenom poobědě a ještě s mlékem, zřejmě budu vyhledávat silnější kávy.)

Po několika dnech s Ethiopií, kdy jsem pro moka konvičku (Silvia je bohužel pokažená) poladila hrubost mletí, plnění a "pěchování" ukazováčkem kávy v sítku musím říct, že je škoda nad ní předčasně lámat hůl. Musím uznat, že něco na té kávě je. Ale na druhou stranu mám pocit, že Colombia mi chutnala hned od začátku bez ohledu na ladění.
Naposledy upravil(a) Muminnek dne stř 29. dub 2009 15:00:32, celkem upraveno 2 x.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od David »

hotovyrado píše:Nejlepší káva, terou jsem kdy pil!! Po ní jsem nasypal do strojku směs X-presso a nedalo se to pít :-)

Jinak souhlas s předřečníkem, ta etiopie potřebuje přenastavit mlýnek, neboť teče hodně pomalu....
Přenastavení mlýnku podle druhu, stáří kávy či počasí, dávky a postavení hvězd je běžnou praxí každého kávovařiče! :geek:
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od arny71 »

Tato káva je velmi příjemně pitelná, s kávovou, mírně kořeněnou vůní a ovocným podtónem v chuti. Dlouho jsem přemýšlel, jaké ovoce tam vlastně cítím - dneska jsme se s manželkou shodli, že by to mohla být (sušená) švestka. Moruši jsem bohužel nikdy nejedl. ;)
Dochuť je příjemná, připomíná jemnou hořkou čokoládu. Téměř jsem necítil kyselinku, což bylo velmi osvěžující v porovnání s tím, co jsem teď o víkendu pil na CoffeeRight, kde se hodně servírovalo kafe s velmi výraznou aciditou. Tuto kávičku rozhodně doporučuji vyzkoušet.

BTW: S přenastavením mlýnku mám stejné zkušenosti jako ostatní, tahle kávička chce kapku hrubší mletí.
Uživatelský avatar
duri191
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv 05. lis 2009 16:02:47
bydliště: Trnava
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od duri191 »

dnes som ju načal a veľmi ma prekvapila. Krásna gaštanová kréma, veľmi príjemná a nevtieravá kávová vôňa. Chuť trochu plachejšia, bez výraznejšej horkosti a s nulovou kyselinkou. Jemne je ju cítiť po karameli. Taká fajn káva na ranné prebudenie. Zrná sú menšie, suché.....určite si ju ešte kúpim.
...snažím sa zorientovať vo víne a káve, chce to ešte veľa cviku.....ale ja cvičím poctivo :-)
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od Zizass »

Výborná káva,mám ji teď v mlýnku a oproti Tanzanii,kterou jsem pil včera,mě tato sedla více,není tolik kořenitá a tyto ,,malé nepravidelně veliké zrna,, mi sedly více.
Uživatelský avatar
inez
Příspěvky: 42
Registrován: ned 03. led 2010 12:27:19
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od inez »

Lahodná odpoludňajšia káva. Chuť vyvážená, bez výrazu. Asi taká veľmi slušná univerzálka, na ktorú nemôže žiadna návšteva hubovat.
3
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od David »

Tuhle kávu jsem z nějakého důvodu zavrh, ale teď jsem se k ní vrátil a je to výtečný ranní starter jako latté. Nemá kofeinový kopanec, ale tak nějak člověka udržuje fit celý den.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
ondrada
silně pokročilý
Příspěvky: 1112
Registrován: úte 19. říj 2010 21:32:02
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od ondrada »

Takto vypadá Ethiopia Mocca Sidamo Grade2 cca. 10 dnů po pražení:
web_s.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 19. črc 2012 14:58:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od mar.tan »

Kvalitní vyvážená káva, ani hořká ani kyselá, příchuť jemně kakaová. Ještě s ní chci počkat, až mi přijde Moka konvička a udělat ji i tam, snad vydrží do té doby.

Na Espressu mi přijde, že dělá malou pěnu, ale to je možná tím, že jsem přešel z čisté Robusty.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od primacafe »

Nějak zmizely od této kávy fotka a video. Zajímalo by mě, jak je crema menší.
Jak se bude pražit, nafotím popř. znovu nafilmuju. Třeba ještě budete mít příležitost porovnat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Ethiopia Mocca Sidamo Grade2

Příspěvek od primacafe »

Bylo zde trochu kávy z pražení minulý týden. Tak jsem nafotil co z toho vyteklo.
Přidal jsem i video. Kávu jsem mlel na stařičkém ručním mlýnku, bylo namleto jemněji než by bylo třeba, ale i tak se dá udělat trochu představa jak to teče.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) primacafe dne úte 15. dub 2014 19:55:33, celkem upraveno 2 x.
Důvod: přidané video
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“