Fagor ML 99

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Fagor ML 99

Příspěvek od Hrochan »

Zdravim, myslíte že má cenu si kupovat něco na způsob tohoto:

Kód: Vybrat vše

http://aukro.cz/item1215281589_el_mlynek_na_kavu_fagor.html?
Nemohu ho najít nikde na internetu, ale jde o levný mlýnek s mlecími kameny. Kávu vařím jen v moka pressu (Brikka) ale i tak je hodně znát čerstvě namletá a to co tu leží pár dní v plechovce. Nejsem zdaleka takový hardcore znalec jako místní ale nikdo nechce koupit úplný šmejd ;) nejsem proti ručnímu jestli by byl lepší, ale presso neplánuji a nevím jestli to bude na Moku nějaký rozdíl.
Díky za odpovědi
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: levný mlýnek?

Příspěvek od mill »

Hlavní problém takových levných mlýnků (mimo to, že jsou kvalitou materiálů šmejd) je ten, že nedokáží umlet kávu na stejnou hrubost v jednom objemu. Něco umelou na prach a něco na hrubo. Ve velké nouzi na cestách melu ručním kovovým mlýnkem v nic moc kvalitě a jsem u toho dost nasr..ný, protože to není dobré ani na french press. Kusy jsou velké a část je prach, potom kávu nezachytí sítko v pístu. Stejný problém jsem viděl u všech těchto třeba i elektrických krámů, Etu atd. nevyjímaje. U mokka konvičky to bude stejné, jaku u FP, sítko zachytí větší kusy a prach půjde do nápoje.
Zkuste se kouknout po ručním s keramickými kameny, třeba Hario nebo Kyocera. Taky na něj čekám jako na smilovámí bóží....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: levný mlýnek?

Příspěvek od Hrochan »

Děkuji za radu na eBayi nějaké jsou tak to hned zítra vyřídím...
je fakt (začátky s konvičkou byly poučné :grin: ) že jemněji umletou kávu sítko nezachytí a mít ''bordel v hrnku'' dokáže dokonale pokazit v podstatě jakýkoli nápoj :)
jednou nebo dvakrát se mi dokonce stalo že konvička se natlakovala, potom vyprskla a kafe bylo všude po kuchyni, takže to kvalitní mletí vážně uvítám :grin:
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od FANDA »

Když už mlýnek na FP nebo mokka konvičku, tak bych volil toto:

Kód: Vybrat vše

http://www.aukro.cz/item1206747774_dreveny_mlynek_na_kavu.html
Sám mám doma vyzkoušeno na několika modelech této "značky" :) Mlýnek mele poměrně rychle, pro potřeby FP konzistentně, jelikož je osazen kvalitními nastavitelnými kónickými kameny z pořádné oceli.

Jinak za mojí "kariéru" kávovařiče se mi ještě nepovedlo udělat french press bez sedliny v hrníčku. To je ovšem na jiné téma než je zde založeno.
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od Hrochan »

Škoda, už mám objednaný ten Kyocera, ale děkuji za radu, asi bych koupil Kyoceru stejně protože se mnohem víc hodí do moderní kuchyně ;)
Uživatelský avatar
Rujir
více pokročilý
Příspěvky: 275
Registrován: pon 16. lis 2009 13:06:29
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od Rujir »

Ziadna skoda, ver mi, ze Kyocera je v kvalite mletia niekde uuuuplne inde... Mal som moznost skusit oboje a tiez som si nechal Kyoceru. :ucta:
"If this is coffee, please, bring me some tea; if this is tea, please, bring me some coffee." Abraham Lincoln
Uživatelský avatar
FANDA
více pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: stř 31. pro 2008 15:47:53
bydliště: Praha 4
kávovar: Gaggia Baby Twin
mlýnek: ruční Zassenhaus, Macap M5D, Nuova Simonelli Mythos

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od FANDA »

Jasně, že to škoda vůbec není. Kyocera je dobrej mlejnek...
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od Hrochan »

To jsem rád :)
A když už jsem založil topic: máte někdo (určitě ano) zkušenosti s čerstvě praženou kávou? Našel jsem v Praze pražírnu, ceny jsou sympatický (v podstatě stejné jako v obchodech typu Oxalis) ale dá se to koupit jen po půl kilech, což rozhodně nespotřebuju hned. A ona ta čerstvá asi neni stavěná na delší skladování, nebo jo? Abych si nekoupil pytel kafe a neměl to za chvíli zkažený... nebo jestli znáte místo kde praží a prodávají po menších...?
Uživatelský avatar
Zizass
více pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: úte 25. srp 2009 17:57:36
bydliště: Rychnov n.K.
kávovar: Bezzera.UNICA.PID
mlýnek: Compak.K3.Touch.Advanced

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od Zizass »

:lol: to je vtip?

Co třeba PRIMAcafé?
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od Hrochan »

Tak já nevim, já jsem sem jen tak zabloudil, nenapadlo mě že je i e-shop :grin: díky :grin:
Uživatelský avatar
michal
Příspěvky: 29
Registrován: pát 18. led 2008 14:08:39
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od michal »

Tak já nevím co si o tom myslet. Hrochan zaregistrovaný od února (jen zabloudil), nějakej zmatenej. Odkaz na obchod je hned pod nadpisem. Nad tím zůstává rozum stát. Žeby jeden z těch co napřed píšou a potom čtou?
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od Hrochan »

Chápu že to může být matoucí :grin: já tady našel inzerát na tu Brikku co mám teď, tak jsem se v únoru zaregistroval abych mohl prodejce kontaktovat, ale jinak jsem sem nechodil, tak proto ;)
Uživatelský avatar
Hrochan
Příspěvky: 22
Registrován: ned 07. úno 2010 21:48:18
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Fagor ML 99

Příspěvek od Hrochan »

Tak Kyocera je tady a musím přiznat že je super, hrubost je nastavitelná v opravdu široké škále a vše je namleto jak má být, žádná exploze konvičky, ani ''káva s pískem'', tak díky moc za pomoc ;)
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“