PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
7
17%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
1
2%
3. kupuji občas (pro zpestření)
13
32%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
20
49%
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
jerrymouse
více pokročilý
Příspěvky: 218
Registrován: pon 07. led 2013 18:36:42
bydliště: Plzeň
kávovar: Lelit Bianca
mlýnek: Niche Zero, Timemore Sculptor 64s (SSP MP), 1zpresso Q2, ...

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od jerrymouse »

Výborná směs. Ze začátku mi moc nesedla, ale po nastavení PIDu na 92st (měl jsem z přechozí kávy od hasbeanu 98st) už má přesně ty charakteristiky, které píšete. Jemná chuť, ale přesto se v cappucinu neztratí.
Uživatelský avatar
Joystick
Příspěvky: 11
Registrován: stř 05. čer 2013 14:11:03
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Joystick »

Zatím jsem majitelem primitivního stroje Krups. Proto se chci zeptat, má smysl si objednat tuto směs namletou do presovače s přetlakovými miskami? Poznám tam rozdíl v kvalitě od třeba Tchiba či Segafreda? Děkuji
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od primacafe »

Přetlakové misky udělají vždy napěněnou vodu (kávu). Chuť by měla být však vždy jiná, podle možností použité kávy. V každém případě budete mít o zkušenost víc.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Redmann »

Určite to zmysel má.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Rodom »

Smysl to určitě má, kvalitativně co se kávy týká, poskočíte vpřed. Pak ale nezbyde než vylepšit přístrojové zázemí kávovaru a kvalitního mlýnku. Bohužel Vás s největší pravděpodobností bude čekat trápení s tím, že někde Vám to namelou tak jemně, že to přes krupsové přetlakovky prostě neprojde a kávy bude skoro škoda.
Kouzlem pro většinu z nás je to domácí hraní a ladění hrubosti mletí, množství kávy atd, než z toho dostaneme ten hustý lávový, pardon, kávový proud... :)
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od OndraPod »

Káva je výborná i z přetlakové misky!
Je to třetí směs kterou jsem od PC ochutnal a přijde mi podobně universální jako Prima Presso, ale celkově je chuťově plnější a jemnější.
Dnes se mi povedlo kávu poněkud více upěchovat, takže pouze vykapalo cca 15ml krásně husté kávy a přestože byla opravdu silná, po hořkosti ani stopy.
Uživatelský avatar
OndraPod
začátečník
Příspěvky: 78
Registrován: sob 30. lis 2013 20:28:48
bydliště: Praha východ
kávovar: Rancilio Silvia BC PID
mlýnek: ECM S-Manuale 64mm

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od OndraPod »

Moje oblíbená směs, tentokrát z čerstvě namletých 10g a z nepřetlakové misky ;)
Ještě je co zlepšovat, ale už to začína připomínat espresso.
Primacafe_Aqua_Presso_EC850_1000pix.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrLa
Příspěvky: 6
Registrován: pát 20. pro 2013 12:35:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od PetrLa »

Výborná káva, sice nejsem kdo ví jaký expert, ale dal jsem si jednu, pak druhou a asi bych zvládl třetí a asi by se mi nepřepila. Pořád taková nevlezlá chuť....něco jak chleba...toho se člověk taky nepřejí.
ibicyklo
nováček
Příspěvky: 56
Registrován: ned 08. pro 2013 12:35:55
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od ibicyklo »

Dnes som si dal druhú zmes z objednávky z PC, Q-presso, chuťove je oveľa lahodnejšia ako včerajšie Presso.Jemná, neutrálna chuť s krásnou farbou ako som očakával len tá créma mi nejde, bola lepšia ako Presso ale aj tak, hm..Aj som pritampoval mocno a :| Pri ďalšej objednávke ale určite nebude chýbať ;) chutí aj manželke práve pre jemnosť a žiadnu kyslosť.Už sa teším na ďalší "kúsok" z objednávky-Brasil Capixaba, ten si dám ráno
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od papun »

Mám ji třetí den a pořád přemýšlím co o ní napsat a jak jsem se tak četl co psali ostatní, tak asi nic moc nového nevymyslím. Nemá v sobě nic výrazného. Je to taková střední cesta, která rozhodně nikoho neurazí. Je tam určitý prvek hořkosti, který ovšem není na závadu. Já hořké rád.

Na druhou stranu já mám asi rád víc kávy, které mají ,,koule". Tato káva, kdyby se podávala v kavárně, tak by byla úžasně univerzální a nikdo by nemohl nic namítat. Potěší, ale neoslní.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od primacafe »

papun píše:........Tato káva, kdyby se podávala v kavárně, tak by byla úžasně univerzální a nikdo by nemohl nic namítat. Potěší, ale neoslní.
ale právě přesně takto je tato směs nastavená. Je dělaná (sestavená) na přání jednoha pana majitele restaurace a takovou ji chtěl.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
rudolf
Příspěvky: 8
Registrován: úte 19. srp 2014 15:39:24
bydliště: Trenčín
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od rudolf »

To co pisali ostatny môzem aj ja potvrdit. Pri tejto zmesi som nepocitil to prave ako u H-pressa , ale dost pitelna kava ,ktora nikoho neurazi a da sa pit hocikedy a hocikde:)
Urcite sa k nej v buducnosti vratim.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od j.bill »

primacafe píše:AquaPresso - Jedná se opět o jednu z nejkvalitnějších kávových směsí z arabikových káv.
Tak teď nevím, na čem jsem. Na sáčku je psané: "Směs pražená káva zrnková Arabica a Robusta"

Jedno je však jisté. Platí všechno už výše napsané. Je to pohodová směs s vyváženým poměrem chutí kyselost/hořkost tedy takový "zlatý střed". Je výborná i na Latte a pro nekafaře nebo i pro lidi zvyklé pít třeba turka, protože je jemná, příjemná a nevyčnívají ani kyselo-ovocné ani hořko-kávové tóny. Za mne se tedy tato směs velice povedla.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od primacafe »

Na samolepce to opravím, takže příště už budete vědět na čem jste.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
freelander
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. kvě 2016 12:57:57
bydliště: Kromeriz
kávovar: Rancillio
mlýnek: Rancillio

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od freelander »

trošku to tu oživím,po letech,kdy jsem tuto kávu vyřadil z výběru,protože mi z automatu neteklo to,co bych si představoval,jsem ji znovu objednal.Teď mi z nové Silvie(za trpělivého vedení pana Konečného)teče něco o čem jsem vždy snil.Čímž panu Konečnému velmi děkuji.Už se těším na další druhy,které jsem objednal.
Bohužel jsem ale ze dvou automatových káv přešel na pět pákových denně.
Uživatelský avatar
Pantomaso
Příspěvky: 3
Registrován: ned 01. črc 2018 20:48:36
bydliště: Prostejov
kávovar: Delonghi
mlýnek: Delonghi

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Pantomaso »

PetrLa píše:Výborná káva, sice nejsem kdo ví jaký expert, ale dal jsem si jednu, pak druhou a asi bych zvládl třetí a asi by se mi nepřepila. Pořád taková nevlezlá chuť....něco jak chleba...toho se člověk taky nepřejí.
Proti xpressu se mi zdá jemnější ,ne tolik hořká a jak píše kolega, tak mám vždy chuť na další a další :grin: ,prostě se dá pít celý den.
Jediný nedostatek vydim v tom, že budu muset objednávat častěji a hlavně v tom,že mi již káva u nikoho nechutná.
Njn pěkně nás p.Konečný rozmlsal :souhlas: .
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Pantom »

Ahoj,
Máte prosím někdo čerstvou zkušenost s touto směsí?

Já od doby co jsem měl problém s kyselou kávou (byla to nová sklizeň) jsem objednával jen Indii , která absolutně splňuje moje chuťové požadavky .

A teď k věci :
Tuto směs jsem objednával již dříve, a když pominu obohacení čerstvou kávou po sklizni, tak vždy mletí na 6 a chuť i crema perfektní.
Minule jsem přidal k objednávce na test 100g ,abych zjistil jestli již zmizela ta chuť čerstvé suroviny a je opět "nekyselá" :-) .
No a teď jsem musel mlýnek nastavit na 3 a pořád to nebylo ono, pořád to teklo tak divně a bez cremy. V chuti jsem již tu "čerstvou kyselost" necítil, nebo aspoň tak neznatelné, že to bylo ok, ale nebyl jsem schopen docílit nějaké ucházející konzistence nápoje...vzhledově to byla jako káva z moka konvicky.
Měl jste někdo podobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Pantom »

Ahoj,
Tak mi asi prozatím z oblíbených vypadla jedna směs.
Po minulé zkušenosti s testovacimi 100g jsem to risknul a objednal pro otce a sobě po 500g a jsme oba zklamaní. Otec si rozdělal svůj příděl :-) a já doma také a i přes rozdilnou techniku je výsledek stejný . Konzistence je super, ale chuť je plochá,nevýrazná a chybí tam ta smetana a jemnost. Když se nad tím zamyslím, tak to vůbec nechutná jako to co jsem zde do poslední chvíle kupoval, nechci urazit, ale jakoby to přežila jiná pražírna.

Nechám ji pár dní trochu vydýchat a uvidím, jestli to bude lepší, ale moc tomu nevěřím, protože za tu dobu co zde nakupuji jsem vařil vždy hned z čerstvé a nikdy nebyl takovýto problém, vždy byl výsledek dle očekávání :-)

Ve skleničce vypadá luxusně.
_20200819_164006.JPG
Neberte to prosím jako nějaký útok, ale jen jako moji osobní zkušenost.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Knightey-
více pokročilý
Příspěvky: 313
Registrován: ned 07. pro 2014 1:27:17
bydliště: Mladá Boleslav
kávovar: Lelit Elizabeth P92T V3, AeroPress, Hario V60
mlýnek: Eureka Atom Specialty 75, 1ZPresso JX

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Knightey- »

Ahoj, ono změna chuti v kávě může mít víc důvodů. Přece jen je to už nějaký čas co jsi jí testoval v minulosti ne?
Může to být i surovinou - prostě jiná sklizeň, jiné podmínky (podnebí atp) a taky možné i jiný stupeň pražení. A nebo jiný mix. To že to je bez těla, by mohlo být použitím více robusty. Proto i taková "crema".
Nicméně je zde taky možnost jiného nastavení mlýnku (kameny už třeba nic moc, zanesený), také možná chyba v kávovaru a příslušenství či jiný postup.
Keep calm and drink coffee :)

Alternativy: Hario V60, Aeropress, Mizudashi
ex kávovary: ECM Mechanika V Slim, Rancilio Silvia PID, Gaggia Classic, Sage BES 840, Tchibo cafissimo
ex mlýnky: G-Iota DF64, ECM C-Manuale 54, Rancilio Rocky Doserless, Krups GVX242, Timemore C2, Porlex Mini
https://www.instagram.com/knighteycz/
https://www.youtube.com/user/KnighteyCZ
Uživatelský avatar
Pantom
více pokročilý
Příspěvky: 118
Registrován: ned 12. srp 2018 5:35:24
bydliště: Olomoucký region
kávovar: Gaggia classic plus, Gaggia Baby Twin,
mlýnek: Rocky

Re: PRIMAcafé - Qpresso (Aqua-presso)

Příspěvek od Pantom »

Ahoj,
Tak už se zjistila podstata problému: opět ČERSTVÁ SUROVINA .
Tohle samé se mi stalo asi v lednu, kdy byla káva zase kyselá ,a bylo to čerstvou surovinou. Tak jsem od té doby bral jsem monzunovou ndii a minulý měsíc jsem vzal na test 100g směsí a chuť byla zpět - super .


Potom měli v pražírně dovolenou, tak jsem jak to šlo hned objednal a výsledek je výše popsaný.
Včera večer jsme to s p.Konečným řešili a zjistilo se to, že těsně před dovolenou byla nová dodávka kávy a ve směsí jsou ze 4 druhů 3 čerstvé kávy.

Tohle je směs jen arabik, tam robusta být nemůže a nastavení mlýnku je také ok, protože jsem to zkoušel i na jiném stroji a výsledek byl stejný. Ještě ta crema :-) , ta mi vytekla ze singlu a nějakých 9g, a na první pokus.
Za tu dobu co se snažím dělat espresso jsem zjistil, jak nastavit mlýnek podle druhu kávy a je to vždy v rozmezí 4 -6 . Indii na 4 a směsí 5 - 6. Tohle jsem risknul na 4 a super.

Takže asi tak, problém vyřešen.
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - směsi“