EUREKA MCI

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Odpovědět
Uživatelský avatar
pablocz
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. led 2012 0:04:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

EUREKA MCI

Příspěvek od pablocz »

znáte to někdo , je to dobrý mlýnek. líbí se mi tvary a i cena. jinak rancilio , klasika.

původně jsem uvažoval o graef 90 nebo 95 , ale nějak se na jejiich netu nezmiňují o kamenech tak to bude asi né úplně ono, i když nářezové stroje na salámy mají super.
Uživatelský avatar
jarik
Příspěvky: 32
Registrován: pon 10. říj 2011 18:24:30
bydliště: Bratislava
kávovar:
mlýnek:

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od jarik »

Pokiaľ je cena naozaj dobrá, tak treba brať....Ja som s mlynčekom zatiaľ spokojný, 50mm.kamene melú kvalitne,
mlynček nieje hlučný a na linke nezaberá veľa miesta,hrubosť mletia sa nastavuje precízne ovládačom na vrchnej
časti tela.Vytkol by som ale umiestnenie regulátora pre nastavenie doby mletia na spodnej časti,pri korekcii
je potrebné manipulovať s celým mlynčekom a niekedy tvorí hrudky. Kôli čistote meliem do kelímku.
J.
Uživatelský avatar
pablocz
Příspěvky: 7
Registrován: stř 18. led 2012 0:04:27
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od pablocz »

díky za info a cenné zkušenosti. myslím že pokud nenajdu něco ještě hezčího tak je volba jasná. zkusím to nakombinovat i s espresovačem, který taky vybírám na jiném vlákně a třeba na set bude fakt dobrá cena. nákup určitě né tady u vidřiduchů ale v Itálii popř holand, či říše.
Uživatelský avatar
pecan
více pokročilý
Příspěvky: 167
Registrován: ned 06. pro 2009 12:01:47
bydliště: Brno
kávovar: Expobar Office Control
mlýnek: Mazzer S.J.

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od pecan »

zdravím, můžete trochu víc popsat ten časovač, případně sem dát fotky? Jde mi oto, jestli lze časovač vypnout a mlýt tak dlouho, dokud je přiložená páka. Díky
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od TJK »

Nakonec po dlouhém přemýšlení a vybírání jsem objednal tento mlýnek. Doufám že si konečně dám doma pořádné espresso, ne jen něco hořkého na začátku a kyselého nakonec.
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od TJK »

Tak dneska mlýnek dorazil. Krásný, malý v chromu, Jdou na něm vidět veškeré ťápance. Krátké shrnutí k prozatímním výsledkům... Čtvrt kila Lagondy v prd*li a výsledek skoro bych řekl žalostný :-). No budu muset trénovat na nějaké podřadné Lavazze a pak se vrátit k nějaké čerstvě pražené Brasilii.
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od TJK »

Obrázek
No první úspěchy ještě s Fazendou... Nevím co mě to napadlo a koupil jsem L'OR Espresso :hnup: tak trochu na zkoušení. Hořké jako sv*ňa a zrna skoro smrdí spáleninou. Samotné skoro nepitelné.
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od TJK »

Obrázek
Výsledky se začínají dostavovat. Poměrně solidní shot ze Santosu NY2 (z pražirny ManuCafe). Bože jaká lahoda oproti té hnusné L'OR-ce.
Uživatelský avatar
TJK
Příspěvky: 23
Registrován: sob 16. pro 2017 23:39:40
bydliště: Ostrava
kávovar: Catler ES8011SE
mlýnek: Eureka Mignon Instantaneo

Re: EUREKA MCI

Příspěvek od TJK »

Podařila se mi jedna nepříjemnost.
Na mlýnku jsem strhnul jeden závit který drží horní víko s kamenem (nejsem si ale vědom že bych ho přetáhnul nebo šikmo štouboval).
Máte někdo zkušenosti s opravou závitu jednoduchou cestou. Myslíte že by pomohlo epoxy lepidlo, udrží potom ten závit? Nebo závitová vložka.
Ach jo...
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“