ASCASO I-STEEL

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
canyon
začátečník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 23. pro 2014 14:36:01
bydliště: Chrastava
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od canyon »

Přesně takhle to vidím i já jen jsem potřeboval někoho kdo by to potvrdil. Děkuji
Přesně tyto tři mám ve svém výběru po přečtení snad všeho co se točí o jmenovaných mlýncích a recenze v tomto vlákně s rockym je skoro rozhodnuto jen vzhledem k investici jsem se chtěl ujistit. :-)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

Mám ho 2 roky a nemohu si ho vynachválit, maximální spokojenost (hlavně s plynulým nastavením hrubosti pomocí šroubu). Retence je v pohodě, po domlití stačí 2x klepnout do sosáku a zbytek vypadne. Bokem mi to nelítá, padá to celkem slušně do misky, i když bych uvítal mírnou změnu konstrukce a to tak, že bych sosák ke konci zůžil asi o třetinu a zvětšil prostor mezi sosákem a pákou. Jinak je zcela super a hned bych ho koupil znovu.

Hraspo mohu doporučit, nechci jim dělat reklamu (mám od nich taky mlýnek, misky, tamper, konvičku, ...), ale jsou moc ochotní, vstřícní a se vším poradí. Kdyby byl jakýkoliv problém, nepostaví se k němu zády. A to si myslím, je důležité.
Uživatelský avatar
canyon
začátečník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 23. pro 2014 14:36:01
bydliště: Chrastava
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od canyon »

Děkuji za info asi mám jasno co bude můj první pořádný mlýnek.
Uživatelský avatar
canyon
začátečník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 23. pro 2014 14:36:01
bydliště: Chrastava
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od canyon »

Tak mlýnek je doma, mám otázku ta stupnice co tady je proč jich tam je tolik a ne jedna,když si to nechám někde vytisknout na A4 tak tu kterou potřebuji jen vystřihnu a vlastně která je ta správná ? Předpokládám,že doraz to žádný nemá,nebo jsem to nikde nenašel. Děkuji
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

GRATULUJI KE KOUPI, myslím, že budeš spokojen.

Ta stupnice je ode mne (předpokládám). Je tam více velikostí, každému může vyhovovat jiná. Když už se tiskne A4 (na folii samolepící), tak jsem si říkal, že ať se to zužitkuje ta stránka, že kdyby náhodou to nalepení nevyšlo, tak je další pokus. Přece jenom ta folie to laserovky stála (nevím, 20 Kč?).

Doraz na mlýnku není, ale můžeš zkusit to udělat tak, že nalepíš stunici třeba nulou k sobě. Nastavíš si "jakoby doraz". Na násypku si nalepíš tu druhou a nebo si fixou uděláš značku a nasazením značky na nulu nalepené stupnice je jakoby nulová poloha. Na druhou stranu já anoi nevím, kde mám nulovou polohu, nepotřenbuji to. Vím, že třeba Brasilii melu na čísle X, honduras na X-5, Columbii na X-3, Ethiopii např. na x+1. Podle mne stačí relativní poloha. Akorát, když vyndáš tu násypku, musíš ji nasadit na stejnou polohu (aby Ti to pak sedělo).
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

Canyon: tak at slouží. stupnice je dobrá, ale ne tak uplně nutná. Pokud budeš mlýt z celého zádobníku a ne po odvážených dávkách, tak to odladíš po změně kávy během jedné dvou namletých dávkách. Každá káva podle stáří a pražení i stejného druhu potřebuje vždy korekci. Po nějaké době to dostaneš do oka. Takže na začátku nastavit na první kávu, pak už jen dolaďovat. Nastavovat, resp. dotahovat je lepší s puštěným mlýnkem.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

lukyn: jo, není nutná. Akorát se hodí, že když se vracím na nějakou jinou kávu - po nějaké době, tak vím, že mám tolik a tolik otoček povolit nebo utáhnout (aspoň vím směr a kolik zhruba) a nebo, že je na číslo to a to.natočím (za chodu mlýnku pokud utahuji) a jsme zhruba v místech, kde by to mohlo +- fungovat.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

Jasně, já to nemyslel jako oponenturu, jen jako druhý přástup těch línějších z nás ;-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Maslicko
pokročilý
Příspěvky: 97
Registrován: pát 07. pro 2012 10:24:26
bydliště: Brno
kávovar: Carimali Alfa, Wega Mini Nova, Ascaso Steel PID
mlýnek: Mazzer Mini A, Casadio, Ascaso i-steel. RR45

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Maslicko »

Taky to dělám jako lukyn. Důvod bude asi taky lenost. Respektive jsem nesehnal nikde ve velkých obchoďácích ani malých papírnictvích tu fólii.. A do speciálního papírnictví jsem se ještě po roce nedokopal.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

já to tiskl na laserovce na samolepící čirou folii. Je to čirá folie podlepená papírem (jako labels, ale průhledné). Po vytištění se podklad sundá. Nebo je varianta na čirou folii a ze spodu to nastříkat lepidlem (třeba 3M transparency snímatelné) a nebo na pár místech oboustrannou izolepou. Třeba. Folie (pokud nechci celé balení) mívají v copyCentrech - lze koupit i po jednom kuse.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Já to natiskl na papír, přilepil izolepou a myslím, že si toho nikdo ani nevšimne:)
Uživatelský avatar
canyon
začátečník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 23. pro 2014 14:36:01
bydliště: Chrastava
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od canyon »

Děkuji za odpovědi,stupnici jsem myslel,že nechám vytisknout někde v copy centru.To štelování za chodu předpokládám je kvůli tomu aby v případě potkání se kamenů bylo možno se rychle vrátit. V násypce kávu nemám odvážím a pomelu. Zatím super oproti Porlexu.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

canyon: Horní kámen je uložen ve velkém závitu, kámen má na sobě velké ozubené kolo po obvodu. Chová se tedy jako šroub, který utahuješ nebo povoluješ ve velké matici, čím ho přibližuješ/oddaluješ od spodního rotujícího kamene. Otáčení (resp. ovládání zdvihu) je ozubeným kolem přes šnekový převod na osičku s ovládacím kolečkem. No a když to budeš utahovat a budeš mít mezi kameny zbytek kávy, tak to budeš mačkat a nemusí to být úplně o.k. O potkání kamenů bych se nebál, nevím jestli je to nějak blokované, ale to bys prostě musel jít pod rozumnou mez mletí, aby ses dostal tak blízko. Tady je naopak výhoda, že nemusíš nic rektifikovat kvůli nějakému přednastavenému rozsahu stupnice.

Vlastně i-steel nenastavuješ, pouze jenom rektifikuješ :-) ... tím narážím na jemnost nastavení

Některé velké mlýnky mají tento horní kámen uložený na pružinách a seřizováním pouze určuješ, kam kámen pustíš, ale přímo ho silou nedotahuješ, to zařídí pružinky.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Anup9
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 29. led 2015 0:15:08
bydliště: GB
kávovar: Bezzera Unica
mlýnek: Mazzer Mini , Ascaso I-Steel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Anup9 »

Dneska som pozeral, ako by sa dalo znížiť ten drziak na páku. Namontovat naopak je nezmysel, ALE kebyze sa navrtaju na ten drziak o 7mm vyssie, tak esteticky to neubere absolutne nic, a prakticky to pomôže dosť. Je tam miesta dosť pre diery nad pôvodnými dierami, a tak isto hlava šruby stále vôjde pod spodok držiaku. Skúšal to niekto? samozrejme obyčajný vrták nestačí :D predsa je to oceľ.
Uživatelský avatar
Anup9
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 29. led 2015 0:15:08
bydliště: GB
kávovar: Bezzera Unica
mlýnek: Mazzer Mini , Ascaso I-Steel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Anup9 »

Anup9 píše:Dneska som pozeral, ako by sa dalo znížiť ten drziak na páku. Namontovat naopak je nezmysel, ALE kebyze sa navrtaju na ten drziak diery o 7mm vyssie oproti pôvodným, tak esteticky to neubere absolutne nic, a prakticky to pomôže dosť. Je tam miesta dosť pre diery nad pôvodnými dierami, a tak isto hlava šruby stále vôjde pod spodok držiaku. Skúšal to niekto? samozrejme obyčajný vrták nestačí :D predsa je to oceľ.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

já z důvodu výšky plast.trychtýřku (ne od jogurtu, z plast 0,5 PET lahve je to trošku méně "blbé") jednoduše odmontoval vidlici a je o bez problému použitelné. Vidlici sem pak použil na výrobu domácí tampovací základny ... viz http://www.primacafe.cz/primafrm/viewto ... =111&t=847
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
canyon
začátečník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 23. pro 2014 14:36:01
bydliště: Chrastava
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od canyon »

Taky jsem jí sundal melu do kelímku abych mohl odvážit množství a taky to nikde nedělá bordel.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

no, ta blízkost vidlice, potažmo páky od sosáku je blbá, ale to je asi tak jediné, co mi vadí. Když mnelu do single, tak je to fuk, namelu celých 8 g najednou utampuji. Když do double mistky, tak namelu asi trochu větší půlku, zklepnu tamperem, lehce utlačím, domelu zbytek, takže v pohodě. Žádnej bordel kolem z toho není, nic mi navíc ze sosáku ven už nepadá (retence), neboť po domletí vždy tak 2x klepnu do sosáku a přebytečná káva spadne do páky.

Zajímavé je, že když jsem si koupil druhou páku, origoš gaggia z Hraspa, nemá oválnou rukojeť, ale kulatou, tak ten držák misky je trochu nižší, resp. spodek nejde tak ze šikma ale téměř kolmo na výpusť, (asi o 2 mm) což je lepší, neboť se tím zvětší prostor mezi pákou a sosákem.
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 88
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od jhf »

Tak jsem také zakoupil tento přístroj... Nulovou polohu jsem nastavil tak, že jsem točil kolečkem, dokud to šlo (bez kávy a nezapnutý přístroj). Až jsem narazil na mírný odpor, přestal jsem, poznačil pozici a vrátil cca 20 otáček zpět. Zkoušel jsem točit i na druhou stranu (na velkou hrubost), ale po 72 otočeních kolečkem mě to přestalo bavit :-). Ještě si někde nechám vytisknout stupnici a bude to perfektní. Díky, Dape.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

To mi přijde jako trošku divný postup. Nejvyšší hrubost v podstatě neexistuje. Respektive kdyby si pořád točil, tak by t trvalo tak dlouho dokud by šnek nevyskočil s ozubení. Respektive toto je poloha k ničemu....

Nulová poloha se nastavuje tak, že při zapnutém mlýnku přitahuješ kameny k sobě a jakmile uslyšíš lehké tření kamenů o sebe, tak to je v podstatě 0. Ovšem já některé kávy melu tak, že slyším lehce jít kameny o sebe, ale neřeším to. I v Hraspu mi řekli, že to je tak OK. Prostě se řídím selským rozumem.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“