Krups GVX242

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
pedro13
více pokročilý
Příspěvky: 450
Registrován: pát 25. led 2008 2:05:34
bydliště: Jablunkov
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od pedro13 »

Jestli myslíš profi mlýnkem mlýnek co býval kdysi v každé Jednotě pro mletí kávy zákazníkem,tak na to se vykašli.Taky jsem to kdysi zvažoval,měl jsem ten stroj doma,udělal jsem rozborku-zborku,zvážil možnosti a po zralé úvaze jsem ho vrátil původnímu majiteli.Ne že by to nešlo,ale prostě by to bylo za mnoho práce málo muziky.
Coffee Machine: Isomac TEA, Tecnosystem Magic , Other Scrap - Cafetiere Pezzetti, Clever Dripper, French Press, Aeropress
Grinder: Anfim Best , Anfim KS, Wega Max 6.4/Compak K6, Hario Mini Mill, Temp :)
Roaster: UPK
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od delikatesy »

nie, nemal som na mysli Jednoťácky mlynček, ale od kamaráta z kaviarne ;)
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups GVX242

Příspěvek od David »

pedro13 píše:Jestli myslíš profi mlýnkem mlýnek co býval kdysi v každé Jednotě pro mletí kávy zákazníkem,tak na to se vykašli.Taky jsem to kdysi zvažoval,měl jsem ten stroj doma,udělal jsem rozborku-zborku,zvážil možnosti a po zralé úvaze jsem ho vrátil původnímu majiteli.Ne že by to nešlo,ale prostě by to bylo za mnoho práce málo muziky.
Hele, a to jako jak ... popiš pls, ev tomu udělej spec. topic.
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

To jako proč? Trochu jsem to nepochopil. Ty mlýnky byly tohoto typu:
ozap.jpg
a to by si někdo postavil doma na linku? :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups GVX242

Příspěvek od David »

Když by byl zadarmo a mlel dobře ...
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
delikatesy
Příspěvky: 28
Registrován: úte 20. led 2009 15:02:10
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od delikatesy »

takže: prerábka Krupsu na priame mletie do páky nefunguje.

Z hliníkového profilu tvaru hranaté O som vyrezal došikma žliabok, aby po nasadení smeroval od mlecieho otvoru smerom dole. Profil som na skúšku nasadil na otvor, páskou zaslepil horný poistný čudlík (aby sa mlynček vôbec spustil) a stlačil Play :) Mno, pomletá káva vystrekla na všetky strany - chyba môjho dizajnu.
profil_bordel.jpg
Preto som hornú časť vyústenia napílil a ohol smerom k mleciemu otvoru, aby tvoril akúsi hrádzu pomletej káve, ktorú mlynček rozmetáva von. Niečo ako vratna klapka. Opäť som dočasne prilepil korýtko ku mlynčeku, podložil páku a začal mlieť. Káva už nelietala po kuchyni a sypala sa krásne pomaly do páky - lenže - chyba Krups dizajnu - bola elektrizovaná. To znamená, že po čase mletia bol takmer celý predok stroja, páka aj moja ruka pokryté pomletou kávou. Ako som predpokladal, hliníkové korýtko zostávalo čisté a káva sa na neho nelepila, ale čo natom, keď sa lepila všade inde. Čiže, radšej lyžičkovať namletú kávu z originálneho mlynčekového priesvitného kontajnera.
mlyncek_profil.jpg
Výsledok: nepoužiteľný.
Čas strávený výrobou pokusu: cca 15 minút.
Poznámka: iba že by som tú prekliatu vec uzemnil... neviem ako sa inak zbaviť statickej elektriky, ale najskôr sa zbavím mlynčeka...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
HuyaRamakai
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. pro 2009 0:15:18
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od HuyaRamakai »

Dobý den, chtěla jsem se zeptat jestli myslíte, že je tenhle mlýnek vhodný popř. dostatečný na mletí kávy na french press? díky
Uživatelský avatar
kafař
Příspěvky: 17
Registrován: úte 30. pro 2008 12:37:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od kafař »

DD, já si myslím, podle mých dlouhodobých zkušeností, že na french press bohatě postačí. Já ho používám na espresso a v pohodě.
P.S. předělávky na mletí přímo do páky (viz. výše) nedoporučuji. Mlýnek není takto konstruován. Doporučuji si připlatit za vhodnější.
Uživatelský avatar
Jožin
více pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: sob 01. srp 2009 16:04:26
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od Jožin »

Přijde mi tento mlýnek něco jako Gaggia MM, ten také mlel, na turka a podobné bohatě stačil, ale espresso není jeho parketa. Zadarmo nebo tři stovky to je tak přiměřená cena. Zvuk tryskového motoru hovoří sám za sebe. Na tu statickou elektřinu jsem měl takový postup, přiložit k otvoru kterým padá káva do nádobky malou houbu a pak několikrát udeřit nádobkou o stůl. Upozorňuj, že za případné škody na nádobce nebo stole nepřejímám zodpovědnost. Kafař je s mlýnkem spokojen pouze do doby než namele na něčem lepším. Pak už nikdy více.
David
silně pokročilý
Příspěvky: 1456
Registrován: pát 18. led 2008 11:32:30
bydliště: Praha
kávovar: Gaggia Evolution
mlýnek: Gaggia MDF

Re: Krups GVX242

Příspěvek od David »

Což udělat výsypku z kovu a uzemnit na topení?
Něžný kávový barbar preferuje tyto kávy a hodnotil tyto restaurace. Proč se vyhnout levným kávovarům?
Uživatelský avatar
HuyaRamakai
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. pro 2009 0:15:18
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od HuyaRamakai »

A jak se projevuje ta statická elektřina na té namleté kávě, jako nějaké hrudky či co? nějak si to nedovedu představit...
Uživatelský avatar
hnup
silně pokročilý
Příspěvky: 1773
Registrován: sob 19. led 2008 15:23:49
bydliště: Banská Bystrica
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od hnup »

Hrudky nie. Predstav si rozdrobený polystyrén, guličky z neho lietajú kade-tade a všade sa lepia. S kávou je to podobné, len guličky sú menšie a hnedé.
Doteraz som bol hlúpy... Ale teraz u mňa nastal obrat o 360 stupňov.
Uživatelský avatar
kafař
Příspěvky: 17
Registrován: úte 30. pro 2008 12:37:14
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od kafař »

Mě to docela v tomto mlýnku jde, jed nesmím mlít v silovoném tričku :-)
Uživatelský avatar
HuyaRamakai
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. pro 2009 0:15:18
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od HuyaRamakai »

Aha, aha tak já si ho asi koupím přece jen na ten french press by to stačit mohlo a jakožto studentka nemám ani na nějaký pořádný kávovar (jak jsme se i tady dočetla viz rady typu "nekupujte si kávovary za 2000", za což děkuji...)a ani nemám na o mnoho dražší mlýnek... tak zatím budu šetřit, no... díky za rady
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mill »

A není lepší k french press koupit třeba ruční mlýnek Lodos? Na tohle stačí a raději peníze schovat na později, kdy bude i na kávovar? Ostatně french press je mnohonásobně lepší volba, než levný a špatný kávovar. Kafe z FP je velmi dobré, daleko lepší, než z kávovarů s napěňovacími krámy. Až někdy budete mít kvalitní pákovku, tak bude Krups problémový, takže mi přijde zbytečné za něj teď dávat tolik peněž v poměru ke kvalitě. Kdyby byl za tři stovky, tak jo, ale takhle se mi zdá vzhledem ke svým schopnostem drahý.
Uživatelský avatar
HuyaRamakai
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. pro 2009 0:15:18
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od HuyaRamakai »

Aha, myslíte? Tato možnost mne nějak nenapadla... budu muset prostudovat forum o ručních mlýncích jen mám pocit, že jsem někde na těchto stránkách četla, že nové ruční mlýnky nemelou moc dobře, ale uvidím, co se píše na té diskuzi... díky za radu a omlouvám se administrátorům, že ubírám tuto debatu poněkud od zadaného tématu (tedy mlýnek krups)...
mill
silně pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: sob 20. pro 2008 12:58:10
bydliště: Brno
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od mill »

Nemelou dostatečně jemně na espresso, na FP je to naprosto dostačující. Akorát pomalé. S Lodosem jsou dobré zkušenosti

Kód: Vybrat vše

http://www.lodos.info/
Uživatelský avatar
pajo
více pokročilý
Příspěvky: 115
Registrován: stř 07. led 2009 14:27:27
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: Krups GVX242

Příspěvek od pajo »

Na FP je Krups uplne v pohodicke a v najvecsej. Rucny mlyncek.....môj skromny nazor je, ze to sa teda velmi namelies, musis mat velmi vela casu......
Vela ludi tu mlyncek Krups pouziva na preso, iste, su lepsie mlynceky, vsetko je to cenou,ale niesu s nim problemy, staticka elektina myslim nieje ziadny problem pri extrakcii a pri FP kde sa melie na hrubsie sa hrudky nerobia. Mam ten mlyncek dokonale vyskusany, dodnes ho mam doma, zomlel som na nom asi 1,5 kila kavy.....A môj exemplar nerobi hrudky ani neelektrizuje......
Uživatelský avatar
Medcin
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. bře 2010 19:26:58
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Krups GVX242 - čištění

Příspěvek od Medcin »

Jak čistíte tento mlýnek? Průhlený plast (víčko a schránka na umletou kávu) a horní kámen je bez problému, ale co ten zbytek??
Uživatelský avatar
primacafe
Administrátor
Příspěvky: 5542
Registrován: stř 16. led 2008 23:49:30
bydliště: Kovalovice
kávovar: Carimali ALFA
mlýnek: Carimali Junior

Re: Krups GVX242

Příspěvek od primacafe »

Já na čistění zbytků kávy skoro ze všech částí používám louhovou pastu na čistění grilů, funguje super. Dělám s tím jen plasty a někdy i mosaznou páku. Není vhodné na hliník.
_________________________________________________
Co z toho, že zítra bude líp, pokaždé když se probudím, tak je dnes.
--------------------------------------------------------
kávovar: Gaggia Classic, Saeco Family xxxx, Rancilio S27, LaCimbali M25 Leader, Allegro espresso, Miklos (Rega), Faema Zodiac, Carimali Alfa
mlýnek: Gaggia MDF, LaCimbali MD6, Rancilio MD50/AT, La SanMarco, LaCimbali HR Automatico Silver, Carimali Junior
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“