ASCASO I-STEEL

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

papun: jojo a bazar bude plný Graefů :-)
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
KarlosPF
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. lis 2013 11:32:11
bydliště: Bílovice nad Svitavou
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od KarlosPF »

Ahoj všem,
jsem tady novy, tak snad nebudu psát bláboly.
Aktuálně se poohlížíme po mlýnku a právě Ascaso i-steel V1 nás zaujal. Drobně jsme si projeli co se dá sehnat a za jakou cenu. Nakonec zůstal na výběr i-steel nebo Demoka M230. Demoska se dá snad sehnat už jen v de s dopravou do 250E. i-steel jsme sehnali za necelých 7tis kč. (ceny tedy stejné, limet jsme si vyloženě nestanovili a je to ke gaggii twin, tak na 5 káv denně)
Napsali jsme do jedno shopu, kde dříve bývaly nejlevněji a toto přišlo:

"Dobry den,
tento mlynek bohuzel nemame v nabidce, v nasich testech totiz nedopadl nejlepe,
pokud ho vyslovne chcete, objednavali bychom ho az v druhe pulce ledna,
cena je stanovena na 8431,- za I1 (ploche kameny) nebo 6724,- za I2
(konicke kameny)."

Otázka zní - skutečně je nové provedení tak špatné? víte o tom někdo něco? na fóru jsem nenašel vyložená negativa ....
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

a na jakém shopu? To si dělali oni sami testy? To by mě docela zajímalo. Leckteré testy bývají zatíženy jakousi potřebou prodat konkrétní model ....
Nemám V1 dlouho, cca 2 měsíce a zatím spokojenost.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od David »

Někde se tu povaluje odkaz na nějaký celkem věcný zahraniční test. Pokud si správně pamatuju výsledek, tak ploché kameny u tohodle mlýnku ano, konické rozhodně ne.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

ano, tam popisují, že V1 je OK, V2 je propadák. Proto, např. i Hraspo,nedováží V2.
Mám V1 rok a zatím zcela spokojenost. Drobné výtky se vždy najdou, ale fuinkčně OK.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

bohužel příspěvek od KarlosPF je dost nejasný, k jaké verzi se mu vyjádřili, na začátku píše o v1 !
Každopádně předpokládám, že si přečetl celé vlákno, tam by našel i doporučení verze v1 a naopak NE pro v2 ....
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
KarlosPF
Příspěvky: 12
Registrován: sob 30. lis 2013 11:32:11
bydliště: Bílovice nad Svitavou
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od KarlosPF »

Jedná se o V1. je to shop, kde jste mnozí z vás nakoupili mlýnky za necelých 5tis, tedy coffeesource. Ale celkem jste mne ujistili o jeho kvalitě, tak ho zajdu některý den koupit do Hraspa. Jen pak někoho z vás požádám o tu nálepku stupnice v elektropodobě :) .... abych to nemusel složitě vyrábět.

Jen se přiznám, že ten mail nás velmi překvapil. Asi uražená ješitnost, když po dlouhém výběru něco vytipujete a někdo to osolí podobným mailem ...

Díky!
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

[quote="KarlosPF". Jen pak někoho z vás požádám o tu nálepku stupnice v elektropodobě :) .... abych to nemusel složitě vyrábět.Díky![/quote]

o nálepku můžeš poprosit mne. Až budeš mít, napiš, pošlu. :-)
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

... laický dotaz, asi to bude platit obecně ke všem plochým kamenům. Předpokládám, že když se přebrušují kameny, tak se využijí již dané "zuby", které se "jen" naostří. Prostě aby ta hrana zubu byla ostřejší. Tím ale současně dojde ke zbroušení již stávající hrany a to "údolí" mezi tuby se musí prohloubit. Tím dojde k jakémusi ztenčení tloušťky kamene v jeho vnitřní části. Dochází k tomu jen v oblasti zubů a nebo až k okraji? Jde mi o to, že zuby nejdou až úplně k okraji a když jim uberu jejich výšku, tak se mezi kameny, kde se mele káva, vytvoří jakási kapsa, která vůči sobě méně doléhá a tudíž se nedostanu kameny tak blízko sobě, protože by o sebe škrontaly ty okraje. Abych se dostal, musí se zbrousit i ten rantl? Úplně tomu nerozumí, zda může někdo vysvětlit. Dík.
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Vzhledem k tomu, že jsem již několikrát přes SZ zasílám zdejším členům stupnici na mlýnek i-steel, tak ji přikládám zde ať si ji každý může stáhnout :).

Jo a doufám, že to nevadí dapovi, který má duševní vlastnictví:).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
dape
více pokročilý
Příspěvky: 480
Registrován: čtv 15. dub 2010 14:07:02
bydliště: Brno
kávovar: Rocket Giotto Type V PID (2018)
mlýnek: Eureka Libra

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od dape »

papun: nevadí, jen ať stupnice poslouží. :-) zde není místo si hrát na nějaké autorství a poplatek za to :D
Kdyby chtěl někdo nějakou úpravu, mohu dodělat. Bylo to tak, jak mne (ještě nemaje mlýnek) napadlo, že by to bylo fajn. Jo, a je :-)
Takže mlýnek je stepless (což je totálně super) a navíc se stupnicí, takže vůbec nic mi nechybí a jsem s ním nadšen.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

Po pár měsících používání tohoto mlýnku se podělím o své zkušenosti, třeba někomu pomohou. Mlýnek vystřídal Graef CM80 s jehož výstupem jsem nebyl úplně spokojený. Neříkám že byl úplně špatný, když se ale vyskytla akce koupit v1 za 5000,- bylo rozhodování snadné.
K mlýnku:
* Designově jednoduché ale bytelné provedení, je to kus poctivého stroje, který nebude dělat ostudu žádné pákovce a kávovému koutku.
* Trošku mi vadí provedení násypky, které neodpovídá zbytku stroje: tedy celoprůhledné provedení, nasazování bez jakékoliv aretace, násypka by mohla být o trošku větší (cca +50g) ... zde měl Graef výhodu.
* Skvělé mikroštelování hrubosti mletí. Vzhledem k tomu, že doma jedem pouze na espressu, nemám potřebu jít na jiné hrubosti mletí. Při změně kávy se zatím daří korigovat v rozmezí pár otáček. Zatím jsem neaplikoval zdejší stupnici a nechybí mi.
* Prvních cca 14dní byl mlýnek při mletí trošku cítit, asi motor, ale to ustalo.
* Čekal jsem, že při výdeji kávy ze zobáku mlýnku nebude vznikat takový bordel, opak byl pravdou. Vyřešil jsem to ale jednoduše, sundal jsem kovovou vidlici (z té jsem udělal stojánek na tampování single páky) abych mohl umístit páku níž a na misku dávám plastový nástavec cca 4cm vysoký s výřezem na zobák (z 0,5l petláhve). Díky tomu bez ohledu na typ misky melu najednou a nikde ani zrnko.
* Někdy mi chybí tlačítko manuálního spuštění mlýnku a musí se držet to dotykové pro páku.

Celkově jsem ale s mlýnkem spokojený a v dané cenové kategorii (i za těch cca 7tisíc) a v této velikosti to byla dle mého názoru nejlepší volba. Samozřejmě platí pro verzi s plochými kameny.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

To že musím držet čudlík mě taky lehce štve, ale jako žádná hrůza. Je to defakto detail. Ale kdyby někdo chtěl, tak se to dá naprosto pohodlně vyměnit třeba za vypínač.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

Jasně, dal by se někde do boku udělat trojspínač off-auto-manual, jak to má např.Graef. To je další plus rohoto mlýnku, díky svému provedení - plechy, se dá upravovat vcelku jednoduše a bez ztráty květinky.

Já to vlastně používám jen v případě, že nám sem tam některá z návštěv přinese super kávu ze špáru, pak to pomelu na turka a beru do práce ...
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Když už bych to chtěl předeělat tak bych rovnou vyměnil to ,,tlačítko,, kterým teď pouštíš mletí za vypínač. Jestli se nepletu, tak ho seženeš v úplně stejných rozměrech.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

o.k., každej si to případně upravíme po svým, sice nechápu jek budeš mlejt přesně do páky a ani to tu nechci rozpitvávat. Greaf to měl řešeno mnohem inteligentněji.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
papun
silně pokročilý
Příspěvky: 1804
Registrován: sob 24. lis 2012 20:11:47
bydliště: Zlín
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Ascaso i-sttel

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od papun »

Jednoduchá odpověď. Do mlýnku vždy navážím přesně kolik potřebuju. Tedy vymelu celý mlýnek.
Uživatelský avatar
lukyn
více pokročilý
Příspěvky: 448
Registrován: ned 15. črc 2012 22:23:17
bydliště: střední Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od lukyn »

Tak to je právě ten rozdílný přístup, já nevážím ani neměřím. OK., to ale nepatří sem do tohoto vlákna.
práce: French press, Porlex mini
doma: La Scala Butterfly, Ascaso i-steel v1, San Marco SM90, Hario V60, džezva
Uživatelský avatar
Spyydy
pokročilý
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. kvě 2013 15:27:31
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Classic+PID, aeropress, mokka express
mlýnek: Mazzer SJ doserless, Concept KM-5120, Hario skerton

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od Spyydy »

Prosím Vás, máte přehled, kde je teď i-1steel nejlevnější? Nemůžu říct, že bych googlil až tak podrobně, nicméně zdá se, že s cenou 6700,- je teď nejvýhodnější Hraspo.. Zahraničí ani použitým kusům se nebráním, Ebay mám projeté, spíš zkouším, jeslti to někdo nemáte zmapované nebo jste nenarazili na zajímavou nabídku na neočekávaném místě.)
Uživatelský avatar
duratec125
Příspěvky: 25
Registrován: pát 22. bře 2013 10:11:12
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: ASCASO I-STEEL

Příspěvek od duratec125 »

Tak se mi stalo, při mletí většího množství kávy (500g) naráz, že vnitřní mechanizmus mlýnku byl tak zanesen "prachovou" zaschlou kávou, že mlýnek "ztratil" sílu a zasekl se. Odpadávací prostor byl totálně zacpaný kávou (jako by tvrdá vrstva jemné kávy). Mlýnek jsem rozdělal a mechanizmus totálně zanesený......, po vyčištění vše OK. Mlýnek mám cca 5 měsíců, nedělal jsem žádnou údržbu ani jednou. Chtěl jsem se zeptat jak jste na tom vy, zda se Vám stalo něco podobného nebo děláte pravidelnou údržbu.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Mlýnek na kávu“