PRIMAcafé - Presso

pražené v PRIMAcafé
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *

Tuto kávu:

1. kupuji pravidelně (vyhovuje mě)
22
35%
2. nekupuji (měl jsem, nevyhovuje)
2
3%
3. kupuji občas (pro zpestření)
8
13%
4. ještě jsem ji neměl (uvažuji)
30
48%
 
Celkem hlasů: 62

Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od primacafe »

PRIMApresso je první naše kávová směs pro přípravu presové kávy. Při tvorbě této směsi jsme se nechali inspirovat italskými presovými kávami. Kladli jsme důraz na chuťovou vyváženost a schopnost kávy tvořit pevnou krémovou pěnu. Při použití naší kavy získáte výraznou výhodu v tom, že káva bude velice krátce po vypražení. To se projevuje v lepší (čistější) kávové chuti a krémovější pěně.
Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
kopie
pokročilý
Příspěvky: 80
Registrován: ned 17. úno 2008 16:08:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od kopie »

saloš (Vloženo 12.09.2007 15:53:44)

--------------------------------------------------------------------------------
Prima presso patří k tomu nejlepšímu co znám. Odebírám tuto směs již více než deset let a nic lepšího neznám. Vřele doporučuji všem.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od hnup »

Po Colombii a Hondurase prišla na rad táto zmes. Pri hodnotení chute som chcel použiť podobné prirovnanie k talianskym kávam. Je to taká "kaviarenská" káva, taká, na akú sú ľudia v našich zemepisných šírkach naučení, silná, s primeranou horkosťou a minimálnou aciditou. Chuťovo mi sedí, no podľa búšenia srdca usudzujem, že má viac kofeínu.
Keby som hodnotl cremu a farbu, už by som sa len opakoval - perfektná.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od primacafe »

Je to naše nejstarší espresso směs. K jejímu sestavení nás motivoval nedostatek (nedostupnost) kvalitní, čerstvé kávové směsi na našem trhu. Při její tvorbě jsme se nechali inspirovat nějakou Italskou espressovou kávou, přesně už nevím kterou. Přece jenom dvanáct let je dvanáct let. Co do sestavy směsi v chuti je to naše nejtvrdší nejméně vyladěná káva (byla to naše první). Máte pravdu o kofeinu, v této směsi je použito větší procento Robusty jak u ostatních směsí. Ještě větší podíl Robusty jej jen v PRIMA Standard. Jestli bude možnost, zajímalo by mě nějaké foto, kávy ve skleničce pod pákou kávovaru. A už jsem napnutý jak u Vás dopadnou ostatní směsi.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od hnup »

Možno cez víkend, počas pracovného týždňa nie, lebo to si ledva stíham vychutnať tú kávu a večer by ma táto zmes zabila :-) Nerobil som ju do skla, no aj v presso šálke vidno, aká hustá je crema. Krásne sa dá naberať lyžičkou, fakt nádhera. Chuťovo mi to príde ako v lepšej "značkovej" kaviarni, no crema je takých kaviarňach tretinová (keď sa podarí). Teda aspon v mojom meste to tak je.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od pedro13 »

U této kávy je to pro mě jednoduché,jelikož jsem objednával kávy namleté a tato jediná byla namletá přesně pro mojí mašinu,tak jsem s ní měl i ty nejlepší výsledky.
Výborná káva se silnějším aroma a chutí pořádného kafe.Po ránu na probuzení pro mě jedinečná.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od pedro13 »

Ještě jednou se vrátím k této směsi.
Ač chuťově nestojí tato směs zrovna na špici,tak to na druhou stranu vyvažuje,patrně přítomností většího poměru robusty,schopností vytvořit naprosto bezkonkurenční cremu.Měl jsem tuto kávu (a další druhy) namletou od Primacafe,teď ji mám zrnkovou a pokaždé měla tato směs ze všech objednaných káv nejlepší cremu.
Pokud má někdo problém s vytvořením cremy a ani s touto směsí se mu to nepodaří,pak už nevím,snad vyměnit ruce :twisted: .
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
Uživatelský avatar
bancha_333
Příspěvky: 2
Registrován: pon 14. dub 2008 11:20:46
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od bancha_333 »

Velmi dobrá káva, chuťově bych řekl celkem neutrální. Příjemně se pije a je to asi tak jako se tu píše, že je to "kavárenská" káva, na kterou jsou lidi naučení. Chuťově nikoho neurazí a má velmi pěknou bohatou cremu. Je to káva, kterou se nebojím nabídnout návštěvě ...
Chutí a pěnou mi trochu připomíná Segafredo, ale je podle mně ještě lepší než Segafredo. Což bude asi poctivým pražením a čerstvostí kávy. ;)
Tato káva bude určitě patřit mezi mé favority a nebude chybět zřejmě doma. Už kvůli mé ženě, které moc chutná. :lol:
Uživatelský avatar
r3000
Příspěvky: 19
Registrován: pát 13. čer 2008 17:52:25
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od r3000 »

Trochu jednodušší ( v rámci hodnocení chutných káv) dobrá kávová směs.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od primacafe »

Do této pozice je i od nás stavěná. Není to žádný skvost, ale jak zde bancha_333, jsem přesvědčený o použitelnosti pro tuctové pití a pokud nenadchne, neměla by urazit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od David »

Vůně kávy je kořenitá, zemitě kávová, lehounce kouřovitá. Chuť je plně kávová, kořenitá s jemně drsnou zemitostí, trošičku do meltova. Dochuť je zemitě kávová. Kyselost je nulová, hořkost spíše nižší, obsah kofeinu vyšší. Pěna hustá, oranžovo-hnědá, dlouho tekoucí (udělala mi nádherného tygra - od prvního okamžiku tekla otvorem v páce přímo dolů bez doteku stěn, což značí ideální extrakci). Při oslazení a dodání mléka vystoupí marcipánová (mandlová) chuť.

Na french-press je vůně kořenitě - zemitě - kávová, chuť taktéž s zemitě tříslovitou stopou.

Směs je zřejmě založena na kávách Brasil + malý díl Peru/Mexiko a zřejmě dílu robusty.

Osobní hodnocení: Chutí i obsahem kofeinu silná káva, s neagresivní hořkostí. Odpovídá mé základní představě o kávě, vzhledem k mojí citlivosti na kofein si ale míchám něco podobného bez takového zastopení kofeinonosné složky.
Naposledy upravil(a) David dne sob 23. črc 2011 7:28:15, celkem upraveno 1 x.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
rtrfoto
Příspěvky: 6
Registrován: pát 09. led 2009 16:14:20
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od rtrfoto »

Vyborna kava!
Uživatelský avatar
šedivák
Příspěvky: 17
Registrován: sob 27. pro 2008 20:07:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od šedivák »

Za nás (já a moje manželka) vynikající směs! Nelze se neopakovat, ale proč ne. Nádherná crema - lepší jsem ještě nikdy neudělal (jen mě trochu rozčiluje, že stejnou pěnu udělá i žena:) Síla - akorát, ale my jsme závisláci. Kyselost - pro nás není kyselá, což velmi oceňujeme! Chuť - neumím popsat nějak fundovaně, ale prostě nám moc a moc chutná! Doporučujeme ;)
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od pajo »

Objednal som si prvy krat z PRIMAcafe a vsetky zmesy naraz pre porovnanie a nieje to vôbec lahke. Tato kava prisla prva na rad a mam ju spravenu spolu s inou zmesou. Naschval vravim inou, aby nebolo jasne zrovnavanie. Po tejto kave mi busi srdce dost hlasno, cize obsah kofeinu je znatelny, prve preso, ako zvyknem pit pre ochutavku ciste, chut kavy tvrdsia, ale cisto kavova, rozmyslal som co v nej citim, musel som si spravit druhe preso, kyslost kavy ziadna, horkost minimalna, crema super, ako pisu ostatny, cize nema vyznam ani spominat. Tretie preso ako zvyknem skusat, stipka mlieka, trosku cukru, teraz vysli na povrch akoby karamelove tony kavy, nechal som ju vychladnut a je pre mna ako zakusok, tato kava mi proste chuti. Vecer pred spanim by som si ju uz mozno ale nedaval, minimalne nie s double misky... :-)
Tatko kava je dobra, rano je to preberacka ako ma byt. Nemam ju posledny krat. Kby mal den 50 hodin, zvladol by som tych kav sust aj viac, takto je to bieda.... :-(
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od mill »

Jedním slovem - klasika.
Takhle chutná hodně italských směsí. Podotýkám, že výrazně dražších. Tvrdší káva na ranní probouzení, ale vyvážená. Vhodná i na přípravu kapučína, protože halda mléka v ní nezabije kávovou chuť. Hodně fotogenická hustá a tmavá pěna, na okraji šálku jí zůstane pořádná vrstva. Opravdu poctivá espressová klasika.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od arny71 »

Právě popíjím tuto směs a vychutnávám si nové pocity - zrušil jsem cukr. :grin:

Hodně lidí tady píše o minimální aciditě. Já ji tam tedy trochu cítím, a sice jako první vjem po napití, ale v porovnání s Ethiopia YargaCheffe, kterou jsem měl v páce včera, je to úplně jiná acidita, taková nevýrazná. Více na sebe upozorňuje přiměřená hořkost.

Tělo je plné, řekl bych až tučné - káva je silná. Pan Konečný tady píše o tvrdé kávě, to je myslím dobré přirovnání. Tu tvrdost bych přisuzoval vyššímu podílu robusty, osobně mi to ale vůbec nevadí. Každopádně je to moje oblíbená směs, když se potřebuji opravdu nakopnout. Mmch - velmi vhodná na cappuccino.

Edited: přidávám jednu fotečku. Až na jednu přebytečkou světlou kapku celkem vystihuje, jak PP vypadá - tak dobrou chuť. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
zibco
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24. bře 2009 21:10:13
bydliště: České Budějovice
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od zibco »

Já jsem začínající odběratel kávy Primacafé. Na začátel jsme objednal 6 druhů kávy v menším balení, částečně mletou, částečně nemletou, abych odzkoušel, zda můj mlýnek(ruční), je schopen umlít kávu ve srovnatelné hrubosti. Dosud jsem kupoval běžné komerční druhy kávy, ale vždy jejich nejlepší jakosti. Káva z Primacafe je nesrovnatelně lepší. Neumím popsat chutě na úrovni someliera jako třeba David výše, hodnotím celkový požitek a ten je vynikající, nesrovnatelný s čímkoliv, co jsem dosud ochutnal. Nepochybně čerstvost zde hraje podstatnou roli. Zde nemá Primacafe asi konkurenci. Manželka si oblíbila základní směs Primacafé- Presso pro svou jemnost a plnou chuť. Já nepreferuji žádnou (zatím), zatím ochutnávám. Jsem nadšen tímto fórem i kávou.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od hnup »

Dlhšiu dobu som nemal kávu z PRIMAcafé, človek si potom navykne na iné "chute" a pripadá si ako začiatočník (alebo ako hňup).
Po tom dlhšom období s kávami z obchodu mi prišla Prima Presso ako tá najjemnejšia Arabica :-) Po tretej-štvrtej šálke už začína platiť to vyššie napísané. V každom prípade veľmi dobrá káva, a tak ako píše zibco - nedá sa porovnať s komerčnými značkovými kávami. Čerstvosť je devíza, ktorá sa nedá nahradiť asi ničím. (Keď si človek prečíta na stránke istej nemenovanej pražiarne z BB, že "kava do dvoch mesiacov od prazenia je este stale uplne v pohode", tak ... Ale nič.)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od Redmann »

hnup píše: (Keď si človek prečíta na stránke istej nemenovanej pražiarne z BB, že "kava do dvoch mesiacov od prazenia je este stale uplne v pohode", tak ... Ale nič.)
V predajni kávy v Bratislave, ktorá si aj necháva v Rakúsku kávu pražiť a tu ju predáva a ponúka, pripravujú kávu z neviem ako dlho dopredu zomletej kávy v plechovej dózičke. A majiteľ tejto firmy (pokladaný za znalca kávy), na prednáške k výstave o káve povedal, že to je v poriadku, že to nevadí, ak sa káva namelie dopredu.

Ale k veci.
Z mojej prvej objednávky od PrimaCafe som ako prvú ochutnal zmess Presso. Zatiaľ som mal 2x, tu sú dojmy.
Kávu som robil na Krupse 4000, v nepretlakovej miske ku Vivo 880, extrakciu kvoli popisu som meral stopkami :ugeek:
1. pokus
extrakcia 25 s / 25 ml
tmavšia tigrovaná pena, 5 mm
vyborná, silná kávová chuť, korenistá dochuť, nízka kyslosť

2. pokus
pridal som kávu, len slabo utlačil, kávovar sa dosť trápil, extrakcia 35 s / 25 ml, po 35 s som vypol kávovar, do tých 25-30 ml to už len dotieklo
tmavá tigrovaná pena, 9-10 mm, po chvíľke klesla na pribl. 3 mm
silná kávová a korenistá chuť, dlhá, príjemne horká dochuť, veľmi nízka kyslosť

veľmi dobrá, minimálne pocitovo silná káva, myslím, že pre návštevy budem musieť spraviť slabšiu, inak sa im môže zdať prisilná
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: PRIMAcafé - Presso

Příspěvek od pecan »

výborná kávička, dal jsem video extrakce dvojitého pressa na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=VT2zX8gWvfE
na začátečníka to myslím není špatné :)

edit: černá čárka na skleničce je 60 ml
Odpovědět

Zpět na „PRIMAcafé - směsi“