Eureka ATOM

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fousac
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31. srp 2016 14:20:53
bydliště: Ceske Budejovice
kávovar: Profitec Pro 500
mlýnek: Eureka ATOM

Eureka ATOM

Příspěvek od Fousac »

Nemate nekdo osobni zkusenosti s mlynkem Eureka ATOM? Udajne by mel mlyt pro pripravu espressa i jinych druhu kavy. Tak by me zajimalo, jestli s nim ma nekdo zkusenosti, zda se da pouzit napr. az na French press.
Zda se, ze je to novy mlynek a moc informaci nebo testu k nemu neni. Ma 60mm flat kameny, 450W a je extreme tichy s kapacitou zasobniku 600g.
Zakladni info o mlynku: http://www.eureka.co.it/wp/assets/atom.pdf
Video z Milana 2015 (IT): https://www.youtube.com/watch?v=-PZhNjWApNE
Prezentace k mlynku (zakladni vlastnosti a jak se rozebira...)
Atom features.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Fousac dne stř 28. zář 2016 20:36:30, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od wladas »

Na alternativu su vyzadovane konicke kamene hlavne pri svetlo prazenych kavach (ovocnych). Inac sa da v pohode pouzit mlyncek aj s plochymi.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Fousac
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31. srp 2016 14:20:53
bydliště: Ceske Budejovice
kávovar: Profitec Pro 500
mlýnek: Eureka ATOM

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od Fousac »

Jsem "zatim" uplnej baristickej zelenac, ale ucim se, a tak jsem narazil na informaci, ze napr. Baratza Vario na French press vhodny neni, protoze neni schopen nahrubo umlyt kavu. Vyhlizim mlynek v +/- cenove hladine Varia, ale jelikoz tenhle ATOM je dost tichy a kompaktni, tak bych do nej mozna i investoval (uvazuji ho mit jen pro domaci ucely). Proto shanim inforamce kde se da, nez do toho pujdu. Nejlepsi by bylo, kdyby tu mel nekdo osobni zkusenost s timto mlynkem a trosku se tu rozepsal. ;-)
Uživatelský avatar
wladas
silně pokročilý
Příspěvky: 518
Registrován: ned 15. úno 2015 16:27:30
bydliště: Bratislava
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Mazzer SJ

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od wladas »

A presne to je ten problem. U svetlo prazenych kavach ploche kamene nedokazu dokonalo pomliet na hrubo kavu. Na to su vhodnejsie konicke kamene. Konkretny mlyncek tam nehra rolu.
Kavovar: Carimali Alfa (misky LM Advanced), Rancilio Silvia V4, Moka Pepita 3, Bialetii moka express 6
Mlynec: Mazzer Super Jolly doserless, Fiorenzato T80 doserless, OE Lido E
Predosla vybava: Rancilio MD40, Gaggia MDF, Krups GVX2 moded
Uživatelský avatar
Fousac
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31. srp 2016 14:20:53
bydliště: Ceske Budejovice
kávovar: Profitec Pro 500
mlýnek: Eureka ATOM

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od Fousac »

Pak mi tam trochu vrta hlavou proc EUREKA proklamuje tento mlynek jako "Espresso, moka and Brew in a single product suited
to the most demanding professionals and individuals." pricemz takovy EUREKA Zenith CLUB E se stejnymi (alespon co do velikosti a tvaru) kameny by pak byl vlastne temer shodny v hrubosti mleti. Bud je to marketingovy chytak, u toho ATOMu, nebo v nem je neco co jim umoznuje mlyt hrubeji. Pak je otazka jak kvalitni bude mleti na Espresso.
Chtelo by to videt nejaky test, ale ten zatim nikde neni.
Uživatelský avatar
danst
silně pokročilý
Příspěvky: 787
Registrován: stř 14. lis 2012 19:32:48
bydliště: Ústecký kraj
kávovar: Bezzera BZ09 PID, Technivorm Moccamaster, Moka el.
mlýnek: Fiorenzato Doge 63 , Mazzer Mestre, RR 45

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od danst »

No, traduje se hodně kravin....
Jeden z nejlepších na alternativu je EK43 , viz vybavení použité vítězy šampionátů v aeropressu.
A má ploché kameny.
Uživatelský avatar
Fousac
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31. srp 2016 14:20:53
bydliště: Ceske Budejovice
kávovar: Profitec Pro 500
mlýnek: Eureka ATOM

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od Fousac »

Z jednoho webu se mi nejak podarilo stahnout dokument Atom features.pdf. Je tam popis vlastnosti mlynku, pruchod namlete kavy a zpusob rozebrani. Aktualizoval jsem uvodni post.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od puschpull »

Dnes jsem "objevil" tento mlýnek a stal se mým favoritem, pokud bych si někdy kupoval nový mlýnek (na trvalo).
http://www.coffeesource.eu/dopl/mleti/e ... -atom.html
Vedle Rocket Espresso Fausto
https://www.bunacafe.eu/e-shop/mlynky/e ... usto-nerez
Ta Eureka si mi líbí dokonce víc.

Rozum ale říká, že by patrně úplně stačil tento:
http://www.coffeesource.eu/dopl/mleti/e ... ignon.html
Máte někdo konkrétní zkušenosti s mlýnky této značky? Děkuji
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od papun »

Mignoom vypadá fajn, ale ten Atom je hnusný - můj názor. A hlavně displej a asi mrtě elektroniky. O těcho (Atom) mlýncích bych určitě netvrdil, že jsem na do smrti......
Uživatelský avatar
dslecinka
více pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: pát 17. dub 2015 16:29:56
bydliště: Londýn, UK
kávovar: Hario V60
mlýnek: Mahlkönig/Ditting EK10

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od dslecinka »

Atom je superhnusný, avšak pravděpodobně nejtišší mlýnek v současnosti na trhu.
Mignon je drobátko, skvělý na svůj rozměr, výstupem (konzistencí) slabší než Mazzer Mini. Dobře se čistí.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od puschpull »

Jak je na tom Mignon se statickou elektřinou, případně hrudkováním?
A jak špiní okolí?
Ten Atom je opravdu podle všech informací velmi tichý (a rychlý), se statikou nemá problém a nešpiní okolí ... (bohužel cena 2x vyšší než Mignon).
Zatím nic neuspěchávám.
Uživatelský avatar
MakeLove
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pát 28. srp 2015 21:35:59
bydliště: Trnavský kraj
kávovar: Quickmill QM67 Evo
mlýnek: Mazzer Mini E

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od MakeLove »

Ja som tiez rozmyslal nad Atomom, ale dizajn sa mne osobne vobec nepaci a bal som sa zlozitejsej elektroniky na mlynceku. Navyse mne osobne vyhovuje viac spinac na paku ako tlacitka na mlynceku.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od puschpull »

Design - tak ten se mi zdá naprosto v pohodě. Tedy tu zelenou bych nechtěl, ale černá matná nebo stříbrná by se mi líbila.
Spínač na páku tam je.
Na Mignonu se mi nelíbí ta hranatá násypka. (A nevím jak se chová ohledně té statiky)
Uživatelský avatar
Fousac
Příspěvky: 12
Registrován: stř 31. srp 2016 14:20:53
bydliště: Ceske Budejovice
kávovar: Profitec Pro 500
mlýnek: Eureka ATOM

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od Fousac »

Ahoj lidi,
tak ja ho mam doma uz nejaky 5 mesic. Mam ho v cerne a mam ho z IT, kde je o neco levnejsi. Jsem s nim naprosto spokojeny, je tichy, takze vedle klidne spi deti a muzes si umlyt co chces.

Cisteni je taky jednoduche. Na sundani krytu tri sroubky nahore - imbusy a pak uz jen 3 srouby na krizak co drzi horni kamen. Posledni dobou uz ani necistim tak casto protoze jsem zjistil, ze kdyz nasadim k vypadnimu otvoru vysavac a pustim mlynek tak ve vnitr uz neni temer co cistit.
Navic fakt nedela bordel okolo.

Hrudkovani spis zavisi na typu kavy, jejim prazeni, vklhosti atd... ale ja na tomnle mlynku nejaky vetsi problem nemam.

Co se tyce te elektroniky. Pro domaci poziti je casovac na 1 ci dve kavy naprd. To bych musel nastavovat s kazdym novym sackem kafe. Takze to delam tak, ze tam polozim paku - zmacknu hvezdicku (kava se sype) a kdyz to chci zastavit zatlacim paku na ten cudl za ni a ono se to zastavi, zvazim a pokud neco chybi polozim na vidlicku paku znova - zmacknu s ni ten cudl a jak ho pustim tak do tam prestane zas sypat (tim tan dodam tech 1-0,5g co me vetsinou chybi).Takze display vlastne ani nepouzivam.

Pokud ho nekdo bude kupovat doporucuji si hned po koupi zkontrolovat plastovou vypadni rouru (jak jinka to popsat nevim). Proste odstranite nahore kryt, jak kdyz ho chcete cistit. Pak tam uvidite dva imbusy ty se povoli a sunda se predni panel s displejem. Hned pod nim je uz vypadni roura. Tam je dobre zkontrolovat tu cast, kde je uchycena k telu motoru. Na kazde strane jeden imbus. Klidne ji odsroubujte at to poradne vidite. Tam totiz dochazi k praskani plastu na te vypadni roure (hned u tech imbusu co je tim pridelana k telu motoru). To se udajne stava pri prevozu toho mlynku (asi vybracemi). Pokud je ten plast poskozeny tak pak dochazi k tomu, ze vam kafe propadava mezi telem motoru a tou vypadni rourou. Ja jsem takovy problem mel, V IT obchodu o tom vedeli, dokonce me upozornili na to abych si to zkontroloval a meli pravdu, bylo to poskozene. Poslali mi nahradni vypadni rouru zadarmo, takze jsem si to akorat vymenil.

Jeste se na forech objevuje inforamce, ze kava moc dobre neprochazi zasobnikem do hrdla nad motorem. Hrdlo nad motorem je tak na dvojite espresso a pokud si nasipete kavu presne na tuhle davku, je dobre uzavrit zasobnik tou prepazkou, jako byste ho chteli sundat. Od ni se pak odrazi zrnicka pri mleti nazpatek dolu a nelitaji vam po zasobniku. Pokud zase date kavy vic alespon tak po uroven obraceneho kuzelu uprostred zasobniku, je kava tlacena svoji vahou do hrdla nad motorem a vse leze dovnit bez betsich problemu.

Mozna jedna nedokonalost a to ta ze kdyz mlejnek zapnu, tak s nim obcas motor pekne skubne... klouze mi po stole. :-)

Jinak na tom mlynku vse maka jak ma. Sel bych do nej znova, ale nemam s cim porovnat, takze me berte s rezervou. :-) Pokud na nej mate penize, tak ho muzu jen doporucit.
Uživatelský avatar
puschpull
silně pokročilý
Příspěvky: 643
Registrován: čtv 28. kvě 2015 8:27:34
bydliště: Most - Korozluky
kávovar: Gaggia Classic (+ PID)
mlýnek: Fiorenzato F5 GT, Gaggia MDF

Re: Eureka ATOM

Příspěvek od puschpull »

Fousac: děkuji za obsáhlé upřesňující informace.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“