Krups GVX242

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups GVX242

Příspěvek od David »

Aha, takže klasické kurvítko.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: Krups GVX242

Příspěvek od jhf »

Dá se nastavit větší jemnost mletí? Kolega má stejný mlýnek a mele mu na nejjemnější stupeň (1) výrazně jemněji, než mně. Dají se někde nabrousit mlecí kameny nebo koupit nové? Má namleto cca 15 kg kávy. Ale ani nový nemlel tak jemně, jako kolegovi.
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Mlecí "kameny" tohoto mlýmku jsou ZDE. Ono se to totiž dá nazvat mlecími kameny při zavření obou očí. Na tom není co brousit. A že mele jeden mlýnek jinak než druhý, bude s velkou pravděpodobností dáno tím, jak se mlýnek podařilo při výrobě poskládat.
Nějaký doraz pro nastavení krajních poloh v mlýnku snad bude. Druhou otázkou je, jestli půjdou ty "kameny" nastavit blíž k sobě.
S mlýnkem tohoto typu se nemá význam nějak víc zabývat. Chtělo by to pomalu se poohlížet po něčem co mlele kávu trochu kvalitněji.
Domnívám se, že toto vlákno je ke jmenovanému mlýnku víc než vyčerpávající.
Stačí si ho jen přečíst.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
jhf
pokročilý
Příspěvky: 84
Registrován: ned 22. zář 2013 12:20:23
bydliště: Olomoucký
kávovar: Lelit PL92T Elizabeth, dříve PL41TEM, Rancilio Silvia
mlýnek: Eureka Mignon Specialita, dříve Ascaso I steel, Rancilio Roc

Re: Krups GVX242

Příspěvek od jhf »

Díky za odpověď. Samozřejmě jsem hodně dlouho pročítal všechno, co jsem o mlýnku našel. Přemýšlím také o Gaggia MDF, ale když ten Krups zatím funguje. Dnes jsem si s ním pohrál. Vystřihl jsem z plastové podložky o tloušťce 0,3 mm kroužek s vnějším průměrem horního kamene, vystřihl vnitřní otvor a vložil mezi horní kovový mlecí kámen a plastový držák tohoto segmentu. Kámen je přišroubovaný 3 šroubky, takže to nebyl problém. Vyzkoušel jsem nejdřív, jestli na sebe mlecí kameny nenarazí při nastavení na nejjemnější mletí a pak namlel zkušební dávku. A ono to funguje... Teď mám nastaveno na 5. stupeň, za 25 vteřin mi nateče 25 - 30 ml kávy (podle toho, kolik použiji mleté kávy), má to cremu a i ta chuť je lepší. Samozřejmě mám nepřetlakovou misku - upravenou z původní přetlakové odvrtáním spodní plochy. Nechal jsem se inspirovat některým příspěvkem, už nevím kterým. Doposud mi to nefungovalo, káva protekla velkou rychlostí a bylo jí hodně. Můj kávostroj má totiž časovač doby průtoku vody. Nejkratší čas je oněch 25 sekund, kdy bez páky a misky nateče asi 100 ml. S původní přetlakovou miskou to bylo asi 50 ml. Ale to už bych mohl napsat do sekce Přístroje na espresso :)
Shrnutí: "zoufalci" s Krupsem nezoufejte. I tenhle přístroj dokáže pomlet kávu na dobré espresso!
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

jhf píše:........S původní přetlakovou miskou to bylo asi 50 ml. Ale to už bych mohl napsat do sekce Přístroje na espresso :)..........
to určtě
jhf píše:.........Shrnutí: "zoufalci" s Krupsem nezoufejte. I tenhle přístroj dokáže pomlet kávu na dobré espresso!
no....., bych ubral z nadšení. Ono proti tomu MDF je opravdu úplně někde jinde.

Ale jinak šikula.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
morseee1
více pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte 19. úno 2008 11:49:13
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od morseee1 »

to jhf .. s tym optimizmom by som trosku pockal. so zvysenym tlakom mozu prist problemy s tesneniami v kavovare ..
Uživatelský avatar
petk0
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16. led 2013 15:48:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od petk0 »

Ked sa Krups cisti, vybera sa zhora kamen, obcas sa pri skladani stava, ze pri silnom tlaku preskoci ozubenie. Potom sa neda nastavit jemne mletie ani na doraz. Treba zhodit kryt a pohrat sa s tym. Nastavenie nevydrzi dlho, ale pomoze. Dakujem za typ s podlozkou, skusim to. Ale zial Krups naozaj drti na prach, je to velmi nerovnomerne mletie.
hugo
Příspěvky: 2
Registrován: úte 26. kvě 2009 13:36:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od hugo »

Jak prosím sundám ten kryt, abych to mohl nastavit? Čistil jsem mlýnek a asi mi to rovněž přeskočilo, ale mám opačný problém. Kameny jsou moc blízko sebe a i nejhrubší mletí je pudr. Do doby než jsem to vyčistil tak šla hrubost "mletí" nastavovat bez problému.
Díky
Dan
Uživatelský avatar
petk0
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16. led 2013 15:48:16
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od petk0 »

vybrat ovladacie prvky, opatrne nadvihovat, az sa to vysunie kolmo hore. Zospodku su 4 zapadky schovane pod krytom, treba po obvode zasunut ploche konce styroch kavovych lyziciek a potom sa to cele da vytlacit von. Pomahal som si tenkym plochym srobovakom. Pozor, po otvoreni vyleti strunka a biely drziak, asi cidlo zasobniku, alebo rapkac na nastavenie mletia.

Obrázek
Uživatelský avatar
Bartic691
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis 2014 23:48:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Bartic691 »

Dnes mi dorazil tento mlýnek. Mám s ním zásadní problém!
Pokud dám páčku na maximální jemnost nebo i na 3 puntík od nejemnější varianty dojde k zaseknutí kávových zrn a mlýnek jede na prázdno. Musím zrna vysypat a znova vrátit, poté chvilku jede, ale opět dojde k ucpání a přístroj jede na prázdno.
Když jsem nastavil hrubší, tak mele hezky a kvalitně. Má nebo měl někdo také takový problém? Reklamace?
Díky
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

To je snad dost zásadní problém. Mlýnek by měl mlet v celém rozsahu možností nastavení hrubosti mletí.
A dojde jak k zaseknutí zrn. Tomu dost dobře nerozumím. U mlýnků se může stát, že se zasekne v tom smyslu, že se přestane točit motor a tím přestane mlet. Tím chcete říct, že kdyby jste dal do mlýnku drodná kávová zrnka, tak mlet bude?
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Uživatelský avatar
Bartic691
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis 2014 23:48:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Bartic691 »

Mlýnek mele a najednou je slyšet, že mlýnek jede na prázdno a zrna tam již nepadají.I když je zásobník plný. Trochu s přístrojem zatřesu a opět mele.
Zrna mám dle mého názoru klasická. Lavazza crema.
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Redmann »

Pohybovať pri mletí som musel aj s ETA mlynčekom. Podľa mňa by to mohla byť proste konštrukčná vada.
Uživatelský avatar
Bartic691
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis 2014 23:48:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Bartic691 »

když ho dám na nejjemnější mletí, tak mele na 2 hrnky cca 5 vteřin a poté jede na prázdno. Takže nenamele ani na jeden hrnek. Nicméně káva je jak pudr.
Osobně si myslím, že jde taky o konstrukční vadu. Kdy při nejjemnějším mletí se tam nedostávají zrnka. Půjdu ho dnes vrátit.
Poradíte mi, co místo něj vybrat? DeLonghi KG89? Podle lidí je to okopírovaný Krups nebo naopak...
Uživatelský avatar
Redmann
silně pokročilý
Příspěvky: 1035
Registrován: pon 03. srp 2009 10:48:03
bydliště: Bratislava
kávovar: Gaggia Baby Twin, Clever Dripper, Bialetti, FP
mlýnek: Mahlk. Vario Home, Porlex

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Redmann »

Z týchto lacných elektrických mlynčekov s čistým svedomím neodporučím žiadny.
Čo tak ručný? Porlex na 2-4 kávy denne stačí.
Alebo nejaký používaný, ak sa podarí zohnať.

"Nicméně" dvaja kamaráti majú tento a tvária sa celkom celkom spokojne

Kód: Vybrat vše

[url]http://www.cafepoint.sk/nivona-cafegrano-130-elektricky?v=n&utm_expid=42954909-0.Y-r_13U5Q_iG3J7N8MKOrA.1&utm_referrer=http%3A%2F%2Fwww.cafepoint.sk%2Fmlynceky-na-kavu%3Ffs%3D9[/url]
Ako si vlastne pripravuješ kávu?
Uživatelský avatar
Bartic691
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis 2014 23:48:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Bartic691 »

Podle diskuze jsem pochopil, že v téhle cenové kategorii nejde asi nic moc doporučit. Díky za tip ;) Mrknu na něj.
Kávu si připravuju v pákovym pressovači DeLonghi EC 680 :)
tomig

Re: Krups GVX242

Příspěvek od tomig »

Tento mlýnek jsem měl skoro dva roky a ani jednou se mi nestalo to, co popisujete.
Uživatelský avatar
Bartic691
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis 2014 23:48:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Bartic691 »

Díky za reakce ;) Zkusím asi ten DeLonghi KG 89
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Radšej nič neskúšajte, budú to vyhodené peniaze. Čítajte na fóre a uberajte sa smerom, ktorý radia tu odborníci, určite to má zmysel !
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
Bartic691
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06. lis 2014 23:48:08
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Bartic691 »

Milan_Košice_Sk píše:Radšej nič neskúšajte, budú to vyhodené peniaze. Čítajte na fóre a uberajte sa smerom, ktorý radia tu odborníci, určite to má zmysel !
A to je co? :)
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“