Saeco Lux chrom

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hnup »

Ja osobne by som bral Saeco (Nemox).
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

martin píše:A ktory radsej? Solis scala typ 166 alebo Saeco Lux? Cena je takmer rovnaka, ale ten Saeco na mna posobi lepsie. Co myslite?
Solis jsem nikdy neviděl, takže ho nemůžu hodnotit.
Saeco (Nemox) mám doma měsíc a zatím jsem opravdu spokojen. Mele dobře, hluk je IMHO v pohodě, malé rozměry beru jako plus, protože se vleze skoro všude. Lze mlít buď jen do páky (dotykový spínač v přední části mašiny) nebo pomocí vypínače na boku spustit mlýnek a namlít si kafčo do zásoby. Za ty peníze momentálně v ČR asi nejlepší volba.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. bře 2008 16:33:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od martin »

tak som neodolal a uz je objednany. tesim sa jak maly chlapec. som zvedavy, kedze je to moja 1. skusenost s mlyncekom :) potom dam vediet. vdaka za radu.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

Zajímala by mě reálná dodací doba tohoto mlýnku. Je to stále ještě 3-5 týdnů? Nebo se někomu podařilo sehnat to rychleji? Já jsem těch 5 týdnů nevydržel a objednávku zrušil. Od té doby nějak nemám zbytečné 3tis :roll: Ale pokud by byla dodací lhůta rozumná, poradil bych to kamarádům jako typ na svatební dar ;-)
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od hnup »

Ak to nestihnú, tak odložiš svadbu, nie? :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. bře 2008 16:33:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od martin »

ja som ho objednal vcera a asi 1/2 hodinku na to mi prisiel mail, ze mi bol uz vyexpedovany. takze zajtra ho asi budem mat :)
Uživatelský avatar
arny71
více pokročilý
Příspěvky: 253
Registrován: stř 26. bře 2008 1:07:14
bydliště: Jižní Morava
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od arny71 »

Mě to vyřídili za pár dnů (Brno), žádných 5 týdnů nehrozilo.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Asi doma začnu trochu lobovat a když se zadaří, tak do něj půjdu taky. Na Krupsu mi vadí, že díky vysokým otáčkám část kávy rozšvihá na prach, který sítko nezachytí a pustí ho do šálku.
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 10
Registrován: ned 02. bře 2008 16:33:02
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od martin »

zdravim. takze v stredu som ho objednal a v piatok som si bol pren na postu. co sa tyka designu, tak sa mi paci, akurat mi vadi strieborny nastrek na plastovom vicku na zasobniku kavy. posobi to dost lacno. dalej je citit nie moc vysoku kvalitu plastovych dielov, ale len pri detailnom pohlade. velkost je vyborna. je vazne maly co mi vyhovuje. hlucnost je v pohode a pri mleti stoji krasne na mieste. ani sa nepohne. ma vcelku kultivovany chod. co sa tyka kvality mletia kavy nemozem porovnat s inymi mlyncekmi, kedze nemam skusenosti, ale som maximalne spokojny. najprv som nadstavil na stupen 1,5, ale v tomto pripade mi to vobec nepretlacilo (gaggia evolution), tak som zvysil stupen na 3 a vtedy mi pretieklo za cca. 25 sekund asi 0,2-0,3 dcl. kavicky. co sa tyka mna tak odporucam. pekny den. Martin
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Tak už ho mám objednaný také, přečtení zahraničních recenzí mě přesvědčilo, doma to prošlo hladce, tak teď už jenom vyčkat na doručení.
Uživatelský avatar
gallyleo
Příspěvky: 21
Registrován: sob 31. kvě 2008 21:37:23
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od gallyleo »

Tak já melu podle kávy mezi 2-1. Pokud se ale nepletu, mam pocit že jsou tam až dvě volby mezi (1 - 1,3 - 1,6 - 2), ne jenom jedna (1,5). Ale nemam ho po ruce takze ruku do ohne nedam ;) Jinak mně ho vyřídili taky velice rychle, v pondělí jsem objednával a ve čtvrtek už ho měl v Brně. Chudák Marab svou neúnavnou vytrvalostí předzásobil prodejce :)
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Asi je zase tak moc dobře nepředzásobil, protože mi to píše u stavu objednávky, že čeká na doručení od dodavatele, na druhou stranu, pokud to doručení znamená převézt mlýnek v Praze z jedné prodejny do druhé, tak by neměl být problém.
mila001
více pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: úte 19. srp 2008 22:29:25
bydliště: Roudnice n.Labem
kávovar: Vibiemme Domobar,Lelit PL 41TEM, Gaggia Baby Class
mlýnek: Ascaso I-Steel,Nemox

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od mila001 »

Shop v Německu ho prodává za 137eur a když koupíte 6ks tak stojí 109eur tak že 6lidí a je za super cenu.
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Dneska jsem po více jak 5 týdnech od objednání napsal do obchodu (superstarshop), kde že se to jako zadrhlo a prý mlýnky nikdo z dodavatelů v tuto chvíli nemá, předpokládané naskladnění je 30.9. Jestli ho bude ještě někdo objednávat, tak by to asi chtělo včas, aby si obchod zajistil dostatek zásob, kdo ví, jak dlouho se bude čekat na další zásilku.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

Já mám objednáno už třetí týden..... :cry:
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

marab píše:Já mám objednáno už třetí týden..... :cry:
Moje objednávka bude zítra přesně 6 týdnů stará, my kávičkáři jsme opravdu trpěliví zákazníci.
Když jsem si mlýnek objednával, tak se tady na fóru zrovna zdálo, že už jej mají skladem a posílají vcelku rychle, takže jsem si říkal, že už na víkend bude doma :cry: (nějaký víkend to asi bude, ale který...)
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od primacafe »

Nebude to spíš tím, že firma běžně mlýnek skladem nemá a slibuje něco, co nemůže dost rychle vyřešit?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

primacafe píše:Nebude to spíš tím, že firma běžně mlýnek skladem nemá a slibuje něco, co nemůže dost rychle vyřešit?
Ono je to dokonce velice pravděpodobné, že mlýnek běžně nemají, ale ve chvíli, kdy jsem ho objednával, tak se tu zrovna objevilo pár zpráv o vcelku rychlém dodání, takže jsem doufal, že to stihnu ještě před jejich vyprodáním, ale nestihl a navíc ho už delší dobu nebyli schopni sehnat, snad se zadaří a termín naskladnění 30.9., který mi napsali, bude platit, rád bych se posunul v přípravě zase kousek dál.
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od marab »

No já uvažuji že objednávku zruším a objednám si ho sólo z německého ebay. Dodání do týdne a mají je bežně skladem...
Uživatelský avatar
Vaseq
více pokročilý
Příspěvky: 117
Registrován: pon 31. bře 2008 19:18:41
bydliště: Severní Čechy
kávovar:
mlýnek:

Re: Saeco Lux chrom

Příspěvek od Vaseq »

Já jsem na Německý ebay koukal taky, ale lenost a nízký rozdíl v cenách mě zatím ještě nepřesvědčil, abych ze zabýval placením přes paypal nebo z účtu. Navíc si pořád říkám, že v případě nějakého problému mám možnost se sebrat a jet jim to do Prahy hodit na hlavu, do Němec bych kvůli tomu asi nejel.
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“