La San Marco SM 90/A

hodnocení mlýnků
Pravidla fóra
Dodržujte pravidla fóra ZDE
Než začnete psát svůj příspěvek, použijte funkci Hledat.

Odkazy směřující mimo fórum PRIMAcafé vkládejte do Code

* * * Prosím používejte diakritiku a interpunkci. * * *
Guzzista
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. led 2013 21:36:26
bydliště: Praha 6
kávovar:
mlýnek:

La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Guzzista »

Shodou náhod mám tento mlýnek. Je asi osm 8 let starý s novými kameny o průměru 64 mm. Trochu větší provedení než se hodí k naší skutečné spotřebě kávy.
Plynulé nastavení očíslovaným prstencem /horním kamenem/ s pojistkou. Mele tiše s jemným nastavením do dávkovače s počítadlem. V mlýnku zůstane dle měření cca 5 g kávy, spíše okolo kamenů než ve výpusti. Zatím velmi krátká zkušenost z víkendového provozu. Spíš mlýnek pro kavárnu.
Obrázek
Našel jsem i manuál , teda je k novějšímu, ale obdobnému provedení.
http://www.lasanmarco.it/media/manuali/ ... .02-09.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Rodom »

Mám podobný stroj a už ani manželka neprotestuje, že jí kuchyň postupně zabírám - sundal jsem totiž tu násypku a rázem je stroj na výšku stejně jako můj kávovar. Kávu nasypu rovnou, během mletí to seshora přikryju dlaní. Mletí je tichoučké a hlavně se to dá jemně nastavovat.
Za ty peníze, za které jsem to od kávových servismanů koupil - 3000 Kč - bych neměnil. Holt to není designově sladěné s kávovarem, ale zato mám profi stroj, který podle servismanových slov bude potřebovat servis mletí možná až půjdu do důchodu... ;)
Guzzista
Příspěvky: 14
Registrován: stř 23. led 2013 21:36:26
bydliště: Praha 6
kávovar:
mlýnek:

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Guzzista »

Taky mě napadlo tu ohavnou násypku nahradit něčím menším, ale jen opravdu menším. potom mi nevyhovuje ten dávkovač. Je to prostě stroj do kavárny kde si namelou do zásoby a posunem dávkovače si nasypou nastavitelnou dávku do páky. Jenže ten dávkovač má 6 okýnek a pokud mám mlýnek prázdný tak musím 3krát posunout než dostanu dávku do páky. Pro domácí použití nepraktické. Je teda pravda že je asi k neutahání. Jak jsem k němu přišel je na delší popis, bral jsem to spíš na seznámení s problematikou mlýnků na kávu. Nedávno jsem pořídil G.achille a právě jsem měl vyhlídnutý

Kód: Vybrat vše

http://www.torrelsa.cz/cs/molino-challenge
když zničeho nic mi to přistálo v kuchyni.
Rodom
více pokročilý
Příspěvky: 237
Registrován: pon 27. srp 2012 12:11:21
bydliště: Benešovsko
kávovar: Nuova Simonelli Oscar, Gaggia Baby Twin,Gaggia New Baby Twin
mlýnek: Lan San Marco, Gaggia, Ascasco

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Rodom »

Jak se dočtete zde na foru, tady se meze kutilství, inovací a zázračných udělátek nekladou...:) Já násypku nenahradil ničím, jen ji mám zakrytou( aby tam nešel prach) jedním z nerez podšálků s hrnečkem - takže mi slouží jako potřebná odkládací plocha.

Ten dávkovač byl jediná věc, ze které jsem zpočátku nebyl nadšený, protože zde na foru pro dávkovače není moc podporovatelů. Obzvlášť proto, že v dávkovači zůstává drahocenná káva apod.
Po měsíci používání mě naopak točení rumpálem začalo bavit. To opakované klapání posunovací páčkou dávkovače svolává členy mé rodiny do kuchyně, ať jsou po domě kdekoliv rozptýleni, hned vědí, že se pro ně chystá káva.
Zbytky kávy uvnitř mlýnku jsem snadno vyřešil. Káva zůstává v prostoru, odkud od kamenů prolétá do dávkovače. Protože používám krátké lžičky s placatým hranatým držením, přišel jsem na jednoduchý grif - po skončení mletí strčím to držátko do otvoru a "vymetu" ho. Dvakrát třikrát zašmrdlám a je to.
Prostě už to klepání dávkovačem a následné rychlé vyšmrdlání zbytku kávy beru jako součást obřadu.

Občas manželka poznamená, že jí se nevěnuji tak pečlivě jako každému zrnku drahocenné kávy... :shock:

Tuhle jsem na YouTube viděl - a slyšel - jak hlasitě a s jakým někdy hrozným zvukem pracují různé mlýnky, zlaté La San Marco! Překvapivě jemný a tichý zvuk.
Člověk si myslí, že to je kysna do kavárny a bude to hlučné, opak je pravdou.

Takže jak hodnotím :
plusy - mletí homogenní, jemně stavitelná hrubost, tichý chod, není to hračka=výdrž kategorie "nafurt", cena
mínusy - velké rozměry a retro design ( vzhled jak ze sedmdesátých let)
Fox_25
silně pokročilý
Příspěvky: 546
Registrován: čtv 30. čer 2011 20:39:52
bydliště: Zlínský kraj
kávovar:
mlýnek:

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Fox_25 »

Já jsem dávkovač "očůral" tak že melu přímo z "výpusti" do malého hrnku na espresso. Dávkovač mi bohužel nedá na dvě zatáhnutí cca 20g. Dá se sice nastavit, ale jen v rozmezí cca +-2g.
Kávovary Gaggia- Espresso Color, San Remo- Jolly bar, Carimali- UNO.
Mlýnky Carimali- M1, Gaggia- MDF

To pravé ořechové nezačíná koupí kávovaru, ale tím až si člověk řekne "tfuj co jsem to dřív pil" :)
Uživatelský avatar
Vaahaa
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. zář 2014 20:59:56
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Vaahaa »

Nyní tento kousek renovuji...
Nevíte zda li se dá koupit horní zásobník jiný? Např. skleněný?
Ten můj je poškrábaný...

Děkuji VH
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od timi.m »

Dobrý den,
tušíte prosím někdo zdali by se dalo sehnat jen litinové tělo tohoto mlýnu?

Sehnal jsem tento mlýn. Je z roku 98. Točí se velmi tiše a vůle na hřídeli má neznatelné. Mnohel lepší jak můj rr45 a to jsem si myslel, jak je v dobrém stavu. Jenže s ním pošťáci asi hodili, a tak má nalomený podstavec pod zásobníkem na kávu. Tím se přecvaknul i přívodní kabel. Balík nepojištěný.
Úplně mi to zkazilo radost, že se mi ho nechtělo ani rozebírat. Ale nakonec jsem se do toho pustil.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od timi.m »

Pán říkal, že má fotku, a že před odesláním byl v pořádku.
Brácha říkal, že je slitina zoxidovaná, a že mu přijde jako by to bylo nalomené delší dobu.
Takže nevím.

foto:

Kód: Vybrat vše

http://rr45.rajce.idnes.cz/LaSanMarcoSM90
Nyní už je slitina srovnaná a zavařená a o víkendu bych to měl vidět.
Jen ještě nevím co to bude stát, snad nebudu překvapen.
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Zrejme si natrafil na toho nervózneho blba z pošty :o

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=RZPVpmqVtR0
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od timi.m »

Velmi jsem nadával na pošťáky, až mě to pak mrzelo. Manželka dříve pracovala mnoho let na poště.

Na mlýn se dost těším. Vnitřek je pro mě o dost zajímavější než u té rr45, kterou mám.

Ač to tady moc nefrčí tak já rád používám dávkovač. Mám totiž menší nepořádek než když jsem se snažil nechat padat rovnou do páky. U té rr45 mám u zásobníku nepatrně propilovanou cestu, že po mletí opačnou stranou lžíce vyházím skoro vše po mletí. Pak mnohokrát zatočím a rovnám si to do páky. U SM je do dost delší průchod, a tak jsem zvědavý.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od timi.m »

Dobrý den.
Už v tomto vlákně dlouho nic nového není, tak se alespoň pokusím podělit o své zkušenosti.
Mám tento mlýn. Nyní ho používáme doma s manželkou dva měsíce. Za skoro 5 let jsem vystřídal tři rúzné mlýny, a tak k ním zkusím něco napsat.

První byl Iberital challenge.
Používal jsem ho skro dva roky. Nejdříve k prvnímu půjčenému čínskému kávovaru a pak k dalšímu. Byl zakoupený nový a byl to můj nejdražší mlýn. Stál tenkrát skoro 3 tis. Měl jsem ho kvůli čištění rozebraný. Má malý motor s převodovku. Mletí je dost hlučné a díky slabému motoru v půběhu mletí kolísají otáčky. Kónické kameny jsem nikdy nenechal brousit. Na pohled nevypadají tupé. Trošku mi dělalo problém štělování hrubosti mletí pro různé kávy. A také se mi špatně do páky vyšťourávala káva co zbyla v mlýnku po mletí.

Druhý je rossi rr45.
Koupil jsem ho od pána z vesnice za 1000kč. Měl ho ve stodole. Bylo v něm velmi staré kávy. Rozebrání a čištění mi tenkrát trvalo mnoho hodin. Vyndal jsem z něj magnetickou a tepelnou ochranu. Pro občasné mletí do jedné páky jsem to nepovažoval za nutné. Jak mele je tu asi dostatečně popsáno. Kameny mi skvěle nabrousi pan Ther. Zvykl jsem si používat zásobník. Po namletí porce jsem vzal opačnou stranu měrky a z otvoru zbylou kávu vyndadavám do zásobníku. A pak jen mnohokrát otočím páčkou a sypu do páky. Zjistil jsem, že mám okolo méně rozsypané kávy než z přímého mletí z iberitalu.
Jen jsem pořád nebyl vnitřně spokojený s tím, že motor není samostatně oddělený. Ale je jekoby sešroubobaný a tvoří celek s hřídelí co drží spodní rotující kámen. Já vím, je to prkotina, ale chtěl jsem něco jiného.

Poslení a nyní používaný je La San Marco.
Koupil jsem ho na bazosi za 1800 kč. Přišel poškozený. Spodní podatavec byl nalomený a mlýn nestál rovně. Velikánské zklamání, stál dost peněz. Naštěstí ho vzal brácha klukúm do práce a ty mi tu litinu narovnali s svařili. Popisoval mi postup, že to prý není jen naříznout, narovnat a zavařit, že by to po vychladnutí nemuselo být rovné. Povedlo se, vzali si rozumných 200kč. Původně byl červený, ale táta mi ho nabarvil na černo. Myslím, že to vypadá dobře.
Opět jsem z něj vyndal pro mě “přebytečnou” elektorniku. Používám jen otočný časovač na vyp a zap. Nejdříve jsem měl obavy z dlouhého tunelu mezi kameny a zásobníkem. Většina namleté kávy zůstane v něm. Zjistil jsem, že to má ale výhodu. Jde to vcelku rozumně vymést a káva není rozlítaná po stěnách zásobníku. I do páky mi to pak z něj lépe padá při otáčení páčkou.
Co se týká vnitřní konstrukce líbí se mi, že má motor nezávisle odělitelný od části hřídele s mlecím kamenem. A mezi tím je pružná spojka v podobě masivní pružiny.
Rychle jsme si na něj s manželkou zvykli. A manželce se i více líbí.

K Iberitalu se už asi nevrátím. Prodávat ho nebudu. Nevím co si za něj říci.
RR45 jsem chtěl darovat tátovi i s Carimali Alfa. Ale svou nešikovností jsem zničil bojer a další se mi zatím nepovedlo sehnat. Tak mi to taky asi vše skončí pod stolem.
La San Marco se mi zatím líbí nejvíc a pravidelně ho používáme. Jen ještě budu posílat kameny na nabroušení, nejsou zcela ostré.
Rád bych rozebral, vyčistil a vyzkoušel nějaký Mazzer. Ale to by se mi ho muselo povést sehnat velmi levně. Tak do 15ti stovek. Už toho mám doma nějak mnoho, na to že vše nepotřebuji.

Tomáš
Naposledy upravil(a) timi.m dne sob 21. bře 2015 13:03:34, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od timi.m »

Neumím do jednoho příspěvku vložit více jak jednu fotku. Možná moc velké? Tak pokud by to někoho zajímalo snažil jsem se fotky nahrát alespoň na rajče. Jsou zmenšené a v dosti mizerné kvalitě jen z čínského mobilu.

Kód: Vybrat vše

http://rr45.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od gekonko »

timi.m píše:... svou nešikovností jsem zničil bojer ...
Čo sa mu stalo? Nejde to opraviť? Veď meď sa dá pájkovať!
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od timi.m »

Dole na bojleru je vypouštěcí šroub. Je usazen v takové přírubě a uvnitř se zdá je nějaká (mosazná?) vložka pro závit. Šroub jsem strhnul, příruba popraskala, závit uvnitř poničen.

Když jsem měl bojler venku a osazoval, spodní šroub jsem omotal teflonovou páskou, vcelku zvolna zašrouboval a pak s citem dotáhl. To se zdálo dobré. O to víc mě překvapilo, že když jsem prvně nahřál vodu, tak od šroubu tekla voda jako by v bojleru byla malá díra. Vykroutil jsem ho, přidal teflonovou pásku a dopadlo to špatně. Pat a Mat jsou oproti mně šikulové.
Uživatelský avatar
gekonko
více pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát 02. led 2015 12:33:04
bydliště: Košice
kávovar: CARIMALIalfa2x GAGGIAcubika2x ASCASOdream KRUPSxp5240
mlýnek: GAGIAmd85-2x SANTOS#1 ZASSENHAUSpanama

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od gekonko »

Neverím, že by toto hunt01 nevedel opraviť :-)
Uživatelský avatar
Amo_Košice_Sk
více pokročilý
Příspěvky: 430
Registrován: pát 26. zář 2014 9:54:19
bydliště: Slovensko Košice
kávovar: La Carimali Alfa
mlýnek: Brasilia RR45 WEGA 6.0

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Amo_Košice_Sk »

Na ten bojler Ti stačí kúpiť novú mufku 1/4 a nacínovať ju tam.
Kávavar : 2x La Carimali Alfa & French Press Bodum
Mlynek : Brasilia RR45 (Gino Rossi RR45)
Mlynek : WEGA 6.0 (COMPAK K6 old)
Uživatelský avatar
timi.m
pokročilý
Příspěvky: 83
Registrován: pon 07. čer 2010 16:28:29
bydliště: Praha 10
kávovar: Carimali Alfa
mlýnek: Gino Rossi RR45

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od timi.m »

Napsal jsem panu Huntovi minulý týden a prý mu snad zbyl k prodeji jiný bojler. I když je drahé poštovné tak pokud mi ho pošle vezmu ho. Já vařit neumím a ani nevím kdo by mi tohle udělal a co by to stálo a ani s jakým výsledkem. Ale nechtěl jsem to až tak veřejne řešit a navíc je to ve špatném vlákně.
Uživatelský avatar
Koubek
Příspěvky: 30
Registrován: pon 21. dub 2014 21:32:15
bydliště:
kávovar:
mlýnek:

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od Koubek »

Tak i já se pokusím trochu oživit vlákno. I když moc moudrosti asi nepřidám, alespoň ne dnes.

Zakoupil jsem na bazaru mlýnek prakticky stejných parametrů - La San Marco SM 95/A. Jediný (zřejmě podstatný) rozdíl je ve velikosti kamenů, které oproti "devadesátce" jsou ještě o trochu větší. Mají průměr úctihodných 84 mm. Dále si myslím, že by měl být mlýnek téměř totožný (možný ještě motor by mohl být jiný, ale to nevím jistě).

Mlýnek jsem zakoupil za 3 tisíce a dorazil v super stavu. Opravdu. Momentálně testuji, ale ne moc intenzívně vzhledem k nedostatku času.

Hlavní zásadní rozdíl v používání spočívá asi v tom, že oproti ASCASU se kterým deně bojuji (v dobrém slova smyslu) má doser. Myslel jsem si, že doserem nikdy ani omylem a ono ejhle, není to zas tak špatný. Odstranil jsem z doseru "nepotřebné" věci :lol: a díky tomu se dá krásně vyhrnout káva z tunýlku do doseru a tím pádem se eliminuje retence mletí na minimum. Musím říct, že přístup do tunýlku je nyní jednodušší i v porovnání s ASCASEM.

Další je nastavování - ASCASO je samo stepless, SM 95/A není. Také musím říct, že se mi nastavování na SM líbí. Asi vzhledem k jednoduššímu zopakování konkrétního setupu.

Z prvních pokusů mi příjde, že káva má tendenci vytíkat i velmi tenkým proudem. Nevím, asi to špatně říkám. Prostě na ASCASU rozdíl mezi silnějším proudem (ne vyloženě silným) u mně byl a kapáním (hlavně v první cca 1/3 - 1/2 extrakce) byl velmi těsný. Někdy káva tekla víc, někdy pak už zase jen na začátku kapala. U SM mi příjde, že je jednodušší nastavit extrakci tak, aby káva tekla tenkým čůrkem... Jinak v chuti nevím nevím. Příjde mi, že na ASCASU jako by víc vynikaly v širším spektru než na SM. Možná, že to bude ostrostí kamenů??? Nevím, nikdy jsem ještě kameny neměnil, ASCASO mám teprve necelý rok a udělám asi 3 kávy/den. Takže moc nedokážu posoudit, zda jsou na SM tupé či nikoliv. A už vůbec, zda případný rozdíl v chuti může být způsobem tímto. Taky je možné to, že je to jen efekt nového a zatím nezvládnutého mlýnku.

Tak to prozatím asi bude vše... No snad jen, že pokud si tento mlýnek nechám, tak asi prodám ASCASO. Vidím smysl mít sice 2 mlýnky (dvě různé kávy), ale tolik místa v kuchyni nemáme. Takže popřípadě, kdyby někdo uvažoval v budoucnu o koupi mlýnku, je dost možné, že jeden téměř nový a velmi udržovaný (čistím komplet celý mlýnek cca jednou za měsíc, měsíc a něco) budu prodávat.
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od j.bill »

Tak jsem se také stal uživatelem tohoto mlýnu. Schválně nepíši mlýnku protože je to skutečně mlýn. je to strašně veliké a těžké "monstrum". Ale mele krásně a opravdu velice, velice tiše! Je to přece jen mlýn pro kavárny, takže v plánu mám malou skleněnou násypku (s originálním zásobníkem má na výšku 55 cm), demontáž dozéru a mletí do páky nebo nějakého malého zásobníku.
Obrázek

Návod na La San Marco SM 90-95 je k dispozici zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.espresso-machines-me.com/page_2
Rozkres zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.michaelo.com/exploaded-parts-diagram.html
edit: foto mlýn(k)u
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) j.bill dne ned 08. kvě 2016 11:44:51, celkem upraveno 1 x.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Uživatelský avatar
j.bill
silně pokročilý
Příspěvky: 1409
Registrován: čtv 27. srp 2015 12:29:37
bydliště: Moravia Magna
kávovar: Fiorenzato Bricoletta ELE, Grimac La Uno
mlýnek: La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 FIMD

Re: La San Marco SM 90/A

Příspěvek od j.bill »

Přidávám pár foto pro informaci, jak vypadá mlecí ústrojí...
SM.jpg
SM1.jpg
SM2.jpg
SM3.jpg
SM4.jpg
SM5.jpg
SM6.jpg
SM7.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Nerozumný kupec
*bylo: Gaggia: Classic Plus, Espresso, Gran DeLuxe, Isomac Macinino
*je: Ascasso Dream Versatile, Turmix TX10, Gaggia New Baby Class, Gaggia Baby Twin, 3x Rancilio Silvia, Brasilia Cappuccino Roma, Grimac Mini-La Uno, 2x Expobar Office Control, 2x Fiorenzato Bricoletta ELE, La San Marco Practical 95E, La Spaziale Vivaldi S1
2x KitchenAid 5KCG100, Cunill Marfil, RR45, 4x La San Marco SM 90/A, IBI KM 65 full inox mondose digital, La Cimbali Junior

PS: Své názory nikomu nevnucuji, každý ať si dělá, jak uzná za vhodné!
Odpovědět

Zpět na „Mlýnek na kávu“