Krups GVX242

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od marab »

Nemáte někdo zkušenost, jestli jde u tohoto mlýnku nastavit nulová poloha mlecích kamenů? Třeba by to vyřešilo můj problém s hrubým mletím. :roll:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Ze samé podstaty nastavování hrubosti mletí, je dané, že by kameny měly jít nastavit i pod současnou nulu Vašeho mlýnku. Není to žádná věda, jak už tady někdo psal. Mlýnek není nic složitého a důmyslného, proto se nebojte ho rozdělat.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od marab »

Díky za psychickou podporu, dnes večer se do toho pustím. Jestli se úkon nezdaří, budu si od Vás objednávat namletou kávu :lol:
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Neměl by v tom být problém. Větší problém vidím, v tom, že kameny budou jen takový ten velice levný odlitek. Když to budete rozdělávat, tak co nejvíc fotit. Ať se máme potom až to bude v hromadě, čeho chytit.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
marab
začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: pon 12. kvě 2008 19:36:59
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od marab »

Tak do mlýnku jsem se přes veškeré snahy nedostal. Nechtěl jsem ho zničit. Takže když dlouho odolával, vhodil jsem radši do ringu bílý ručník. :)
Zkoušel jsem ho ale nastavit na nejjemnější mletí a když jsem ještě trochu přitlačil na kolečko regulace, tak bylo slyšet že o sebe kameny lehce škrtají. Z toho usuzuji, že nulová poloha nastavení hrubosti mletí je nastavena správně a rozebráním mlýnku bych si stejně moc nepomohl.
Uživatelský avatar
drahus
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 31. črc 2008 7:40:26
bydliště: Ústecký kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od drahus »

Sice se nemůžu zapojit do odborných diskuzí o rozebírání kávomlýnku Krups, ale mám ho rok a musím ho mít nastavený mezi stupněm 3-4. Jinak je káva příliž jemná.
Používám ho velmi často. Za rok namlel asi 5-6 kg kávy ( a to manžel pije většinou kávu rozpustnou)
S kávomlýnkem jsem velmi spokojena.
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od ondro »

Dotaz na majitelov tohto mlynčeka Krups.
Som s ním momentálne spokojný(predtým Eta), akorát pri jemnom mletí a hlavne mletí talianskych typov káv, káva hodne elektrizuje až tak že sa s ňou špatne narába.
Majú aj ostatní pod. skúsenosti, alebo je to vada určitej výrobnej série?
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od ondro »

Však ma nemusíte kameňovať za ten krups.
Keď som ho bral som este nevedel že ma tak rýchlo omrzí jednoduchá páka od delonghi ktorú som doteraz mal.
Tak si odpoviem sám, problem si stat.elektrinou budú mať viacmenej asi všetky mlynky kde je na inkriminovaných miestach použitý plast (môj názor).
A mám za to že k šálke kvalitnej kávy patrí aj kultivované vystupovanie, alebo žeby nie ? :lol: .
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Nevím jestli jsem dost dobře pochopil tu narážku v poslední větě, ale co mám odpovědět, když mě u žádnýho ze tří mlýnků které mám nic neelektrizuje a káva se sype jak má. A zatím to asi četli všichni kterým tento problém nic neříká.
Takže bych se zbytečně nečertil.
Zrovna tak mě žádná káva nehrudkuje, takže tento problém taky neznám.
A někdy neškodí nad něčím zapřemýšlet sám a sám si odpovědět.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od hnup »

ondro píše:Však ma nemusíte kameňovať za ten krups.
Veď nekameňujeme, iba nechápeme :-) Odporúčam čo najskôr predať (aby neklesal na cene) a kúpiť niečo vhodnejšie.
ondro píše:A mám za to že k šálke kvalitnej kávy patrí aj kultivované vystupovanie, alebo žeby nie ? :lol: .
Ale no, ja som prasa stále, či pijem kávu alebo slivovicu :-)
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
kafař
Příspěvky: 17
Registrován: úte 30. pro 2008 12:37:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od kafař »

Mlýnek mám od vánoc - jsem s ním spokojen, k základní otázce tohoto fóra mohu konstatovat, že je vhodný pro mletí kávy do pákových espresso přístrojů, regulace mletí je pohodlná /hrubost mám nastavenou - pro páku - cca veprostřed/.
Kdo nechce, nebo nemůže, investovat do mlýnku 5000,- je toto nejlepší volba /cena kolem 1600,-/.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od hnup »

Skúšal si ten mlynček len na svojom kávovare alebo aj na nejakom bez "Crematic-Systemu"?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
ondro
nováček
Příspěvky: 59
Registrován: sob 03. led 2009 14:00:53
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od ondro »

Ja som si už tiež zvykol naň. Stupeň 3 alebo 4 stačí na páku, a na 4-ke už nemám až taký problém s elektrostat. nábojom.
Problém ja že nemám v okolí možnosť si dať niečo zomleť na lepšom mlynku, aby som sa presvedčil o zmene kvality.
Čo som objavil jednu prevádzku, tam majú mlynček Nuova Simonelli,
tak neviem či to risknúť.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od hnup »

Ak Ti výsledné espresso chutí, tak nemusíš nič riešiť. Dá sa s tým dosiahnuť pomer 25ml espressa za 25s?
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
kafař
Příspěvky: 17
Registrován: úte 30. pro 2008 12:37:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od kafař »

hnup píše:Skúšal si ten mlynček len na svojom kávovare alebo aj na nejakom bez "Crematic-Systemu"?
Myslím, že moje espresso nemá žádný napěnovací systém (myslím tím jako třeba u Ariete Café Crema - gumové těstění s malou dírkou uprostřed, kterou se kafe prožene tlakem a tím se napění) je tam jenom klasická miska s dírkama - jedno nebo dvouporcová.
A k tomu 25mlx25sec .... není problém.
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od hnup »

Nepoznám ten kávovar, preto som sa pýtal, "Crematic-System" spomína v popise výrobca. Ak má ten kávovar normálne misky bez tej minidierky zospodu, a žiadne iné "crémovače", tak potom by to mohlo byť chodivé.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od delikatesy »

tento mlynček sme takmer v rovnakom čase kúpili s jedným známym, navyše máme rovnaké la Pavoni Puccino. Sranda je, že kým on melie na stupni 3-4, u mňa je to na 5-6 stupni.

zomletá káva dosť elektrizuje a navyše ma buzeruje tá priehľadná nádobka, z ktorej sa lyžičkuje namletá káva, takže sa chystám vyrobiť si malý tuning - priesvitná nádobka pôjde preč a nahradí ju vsadený hliníkový U-profil - čosi ako žliabok pre namletú kávu, aby mlynček mlel rovno do páky (alebo do moka od Bialetti ;) ) Tým, že sa dá nastaviť automatické množstvo zomletej kávy (niečo ako časovač), by táto úprava mala aspoň teoreticky fungovať. Keď to budem mať hotové, nafotím a pošlem info, či je zmena k pozitívnemu.

Ešte jeden postreh. Stalo sa mi, že keď som vybral kamene a očistil ich pribalenou kefkou, následne ich nasadil naspäť, tak to rozhasí nastavenie hrúbky mletia - kávu zomlelo úplne najemno a ja som sa chvíľu čudoval, prečo stroj nie a nie pretlačiť kávu ;)

Viem, tento mlynček nie je najlepší sekundant k môjmu Puccino, ale na iné zatiaľ nevydalo. Ako záložnú alternatívu mám možnosť odkúpiť starý alebo vyradený profi mlynček, ktorý sa pri troche zručnosti a šťastia podarí zrepasovať a spojazdniť. Čo poviete, oplatí sa ísť touto cestou?
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od hnup »

delikatesy píše:...kým on melie na stupni 3-4, u mňa je to na 5-6 stupni.
A meliete tú istú kávu?
delikatesy píše:...mám možnosť odkúpiť starý alebo vyradený profi mlynček, ktorý sa pri troche zručnosti a šťastia podarí zrepasovať a spojazdniť. Čo poviete, oplatí sa ísť touto cestou?
Určite.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mill »

Repas profi mlýnku je bez diskuze lepší varianta.
Ad. časovač: nemá to moc smyslu, pokud chceš mlít přesně. Když meleš na jemno, čas mletí je jiný, než při hrubějším mletí. I kdyby jsi mlel pořád stejnou kávu, tak stejně téměř každý den nastavení mírně seřizuješ. Sice některé mlýnky mají dávkování časovačem, ale smysl to má ( i když podle mého malý) když děláš jedno kafe za druhým. Ale to jsme zase zpět u profi stroje s mechanickým dávkovačem.
Korýtko jooo,na časovač bych se vyprdl.
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od delikatesy »

hnup: jasné že nemelieme rovnakú kávu, ale sranda je, že väčšinu ludí som počul, že melú na 3-4 a u mňa je to viac. Ale to bude asi tým, že je ešte nový, časom začnem asi viac uťahovať... uvidíme.

mill: no ved jasné, že aj tak si mlynček musíš nastaviť podľa kávy a vlhkosti, je to len pridaný bonus strojčeka, namiesto mechanického dávkovača, nič viac. Hlavná úprava bude to korýtko.

ad repas: akurát to bude trochu komické, obrovský mlynček a pri ňom sa bude v kútiku krčiť Puccino ;)
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“