Brasil Santos NY 2 screen 17/18

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
28
51%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
3
5%
3. kupuji občas (pro zpestření)
8
15%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
16
29%
 
Celkem hlasů: 55

Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od kopie »

Milan (Vloženo 26.04.2007 13:37:09 )
--------------------------------------------------------------------------------
Včera jsem dostal poštou kávu od Primacafe. Jedna z objednaných káv byla právě tato. Z velké nabídky v kávovém obchodě Primacafe jsem se nějak nemohl rozhodnout kterou vybrat. Abych se nepohyboval v neznámé oblasti, zvolil jsem co nejznámější kávy. Voba tím padla na Santos, Columbii a běžně známou kávu Standard. Po otevření sáčku Santosky mě překvapila krásná silná kávová vůně. Na řadu nastoupil ruční mlýnek. Samotné mletí bylo dalším zážitkem kdy káva voněla ještě intenzivněji a sladce. Zkoušel jsem ji jako presso i zalívanou na turka. Obě byly výborné, ale turka nemusím. Udělal jsem ho jen ze zvědavosti jak bude chutnat.
Tuto kávu jsem si určitě neobjednal naposledy.

odkaz na SANTOS do obchodu PRIMAcafé
--------------------------------------------------------------------------------


viki (Vloženo 16.07.2007 00:23:15)
--------------------------------------------------------------------------------
Santoska byla v mé první objednávce. Je to výborná káva, krásné kávové aroma.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od pedro13 »

Tato káva je pro mě svou jemnou chutí trochu nevýrazná a těžko identifikovatelná,čímž nechci říct špatná,jen mám rád výraznější chutě.Asi bych k ní potřeboval něco přimíchat,ale třeba na večer je pro mě O.K.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od hnup »

pedro13 píše:Tato káva je pro mě svou jemnou chutí trochu nevýrazná a těžko identifikovatelná,čímž nechci říct špatná,jen mám rád výraznější chutě.
Santos som pil cez víkend, no nevedel som, čo o ňom napísať. Keď čítam tento príspevok, akoby som ho písal ja. Zlá káva to nebola, to by mi udrelo do nosa, no po všelijakých korenistých, kyslejších alebo čokoládových Santos jednoducho ničím neprekvapil. Je to však príliš subjektívne - keby som si dal teraz týždeň pauzu, tak tu budem vypisovať superlatívy, ako sa poznám.
Nemôžem veľmi opísať ani penu, lebo som si zohnal "SUPER BOMBA PROFI DOKONALÉ" sitko do sprchovej hlavice, čo malo za následok zmenšenie objemu misky - kým som trafil správnu dávku kávy, bolo po Santoske. Nie že by výsledné espresso nemalo penu, ale zdala sa mi príliš svetlá. (Môže to súvisieť so starším dátumom praženia? Neviem.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od David »

Chuti a vůni této kávy dominují kávovo-mandlové tóny. Je hořká, nikoliv však pálivě, prakticky bez kyselosti. Obsah kofeinu hodnotím jako vyšší. Pěna ja pěkná, oříšková a krémovitá. Jako správný kávový barbar jsem si do snídaňového hrnečku (30 ml) nasypal řádné množství cukru a kapku mléka a káva se tak změnila takřka v tekutý marcipán. Jako dezert vřele doporučuju 8-)
Jako ristretto káva prakticky postrádá kyselost, vystoupí čokoládo-kávové tóny a lehce bylinná hořkost. Je lahodně sametová.


Osobní poznámka: Tato káva mi přišla velmi zajímavá, plná a výrazná

Autor hodnocení nemá rád kyselé kávy, má vysokou citlivost na hořké tóny a citlivý žaludek. Tím je hodnocení ovlivněno.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
Maroslav
více pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 17. led 2008 22:50:29
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od Maroslav »

Tato káva mi přijde vyloženě "kávová", skoro sladká, ale přitom s ovocným tónem. Má plné tělo, je hodně lahodná a harmonická. Díky mnoha chuťovým tónům mi přijde až rozmanitá, pestrá.
Nikdo nemá absolutní pravdu, ale každý má právo na vlastní názor.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od arny71 »

Tato káva je velmi jemná, ne příliš hořká, s příjemným aroma.
Dokonce i já, který presso sladím, jsem vypil testovací šálek bez cukru naprosto bez problémů. Pěna byla oříškově světlá, nižší, ale dostatečná, jak na pákovém pressu Roventa, tak na kancelářském automatu Saeco Royal Cofee Bar.
Tuto kávu nemůžu doporučit jako ranní životabudič, ale jako lahodné zakončení oběda nebo jako večerní kávu zcela jistě ano.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od Vaseq »

Káva mi opravdu vyhovuje. Má jemnější vyváženou chuť, přijemnou vůni s ovocným nádechem. Pěna je nižší, oříškové barvy. Můj nepříliš odolný žaludek je dost vybíravý, ale tuto kávu ochotně přijmul.
zdenok
více pokročilý
Příspěvky: 381
Registrován: ned 20. dub 2008 13:29:49
bydliště: Bratislava
kávovar: Vibiemme Domobar Super(HX),Rancillio Silvia /w Auberins PID
mlýnek: Baratza Forté AP, Rancillio Rocky SD

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od zdenok »

Tak som tuto kavu porovnal s rovnakym druhom od nemenovaneho slovenskeho dodavatela z BB a musim povedat, ze naozaj kava z prima kafe je o niecom inom.
Crema bola vyrazne jemnejsia a hlavne jej bolo podstatne viac. Dokonca manzelka si uchlipkavala aj bez pridania cukru a mlieka co je u nej u presso kavy velky nezvyk :lol:
Uz budem musiet len vymysliet ako si zaistit dodavky z CR. Z BA to sice nemam do Brna prilis daleko ale nemozem tam zas len kvoli sebe jazdit prilis casto.
Zdenok
Vibiemme Domobar Super (HX), Baratza Forté AP, Rancillo Silvia+PID Auberins DeLuxe, Rancillo Rocky
[/size]
Uživatelský avatar
Petravit
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22. srp 2008 14:13:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od Petravit »

Tak dorazila zásilka kávičky od Primacafé. Mezi prvními přišla na řadu Brasil Santos. Po otevření sáčku....... no neuvěřitelná vůně! Toto z obchodů skutečně neznám. Káva měla trochu nižší pěnu, chuť měla vyváženou, výrazně kávovou až do čokoládova, téměř bez kyselosti. Obsah kofeinu se mi zdál tak akorát na odpolední kávičku . Zatím mohu rovnat pouze s Venezuelou, ta se mi zdála jemnější a sladší, ovšem tato kávička je také výborná. Rozhodně si ji zase objednám.
Uživatelský avatar
Petravit
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22. srp 2008 14:13:38
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od Petravit »

Tak dnes jsem svému manželovi po obědě předložila turka z Brasil Santos. Právě on patří mezi ty skeptické a nevěřící.... "prý, co víc by mu mohla dát tato káva než káva z obchodu?" Byl velmi mile překvapený. Pěna byla čokoládově tmavá, vydržela po celou dobu pití kávy, kávička byla lahodně jemná, plné chuti, prostě vynikající. Káva od Primacafé je skutečně o něčem jiném, jsem moc ráda, že jsem vás našla tany
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od mila001 »

Tak s manželkou postupně ochutnáváme jednotlivé druhy a tento nám velmi chutná ze začátku se zdála pro manželku trochu silnější(před tím si dávala rozpustnou)ale už si zvykla a k rozpustné se asi nevrátí.
zibco
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24. bře 2009 21:10:13
bydliště: České Budějovice
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od zibco »

Po přečtení příspěvků výše asi nelze dodat nic nového k vlastnostem kávy, jen k pocitům. Degustuji první zásilku kávy z Primacafé. Tato káva přišla na řadu po řadě směsí Primacafé. Nejméně rodině chutnala (lze to tak vůbec napsat??) H-presso. Nejvíce X-presso. Právě jsem dopil první dávku Santos a káva mě doslova ohromila. Hustá créma, plná chuť bez kyselosti, kterou ještě dlouho cítíte za kořenem jazyka. Tuto kávu objednám znovu. A jak to tak vidím, založím si "caffeteku"-2-3 druhy kávy podle nálady a také podle požadavků ostatních členů rodiny, dobře uložit v přiměřeném množství, žádné extra zásoby. Poštovné roli nehraje.
Na kvalitu kávy z Primacafé má nepochybně vliv vztah pracovníků firmy předmětu obchodu. Poznal jsem to, když jsem s p. Konečným mluvil. Je to stejné jako s pekařem z mé rodné vesnice, který na otázku proč jeho chleba je jiný než z velké pekárny odpověděl, že proto, že on má svou práci opravdu rád.
Kávy z Primacafé jsou výtečné všechny, hodnocení je subjektivní, protože máme každý jinou chuť i vkus. A tak nezbývá, než hledat, zkoušet a najít tu pravou pro sebe. Asi jako ženu, že?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od hnup »

Dnes sa mi podarilo namlieť jemnejšie, ako by bolo vhodné. Výsledkom bolo nakvapkané "ristretto" (20ml) z cca. 16g kávy.
Táto káva ma doteraz nejako veľmi neoslovila (nie že by bola zlá, no na môj vkus až príliš jemná), no tento spôsob prípravy mi pri nej vyslovene sadol, tá výsledná emulzia bola skvelá. Ak ostane čas a káva, tak ešte potestujem.

Doplnené: Po obede som si to zopakoval do objemu 30ml (30s/16g), créma tmavá, tiger ako vyšitý, chuť výborná! Viac už dnes nevyskúšam, celkom slušne mi zahučalo v žilách (kamarátka má na to dobrý výraz - tachykardia :-) ). A trochu sa to espresso predraží...
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od hnup »

Raňajšia brazilka... Neviem, či PRIMAcafé niečo mení pri pražení, no čoraz viac káv tigruje. Za tú cenu paráda :-)
P1050341.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od Zizass »

no pěkné,pěkné,taky mám zrovna Santosku v MDF,takže jdu na to ,škoda že toho máš tak málo :lol: 25 ml je lahůdka ,ale vždycky dopiju a smutně koukám na dno. :)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od hnup »

Tak si urob double. (Ale do max. 50ml, vtedy je to to pravé orechové. Či kávové. Či aké.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od Redmann »

Brazília Santos mi príde ako vyvážená kávovo-čokoládová, veľmi príjemná chuť, ktorá dlho zostane v ústach. Kyslosť minimálna, penu som mal tmavú, hustú.
Včera som si robil double a keďže som mal nastavené mletie na hrubšie ako bolo treba, z kávovaru sa všetko vyvalilo asi za 10 sekúnd. Ale vytekala "čistá" objemná pena, ktorá zaplnil celú šálku a musel som vypnúť stroj. Ozaj akoby tam bol nejaký speňovač. :-) Po chvíľke pena opadla a v šálke mi zostalo asi 40 ml "sirupu".
Uživatelský avatar
sanc0
pokročilý
Příspěvky: 94
Registrován: stř 23. pro 2009 10:46:22
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od sanc0 »

Santoska je prva kava ktoru som od Primacafe ochutnal. Chut je lahodna, hladka, jemne cokoladova, bez naznakov kyslosti. Maximalna spokojnost. Urcite som neobjednaval posledny krat.
Som kávový začiatočník a barbar, ale pracujem na zmene :-)
Uživatelský avatar
nikes
Příspěvky: 37
Registrován: sob 02. led 2010 18:52:29
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od nikes »

Tato káva je druhá (prvni byla columbie supremo), kterou jsem ochutnal (s kolegou) jako espresso - double shot.
Chuť krásně kávově čokoládová (hořká s jemnou kyselostí).. trošku mě to připomělo 95% čokoládu.
Výborná crema, zprvu tmavá, pak světlejší.. výsledek byl pěkná oříšková barva.

Doma jsem zkoušel též jako french press (ale takový začátečnický, budu muset zdokonalit postup). Chuť byla podobná (samozřejmě ne tak intenzivní).. jen trošku kyselejší než to espresso.

Nik.
Doma: Gaggia Classic + Iberital Challenger, French Press Melior + Ruční mlýnek Lodos
Práce: Rancilio Silvia + Rancilio Rocky
Uživatelský avatar
ringo
více pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: pát 09. říj 2009 8:31:39
bydliště: Jihočesko
kávovar:
mlýnek:

Re: Brasil Santos NY 2 screen 17/18

Příspěvek od ringo »

Tuto kávu znám již velmi dlouho z jiných (i zahraničních) pražíren, a není to má příliš oblíbená odrůda. Je příliš jemná - taková sladká čokoláda se slabým tělem, nicméně zkusil jsem ji objednat zde pro porovnání a ...

Brasil Santos z PC je v poměru k ostatním kávám relativně levný, přesto už od pohledu vypadá zrno slibně a voní po čokoládě a tabáku (nikoliv nepříjemně).

S touto kávou nastal slušný problém, a to s mletím. Pro představu: Mám mlýnek s rozsahem stupnice 0 - 12, kdy všechny ostatní kávy melu v rozsahu 3 - 6, ale tato vyžaduje stupeň mletí 10 - 11, což je maso. Trvalo mi asi 20 dkg kávy, než jsem to trefil.
Musím říct, že káva celkem překročila moje očekávání. Sladká, ovocná, s vůní čokolády a trochou tabáku, více tělnatější než dosavadní BS, mnou ochutnané.
Pokud máte tuto odrůdu rádi, neváhejte. Ale na capuccino zvolte raději jinou.
Příště sáhnu po jiné, ale za zkoušku to stálo.
... a to jste ještě nebyli v Železném Brodu.
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“