Čína

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
0
Žádná hlasování
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
3
60%
3. kupuji občas (pro zpestření)
0
Žádná hlasování
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
2
40%
 
Celkem hlasů: 5

David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Čína

Příspěvek od David »

Vůně této kávy je kávová, s mírnou zemitostí a je z ní cítit kyselost. Chuť je drsnější, kávová s výraznou kyselostí a jemnou stopou hořké čokolády a výraznější zemitosti, není kořenitá. Obsah kofeinu průměrný, pěna světlejší.

Osobní poznámka: Tahle káva mi hrubě nesedne kvůli kyselosti a specifické chuti
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Čína

Příspěvek od hnup »

!Lezie na mňa asi chrípka, berte preto moje hodnotenie ako veľmi subjektívne!

Tak táto káva mi vôbec, ale vôbec nesadla. Prvá káva od PRIMAcafé, ktorá mi nechutila. Prišla mi až príliš kyslá. Skúsil som pridať pol lyžičky cukru (bežne kávu nesladím), no to bolo ešte horšie, káva šla do výlevky. Ešte jeden pokus si nechám na zajtra, ale obávam sa, že to lepšie nebude.
Penu mala však krásnu.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Čína

Příspěvek od David »

No, já tu sladkokyselou chuť tak moc nemusím.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Čína

Příspěvek od hnup »

No ja teda tiež nie, ale keďže nesladím, tak som ani netušil, ako to môže chutiť. Bez toho cukru to bolo lepšie, ale aj tak - kyslosť tejto kávy bola na mňa až príliš výrazná. Neskôr po vypití tá dochuť bola už celkom príjemná, lenže kvôli tomu kávu nepijem :-)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Čína

Příspěvek od primacafe »

Tak ně to nedalo a dal jsem si dnes tuto kávu. Řekl bych, že je zvláštní a hodně zvláštní. Však i tato káva může někomu chutnat. Byla hned po vypražení a tak byla taková hodně čerstvá, nebyla naleželá. Uvidíme zítra. Zatím to vypadá tak, že to je přesně to co nemusím.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Čína

Příspěvek od Vaseq »

Se musím přidat k nepříliš lichotivému hodnocení, nejdříve jsem si chtěl pazoury zpřelámat, že jsem něco pokazil při přípravě, ale další pokus s touto kávou a pak i s jinými druhy mě přesvědčil, že v přípravě chyba nebyla a tato káva nebude moje nejoblíbenější. Pokud si někdo libuje v kyselejší chuti, pak mu opravdu může chutnat, ale já preferuji spíše minimální nebo žádnou kyselost.
Uživatelský avatar
pipis
více pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: čtv 11. čer 2009 10:50:30
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Čína

Příspěvek od pipis »

Dnes dorazila, tak ji tady zrovna s kamarádem popíjíme a není vůbec špatná. S čím musím nesouhlasit je zde uváděná kyselost. Káva je jemně kyselá, jak to mám rád, nic přehnaného. Chuťově svá - specifická, trochu výbušnější chuť s patrnými tóny mandlí a tmavé čokolády, trochu mě překvapila nepříjemně výrazná hořkost, ale možná jen máme špatně namleto, nebo chce ještě odpočinout, jedná se o první pokus. Ve výsledku mě káva sice nijak výrazně nezaujala, ale špatná rozhodně není - pochutnal jsem si a rád zas vyzkoušel něco nového.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Čína

Příspěvek od hnup »

Práve Tvoje hodnotenie ma donútilo dať tejto káve druhú šancu. Zatiaľ som ju robil trikrát a napriek tomu, že som postupne uberal hrúbku mletia, tak tiekla stále rýchlo. Pri podextrahovaní je však slušne pitná, čo ma teda dosť prekvapilo po predošlých skúsenostiach. Pokračujem zajtra, na dnes stačilo.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Čína

Příspěvek od hnup »

Takže po troch ďalších kávach - už správne extrahovaných - sa musím prikloniť k pipisovi: Čína "špatná rozhodně není", je v pohode pitná, veľmi nemám, čo by som vytkol. Osvedčila sa mi trochu nižšia teplota vody.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - jednodruhová“